Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Проблем је што не постоје траке за убрзавање и успоравање у том случају. Онда по изградњи обилазнице зауставна трака једино може да постане жута трака, да би било колико-толико безбедно.
 
Na putu za posao prošao sam jutros novom, renoviranom rampom od bulevara vojvode Mišića ka Novom Beogradu. Bio sam jedan od retkih jer izgleda ljudima nije bilo jasno da je sve pušteno na vreme.. Nadam se da će protok biti isti kada se izgradi most na Adi i raskrsnica kod hipodroma (respect za Kojota).

Utisak - cini mi se da je uradjeno profesionalno, ali su nama saobraćajnim prevarantima onemogućili da pravimo duple ulaze - kolone jerbo su sada ivičnjaci prilično visoki i oštrih ivica, tako da nema prostora za dva vozila lagano.. Ne znam samo šta će se desiti ako neko teže i veće vozilo stane na rampi ( autobusi neretka pojava prim.aut. ) .. :violina:
 
Е, вала, нека су то направили. Ако тако ураде све рампе на Мостарској петљи биће одлично. Јест' да ће бити дуже колоне ка рампама док се не направи нови мост, али ће сигурно све ићи брже јер неће бити гурања са онима који обилазе аутомобиле и иду да се убаце код саме рампе. :kk:
 
Добро су сада урадили између петљи у Омладинских бригада и кружне код Арене - цела бивша зауставна трака је трака за убрзавање/успоравање, што значи да њом може легално да се вози (односно укљ.-искљ.). Ако буде више још петљи по Београду на мањем растојању, мислим да је ово решење.
 
iz press-a

GAZELA-1.jpg

GAZELA-3.jpg
 
K'o novo :)

Dobro izabrana fotografija, lepo se vidi razlika - pre i sada

GAZELA-3.jpg
 
Баш доообро изгледају ове рампе!!! Одлична је ограда (конструкционо и естетски), некако су и ове боје освежиле све!!! :vops:

Једино не знам како ће зими да се понаша она метална ограда на мосту, у смислу што је направљена од квадратних цеви, па ће можда између бити запуњена оном београдском мешавином снега, соли и гарежи...мислио сам да ће да је обложе нечим да мање задржава прљавштину...
 
Zaista odlično Gazela dobija novi život,jedva čekam da zamene sve ograde,posebno one na pešačkim pasarelama.. :kafa:
 
Ograda je donela pravi fejslifting,gazela izgleda bar 30 godina mladje! :)
 
2012":1ca7xcqd je napisao(la):
Zaista odlično Gazela dobija novi život,jedva čekam da zamene sve ograde,posebno one na pešačkim pasarelama.. :kafa:
lepo receno, jer definitivno treba da se uredi i pesacki deo mostara
 
Јао, кад би направили мали надвожњачић и елиминисали семафоре на Мостару... :cool:
 
ретардињо":1hucr4pf je napisao(la):
Баш доообро изгледају ове рампе!!! Одлична је ограда (конструкционо и естетски), некако су и ове боје освежиле све!!! :vops:

Једино не знам како ће зими да се понаша она метална ограда на мосту, у смислу што је направљена од квадратних цеви, па ће можда између бити запуњена оном београдском мешавином снега, соли и гарежи...мислио сам да ће да је обложе нечим да мање задржава прљавштину...
Bio ja u Mostogradnji nekim drugim poslom ... Nemoj da se brineš ništa odradili su antikorozivnu zaštitu u nekoliko slojeva (ne Mostogradnja nego antikorozivci - specijalisti), a konstrukciono ta ograda na sredini mosta izdržava udar pod 90 stepeni udarcem siline 10.000 kg.. BTW u toku nanošenja primarne boje udario je jedan automobil u ogradu - rezultat ogradi ništa, on polupan skroz..

Malo konfuzno pišem , zar ne ...
 
Lepse bi bilo da su ovu ogradu sa strana ostavili onako sivu, a ne narandzastu. Obozavam ovu vrstu ograde na mostovima, bas moderno i sigurno izgleda (zamisljam da sprecava da auto preleti preko mosta i ako se tokom udarsa prekatapultira preko bankine (i ako znam da je to nemoguce i da ta zastitna ograda upravo nije bankina), ali samo ako je siva a ne sarena...
 
Није шарена већ наранџаста :) Баш је боље да није сива, и онако је све у овом граду сиво...
 
Pa povukle ih šarene Trole na radost... ;) ali narandžasta je dobra kada je magla bolje se vidi,mislim da je zbog toga odabrana..
 
Sallex":h8pwd05n je napisao(la):
Није шарена већ наранџаста :) Баш је боље да није сива, и онако је све у овом граду сиво...
Znam, napisao sam narandzasta. Sa "sarena" sam mislio na bojnata, obojena itd...
 
kad vidim ovu sliku i kad se samo setim nepostojanja traka i rupa. stvarno lepo. aj celu gazelu pa opet da se ponosimo istom. nadam se da ce i sam most da ofarbaju u neku pristojnu boju.. samo molim boga da ne izgleda komunalno, a ove ograde obzirom na narandzasto su ispale skroz lepo.
 
Zar je moguce da smo se svi (ili vecina) slozili da nam se svidja novi izgled? Sta li ce to biti...
 
Rekao bi da je to posledica toga sto svi znamo kako je Gazela (odn.ti obnovljeni delovi )izgledala do pre samo nekoliko meseci...pa nas sve raduje sto ce uskoro celi most i petlje izgledati ovako novo i sveze... :vops: rampe izgledaju sjajno.
 
Pa da,kako da ne pohvalimo Strabag i Grad za dobro odrađeni posao,nek nastave tako i sa drugim projektima, recimo uređenje stanica BGVoza i sl. :kafa:
 
Samo nek se radi kvalitetno :kk:
Red bi bio do 2012te da srede pancevac u slicnom fazonu i postave drugi kolosek,ali znam da taj film necu gledati(bar ne van moje glave)
 
Pa ako išta mogli bi bar da srede prugu na Pančevcu.. :kafa: mislim da su rekli da će početi da menjaju šine i skretnice u delu gde se "okreću"BGVozovi
 
Vrh