Šta je novo?

MSU-Muzej savremene umetnosti

Nazalost covjek nije docekao kraj rekonstrukcije pa da ponovo otovri isto zdanje
 
arsa.arsa":2d7z2yqh je napisao(la):
Bio sam danas ispred, cuje se da su radovi u toku, a i nekoliko radnika "Jedinstvo Uzica" je bilo prisutno.

wuqamp.jpg

није ми јасно, који су то радови који се раде месец дана?
 
Sto volim kadd krovove rade zimi ili pred snjeg
 
Obnova MSU počinje u martu
A. P. | 04. februar 2015. 13:31 | Komentara: 0

Konkurs Muzeja savremene umetnosti za izvođača rekonstrukcije: dugo očekivana obnova mogla bi da počne 23. marta sa rokom završetka radova do 20. septembra
http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71. ... je-u-martu
a ovako je bilo na otvaranju 1965g:
101571591015298389250094.jpg
 
шта може за 6 месеци? додуше... овде има много отворених простора те није много зидова... можда може много! читава краун плаза је завршена за годину и по дана.... можда и ово може темемљито за 6! да ли неко зна шта је подразумевано пројектом и ко је пројекат радио?
 
A cifra... prava sitnica
Al ce da sa 'kraducka'...
 
Nacuh neke cifre od potencijalnih podizvodjaca.
Ne znam koliko su tacne pa ih ne plasiram.
Svojim postom o 'kraduckanju' sam hteo isprovocirati nekog ko je upuceniji.
Naravno da mi je drago da se konacno pitanje rekonstrukcije MSU pokrece sa mrtve tacke :)
 
Ovo mi je jedna od najruznijih gradjevina koje sam video. Izgleda kao indijanski sator.
Dali ce se posle rekonstrukcije nesto menjati na fasadi boja ili tako nesto?
 
@simba222

Što si takav hejter, lepota je u oku posmatrača, a biću slobodan da zgradu uporedim sa zgradom Sidnejske opere po atraktivnosti iz tog perioda, možda je čak bila i uzor za Sidnej. Samo smo mi bili zatvorena zemlja posle '74 god. i nemamo prekookeansku luku u Beogradu, pa za ovu našu zgradu nisu svi znali. :)

kul-muzej.jpg
 
Како то, затворена земља после 74?

Мени су ти горе волумени са све кровим прозорима прелепи!! Али стварно прелепи још тако у шуму ушушкани са тврђаве...

Али приземље и тај бетонски део ми је ружан. Чак и за естетику тог доба... Требало би некако направити да он буде сасвим транспарентан па да ови кубуси заиста "лебде".. можда је тако и било...
 
laki72":150cnljg je napisao(la):
A cifra... prava sitnica
Al ce da sa 'kraducka'...

Још да знаш колико је плаћен Лубардин легат..
 
Pa i pozriste d radovic a tek stadion tas koji jos nije gotov
 
Свиђа ми се што и на самом сату пише ћирилицом, дани, сати, минути, секунде :kk:
Милоше, укњижен плусићћћ
 
Вожд":2cot01yt je napisao(la):
laki72":2cot01yt je napisao(la):
A cifra... prava sitnica
Al ce da sa 'kraducka'...

Још да знаш колико је плаћен Лубардин легат..
Ok...
Moja provokacija nije uspela :)
Niko da prokomentarise na tu temu.
Cifra koju sam ja cuo od nekih ljudi koji imaju veze sa radovima je nekih 8,5miliona!!!
Nije li to ipak malo mnogo za ovaj objekat?
 
Čas likovnog na otvorenom kod Muzeja savremene umetnosti, Ušće šezdesetih...
106468098736491226913888.jpg

Crno-beli Beograd
 
Izabrano idejno rešenje za izradu bareljefa - portret Miodraga B. Protića

bareljef%20izbor


Komisija Muzeja savremene umetnosti u postupku izbora idejnog rešenja za izradu bareljefa u gipsu - portret Miodraga B. Protića, umеtnikа, iniciјаtоrа оsnivаnjа i prvоg uprаvitеlја Мuzеја, donela je jednoglasnu odluku 24. aprila 2015. godine, da prihvati idejno rešenje kandidata, akademskog vajara iz Beograda, Davora Dukića.

U postupku za izbor idejnih rešenja u gipsu i pregledu dokumentacije kandidata učestvovala je komisija sastavljena od direktora Muzeja savremene umetnosti Jovana Despotovića, šefa Odeljenja umetničkih zbirki i izložbi dr Zorana Erića i kustosa Zbirke skulpture dr Rajke Bošković.

Postupak za izbor idejnog rešenja sproveden je u skladu sa Odlukom o raspisivanju javnog konkursa broj 01-20/1 od 11. marta 2015. godine u vezi razmatranja prijava kandidata za učešće na anonimnom javnom konkursu za izradu bareljefa u gipsu-portret Miodraga B. Protića, a po objavljenom pozivu u dnevnom listu „Politika“ od 12. marta 2015. godine.

Bareljef u bronzi biće postavljen u zgradi Muzeja savremene umetnosti prilikom njenog otvaranja planiranog za 20. oktobar ove godine.

Izvor: Muzej savremene umetnosti
 
Vrh