Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Tihi_SRB":wcvto627 je napisao(la):
Sto se tice saranja i grafita treba da usvoje zakon za to i da se strogo kaznjava . Neznam koji id*** mogu odmah to da rade. To bih ja odmah u popravni dom i to u onu staru zgradu sivog doma.

Blago je to mnogo, imao je onaj SPSovac Bidža dobru metodu kada je terao neke balavce da skidaju noktima :cool: :laugh:
 
Да. По подне су завршавали исцртавање завршеног дела. Само су он били на том делу када сам прелазио.
 
I like the "filmic" odlicno izgleda e sad samo treba da se to ljepo odrzava i da se redovno pere ograda ako nista svako proljece. Nedozvoliti saranje i unistavanje sa onim odvratnim grafitina kojih je pun grad.
 
mmgoran":35289rtr je napisao(la):
Tihi_SRB":35289rtr je napisao(la):
Sto se tice saranja i grafita treba da usvoje zakon za to i da se strogo kaznjava . Neznam koji id*** mogu odmah to da rade. To bih ja odmah u popravni dom i to u onu staru zgradu sivog doma.

Blago je to mnogo, imao je onaj SPSovac Bidža dobru metodu kada je terao neke balavce da skidaju noktima :cool: :laugh:
Ja bi im dao cetkice za zibe i da sa njima skidaju !
 
O каквом кажњавању ви људи причате? Судови су неспособни да осуде хулигане који пребијају полицајце, а камоли боранију која црта графите.
 
mmgoran":1kmwitjx je napisao(la):
Tihi_SRB":1kmwitjx je napisao(la):
Sto se tice saranja i grafita treba da usvoje zakon za to i da se strogo kaznjava . Neznam koji id*** mogu odmah to da rade. To bih ja odmah u popravni dom i to u onu staru zgradu sivog doma.

Blago je to mnogo, imao je onaj SPSovac Bidža dobru metodu kada je terao neke balavce da skidaju noktima :cool: :laugh:

Na 1:32 filma se može videti grafit... Primitivizmu u Beogradu nikada kraja.
 
Тај примитивизам није ништа ново, шта да се ради кад у држави ни сада ништа не функционише како треба. Иначе, Газела ће бити прелепа ако је заврше :vops:
 
Evo upravo sam pratio preko naxi kamere otvaranje desne strane. Saobracaj je pusten u 4 jutros. Sad trenutno prebacivaju ogradu sa novobeogradske strane i pripremaju za rampu iz suprotnog smjera. Tacno se sjaji asfalt od rasvjete :)
 
Што се тиче графита. Да га натераш да на 40 у хладу фино ориба то што је урадио и да доведе у првобитну стање. Па ако понови, опет исто. Да видимо колико ће моћи тако.
 
Ovo je bre nov most!!!!

Jedva cekam celik da se zacrveni,da vidim kako je izgledala kao kada je napravljena :D

Te grafitere bih ja za pantalone pa preko mosta,naravno da ih ceka dole recna policija.Ali bi im to bilo nezaboravno iskustvo.
 
Ajd nek se sa srecom Gazeli! :kk:
Lep je to most i nek nam sluzi jos bar 100 godina!
Srecom pa taj grafit nije prevelik i mogu ga jako lako prefarbati kada su vec u naponu posla. Sto ne znaci da onaj ko ga je nacrtao ne zasluzuje najstrozu kaznu!
 
Dve stvari mi ne izgledaju bas u redu, na pocetku filmica je prilicno uocljivo nekakvo udubljenje (otprilike kod 5 isprekidane linije), a na ~10oj sekundi most izgleda prilicno valovit :|

Imam nekakav subjektivan utisak da su isprekidane linije malo gusce iscrtane :rolleyes:

Most inace izgleda ko nov :kk:
 
То сам и ја приметио да је мало валовито.

Ваљда ће у току осталих радова то да се исправи.
 
Испод моста са НБ стране се види нов челик и како је изгледала раније. Али углавном пролазим ноћу и лоше се види да усликам.
 
Most je poprilicno valovit. To se najbolje uocava na jednoj slici sa Mostarske petlje medjutim ne mogu da je nadjem niti se setim gde sam je video. To naravno nema veze sa asfaltiranjem i trebalo bi pitati mostograditelje sa SSC kako i da li to uopste moze da se ispravi.
 
B.Vladimir":o17vsrcn je napisao(la):
Dve stvari mi ne izgledaju bas u redu, na pocetku filmica je prilicno uocljivo nekakvo udubljenje (otprilike kod 5 isprekidane linije), a na ~10oj sekundi most izgleda prilicno valovit :|
To ugivljenje i mene brine. :/
 
Pa o tom ulegnucu smo pricali pre rekonstrukcije mosta. Navodno je neko rekao da je most poceo da se ugiba na sredini, a price su bile da ce se rekonstrukcijom to sanirati. E sad mozda su oni na tom ugibu ojacali materijal sa donje strane te nema razloga za brigu.
 
Postoji i mogucnost da zbog slivnika za vodu na sredini mosta mora da bude malo udubljenje da se voda ne bi zadrzavala i kupila na mostu. Samo nagadjam ipak je kamera dobro to zumirala mada golim okom se teze primjeti.
 
А постоји могућност да је у питању само оптичка варка пошто тип конструкције моста налаже да доминантно напрезање у самој конструкцији буде савијање па је с тога и главни распон моста мало савијен за разлику од приступних делова моста који су проста греда па с тога и прави као стрела.Место где вам се чини то улегнуће је колико видим баш место где се проста греда завршава а почиње главни распон који је комбинација лука и греде.А "улегнуће" делује тако велико због угла из којег је снимано.

Мислим да се овде лепо види о чему причам.

Та промена је на овом месту

img0404sj.jpg


Ево и скице.Лук је врло мали али ипак постоји и из оног угла изгледа много драстичније.

gazelaj.jpg


img0404sj.jpg
 
Delija, to bi trebalo da je to. :kk:
 
Prošao sam danas novoasfaltiranom stranom i mogu reći da je ok urađeno sem na prevojima, valjda je tu bilo mnogo komplikovano uraditi da ne odskočiš.
 
mene bas iznerviralo ono suzenje kod bipa iz 3 u 2 trake, prakticno iz 2 u 1 sada dok traju radovi :grand:
 
Sam luk mosta je bio prilično deformisan pre rekonstrukcije, što se najbolje vidi sa slike koja je na ovoj temi postavljena u novembru 2009. godine. Ne verujem da su ovom rekonstrukcijom uspeli da ga ispeglaju. Rekao bih da se ulegnuće sa početka snimka na slici nalazi na sredini mosta pri vrhu krošnje drveta.

Gazela1.jpg



Delija":2f7fenag je napisao(la):
Место где вам се чини то улегнуће је колико видим баш место где се проста греда завршава а почиње главни распон који је комбинација лука и греде.А "улегнуће" делује тако велико због угла из којег је снимано.

Da je tako, ulegnuće bi bilo bliže mestu gde se nalaze viseće table iznad kolovoza, obzirom da su im nosači postavljeni na betonskim stubovima koji odvajaju mostovsku konstrukciju od pristupnih saobraćajnica.
 
Vrh