Šta je novo?

MSU-Muzej savremene umetnosti

Ima li na netu bilo kakav izvor informacija o toku radova u MSU? Ja sam nacuo da se tamo ozbiljno kasni sa imenovanjem neke komisije te da je onaj cuveni rok, 20. oktobar, pod znakom pitanja. Ali posto kupio, poto prodao, posto ni moj izvor nije bas prva ruka.
 
Prosao sam danas pored muzeja i izgleda jadno, nisam primetio nista sto bi ukazalo da se renovira izgleda mi kao zapusten objekat,
 
Mlatishuma":2j00m2s5 je napisao(la):
Ima li na netu bilo kakav izvor informacija o toku radova u MSU? Ja sam nacuo da se tamo ozbiljno kasni sa imenovanjem neke komisije te da je onaj cuveni rok, 20. oktobar, pod znakom pitanja. Ali posto kupio, poto prodao, posto ni moj izvor nije bas prva ruka.

Na sajtu muzeja mozes videti da jos uvek nije izabran izvodjac radova.
http://msub.org.rs/javne-nabavke

Bio je tender i prema mojim informacijama za pobednika je proglasen najskuplji ili jedan od najskupljih ponudjaca, dok je vecina od preostalih ucesnika dobila standardno "fali ti jedan papir" objasnjenje. Nekoliko konzorcijuma je ulozilo zalbu, pa cemo videti sta ce se dalje desavati.

A sat broji li broji.
 
Sta se desava sa rekonstrukcijom?
Trebalo bi da Muzej bude otvoren 20. oktobra...
 
izvor: MSU

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Upravni odbor Muzeja savremene umetnosti danas je prihvatio odluku vršioca dužnosti direktora Slobodana Nakarade o obustavljanju javne nabavke za rekonstrukciju, adaptaciju i dogradnju zgrade Muzeja.

Prema stavu Upravnog odbora, takva odluka, koju je podržalo i Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije, logična je i jedino ispravna odluka, doneta posle višemesečne i kontraverzne procedure izbora izvođača radova.

Ta procedura je prouzrokovala nemogućnost zaključenja ugovora i završetak radova u predviđenom roku do 20. septembra, što je bio preduslov da Muzej savremene umetnosti bude otvoren 20. oktobra, na dan svoje 50.godišnjice.

Obnova Muzeja, za koju su Vlada Republike Srbije i Ministarstvo kulture i informisanja obezbedili kompletna finansijska sredstva, predstavlja kapitalni projekat za državu Srbiju.

Imajući to u vidu, Muzej savremene umetnosti i Ministarstvo kulture i informisanja preduzimaju sve zakonske mere, kako bi se obezbedio nastavak i nesmetan završetak radova.

U skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, Muzej savremene umetnosti raspisaće novu javnu nabavku za izvođenje radova, čime se stvaraju uslovi za otvaranje Muzeja u najkraćem mogućem roku.

Ministarstvo kulture i informisanja i Muzej savremene umetnosti podneli su Upravi kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova krivičnu prijavu protiv svih lica za koje postoji osnovana sumnja da su svojim odlukama, postupcima i neodgovornim odnosom prema sredstvima poreskih obveznika doveli u pitanje realizaciju projekta od najvećeg mogućeg interesa za srpsku kulturu.
 
"kontraverze"

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Znaci nista od MSU u neko skorasnje vreme. A mogli su bar novi sat za odbrojavanje da stave :(
 
20151005113055.jpg


20151005113112.jpg


2000 bg eterovic
 
Stvarno Nakaradno :dil:
-neke stvari se same napenale...
 
MSU najvece mane su lokacija i kapacitet. Beogradu je potreban dosta veci muzej SU i da se nalazu i centru grada, tako bi moglo da se racuna na vecu zaradu, savremeni muzeji su poseceni po svetu jer nude neko posebno iskustvo, nesto neobicno i cudesno. Usce kao lokacija jeste posebno u tom smislu, ali je nedostupno, nepozivajuce i cak pomalo sablasno u sred te usamljene sume. Da barem postoji pesacki most sa Kalemegdana, ali podici most samo zbog ove zgrade ne znam da li se isplati.
 
Како симболичан призор испред МСУ

11229758_10153029477171627_9222278188884492176_n.jpg
 
Olako se izvodi policija nasuprot gradjana ovih dana.
 
Trapavi električar rekao da "preuzima komandnu odgovornost" (da li on komanduje ovom policijom?)i da mu je "žao" što niko nije podesio sat prema nekom novom roku ili ga makar ugasio.
Skandal za skandalom, juče kradonačelnik, danas on.
 
Vrh