Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
Ukoliko gradite novi stadion stadio treba biti multifunkcionalni.
Ispod jedne tribine napraviti hotel s 5 zvijezdica , ispod jedne šoping centar, jednu ostaviti za iznajmljivanje prostora, a ispod jedne napraviti svlačionice teretane i slično. Ispod terena napraviti podzemnu garažu tako da ljudi direktno iz garaže mogu liftom na tribine.
 
Posle one blamaze od juce ne da je besmisleno razmisljati o nekom novom stadionu, vec je glupo i bacati pare i obnavljati postojece, jer fudbal je ovde sahranjen.
 
Tako je.Pa da stavimo tacku na tu glupost.Koliko imamo trofejnih sportova pa ne postoje dobri uslovi za njih.Ja sam pre za to da se sredi OFK-ov stadion i atletska staza,dok zvezda i partizan nek sami nadju nacina da sebe finansiraju i srede stadione.A ako ne mogu neka onda naprave jedan zajednicki ali da drzava ne da ni dinara za izgrandju istog.
 
Milsim da je vreme da se zapitate ko to i od koga dobija pare za srpski fudbal? Ko pravi milionske dugove i koji su to sportski radnici koji prave milionske racune, zive po dedinju i voze dzipove? A ne svaki put da se iznenadjujete kada krs fudbal izgubi utakmicu...
 
Mislim da je vreme da Vucic krene i na fudbalsku mafiju pored ovih kontraverznih biznismena...
 
То би се показало ефективним, али је опасније од привредног криминала. Земља смо са највише убијених високих фудбалских функционера. Мислим да је ситуација у фудбалу највише лоша управо због огромних зарада далеко од погледа. Док је толика мафија присутна, значи да се фудбал итекако исплати. Лично бих мењао врхунске успехе у свим спортовима за један полу успех у фудбалу. Људи просто воле фудбал!
Сигуран сам да се приче око стадиона тек развијају, па не може неки неуспех да спута Толета да заврти неки динар.
Ево видећемо...
 
Борчанац":217mx00y je napisao(la):
Док је толика мафија присутна, значи да се фудбал итекако исплати.

Isplati se obrtanje igraca...nekada je to bilo mnogo unosnije nego danas. Ovo sada je vrzino kolo propasti - sve te pijavice koje su se skupile oko fudbala kada je bio polu-uspesan, su isisale toliko krvi da smo dosli dovde, ali pijavice su i dalje tu, i dalje sisaju, ali krvi (tj. para) sa isisavanje sve manje. Onda, ako je nekada bilo dovoljno da kao mafijas bude "menadzer" 2-3 najskuplja igraca u ekipi, sada moras da budes "menadzer" cele...ili da stavis sapu na ceo klub...i tako sve dok ne ostane nista, a onda ce se medjusobno pobiti, figurativno ili bukvalno.

Лично бих мењао врхунске успехе у свим спортовима за један полу успех у фудбалу. Људи просто воле фудбал!

Eto vidis ja ne bi :)

Mislim da je fudbal vec dosta izgubio na popularnosti (btw ja isto volim fudbal i to je sport koji najvise volim, rekreativno, da igram), cini mi se da klinci danas mnogo vise treniraju neke druge sportove...sto je i logicno...ko bi se lozio na fudbal sa ovakvim "idolima" kod nas...

No kada bi mi neko rekao da nasa kosarkaska reprezentacija moze da se vrati bar na pola nivoa od onog 90ih (dakle osvojeno prvenstvo svake druge ili trece godine, ne mora bas svake uzastopno :D), ali da je uslov za to da fudbal u Srbiji potpuno prestane da se igra, ja bi odma prihvatio, bez razmisljanja.
 
Pa kad nam ramadani sastavlja reprezentaciju da igraju samo njegovi puleni
 
Један од основних разлога за укорењивање те мафије је управо и пад интересовања гледалаца после распада некадашње државе. Најбоље се муља кад нико не гледа. Већину успешних клубова у свету управо гурају навијачи, тако да има примера да ваде клуб из бунара.
Код нас није другачије, убеђен сам да ћемо у неким наредним годинама читати шта је све по среди. А оно што знам је да Црвена Звезда данас не би постојала да није фантастичног примера људске свести и тог Српског ината који се пробудио у последњем тренутку.
Сад нема титуле, нема купа, европе, цела историја успеха бачена је у блато, дуг велики, афере као да је Кустурица режирао, јадне, прљаве. Чак се и играчи позивају на глад... Не могу о ономе што се ваљало иза брда али толико тога има, поента је да се сви као градски момци распитате шта се дешавало, па и преокренуло протеклих година, игноришете медије и лично дишете свој град. Да видите, па да градите став, сад је идеална прилика.

Упркос свему томе, позивам вас да 30.03. у 18:00 дођете на утакмицу против Радничког из Крагујевца и сигуран сам да ћете имати другачију перцепцију будућности овог клуба. У сваком случају имаћете прилике да видите тренутно нај сјајнији пример духа и покретачке енергије у светском спорту. Нешто што нема везе са успехом, већ са вољом да штитите своје. Огољена љубав, верност, страст, без других мотива.
 
Forget it! Gde je lova tu je i Cova, i dok se neke face ne isciste iz naseg fudbala i sporta uopste, nista me ne zanima.

PS Masovni dolazak bih podrzao samo ako bi svi ti navijaci zahtevali KOMPLETNU TRANSPARENTNOST kako klub posluje. Odakle dolazi i kuda ide svaki dinar. A ne da nesto kao skandiraju "Zvezda, Zvezda!" i samo pothranjuju iluziju da se nesto menja. ISTO vazi i za Partizan, Vojvodinu, Radnicki, i druge klubove.

PPS A da se zna gde ide svaki dinar i da nema muvanja onda gorepomenute face ne bi ni bile zainteresovane.
 
Управо си описао већ урађено. Транспарентност се данас подразумева, тако и знаш шта се дешава. Масовнији долазак спречио је катанац, довео до тога да свако ко плати чланарину која је симболична, добија гласачко право да одлучује о управи. Сада је ситуација тешка али пре неку годину су клуб водили конобари и слично, са намером да се огребу за плац. Данас је то готово немогуће а има и великих спонзора, за маркетинг сам рекао ( и ако је у развоју кадар је да заради милионе ) Значи спречени су у великој мери узроци, сада треба додатне енергије за санацију последица. Зато сам и написао. Ако не постоји нико коме је стало, неће ни лопови отићи. Само маса ће обезбедити транспарентност, регуларност и бити брана муљању. Ко данас продаје играче Звезде, где су извори крађе? Не, не, сада је ипак мало другачије! Тако ће бити сутра и резултата, улагања у спорт и арене на реалним основама... зато мислим да се сада постављају темељи.
Зато је важно да не дајемо мишљења из фотеље!
 
Super, voleo bih da vidim link na kome se objavljuju svi ti podaci i ko vrsi reviziju poslovanja kluba.
 
U sredu, 27. marta, u 11h u beogradskom hotelu "Hajat" biće organizovana prezentacija projekta Nacionalnog stadiona. Ne očekuje se mnogo novih informacija, najverovatnije će biti sumirano sve ono što se do sada provlačilo kroz medije - zašto FSS misli da nam je takav stadion potreban, koje uslove bi otprilike taj stadion morao da ispuni i koje su potencijalne lokacije na kojima bi takav objekat mogao biti izgrađen.

Ono što, međutim, jeste zanimljivo je da će na prezentaciji biti predstavljeno sedam potencijalnih multifunkcionalnih klupskih stadiona u Srbiji koji će biti ponuđeni stranim investitorima :) Tako da čekamo sredu i više informacija.
 
JohnyBgood":1i93gybk je napisao(la):
Super, voleo bih da vidim link na kome se objavljuju svi ti podaci i ko vrsi reviziju poslovanja kluba.
Не дам! Што мораш све да знаш!!! :D
Шалу на страну, ако те занима дневно пословање то ни ја не знам. Слажем се и да ситуација није идеална чак дајем и пример, луди Милојко Пантић рече у стилу, ако непознати донатор плаћа новог тренера, онда то није Звездин него тренер тог из сенке.
Па опет, ниси пратио од почетка. Некада смо вапили да сазнамо колики је дуг, према коме, кад је и колико нарастао и слично, колики су приходи, спонзори, позајмљивачи, камате. Данас се то готово дневно објављује на тв-у.
Да не буде нових мистерија и проблема, а да се реше стари, потребан је притисак.
Ево мишљења људи који су од идеалног времена па преко 90их до данас пратили Звезду, и шта данас мисле зашто је посрнула, делим сећања и размишљања са овим цитатом:

Делије су као ретко кад подлегле негативној атмосфери следеће године и остали неми на хистерију која се догодила ка тадашњој управи!Неко је са стране седео и лепо припремио план како ће да преузме Звезду,а најбоље оружије за њега је била Звездашка популација,КОЈЕ НИГДЕ НИЈЕ БИЛО!
Па се тако направила ситуација да кроз новине,телевизију...и све остале опробане рецепте,крене да се блати и руши клуб који уопште у том тренутку није било толико урушен како се причало!Није било идеално и шкрипало је јер се већ осећало да комшије пристижу полако,али...далеко од тога да је било онако како се представљало и са ове дистанце оно је време кога ћемо се изгледа још неко време радо сећати са свим својим минусима!
Искористио се моменат када смо изгубили од псв а и Зенита...да се крене у кампању која је већ тињала!Наводоно...за добробит Звезде,да би опет били европски и светски прваци...итад.СВашта се тада сервирало људима...а то је толико лако ишло...да је нас 500-1000 који смо тада били на стадиону у то време, кидало живце себи док гледамо шта се све дешава!
Много је лако било манипулисати људима који нису ту!То је дошло до те мере,да су наши људи почели да се нећкају,ломе...да вагају шта је добро...и то највише из бојазни шта ће људи да кажу!?
Из те сезоне смо извукли много поука,а једна од најбитнијих је...ако си на стадиону,много су мање шансе да неко може да те прави будалом и сервира ти неке глупости!!!Много теже може да се деси оно што се тада десило!
Да нам је ова памет била онда...сигурно би другачије урадили,јер од боље Звезде као што смо сами могли да видимо нема ништа,све је морало од почетка!И ако су нас тада многи уверавали да чим оде овај или онај..биће много боље!
Да нам се не би више никада то десило...много је битно да у овим тешким тренуцима будемо сви заједно уз клуб,да не губимо осећај за реалност,да будемо хладне главе колико може!Много ће се лакше одлучивати шта треба даље,како се поставити према нечему...ако си ту,него ако седиш кући и слушаш оно шта ти новине и телевизија убацују у главу!Када смо ту сви,много се лакше разумемо,много је лакше помоћи клубу..јер видимо шта се дешава и осећамо шта треба радити!А не да људи који не долазе на стадион толико похистеришу да једноставно ни онај што је на стадиону 20 година већ не може другачије да реагује...и ако види да то није права ствар која се тада дешава!И зато...СВИ НА СТАДИОН!

Ја сам већ два пута бирао управу, зато што ме занима и члан сам клуба. Такође навијачи имају и доста чланова скупштине, па се може дознати све. Мислим да ко није довољно заинтересован да плати бар чланарину од не знам 500 динара, није позван ни да учествује у расправама око судбине клуба.
Ако је волиш, као што причаш, буди уз њу... слоган је! Најмање је обавезно присуство на утакмицама, чланство, да се покаже интересовање. Без тога, то је само лажна хистерија и подваљивање. У свакој сфери, морамо се борити за бољитак, нико се неће склонити или радити као што ми понекад мислимо да треба. То га морамо натерати а чини ми се,, већином, да нас у суштини то све и не занима.

Улагање у стадион је ок и довешће више људи, као градња нових биоскопа, на пример. Градња новог немогућа ( сем ако неко не донесе паре са стране па хоће да се опроба, ми ништа не губимо а добијамо инфраструктуру и упошљавање ) Али суштински је да сваки сектор живота неће ићи напред ако су људи не заинтересовани за њега.
Значи:
Нема гледалаца, посетилаца, заинтересованих - позориште, биоскоп, клубови, сплавови, музеји... ПРОПАДАЈУ И ПРЕДМЕТ СУ МЕШЕТАРЕЊА!
 
Borcanac, nazalost nisi mi odgovorio na pitanje. To kad se nesto kaze na televiziji i to moze (a po meni je verovatno) selektivno tako da daleko od toga da je sad sve transparentno. OK, mozda je transparentnije nego ranije, a i pitanje je koliko je to pitanje oslobodjenja drustva i pre svega novinara od straha (nekada se ni o Miskovicu, ni o Beku u medijima nije smelo ni zucnuti pa sad moze, pa tako i ovo), znaci ja ne bih zurio sa odavanjem prevelikih priznanja Covi-lovi.

Ako vec ne mogu da nadjem podatke o Zvezdinom poslovanju, da li se bar zna koja nezavisna revizorska kuca ih motri? I gde objavljuje godisnje izvestaje? OK, ne mozemo a verovatno ni ne moramo svi da znamo kuda ide svaki dinar, ali zna se sta je nezavisna kontrola. Na kraju, kad su velike pare u pitanju, lako se potkupi par "vodja navijaca". Kao sto o Kolubari nikako da cujemo sta se tacno desava, iako ima stotine zaposlenih. Kupljeni ljudi, dobr plate, itd.
 
Ја сам ти одговорио!
Ако хоћеш линк, сам се потруди. Нећу да набацујем глупости са нета јер нема смисла. Ја сам рекао суштину у задњој реченици последњег поста. Ако није довољно, ништа и неће. На пример, како би установио за ревизорску кућу да је не зависна, угледна, реномирана... који подаци би теби били ваљани? Бивши генерални секретар је рекао да свако добронамеран може да оде на сајт агенције за привредне регистре и провери шта тамо пише. Ја нисам, ти види.
Рекао бих још да Чову нити величам нити спомињем, када га већ ти спомињеш.

Значи понављам, податке неке можеш наћи, али сам сигуран да те не занима.
Зато је кључно да не причаш на памет иза тастатуре. Ја ти гарантујем да то не може да функционише по кључу, платиш по неког вођу и готово. На трибини постоји више десетина група и свака има своје ( вође ) Једна од највећих група и настала је фузијом 16 група. Ту узимање кинте није лако, чак је опасно. Морам да ти кажем и да је пре око деценију дошло до тога да су се навијачи сами оградили од пара из клуба, сами плаћају своје трошкове а у клуб су чак улагали. И не само у клуб, више су изградили у Србији него што би ми овде са форума могли скоро, и то да одмах почнемо.

Да на пример овде постоји толики ентузијазам, само одрицање и енергија. Много ствари у Бгд не би могле без прашине да прођу, а постојао би и утицај на дешавања.
Ево да неко плати модератора, да ли би то тебе спречило у критици!
Расписао сам се без потребе, и сврхе са тобом. Не постоји линк ка животу! Суштина је да само присуством можеш нешто да мењаш, ако се слажеш реци само ок, ја не могу на још једну овакву вртешку.
 
Znaci ti priznajes da nemas link i da ne znas kako Zvezda zaradjuje i trosi svoje pare. Recimo u proteklom tromesecju, meni je to dosta. Naravno svako ima pravo i da navija i da radi sa sobom sta hoce, ja samo stojim na stanovistu da gde god su stvari mutne (netransparentne) tu verovatno ima i-hi-hi mucki. Nazalost celokupno nase iskustvo u zadnje 2-3 decenije nas na to navodi.

I mislim da je skepticizam i kategorican zahtev da se SVE KNJIGE OTVORE za javnost neophodan za promene. Od Kolubare i raznih ministarstava do naseg fudbala. Dok to ne vidim glasam belim listicima a bojkotujem i fudbalske utakmice. OK, ti mislis da se stvari mogu promeniti masovnim dolaskom na stadion i to je tvoje legitimno misljenje. Ja o ovoj temi nemam vise nista novo da kazem, good luck!
 
Игноришеш...
Кад по неком питању не радиш ништа, не можеш ништа ни да очекујеш.
Ти не мораш да дођеш на стадион, ни било где друго. Не мораш ни да пишеш, ни да се као интересујеш.
Твоје је легитимно право да те не занима!
Једино се слажем да све треба књиге да се отворе, али ако те већ не занима, нико не треба да ти трља нос њима.
 
Борчанац":2xiwep9t je napisao(la):
Игноришеш...
Кад по неком питању не радиш ништа, не можеш ништа ни да очекујеш.
Ти не мораш да дођеш на стадион, ни било где друго. Не мораш ни да пишеш, ни да се као интересујеш.
Твоје је легитимно право да те не занима!
Једино се слажем да све треба књиге да се отворе, али ако те већ не занима, нико не треба да ти трља нос њима.

ОК, слажемо се по најважнијем питању да треба све књиге да се отворе, што је био и остао мој главни циљ кад је у питању ова земља, и то је ТО што "мене интересује". И овде, и кад су у питању јавна предузећа, и министарства, и медији, итд.

ПС И уопште ми није јасна употреба тога "шта те брига" као некаквог аргумента, поготово кад су овакве ствари у питању. То је тотално ирелевантно, а помало и неукусно. Уосталом ово је отворени форум а не сајт навијача.
 
na sajtu APR-a ne može da se vidi ništa bitno. u suštini vidi se samo prihod i rashod i eventualna dobit/gubitak.

a te stvari odakle potiču pare, gde su otišle to se ne vidi. očigledno je da je zvezdino poslovanje tajna, da bi ekipa kao čova i branko ružić mogli da nesmetano mute i uzimaju proviziju.
 
JohnyBgood

Чини ми се да је Бочанац мислио на следеће, а и ја се слажем са тим:

Елем, једно је желети да се "све књиге отворе" и сматрати да тако треба или то написати на форуму, у новинама, на фасадаи зграде. На то нико неће реаговати. Међутим, ако је неко лично приссутан и то директно пита, добија се на тежини, а ако има 500 људи који су присутни, циљ је ближи, са 2000 људи циљ је скоро испуњен....

Не може се седети и чекати да ти неко добровољно "отвори књиге" зато што си ти, или ја, или Борчанац тако написали. Мора се бити присутан и притискати. Морају се одговорни натерати на тај чин.

Револуције само почињу речима, али да остану на томе, ништа се не би променило. Акција мења друштво, не писанија.
 
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=699138

sreda 27.03.2013. | 12:55
Osam lokacija za nacionalni stadion
Izvor. B92

Osam potencijalnih lokacija biće ponuđeno investitorima za gradnju nacionalnog stadiona, saopšteno je na sastanku FSS, britanske ambasade i kompanije Mejs.

Moguće lokacije su one na kojima su sada stadioni Crvene zvezde, Partizana i Rada.

Osim tih postoji i još pet dodatnih lokacija - oko sportskog centra u Staroj Pazovi, iza Altine, na mestu gde se spajaju auto-putevi Beograd - Zagreb i Beograd - Novi Sad, zatim iza bloka 45 u Novom Begoradu i luka Beograd.

Iz grupe ’Mejs’ kažu da će to biti stadion četvrte kategorije na kome će moći da se igraju polufinalne i finalne utakmice Lige šampiona, a u planu je da to bude objekat sa 50-55 hiljada mesta za gledaoce.

"Ovo je istorijski dan za srpski fudbal. Ovaj dan bi trebalo da ostane upamćen kao san svih nas koji volimo fudbal. Pre tačno dve i po godine kada smo počeli da pravimo plan za fudbalski centar u Staroj Pazovi svi su mislili da je to nemoguća misija, ali hrabrost nas je naterala da napravimo centar kakav ima malo zemalja u Evropi. Sada je na red došao i stadion. Mnogo smo toga pričali u proteklom periodu (na tu temu) i sada više ne možemo da stanemo. Ovaj stadion jeste nasušna potreba fudbalske Srbije, ali ono što je bitno je da pored njega plan obuhvata još sedam stadiona širom Srbije, što nam otvara mogućnosti. Na primer, ako imamo dva, tri stadiona u gradovima koji su u gradovima koji su relativno blizu, možemo da organizujemo Evropsko prvenstvo za mlade kategorije. Platini nam je odlukom da se EURO2020 održava u 13 država dao šansu da kroz jedan ovakav multifunkcionalan stadion postanemo deo fudbalske Evrope", rekao je predsednik FSS-a Tomislav Karadžić.


Centar u Pazovi guta novac, radi sa gubicima. Da bar ima šire koristi koja bi se videla u kvalitetu igre i uspesima, pa da kažem OK, ali ovako...
 
СТФ, ХВАЛА!!!
Мислио сам да лудим, да не умем да срочим више...
 
stf":1elrhqms je napisao(la):
JohnyBgood

Чини ми се да је Бочанац мислио на следеће, а и ја се слажем са тим:

Елем, једно је желети да се "све књиге отворе" и сматрати да тако треба или то написати на форуму, у новинама, на фасадаи зграде. На то нико неће реаговати. Међутим, ако је неко лично приссутан и то директно пита, добија се на тежини, а ако има 500 људи који су присутни, циљ је ближи, са 2000 људи циљ је скоро испуњен....

Не може се седети и чекати да ти неко добровољно "отвори књиге" зато што си ти, или ја, или Борчанац тако написали. Мора се бити присутан и притискати. Морају се одговорни натерати на тај чин.

Револуције само почињу речима, али да остану на томе, ништа се не би променило. Акција мења друштво, не писанија.

Moja teza je da je masovan odlazak na utakmicu i skandiranje "Zvezda, Zvezda" u najboljem slucaju beskorisno, zato sam i odreagovao na pocetni post. A mozda cak i steti jer se maskira objektivno katastrofalno stanje stvari, pri cemu je mala poseta utkmicama objektivno manji problem od kradje i kriminala, a i posledica toga a ne uzrok. A prisustnost na sastancima uprave kluba i zahtevanje polaganja racuna TAMO svakako. Ali reci "hajmo na utakmicu ali eto neki moj ortak je delegat i tu moje interesovanje prestaje" mi se cini naivno, puno je bolje na tom sastanku reci "organizovani smo i spremni da dolazimo na utakmice, ali prvo otvaranje knjiga".

Slican pristup imam i prema partijama, ucestvovacu u kampanjama belih listica dok god neka stranka ne otvori knjige javnih preduzeca i raznih agencija tamo gde je na vlasti (a svako je bar negde na vlasti). Do tada ne. A posto je to izgleda malo verovatno pratim razne inicijative i na kraju cu da radim na tome da se pokret belih listica pretvori u stranku kojoj je upravo to glavni program. Resenje kradje i konflikta interesa pre svega. I Kosovo i EU i NATO i urbani haos i svi drugi problemi nece nikuda pobeci, samo cemo sa njima moci puno bolje da se suocimo kad ovo postane drzava a ne reketaska mafija. A i fudbal nam sada nije sport nego leglo kriminala, sve dok se knjige ne otvore i vidi odakle dolaze i kuda idu PARE.

No dobro, razumni ljudi mogu i da se ne slazu.
 
Vrh