Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

pwl":21b5tvu0 je napisao(la):
Sve ostaje kako jeste
Mislim da je neko jednom prolikom na ovom forumu pomenuo plan za rekonstrukciju i "ispravljanje" delova deonice Vitkovo- Stopanja(?). Bilo bi dobro da eventualno izgrade jednu bržu saobraćajnicu do Trstenika ili Kruševca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692287#p692287:35cy46i0 je napisao(la):
Miky » Sre Dec 25, 2019 9:19 am[/url]":35cy46i0]Kako idu radovi u Krusevcu, jel rade nesto ili su samo ostavili neku masinu da truli do proleca ako su uopste i ostavili.Ima li ko vesti sa terena.
U Cacku su poceli radovi, tj postavili su tablu za pocetak radova na zastiti Cacka od velikih voda na reci Cemernici u blizini buduce petlje Preljina.

Nisu ostavili nista, ostalo je samo pesak koji je nasut da ljudi moze da stoje, ovi što su doveženi, i jedna tabla. Nije iskopana niti jedna lopata. Pre par dana sam prosao tu
 
Sad će neki da nam objasne ovde da je to normalno i da niko zvanično nije zapravo rekao da su počeli ni pripremni radovi i kako se to nama samo učinilo.

Slušamo sad već godinama kako se sada prvo odradi projektna dokumentacija i eksproprijacija pa se onda odmah gradi...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697930#p697930:1sakd04o je napisao(la):
ivchonny » Ned Jan 12, 2020 9:10 pm[/url]":1sakd04o]Sad će neki da nam objasne ovde da je to normalno i da niko zvanično nije zapravo rekao da su počeli ni pripremni radovi i kako se to nama samo učinilo.

Slušamo sad već godinama kako se sada prvo odradi projektna dokumentacija i eksproprijacija pa se onda odmah gradi...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Nemoj molim te izazivati sudbinu.... hahahahahhahah
a tacno je i bilo ono sto sam ja i mnogi tvrdili da ce biti nakon otvaranja.
 
Šta li su radili bageri na otvaranju? Pripremali dokumentaciju i eksproprijaciju?
 
Earthmoving":19q05zsl je napisao(la):
Šta li su radili bageri na otvaranju? Pripremali dokumentaciju i eksproprijaciju?
Ahhahahahaha

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Сви знамо, да су их само преместили са Косова и Метохије. С обзиром да будале праве АП поред Мораве, и када крену то ће јако дуго трајати, уништавају плодну земљу и коцкају се са Моравом. Регулација Мораве подразумева и регулацију свих притока. Мени изгледа да они немају појма шта то тачно значи и колики је то посао. Сазнаћемо сви...вероватно на болан начин!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Ево добих и ја понуду, село Милочај између Адрана и Прељине. Дупло мање него код Крушевца, 100 динара по квадратном метру.
 
10 000 za ar? Za kakvu zemlju? Pa vrdska zemlja se oko Ue prodaje za 150e!
 
То је баш мало...изгледа да је неко одлучио да заради на експропријацији!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Не знам колико је тачно , али сам чуо да је у селу поред мог још мања цена...
 
Bechtel zapošljava.
777b02dd377881904ac30e1eb477a6f2.jpg
 
Danas sam i ja čuo da su pozvani vlasnici parcela iz sela Popovići (Kraljevo) u petak na razgovor i da se cena kreće oko 10.000 rsd po aru... Kao što reče Dule, duplo manje nego u KŠ...
 
10000 dinara po aru, strasno, a u Presevu su se izborili kada su radili eksproprijaciju za koridor 10 po 10 eura po kvadratu za slicnu ako ne i goru zemlju.
Bili su slozni svi i izborili su se za fer nadoknadu.
Nemojte dozvoliti da vam uzmu najkvalitetniju zemlju za dzaba, borite se!
 
Ako je državi skupa plodna zemlja u dolini za eksproprijaciju, imaju jeftiniju gore u brdima, pa nek tamo grade autoput.
 
Poreska utvrđuje vrednost na osnovu tržišne cene, kako sam čuo... Sirča, Oplanići, Popovići zadnjih 10 godina što ja znam, te njive pored Morave se prodaju za 70-80 eur po aru... Tako da smo sami krivi za tu procenu... Što znači da koliko su se plaćale njive u Preševu tolika im je procena i bila... mada svi znamo ko ih kupuje tamo...
 
A šta ta konstrukcija predtavlja? Nisu odneli ni binu? Neće valjda ponovo da otvaraju radove kada krenu sa kampovima?
 
Šta ih košta? Nešto sendvila i malo autobusa.
Kolce i mesec žut, biće autoput!
 
A i izbori će... narod je već većinom zaboravio.
 
Vrh