Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Pa preuzeli ljudi odgovornost,nije im lako :kafa:
 
Pa i bez toga čim puste prvu obnovljenu liniju Beovoza krajem Avgusta biće IN,voledu naši ljudi da se vozaju.. :kafa:
 
Na online izdanju Politike ispod svakog članka stoje članci sa sličnom tematikom. Ispod najnovijeg članka o "Pucanju glavnog nosača" stoji

Обнова „Газеле” у марту

Хитни радови на „Газели”

Обнова „Газеле” на пролеће

Обнова „Газеле” можда у новембру

Опасни радови на „Газели”

„Газелa” у ру­ка­ма бан­ка­ра

ЕБРД одлаже поправку „Газеле”

Паре за „Газелу” условно

Об­но­ва „Га­зе­ле” евен­ту­ал­но у ок­то­бру
 
Е па сад смо га угасили. Да су оспособили Кружни пут кад већ нису били у стању да заврше обилазницу, па да преусмере транзит, овако, селим се ја на Јужни пол на следећих 2 године :bash:
 
Meni je hit ovaj komentar na B92 :))) hahah

"Uočena je naprslina na nosaču i odmah smo intervenisali da se zaustavi teretni saobraćaj da nosač ne bi, ne daj Bože, pukao."

U normalnim zemljama faktor "Boga" kod odrzavanja konstrukcija se ne uzima toliko u obzir.
(Milan, 28. januar 2010 19:01)
 
ne kapiram ko sad koči početak obnove? mi jer nismo napravili taj akcioni plan raseljavanja ili ebrd jer ga nije usvojila?
 
Imate naj intervju Djidin u novostima na www.novosti.rs Rekoh ja da ce biti jeftinije da poruce naovi most od Mostogradnje dok je vrijeme :kafa:
 
@zaffa

Ebrd ga nije još uvek usvojila,već su tražili da onima koji su raseljeni,da se izgrade kuće a kontejneri kao nisu dobro rešenje,drugim rečima postavili su političke zahteve da bi odobrili kredit,a u Beogradu su rešili problem iznad trenutnog standarda Eu kontejneri sa nekoliko soba,izolacijom,tuševima,kompletana infrastruktura u naselju,nameštaj,uređaji šporeti,frižideri,deca krenula u školu,medicinska zaštita ali je problem za ove iz Evrope nastao ,kada su naši ukapirali igru i sve ljude koji nisu stanovnici Beograda već iz drugih gradova čak i država vratili u svoje gradove i tamo im pružili socijalnu pomoć a gotovo svi su imali svoje kuće a one iz stranih i okolnih zemalja uputili tamo,a otkriveno je da su iz inostranstva koordinirali da se bezkućnici koji tu nikada nisu živeli nasele na ključne lokacije za infrastrukturne objekte i tako dodatno uspore razvoj Beograda ,ali ih provalili ,e sad kada im se postavi pitanje ,da li su oni u Nemačkoj ili Eu rešili problem i bezkućnicima izgradili nove kuće,kažu da i Eu to pitanje nije rešeno i da imaju problem sa rasizmom a najradije ih spakuju pa prvom linijom deportuju i to nebitno iz koje su zemlje bivše Yu ili Balkana,je*******ote kako su humani,zato bi trebalo tražiti kredit za Gazelu od Kine oni nas ničim ne uslovljavaju :kafa:
 
Đilas: Sutra o Gazeli »
29. Januar. 2010 | (10:02 -> 15:05), Izvor : Studio B, Komentari: 0
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas zakazao je za subotu u 11 časova, na zahtev odborničke LDP-a u Skupštini Beograda, hitnu sednicu Gradskog veća posvećenu problemu mosta Gazele i otklanjanju štete koju trpi glavni grad.



Beograd je ugrožen, kao i cela Srbija, zbog propusta pojedinih ministarstava, a pre svega Ministarstva infrastrukture i Javnog preduzeća Putevi Srbije, navodi se u saopštenju LDP.

Hitan zahtev za sazivanje sednice Odbora Skupštine Srbije za saobraćaj i veze, LDP je uputio i predsednici reubličkog parlamenta Slavici Đukić Dejanović, kao i predsedniku Odbora za saobraćaj i veze Velimiru Iliću.
Zbog hitnosti problema, predloženo je da se sednica održi u najkraćem mogućem roku, a najkasnije u ponedeljak, 1. februara 2010. godine. Na sednici, kojoj bi trebalo da prisustvuju i predstavnici resornog ministarstva i javnih preduzeća, trebalo bi raspravljati o merama za otklanjanje posledica izazvanih oštećenjem mosta Gazela, ugroženosti funkcija Beograda i Srbije, ocenio je LDP.
. www studio b.rs
 
Jao LDP LAŽOVI Sram vas! bilo,takva izjava toliko bedna i neistinita,nije vam krivo ministarstvo za infrastrukture već vaši prijatelji iz Ebrd sa političkim uslovljavnjima za kredit,a vi i vaša stranka ste prednjačili da se obnova Gazele odloži,pa zar toliko potcenjujete ineligenciju građana Beograda,zaista ispod svakog nivoa :notok:
 
1) Niko nije bio prisiljen da uzme kredit od EBRD-a.
2) EBRD je jasno propisao uslove, koji su se znali unapred, to što je gradska uprava odlagala iseljavanje, i kuburila sa ispunjenjem uslova, verovatno da bi ućarila koji dinar i upotrebila ga za seču platana je ono za šta treba da odgovaraju.
3) Političko uslovljavanje je da ljude treba tretirati dostojanstveno, međutim jadno je to što je ovoj državi takvo uslovljavanje potrebno. (Potrebno je i mnogim drugim, ali to na stranu.)
4) Ako su zaista iz LDP-a tražili odlaganje obnove, onda je to patetično, ali bih te zamolio da napišeš citat koji to potvrđuje i link odakle je.
5) Bez obzira na sve, istraga je u potpuonsti opravdana, jer naša zemlja ipak nije toliko siromašna da ne može da obnovi jedan most (koji je u nadležnosti repubilke), razbacuje se kojekakvim kupovinama Luke Bar, i ostalih stvari.

Međutim, komisija ko komisija, neće ništa učiniti.

edit: Kakvo god uslovljavanje da je postojalo, to nije krivica onih "zlikovaca" koji uslovljavaju, već ovdašnjih zlikovaca koji ne rade ništa da to promene.
 
Pa ako to neko govori u ime Ebrd da je billo političkih uslovlajvanja,unazad nekoliko meseci u svim medijima,a oni to ne demantuju ili ospore ili se slažu sa tim ili nisu tužili one koje im narušavaju imidž,to nije u Evropskoj praksi koja je poznata.Ako ti misliš da je tebe potrebno politički uslovljavati to je ok ,ali oni koji to rade neka prvo u svojim zemljama obezbede poštovanje osnovnih ljudskih prava i suzbiju rasizam u svojim zemljama pa da nam daju primer a ne da nam ovde dele lekcije, gde bar rasizma bilo nije niti je utemljen kao kod njih, inače ugroženi bi bežali odavde a ne dolazili,a Repulika je htela i apelovala dve godine unazad da se pristupi obnovi ali su posebno iz grada bili ozlojeđeni time uključujući Ldp tražeći da se prvo završi most na Adi..a sada prenjače u optuživanju ministrastva za infrastrukturu,grozno.... :kafa:
 
otkriveno je da su iz inostranstva koordinirali da se bezkućnici koji tu nikada nisu živeli nasele na ključne lokacije za infrastrukturne objekte i tako dodatno uspore razvoj Beograda
Aha. Čista zavera. CIA, Vatikan su takođe umešali prste, čujem...

Ne znam tačno šta je ovde bilo, ali da su naši zaj*** stvar, u to sam siguran. Niko drugi nam nije odlagao početak raseljivanja od naših vrlih vlasti, a ne želim ni da spominjem da postoje prihvatljivi načini na koje može da se formuliše to raseljivanje EBRD-u. Mislim da se više to koristi kao izgovor.

Nadam se da ćete koristiti alternativne prelaze preko Save, prijatelji.
 
jovanovm":2kaag0s6 je napisao(la):
otkriveno je da su iz inostranstva koordinirali da se bezkućnici koji tu nikada nisu živeli nasele na ključne lokacije za infrastrukturne objekte i tako dodatno uspore razvoj Beograda
Aha. Čista zavera. CIA, Vatikan su takođe umešali prste, čujem...
:D
 
jovanovm":3w12epvu je napisao(la):
otkriveno je da su iz inostranstva koordinirali da se bezkućnici koji tu nikada nisu živeli nasele na ključne lokacije za infrastrukturne objekte i tako dodatno uspore razvoj Beograda
Aha. Čista zavera. CIA, Vatikan su takođe umešali prste, čujem...
Ја се само надам да ће овом пробраћарускорадикалскогађајућифотополитикантскомтроловању да се стане у крај. :rolleyes: Ово су искључиво зај**** наши. А праве кривце треба тражити у онима који су одуговлачили (и још увек одуговлаче) изградњу обилазнице. Да је изграђена на време, сад се не бисмо мислили шта ћемо. Овако и даље типујем на Кружни пут и враћање од Змаја ка Добановцима као алтернативу. Сад више нема избора.
 
Забрањен је саобраћај за камионе теже од 3,5 т. А пун аутобус има више од 30! :bash:
 
Sada da ima pametnih pa da ovo lepo da iskoriste i zabranje do daljneg(zauvek) prelazak kamionima preko gazele i rese problem.
 
Причали смо о томе... Проблем је у томе што међу онима који се баве саобраћајем нема паметних. :rolleyes:
 
Koliko znam, EBRD traži da se Cigani rasele u čvrste objekte. To bi podrazumevalo i zgrade gde bi oni bili smešteni po sobama, a imali zajedničko kupatilo i slično. Problem je što nijedan deo grada nije želeo da ih prihvati i svuda su bili protesti. Stvar su rešili sa kontejnerima koja su stavili svuda po malo.

Ja, iskreno rečeno, zaista imam problem sa tim da se neko naprosto naseli na neko zemljište i onda traži da mu se obezbedi krov nad glavom. Na stranu to što je ćale moje drugarice godinama radio kao čuvar u nekim od objekata u blizini tog naselja i još pre čitave priče o moranju čišćenja tog dela, govorio kako veliki broj Cigana (iako tamo nisu bili samo oni, ali su bili u većini) uopšte nije iz Beograda, već da je veliki broj njih iz sela u okolini Šapca gde imaju kuće, ali da su ovde došli da "rade" jer ima više "posla". Naravno, ima i onih koji zaista nemaju druge mogućnosti.
 
Wile E. Coyote":3ihynrhz je napisao(la):
Причали смо о томе... Проблем је у томе што међу онима који се баве саобраћајем нема паметних. :rolleyes:
Zakucao bi time trasnport roba preko Srbije. Prestali bi spediteri da salju kamione u i kroz Srbiju. Luka Beograd i Slob.Car.Zona bi istog sekunda mogle da se zatvore. Miskovic bi sutradan trazio dozvolu za prenamenu zemljista. Opravdano.

To su negativne strane. Bar dok se ne zavrsi funkcionalna obilaznica i ne usvoji zakon o prenameni zemljista. Pozitivne svi znamo
 
Mislim da to nema veze ,pa pogledajte istorijat cele priče i kako su ekspresno naseljeni bezkućnici tip pored Bellvila nikada tu niko nije ni živeo,malo pre Univerzijade ,jer je neko imao cilj da se oni fotografišu pored takvih naseobi što su i radili,a ja bio svedok dok sam prolazio tik pored naselja stranci ko zna iz kojih organizacija svakodnevno držali sastanke u centru naselja prikazujući im filmove na Platnu ??ko zna gde napravljene, pošto sam često prolazio pored, jednom me i zvali da siđem do njih misleći da sam stranac a kad su mi prišli i videli da nisam, pobegli su od mene glavom bez obzira jer su očigledno čekali nekog po dogovoru,prema tome nema paranoje,pa zar koordinatori nisu uhapšeni setite se malo, pa blokade ulica,pa parada raznih organizacija za zaštitu ljudskih prava koji su bili grubo odbijeni u skupštini grada,a najveći broj "bezkućnika" su bili sa Kosova,pa iz Bugarske ,Rumunije, pa su posle toga od jednom nestali,a znate da najveći broj njih rodom iz Srbije je imao kuće po unutrašnjosti, a sve je to bilo u vezi sa sporazumom o repatriaciji potpisanim sa Eu,gde su oni počeli da nam šalju "bezkućnike iz Evrope ali bez ikakvih isparava i dokaza da su rođeni u Srbiji.te ste mogli čuti a i sada pored Belvila Bugarski,Albanski i dijalekte ko zna odakle, e kada je ta koordinacija i veza sa inistranstvom postala više nego očigledna i prekinuta onda su napali Đilasa ,ali im to nije prošlo, a pre toga su politički uslovili kredit od Ebrd,mislim nema ovde radkalnih,levih ili desnih stavova već istina o realnom stanju bezkućnika u Srbiji i Beogradu,i neiskrenih namera od "prijatelja" a srećom je Srpsko nasleđe o dobrim odnosima sa bezkućnicima ,gde nisu mogli da nađu nikakvu organizovanu represiju u istoriji i danas odigralo da ostanu "zaštitnici" bez argumenata te su se i povukli,prema tome malo više argumenata u celu priču a i istinu,da stvari treba prikazti kakve jesu a ne kakve je neko iz nekih centara uticaja želeo da budu.
 
Vrh