Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

vucko":h5zmcjc7 je napisao(la):
Ono izgleda kao novi most covece!!!

gazela03072011.jpg

Ovo je skretanje ka sajmu i ka železničkoj stanici. Ono je asfaltirano u potpunosti.

djordje*******g":h5zmcjc7 je napisao(la):
Tesko je za objasniti sta je tamo radjeno. Radilo se fazno uz cesta preusmeravanja saobracaja sa jednog dela drugi. Da kranja desna jeste asfalatirana ali ne celom duzinom, mada nije to uradjeno bas sjajno te ocekujem da to u ponove ili u najmanju ruku udare jos jedan sloj asfalta.

U desnoj traci je asfaltiran samo donji sloj, preko njega ide još jedan. To se i može primetiti jer je neravan a i one gume gde se spajaju segmenti su izdignute, tako da definitivno treba još jedan sloj asfalta.

U levoj traci su za vikend u nekim delovima skidali stari asfalt, a u nekim su postavljali taj donji sloj.
 
EIB ne da pare, staje obnova Gazele
Izvor: Press
Beograd -- Evropska investiciona banka (EIB) je obavestila Puteve Srbije da neće da odobri dodatnih 25 miliona evra kredita za završetak radova na Gazeli.


To nači da će rekonstrukcija najprometnijeg mosta i žile kucavice Beograda biti prekinuta sledeće subote.

U EIB-u su se na takav potez odlučili pošto svi raseljeni Romi koji su ranije živeli ispod mosta nisu dobili stanove određene kvadrature.

Svoju odluku prosledili su i izvođaču radova Štrabagu, koji je nakon toga, kako piše Pres, najavio da će u subotu, 16. jula, da obustavi sve radove na rekonstrukciji najvažnije beogradske saobraćajnice.

EIB se, naime, poziva na ugovor koji su još pre četiri godine potpisali Putevi Srbije, a kojim su se tada obavezali da će raseliti Rome po standardima koje je propisala banka. Potpis na to stavio je bivši direktor Branko Jočić, koji očigledno nije razmišljao o posledicama i ceni koja u tom slučaju mora da se plati.

Kada je kasnije ipak utvrđeno da most mora hitno da se rekonstruiše, u celu priču umešao se grad iako nije bio potpisnik ugovora. Romi su raseljeni i dobili su smeštaj koji ima i struju i vodu (i koji ne plaćaju). Svi su dobili dokumenta o trošku grada, zdravstvene knjižice, redovnu socijalnu pomoć. Deca su krenula u škole, a na konkursu za socijalne stanove, od ukupno 80 stanova, 18 su dobile romske porodice, od kojih je 12 živelo ispod Gazele.

S tim je bila potpuno saglasna Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD), koja takođe finansira deo radova na autoputu. Ali Evropska investiciona banka, i pored svega nastavlja da insistira da se Romi presele u objekte od čvrstog materijala. I to pod striktnim uslovima.

Za Beograd je to bilo neprihvatljivo. Iz Skupštine grada rečeno je da bi to bilo „nemoralno prema drugim Beograđanima", a uskoro je stigla i vrlo jasna računica, koja je pokazala da bi pod tim uslovima kredit sa kamatom od dva odsto narastao na kredit sa kamatom od čak 10 odsto, što je više nego u komercijalnim bankama.

Naime, kada bi se - po pomenutim kriterijumima EIB-a - uzeli svi stanovi za 114 romskih porodica, to bi koštalo oko pet miliona evra. Tako da bi kamata od dva odsto porasla za čak osam odsto (pet miliona od kredita od 60 miliona je osam odsto) što bi „povoljan kredit" Evropske investicione banke automatski podiglo na kredit s neverovatnih deset odsto kamate.
 
Ma bezobrazluk..nema veze uzeti tih 25.miliončića od Kineza verujem da bi i sama najava toga Eib zahvatila panika.. :kafa:
 
Толико о повољном кредиту. Сам кредит је повољан, али кад се томе додају пропратне појаве, ето шта испада. Каква наивност... :rolleyes:

Е сад, пошто кажу да је остао вишак пара у буџету, нека то преусмере на завршетак реконструкције Газеле, а следећи пут нека размисле код кога подижу кредит.
 
Video sam da su neke NVO aktivne,jednu cak podrzava i egzit...A evo i epiloga...Ludilo totalno.
 
Pa dobili su stanove ne znam šta oće sad. Oće erkondišn eto šta oće. Dao bi im ja erkondišn...
 
2012":3nrixxj9 je napisao(la):
Ma bezobrazluk..nema veze uzeti tih 25.miliončića od Kineza verujem da bi i sama najava toga Eib zahvatila panika.. :kafa:


Upravo. U svakom slucaju prvo mogu da uzmu iz budzeta 25 miliona da ne bi stali radovi, a potom kredit od kineza. I nije mi jasno zasto stalno uzimamo kredite od Evrope? kao povoljniji su? Kina je velika zmelja i mislim da bi se sa njima mogli dogovoriti da krediti ako nista drugo budu povoljni kao i u EU.
 
НВО, људска права, к*рци, палци а Београђани + њихов саобраћај мора да испашта, ово је преседан, за који ја пре нисам још чуо, само се питам, докле бре ово више ће да траје? :bash: :violina:
 
Neće biti obustave radova na Gazeli
Radovi na Gazeli nastavljaju se punom parom i neće biti obustave obnove beogradskog mosta, a Putevi Srbije će preostalih 30 miliona evra za završetak radova obezbediti iz kredita domaćih banaka, kaže gradonačelnik Dragan Đilas.


Izvor: Blic
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/264535/Nece-biti-obustave-radova-na-Gazeli


Kako je sad onih 25 miliona evra poraslo na čak 30?
I koliko će biti lošiji uslovi domaćih banaka za tih 30 miliona evra kredita u odnosu na uslove EIB-a?
 
Wile E. Coyote":2yry0rbo je napisao(la):
Толико о повољном кредиту. Сам кредит је повољан, али кад се томе додају пропратне појаве, ето шта испада. Каква наивност... :rolleyes:

Е сад, пошто кажу да је остао вишак пара у буџету, нека то преусмере на завршетак реконструкције Газеле, а следећи пут нека размисле код кога подижу кредит.


Толико о европским вредностима.Одприлике у исто време кад су нас ови уцењивали за тај кредит у Паризу су проблем рома и њиховог картон ситија решавали пендречењем,хапшењем i протеривањем.Одавно је мени прва асоцијација на ЕУ лицемерство.

А још већа је туга то што нам је земља дошла до тога да се морамо задуживати за реконструкцију моста. :bash:
 
Pa mi smo svi "budale", a nasi roditelji narocito. Da smo se lepo svi pre pet godina preselili ispod gazele, sada bi imali stan, posao, garderobu, dokumenta (diplomatska), kola, a mogli bi da trazimo i dva letovanja godisnje......EEEEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJ......pa dokle vise..........
 
Sarkozi je proterao 400 000 roma i jos ih proteruje. U Evropi se bune, ali po svemu sudeci ce mu to proci.
Kada bi mi ovako nesto uradili ne da nam ne bi dali kredite, nego bi poslali NATO avijaciju da nam sruse sve mostove. Sramota za EU.

kada kazem sramota, mislim na to proterivanje.
 
E stvarno, nemam nameru da zvucim kao nacista ili da bilo koga uvredim, ali moramo biti realni: svi znamo mentalitet ljudi iz karton sitija i njihovo odbijanje da se presele na "periferiju". Tako da svi skupa moramo da ulazemo u njihov "normalan zivot" dok oni nisu u stanju da nauce da ne kradu sve zivo od putne signalizacije do parkovskih mobilijara. Ili vec ako moraju da zadovolje taj neodoljivi nagon- da ukradu po koji sapun pa da Beogradjani, takodje siromasni ljudi koji uz sve ostalo moraju tim ljudima da placaju vrlo skup "ubrzani kurs civilizovanog zivljenja", ne padaju u nesvest po prevozu od njihovog smrada.
Ali mene brine ta transparentna srpska tvrdoglavost koja ne ostavlja prostora takticnosti i pameti. Nikako da ukapiramo cemu sluzi politika i zasto placamo te ljude u foteljama: da diplomatskim sretstvima brane interese ove drzave. Dakle, ako smo mi stalno neki poseban slucaj - cekajte malo, pa zasto je to tako? Zasto se onaj ko je placen za to nije izborio za vise? Umesto sto nas blamiraju i sede po lozama Wimbledon-a, mogli bi malo da se pozabave korisnim lobiranjem za interese ove zemlje.
 
Delija":24ffvm55 je napisao(la):
Одавно је мени прва асоцијација на ЕУ лицемерство.

Преко сваке мере.

Треба република да предложи да им изгради лукс станове у Бриселу и да стипендије за школовање тамо......има да нам дају кредит одма, и то без камате.

Говна лицемерна.
 
Felix55":3lw7ft58 je napisao(la):
Neće biti obustave radova na Gazeli
Radovi na Gazeli nastavljaju se punom parom i neće biti obustave obnove beogradskog mosta, a Putevi Srbije će preostalih 30 miliona evra za završetak radova obezbediti iz kredita domaćih banaka, kaže gradonačelnik Dragan Đilas.


Izvor: Blic
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/264535/Nece-biti-obustave-radova-na-Gazeli


Kako je sad onih 25 miliona evra poraslo na čak 30?
I koliko će biti lošiji uslovi domaćih banaka za tih 30 miliona evra kredita u odnosu na uslove EIB-a?

Ti ko da si iz neke NVO, pa ti krivo što ih Žućko predriblovao... :laugh:
 
Људи, свима плусеви на одличне коментаре. Овде више нема шта да се дода, него памет у главу код следеће реконструкције. Што се не плати на мосту, платиће се на ћуприји.

Мада ни људи из ЕУ нису имуни на провизије. А проценат тих провизија је такав да су ови наши мале бебе за њих.
 
izvor: Beta.rs
Isplata kredita za Gazelu nije obustavljena

BEOGRAD, 7. jula 2011. (Beta) - Evropska investiciona banka (EIB) nije obustavila isplatu kredita za rekonstrukciju beogradskog mosta Gazela, rečeno je agenciji Beta u banci.

"EIB i Javno preduzeće Putevi Srbije su 2007. godine potpisali ugovor o kreditu od 33 miliona evra za rekonstrukcijue mosta Gazela, uz garanciju Vlade Srbije. Do sada je iz kredita isplaćeno 28 miliona evra, a preostali novac je na raspolaganju za isplatu", kazali su u EIB.

Predstavnik EIB za odnose sa medijima Marko Santareli kazao da u ovom trenutku ne postoji odluka banke o mogućem drugom kreditu iako su razgovori u toku.

Gradonačelnik Beograda Dragan Djilas rekao je da je EIB obavestila Puteve Srbije da nije spremna da odobri nastavak povlačenja kredita za Gazelu nezadovoljna zbrinjavanjem raseljenih Roma. Djilas je kazao i da će Putevi Srbije preostalih 30 miliona evra za završetak radova obezbediti iz kredita domaćih banaka.

Kako je agenciji Beta rečeno u Javnom preduzeću Putevi Srbije, Evropskoj banci za obnovu i razvoj već je upućen zahtev za uplatu nove tranše kredita u iznosu od pet miliona evra.

Ugovor o rekonstrukciji Gazele vrednosti 58 miliona evra, sklopili su Putevi Srbije i austrisjska komapanija Štrabag. Prilikom potpisivanja ugovora rečeno je da će se obnova finansirati kreditima EIB od 33 miliona evra i EBRD od 25 miliona evra, dok će Beograd izdvojiti 7,5 miliona evra, Putevi Srbije 4,8 miliona evra i Evropska agencija za rekonstrukciju s donacijom 6,75 miliona evra.

http://www.beta.rs/?tip=article&kategorija=ekonomija&ida=2536190&id=&ime=
 
zna se ko ako mene pitate. Pokazana je lazna odlucnost i lazna obavestenost makar po vestima koje smo videli pre svega mislim na b92 kao ozbiljniji izvor informacija gde je receno da je odlucna licnost upoznata sa time da oni nece da daju kredit uz niz nicim izazvanih populistickih izjava.

Politikanstvo i nista vise makar za mene :notok:
 
Па дезинформација је само овај део да се реконструкција обуставља,остало око условљавања кредита је потврђено. Првобитни план је био да нам ЕИБ да цео кредит а сада смо приморани да ових 30 милиона тражимо код комерцијалних банака.
 
Delija":2ckrc0xx je napisao(la):
Првобитни план је био да нам ЕИБ да цео кредит а сада смо приморани да ових 30 милиона тражимо код комерцијалних банака.
На крају ће нам испасти повољније да смо узели кредит код комерцијалних банака. :kafa:
 
E juče sam prošao Gazelom i zaključio sam da su kod Sava centra u pravcu Niša definitivno skinuli već urađeni sloj. Kao što sam i pričao ranije onaj asfalt što su stavili je bio katastrofalan i izgleda im nije prošlo kod nekog nadzornog organa pa su morali sve iz početka i sad je taj deo skroz bez asfalta.

Drobnjak u zatvor.
 
Vrh