Šta je novo?

MSU-Muzej savremene umetnosti

Ово је сјајан перформанс заиста достојан МСУ-а.

Полицијски кордон чува музеј од посетилаца. Ово је феноменална уметнича инсталација.
 
Nije to umetnička instalacija. Ovi policajci nisu glumci.
ovo je reakcija SNS na ukazivanje na problem.
 
Jao bre Relja ....

... bio sam ironičan i potpuno sam zatečen da si do te mere bukvalno shvatio moju rečenicu. Sprdao sam se čoveče ...

Ali, "tehnički", ovde se radi o protestu, a gde je protest, tu je policija. Uvek bilo, uvek biće. To je rakcija policije "po difoltu", ne reakcija SNS-a. Zašto su pojedinci ovde toliko opterećeni SNS-om?
 
Iskren da budem, pročitao sam više puta tvoj post pokušavajući da shvatim sa čime si se sprdao.

Možda je ovo reakcija "po difoltu" za SNS, za mene nije.
 
Ситуација је парадоксална, смешна, јадна, монтипајтоновска, то је све тачно. Затворени МСУ је пораз овог друштва у целини, какве то везе има са било којом странком посебно?

А ако ћемо о присуству полиције .... сем што је смешно, технички је оправдано. Сваки протест је увек био покривен полицијом, што да се овај разликује?
 
Ovo je policijska akcija dirigovana odozgo i niko me ne moze ubediti u suprotno. Sprdanje i relativizovanje stvari kod mene ne prolazi sa pricama o performansu i sl glupostima.

Namenski je policija postavljena sto dalje od objekta da uopste i zalici na smislen protest ispred objekta o kome je rec.

Secam se 90ih tu nedaleko su pametnjakovici organizovali kontra miting a nesto kasnije i u centru grada.
 
Ja jeseam razumeo STF-a, ali takodje mislim da nema mestu sali. Realna je prica da SNS-u nije kriv sto MSU ne radi, ali kao nosioci vlasti moraju da snose ili makar dele odgovornost.
Policija je dirigovana, jednako kao sto je protest izreziran. MSU je bitna institucija, ali nekako mi se cini da imamo previse problema trenutno da bi toliki fokus bio na tome. (ovo je samo moje licno misljenje, ne stav neke grupe, odnosno vecine).
Opet licno mislim da je policija tu da se ne bi ponovila prica kao sa bioskopom Zvezda, mada bi to mozda bilo bas ono sto vecini institucija poput ove i treba da se desi.
 
10904002_10153278852613877_348156290216521170_o.jpg

Извор: https://www.facebook.com/srpski.arhitek ... =3&theater
 
Policija je postavljena po sred posumljenog dela da u potpunosti obesmisli pojavljivanje ljudi koji nisu zadovoljni neuradjenim poslom a koji je tako pompezno najavljivan sa sve onim satom sto odbrojava i sprdacinom ministra o sisanju ili cesljanju vise i ne pamtim niti je on bitan.

Ja svakako nisam za zauzimanje javne institucije ono sa Zvezdom je neka druga prica. Policija je mogla da se pojavi u manjem obimu kod samog ulaza u muzej i problema takodje ne bi bilo.
 
Не мојмо бити наивни Игоре да онда проблема "не би било". Било би, и то идентичних. Уосталом, све време се поставља питање, "шта ће ту полиција" а не "зашто их има толико". Колико год да их је било, а једноставно их је морало бити јер је у путању протест у класичном смислу протеста, исте би се приче причале. Политички рат власти и опозиције се наставља и то је све. Ово није рат грађани vs власт, ово је партија vs партија. Класичан медијски политички рат

МСУ је затворен дуже него што СНС постоји, те повезивати те две одговорности је благо речено - претенциозно.
 
Nisam primetio pripadnike politickih stranaka na skupu kao ni na skupu u vezi bnv u organizaciji Dobrice i ostalih. Bice prilike pitanje je samo da li ces i tada biti sa strane kordona gde su gradjani ili partija ;)

Opet relativizacija odgovornosti koju nisam posebno ni apostrofirao sem sto sam pomenuo da su se sami upetljali i dali velika obecanja pre svega ministar tasovac.
 
stf":17vdq1vv je napisao(la):
.. ако ћемо о присуству полиције .... сем што је смешно, технички је оправдано. Сваки протест је увек био покривен полицијом, што да се овај разликује?
Jeste svaki prostest pokriven policijom, ali ne i kordonom. Secam se dok sam jos studirao, kad smo organizovali proteste, bilo je policije sto u uniformama, sto u civilu koji su se predstavljali kao novinari, ali nikad nije ispred nas stajao kordon. Ti ljudi koji su se tu okupili isped MSU, nisu sigurno hteli da ga zapale pa da ga policija stiti. Pre bi se reklo da su izgubili kompas totalno i sve vise srljaju.
 
milanche":aj63h7xh je napisao(la):
stf":aj63h7xh je napisao(la):
.. ако ћемо о присуству полиције .... сем што је смешно, технички је оправдано. Сваки протест је увек био покривен полицијом, што да се овај разликује?
Jeste svaki prostest pokriven policijom, ali ne i kordonom. Secam se dok sam jos studirao, kad smo organizovali proteste, bilo je policije sto u uniformama, sto u civilu koji su se predstavljali kao novinari, ali nikad nije ispred nas stajao kordon. Ti ljudi koji su se tu okupili isped MSU, nisu sigurno hteli da ga zapale pa da ga policija stiti. Pre bi se reklo da su izgubili kompas totalno i sve vise srljaju.

Тачно тако. И увек је постојала координација између организатора протеста и полиције. То је било и у моје време студирања на АФ-у. Јуче, испред МСУ-а, била је сасвим друга прича. Чини се да ни полицајцима није било најјасније шта је њихов задатак, те су се на крају повукли и пустили људе до музеја...
 
stf":2g67wmef je napisao(la):
Не мојмо
Нећу, нисам, немој, немам.

stf":2g67wmef je napisao(la):
Политички рат власти и опозиције се наставља и то је све. Ово није рат грађани vs власт, ово је партија vs партија.
Оно је био грађански скуп, махом архитеката, уметника и других интелектуалаца без икаквих партијских обележја и парола. Ботовање ти метастазира по целом форуму. Знам да је теби то несхватљиво и/или поражавајуће али у овом граду и даље живе слободумни људи који се нису приклонили ни једној партијској секти из личних интереса.
 
Sto je najgore i Muzej Savremene i Narodni Muzej rade punom parom, svih ovih godina zaposleni primaju plate, imaju kancelarije i cak se i ponekad bave svojim poslom kada izdaju dozvole za iznosenje umetnickih dela iz zemlje. Sve je divno i bajno.

Ah da, eksponati nisu dostupni publici, ali to stvarno jedna sporedna i nebitna stvar.
 
stf":rcao4f9d je napisao(la):
Не мојмо бити наивни Игоре да онда проблема "не би било". Било би, и то идентичних. Уосталом, све време се поставља питање, "шта ће ту полиција" а не "зашто их има толико". Колико год да их је било, а једноставно их је морало бити јер је у путању протест у класичном смислу протеста, исте би се приче причале. Политички рат власти и опозиције се наставља и то је све. Ово није рат грађани vs власт, ово је партија vs партија. Класичан медијски политички рат

МСУ је затворен дуже него што СНС постоји, те повезивати те две одговорности је благо речено - претенциозно.


Ovde kordon nije razdvajao dve grupe neistomišljenika ili simpatizere partija, već je držao ljude koji su protestovali zato što muzeji ne rade - podalje od još uvek zatvorenog muzeja.
Policija je to uradila zato što je vlast tako naredila.
A zašto je vlast tako naredila?
Zato što ne žele da se priča o zatvorenom muzeju, kao da smo u "1984", hoće da svi živimo u svetu TV Pink-a.
E pa, tako neće moći.
 
stf":2wplme50 je napisao(la):
Jao bre Relja ....

... bio sam ironičan i potpuno sam zatečen da si do te mere bukvalno shvatio moju rečenicu. Sprdao sam se čoveče ...

Ali, "tehnički", ovde se radi o protestu, a gde je protest, tu je policija. Uvek bilo, uvek biće. To je rakcija policije "po difoltu", ne reakcija SNS-a. Zašto su pojedinci ovde toliko opterećeni SNS-om?
I Megatrendom. OK, ajde da poništimo sve diplome, da vidimo da li su veći problem stručne kompetencije ili moralne. Kao da se ministri u ovoj vladi nešto pitaju, kako oni koji su završili Megatrend tako i oni sa prosekom iznad 9 na državnom . Za visokog funkcionera moralne kompetencije su daleko bitnije od stručnih, Ako je vrhuška vlasti polupismena a ipak moralna, za stručne poslove platiće nekog ko je stručan. U svetu je mnogo takvih primera, u mnogo siromašnijim državama od naše. Kod nas je problem endemska korupcija i nepotizam/kronizam koji je presudan za preko 90 posto državnih funkcija i poslova. ISto je i sa javnim nabavkama. _To je nešto što se rešava na nivou cele zajednice a ne etiketiranjem SNS i Megatrenda, mada bi i SNS i Megatrend trebalo da budu diskvalifikujuće okolnosti za obavljanje javnih funkcija.

Izvinjavam se zbog offa
 
МСУ је затворен преко деценије. Никад се никакав протест није организовао поводом те срамоте.

Подсетићу на још једну чињеницу. Зашто организатори овог протеста нису организовали протест поводом лажне скеле на Народном музеју која је стајала годинама а није се радило ништа а притом је изнајмљивана од приватника по папреној цени? То је било време пре "злог СНС-а" ... Било је пропраћено на овом форуму далеко блаже него присуство полиције на овом протесту која на крају крајева, није онемгућила протест.

Где је тада био Добрица? Министарство простора? Реља? Делија? Ангело? Миланче?

И после ми неко каже да ово није политички режирано. :) Много сте ми ви наивни ... ;)
 
Ima jedna zajednička stvar za sve partijske aktiviste, bez obzira kojoj partiji pripadaju (DS, DSS, SRS, SNS, SPS):
uvereni su da je sve strančarenje i politika i da je svaka kritika uperena na delovanje njihove partije samo i jedino - nekakva međustranačka borba.
Mali ljudi uskih pogleda zaključani u svom malom univerzumu zarad sitnih koristi.

E pa STF, mi nismo deo tog vašeg malog univerzuma.
 
tragac":27qeg6md je napisao(la):
....
I Megatrendom. OK, ajde da poništimo sve diplome, da vidimo da li su veći problem stručne kompetencije ili moralne. Kao da se ministri u ovoj vladi nešto pitaju, kako oni koji su završili Megatrend tako i oni sa prosekom iznad 9 na državnom . Za visokog funkcionera moralne kompetencije su daleko bitnije od stručnih, Ako je vrhuška vlasti polupismena a ipak moralna, za stručne poslove platiće nekog ko je stručan. U svetu je mnogo takvih primera, u mnogo siromašnijim državama od naše. Kod nas je problem endemska korupcija i nepotizam/kronizam koji je presudan za preko 90 posto državnih funkcija i poslova. ISto je i sa javnim nabavkama. _To je nešto što se rešava na nivou cele zajednice a ne etiketiranjem SNS i Megatrenda, mada bi i SNS i Megatrend trebalo da budu diskvalifikujuće okolnosti za obavljanje javnih funkcija.

Izvinjavam se zbog offa


Da se poniše diplome - ovo je urnebesno.
A drugo - pa upravo je izbor između Megatrenda i državnog fakuluteta stvar morala: da li ćeš da učiš ili da se foliraš i platiš papir? Osnivač i vlasnik Megatrenda je decenijama lagao da je doktorirao u Britaniji, i služio se UDBaškim metodama naučenim od svoga tate - još na studijama napio i snimao svog profesora zbog kasnijeg ucenjivanja i diskreditacije čoveka. Ministar policije je kod njega plagirao doktorat. Moral?
 
Кренуло је на теми СА а сада се наставља и овде. Стф ме опасно почео нервирати упорним брањењем снс-а и када је нешто добро а још више када није. На владајућој гарнитури је да ради за наше добро, према томе морају да слушају наше критике и усвајају наше предлоге а не да нам доказују како су они у историји Србије најпаметнија и најспособнија гарнитура. Ако их не глорификујеш онда си државни непријатељ.
Пун ми је рацку њихове самохвале и саморекламе.
Предлажем Игору да почне са санкционисањем.
 
Galeks":5uxvzild je napisao(la):
Policija je dirigovana, jednako kao sto je protest izreziran.
izreziran od strane koga?

Delija":5uxvzild je napisao(la):
stf":5uxvzild je napisao(la):
Политички рат власти и опозиције се наставља и то је све. Ово није рат грађани vs власт, ово је партија vs партија.
Оно је био грађански скуп, махом архитеката, уметника и других интелектуалаца без икаквих партијских обележја и парола... Знам да је теби то несхватљиво и/или поражавајуће али у овом граду и даље живе слободумни људи који се нису приклонили ни једној партијској секти из личних интереса.

Citiram Delijin post, ali se odnosi na STF-a koji ovde opasno relativizuje stvari.
Da ponovim sto je vec receno - policija apsolutno da, ali da sedi sa strane i ne smeta, dokle god ne bude ugrozena bezbednost ljudi ili nekog objekta.
(a ovde videli smo, nista nije ugrozeno)
 
relja":3oy2w6pg je napisao(la):
tragac":3oy2w6pg je napisao(la):
....
I Megatrendom. OK, ajde da poništimo sve diplome, da vidimo da li su veći problem stručne kompetencije ili moralne. Kao da se ministri u ovoj vladi nešto pitaju, kako oni koji su završili Megatrend tako i oni sa prosekom iznad 9 na državnom . Za visokog funkcionera moralne kompetencije su daleko bitnije od stručnih, Ako je vrhuška vlasti polupismena a ipak moralna, za stručne poslove platiće nekog ko je stručan. U svetu je mnogo takvih primera, u mnogo siromašnijim državama od naše. Kod nas je problem endemska korupcija i nepotizam/kronizam koji je presudan za preko 90 posto državnih funkcija i poslova. ISto je i sa javnim nabavkama. _To je nešto što se rešava na nivou cele zajednice a ne etiketiranjem SNS i Megatrenda, mada bi i SNS i Megatrend trebalo da budu diskvalifikujuće okolnosti za obavljanje javnih funkcija.

Izvinjavam se zbog offa


Da se poniše diplome - ovo je urnebesno.
A drugo - pa upravo je izbor između Megatrenda i državnog fakuluteta stvar morala: da li ćeš da učiš ili da se foliraš i platiš papir? Osnivač i vlasnik Megatrenda je decenijama lagao da je doktorirao u Britaniji, i služio se UDBaškim metodama naučenim od svoga tate - još na studijama napio i snimao svog profesora zbog kasnijeg ucenjivanja i diskreditacije čoveka. Ministar policije je kod njega plagirao doktorat. Moral?
Ok onda sam ja osoba sumnjivog morala, hvala na iskrenosti, a diploma fakulteta "čiji je osnivač Republika" je neupitna garancija moralne ispravnosti vlasnika i ne može biti kupljena, ne nikako.
 
Vrh