Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Normalizacija saobraćaja na "Gazeli" tek od 15. novembra

BEOGRAD - Rekonstrukcija beogradskog mosta "Gazela" odvija se planiranom dinamikom i "Putevi Srbije" će u petak dobiti 10 miliona evra za već obavljene radove od Evropske investicione banke (EIB), a saobraćaj na mostu će biti normalizovan do 15. novembra, rečeno je u tom javnom preduzeću.

U "Putevima Srbije" ističu da sada "nema nikakvih razloga za prekid ili usporavanje radova na 'Gazeli'".

Od polovine novembra će biti obavljani radovi na "Gazeli" koji neće uticati na saobraćaj, a predviđeno je da se taj posao završi u februaru 2012. godine, naveli su "Putevi Srbije", reagujući na informacije koje su preneli pojedini beogradski mediji da će navodno radovi na rekonstrukciji tog mosta stati 16. jula, jer EIB neće da odobri kredit "Putevima Srbije" zato što raseljeni Romi još nisu dobili stanove.

U "Putevima Srbije" ističu da će u petak na račun tog preduzeća "leći" 10 miliona evra od EIB-a za već završene radove i da se od te banke uskoro očekuje još pet miliona evra, takođe za izvedene radove. Taj infrastrukturni objekat , koji do sada nikad nije rekonstruisan, najprometniji je beogradski most iznad reke Save, sa dnevnim prometom oko 165.000 vozila, iako su mu projektne mogućnosti bezmalo četiri puta manje.
 
I mrku u ludaru,vidi se da su skolski drugovi ili ne daj boze neki rodjaci.
 
Ali bez zezanja oni su skinuli već postavljen asfalt i ama baš nijedan medij nije objavio vest/komentar o tome. Čak mislim da nije u pitanju strah nego jednostavno nisu upućeni?
 
vucko":2rcgp6xy je napisao(la):
I mrku u ludaru,vidi se da su skolski drugovi ili ne daj boze neki rodjaci.
Њега не у лудару. За Дробњака се види да му фали цела дрвна индустрија и зато прича небулозе, а друг Мрка је префригани лажов још од ономад.

Велика је разлика међу њима двојицом.
 
То није било дефинитивно асфалтирање, већ да могу да преусмере саобраћај на одређено време док не заврше радове у траци у којој је до тада ишао.
 
ne verujem i ja u tu pricu o korupciji i kradji na ovaj nacin. Prosao sam tom deonicom nekoliko puta i meni je zaista delovalo kao privremeno resenje. Prilicno je neravno bilo, mada je asfalt bio u niovu dilatacija te mi je bilo cudno da ce dodavati jos jedan sloj.
Mozda je preveliko karikiranje ali nesto tako su radili i dok je radjen Bulevar, u vise navrata su asfaltiane pojedine deonice, poprilcno lose ali nije bilo i potrebno da budu narocito kvalitetne i dugovecne.
 
Ne mislim ni ja da je korupcija u pitanju već nesposobnost. U bulevaru kolko se sećam bio je neravan sloj ali je preko njega posle išao još jedan i to je izravnano dok su ovde totalno skinuli pa mi je zato čudno.
 
U bulevaru je to bio noseci sloj ako ne gresim,i to su bas uradili neprofesionalno,onda su ok uradili ovaj zavrsni.

Moglo se primetiti da je prvi sloj jer su sahtovi virili nekih 10tak cm iznad visine ulice.Pa su tek nivelisali sve tim zavrsnim slojem.
 
djordje*******g":rfnd8h8l je napisao(la):
Prilicno je neravno bilo, mada je asfalt bio u niovu dilatacija te mi je bilo cudno da ce dodavati jos jedan sloj.
Уствари је само додат асфалт у околини дилатација да преко њих може да се прође. Остатак је без завршног слоја.
 
I na kraju koliko ce da nas kosta rekonstrukcija mosta 70 mil E ako sam dobro sracunao molim da se ubuduce ne prenose dezimformativne vijesti-informacije
 
Bez veze se tripujete da će asfalt biti tako loše urađen.

Munza Njile je u pravu!

Wile E. Coyote":2y2ocivf je napisao(la):
Уствари је само додат асфалт у околини дилатација да преко њих може да се прође. Остатак је без завршног слоја.

To se lepo vidi kad prevezete auto preko Gazele.

Čak deluje i da na tom asfaltiranom delu oko diletacija postoji mogućnost da se doda još malo asfalta i da bude odlično urađeno asfaltiranje.

Brine što se na urađenom delu (rampa ka sajmu) diletacije dobro osete kad prevezete auto.

Ne znam što je našim graditeljima/putarima tolika nauka da iznevelišu diletacije, slivnike i šahtove.

Ko reši taj problem - treba da dobije počasne doktorate svih naših univeziteta!
 
Pa to na Gazeli ipak vodi Nemački Strabag,da naši rukovde već bi bilo poletanja sa diletacija.. :kafa:
 
p7100014.jpg


p7100022.jpg


p7100023.jpg


p7100024.jpg
 
Да, ово сам заборавио.
Прошле недеље почели радови на металној конструкцији са НБ стране пошто је бетонска скоро завршена.
 
Super,samo sklanjaj ovo sa uplatnicom moje rodjake,bas i nema veze sa temom :)
 
Upravo sam ja htjeo da pitam isto rekli su kad se gayela bude radila da nece direti sine posto je sve uradjeno i da ce tramvaji ici izgleda da su debelo lagali :bash: Strasno
 
Sve opet ruše. Ili nije uradjeno kako treba ili se neko"omastio" za to. Inače tramvajke šune su u prekidu na 2 mesta. Kod Gazele i kod petlje radnička jer se rade nadvožnjaci.

Ček, aaaa, ne kopaju oni šine, već oko šina. Verovatno će i ogradu da polupaju.
 
na gsp forumu je receno da je prenizak prolaz za tramvaj ispod gazele pa vozaci rukom spustaju malo pantograf dok prolaze tuda.

Mozda i sada srede da bude kako treba jer ipak tuda treba da prodje novi tramvaj.
 
Vozaci vuku konopac kojim se spusta pantograf da se ne bi zapetljao. Koliko sam shvatio, na CAF-u nema konopca, vec se pantograf dize i spusta kao na elektricnim lokomotivama. U svakom slucaju, izgleda kao da su rekonstrukcije pruge u Savskoj i Vojvode Misica bile uzaludne. :bash:
 
Због чега узалудне? Због тога што је 100 метара затворено да би се санирало у склопу Мостарске петље?
 
Vrh