Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
Pominje se i Borca kao moguca lokacija. Ako budu gradili, po meni treba izabrati jednu od dve lokacije - Altina ili Borca jer su ukrstanja glavnih puteva upravo tu i moguce je doci iz svih pravaca, jos kad se izgradi most Zemun - Borca sa magistralom bice sve kompletirano. Najgora lokacija je definitivno iza bloka 45 koja garantuje zagusenje citavog Nbga kod igranja vaznijih utakmica i ne znam kome blok 45 pade na pamet kad ne postoji infrastruktura sem J.Gagarina koja je iovako dovoljno opterecena!


http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... g-stadiona
 
sta kazes da bude u bloku 18 :D nerealno naravno ali mislim da bi lokacija bila savrsena i sa dovoljno prostora da se napravi sta god se pozeli okolo...
 
Hmm, ne slazem se, prostor jeste atraktivan za razliku od bloka 45, ali bi jedan takav stadion sa svim pratecim sadrzajima, hotelom itd i infrastrukturom prosto progutao ceo taj deo grada, vise mi se tu uklapa neka hala zatvorenog tipa ali manja od arene u svakom slucaju ako je vec do toga.
 
Danas pomenuse dve lokacije Banjica i Topcidersko Brdo,verovatno se u oba slucaja misli na kasarne,ja bih rekoa da je Banjica bolja vec ima stadion uz deo kasarne kao i okolnu infrastrukturu,ali treba doterati i Metro do Banjice..
 
U Altini može da se napravi i železničko stajalište. Bitna prednost u odnosu na većinu udaljenih lokacija..
 
Mогао би у Савском амфитеатру, па ко човек купиш стан у стадиону, поред метро станице и са погледом на гвожђару у води, а под контра трибином т.ц.
Куд сте наврли са предлозима, као да толе нема своје идеје :D
 
Meni nije jasno zasto je pozurio sa konferencijom pa prvi april je za 4 dana neko je predlozio kod novg zeljeznickog mosta moze
 
Ali zaista kada se govori o lokaciji,predpostavljam da ce to biti sto praznij plac da se ne bi davale velike pare na otkup kuca i sl.zato Banjica,mi je idealna ,nema sta da se rusi ima ogroma okolni prostor,VMA kao odlicna logistika za takmicenja,bazeni..visinski dobro pozicioniran, relativna blizina Prokopa i Banjica ce onda dobiti metro.
E da ono sto procitah kao nebulozu, da ce stadion dobiti parking za pola Beograda je jos jedan nonsens svoje vrste...a gde sto danas u svetu grade mega stadioni bez metro linje ili gradske zeleznice,za masovni transport,pa da cela Srbija dolazi autima do stadiona.Pa u Varsavi su zurili da bi za Evropsko prvenstvo zavrsili metro stanicu do stadiona kao glavni cilj..A danas bi za Beograd bio luksuz da ne gradi velike objekte pored trasa BGVoza,poslednji primer je naselje Stepa S.umesto da su takvo mega naselj sagradili pored vec postojecih stanica BGVoza,recimo u Rakovici ili Bezaniji sada razmislaju kako da obezbede javni prevoz za nove stanovnike i nemaju pojma.. :kafa:
 
nacionalnistadionsrbija.jpg
 
Па Топчидерско брдо је мало шири појам.
Да ли ће можда тај стадион бити испод кружног тока тј. топчидерске звезде или можда где је садашњи стадион ФК Графичар, или до Архива Југославије !
У сваком случају један (добар) део зеленог појаса ће нестaти !
 
U tekstu jasno aludiraju na Partizanov stadion. Uostalom, nigde se ne pominje izvor za tvrdnju iz naslova, već je u pitanju samo želja potpisnika teksta da se Nacionalni stadion izgradi baš na tom mestu.

Prvo je pitanje hoće li tog Nacionalnog stadiona uopšte biti, a zatim da li če to biti baš na ovoj lokaciji? Ništa mi još ne znamo, i još mesecima će biti sličnih tekstova po novinama.
 
Једино смислено решење за национални стадион је сигурно изградња уместо неког постојећег. Нови стадион тог капацитета нам не треба и то је већи промашај од идеје ЦПН-а.

Немам проблем да он не буде у Београду, а нак Звездаш, немам проблем ни да буде обједињен за Партизан и Звезду. Међутим, како је то потпуно нереална опција, немам против ни да замени Партизанов.
 
Takođe. Ja sam kao Zvezdaš žalio za Maracijevim projektom za stadion Partizana.
 
Niko nije razmišljao o Čukaričkoj padini, tačnije mestu na kom se nalazi SD Milicionar. Lokacija ima izvanredne saobraćajne veze, a pritom ima dosta mesta za gradnju parkinga, koji je već izgrađen i samo ga treba proširiti, pritom je samo 6-7 km od Terazija, a i celo područje oko njega je sportski i turistički orijentisano.
 
Realno i sad kad bi izgradili partizanov stadion bio bi jedan od najmodernijih u Evropi,nekako me najviše podseća na St.Jacobs park u Bazelu,a što se kapaciteta tiče,nama ne treba stadion od 50000 mesta,to je ipak za neke zemlje gde se igra ozbiljniji fudbal,okanimo se megalomanije....
 
Slažem se to bi bila dobra lokacija
tragac":10dvrk9s je napisao(la):
Niko nije razmišljao o Čukaričkoj padini, tačnije mestu na kom se nalazi SD Milicionar. Lokacija ima izvanredne saobraćajne veze, a pritom ima dosta mesta za gradnju parkinga, koji je već izgrađen i samo ga treba proširiti, pritom je samo 6-7 km od Terazija, a i celo područje oko njega je sportski i turistički orijentisano.
 
problem sa cukarickom padinom je upravo saobracaj. ne mozete ocekivati da 50 hiljada ljudi dodje automobilom na utakmicu.. novi stadion MORA da ima nekakvu sinsku vezu, a ni metro koji nemamo uopste a koji nije ni zamisljen da prolazi padinom (btw, to sto ada kao najvece izletiste ne u beogradu nego skoro pa na balkanu nema u planu nikakvu metro liniju koja je kaci to je paradoks sam za sebe i dokaz ludila nadleznih) a ni nesretni beo voz nikada nece proci tuda
 
Dakle na hipodrom na zviznemo novi stadion?Eto mu I metroa I jakog saobracajnog resenja?
 
I jos dva velika stadiona na kilometar odatle,da mu se nadje. 8) Sve sem rekonstrukcije jednog od dva velika stadiona u gradu je ludost epskih razmera.
 
Лудост је овде посебна шанса, а епских размера још већа.
Процењујем да су тренутно веће шансе да почну да га граде, него да одустану.
Да није тако не би толико прашили по медијима, а када се столица заљуља, постаће и реално.
 
Moje skromno misljenje nekoga ko ne navija, je da je "Marakana" los stadion i lokacija i da bi bilo ok da Zvezda i Partizan imaju zajednicki stadion (koji bi se zvao nacionalni) na mestu danasnjeg JNA stadiona... Naravno maneg kapaciteta od ovog danas...
 
Upravo tako,ja navijam za Zvezdu,ali nista ne bih imao protiv toga da postoji jedan zajednicki stadion od 38 000 kakav je ovaj Marazijev,em bi ustedeli i Zvezda i Partizan,em bi Zvezda mogla da proda svoju rupu da vrati dugove....
 
Sreda, 4. decembar 2013. - Beogradski sajam, Hala 3.
Ekonomija sporta-Javno-privatno partnerstvo i sportska infrastruktura

....

Specijalna prezentacija MACE Group i KPMG UK: Prezentacija projekta Nacionalni stadion Srbija.

....

Da li je organizacija EURO 2020 šansa za sistemsko rešenje pitanja stadionske infrastrukture u Srbiji? Koji modeli gradnje nacionalnih i klupskih stadiona su realizovani u različitim državama Evrope i šta je moguće primeniti u Srbiji? Zašto država ne rešava pitanje svojine i vlasništva u fudbalskim klubovima i koja je veza nerešenog statusa klubova sa investicijama u stadione? Da li je primena zakona o javno-privatnom partnerstvu moguća u sportu u Srbiji i šta su ključne prepreke? Da li država treba da bude investitor gradnje sportskih objekata u manjim sredinama i koji investicioni modeli gradnje su nejefikasniji? Da li objekti poput Hale Pionir i Palate sportova na Novom Beogradu treba da budu renovnirani ili građeni iznova kao multifunkcionalni sportski objekti?

Izvor: Danas
 
Vrh