Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Ja bih pre pitao kada će konačno da se postavi osvetlenje na rampama!!
 
Polako dovrsavaju pesacke staze, danas su farbali metalnu ogradu na njima.
Inace red bi bio posto je rad na mostu gotov da most jednom i valjano operu, cisternom ili onim Dulevo vozilima. Na samom mostu na pesackoj stazi u pravcu NBG je baceni bracni madrac. :laugh: :laugh:
 
Готова су аутобуска стајалишта и степенице код истих. Сада су се померили ка степеницама које воде са петље, постављене су скеле.
 
Nadam se da će urediti travnate i betonske površine ispod pešačkih pasarela,također su na prizemlju trotoari na bus stanicama u veoma lošem stanju. :kafa:
 
Izvor : Beobuild.rs

Obnova pešačkih prolaza i stepeništa na Mostarskoj petlji

120403-MST-01.jpg


Nakon završetka rekonstrukcije mosta Gazela, ovog proleća započeli su radovi na uređenju i sanaciji betonske konstrukcije pešačkog platoa i pasarela na Mostarskoj petlji. Sve pešačke komunikacije će biti potpuno obnovljene i vraćene u prvobitno stanje...

Celu vest kao i foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/535.html
 
Dobro primeceno oko nedostatka toaleta,da li ce se isti takav problem javiti i sa petljom radnicka na novom mostu i da li je razmisljano o njemu?

Evo nove boje mosta

sam4945-1.jpg
 
Katastrofa sa tim grafitima i na drugom desnom stubu ima takodje grafita.

Prica oko javnog toaleta narodski receno wc-a uopste nije zanemariva ako prosetate ispod pesackih prolaza i stepenicama koje nisu cesto u upotrebi. Meni je skroz neshvatljivo da projekat rekonstrukcije nije predvideo javni wc bas na nivou gde su sada ovi lokali. Velika je frekvencija ljudi koji presedaju na mostarskoj petlji koji se voze ko zna odakle i koliko dugo a imaju potrebe da svrate makar da se umiju ako treba ili nesto vise. Ponadao sam se da ce biti malo pameti nadleznih ali sam se ocigledno prevario
 
djordje*******g":ggg22nnc je napisao(la):
Ne znam od kada je tacno ovaj grafit...cela stanica je isarana
dzaba sve :(

A, pa to su velike srpske patriJote, oni samo brane velikog srpskog junaka Icu Bogdanova.
:blah:
 
Igore,onda ostaje da se zalazemo da se naprave te biciklisticko-pesacke staze i wc.Jer znamo da se kod nas nikada ne moze uraditi valjano stvar do kraja,vec se uvek zaboravi da se nesto uradi.
 
је л' има још неко стајалиште трамваја у граду да је праве висине као што је ово?
 
To nije grafit to su skrabotine. Ja sam ipak misljenja da bi te stubove, a mozda cak i neke na novom mostu, dao pravim crtacima grafita i strit art umetnicima i dozvolio im da crtaju. Za mene je strit art i grafiti vrhunska umetnost.
Tako ne bi bilo ovih skrabotina, a opet imali bi lepo oslikane zidove.
Evo primera pravih grafita i ne moze me niko ubediti da ovo ruzi zidove i ne obogacuje duh:

http://www.streetartutopia.com/?p=2014
 
Plavi "grafiti" su tu već neko vreme. Crveni su od pre par dana.
 
To je visi nivo to se zove mural ali to nemoze da uradi svako a pogotovo ne zvljaci sa jednim sprejom :bash:
 
@djordje*******g

Овде постоје најмање два решења. Океј, ижврљали су зид. Одмах, али одмах послати екипу која ће то да прекречи. Ако поново ижврљају, истог момента послати неког да поново прекречи. И тако све до великим патриотама не досади да остављају имбецилне поруке.
И друга варијанта, поставити камере. Само, мислим да се код нас такви снимци не прихватају као доказ. Онда мењати закон.

@dziggy

Идеја је добра али, нажалост, бојим се да ни то не би било решење. Пре неколико месеци је код Аде нацртан леп графит на коме је Држа Михаиловић. Није прошло ни три дана а неко га је оскрнавио. Исти би случај био да је нацртан Тито. Одмах би се нашао неко да му дода бркове или нешто слично.
Можда једино да се направи нешто као на оном зиду код Југопетрола где клинци скоро сваки викенд цртају графите. Али онда они морају да буду задужени за њихово одржавање.
 
Vest nazalost nije dobro prenesena.Radi se o tome da mostarska petlja koja ima izuzetno puno putnika nema toalet a ne most.

Sticajem okolnosti cuh od nekih ljudi da su planirani liftovi i da makar nizvodna strana mosta bude prohodna za pesake i bicikliste.Videcemo da li je to tacna informacija ili samo jos jedna glasina.
 
Odlicna vest mada kao sto vucko rece nekako ispade makar kroz naslov da most nema wc a ne petlja ali sustina je u tekstu naravno :)

Ocekujem da nam se uskoro jos neka novinska redakcija pridruzi u inicijativi za izgradnju javnog toaleta na mostarskoj petlji :gobb:
 
Tehnički je nemoguće da naslov bude informativniji (zbog max. broja karaktera), ali je sam tekst vrlo dobar i osvežavajuć je pogled na rekonstruisanu "Gazelu" koji se ne svodi samo na copy/paste zvaničnih saopštenja :kk:
 
Na novobeogradskoj strani se rade neki cudni temelji kod pristupnih strana mostu .Da pretvore onaj kafic ili sta je vec kod stanica tramvaja na platou u WC Bice slika skoro
 
Koliko sam jutros primetio radi se opet na Trolejbuskom mostu. Valjda ce da dovrse rekontrukciju ograde na krajevima.
 
Vrh