Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Pa dok ne budu ovi autoputevi gotovi ostaje samo da budemo utrenirani hahahahahaha
 
A pa ipak će biti svečanog otvaranja radova... Videću da 17-og proseka tuda ako budem imao vremena da vidimo da li je to protokolarno samo ili će zaista biti radova.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ivchonny odlicno, previse je projekata gde se radovi otvore pa stoji sve 6mes. Da vidimo sta se ovde radi ( u decembru)
 
dragan":amt00mgx je napisao(la):
Kao na svim gradilištima, prvo će da se gradi kamp i oko njega, pristupni put, . . . itd.

"Radovi počinju kod Kruševca, između dve buduće petlje, Kruševac-Istok i Kruševac-Zapad.
. .na tom potezu su rešeni imovinskopravni odnosi i izdata su potrebna akta za izgradnju."

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... sevca.html
Znamo proceduru. To sugerišeš da ne treba da proveravamo da li su počeli da grade kamp?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Sugerišem gde da gledaš ako budeš išao, jer sam dao citat gde počinju radovi.
 
Ivchonny, mislim da.se ti i ja razumemo kad kazemo pracenje radova. Prvo kampovi i sr**** su pripremni radovi,ali i kao takvi mogu da budu gotovi brzo ili da se rastezu u nedogled.

a rok pocinje da tece kada izvodjac postavi tablu na kojoj pise " tad pocelo ,toliki rok ,i slika trase", a ne kad politicar otvori jer da je tako kao primer navodim da se do Pz nije mrdnulo od maja sa radovima,a po politicarima vec 7 mes tece rok i gradi se.
 
Ma znam Miro, ali moram malo da ga pecnem:)

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Ivchonny ahahahahah pa gde nadje taj izraz hahahahaha.

Nego zaista se nadam da bi mogli da brze krenu sa radovima, kazu da je na tom delu( ako sam razumela) regulisana eksproprijacija. Ako je doduse sve drugo rešeno, iskustvo kaze da se ne treba radovati u napred
 
Miro, sve je u iskustvu.
Ne nadaj se mnogo i raduj se svakom ispunjenom roku jer je takvih malo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Drugari, zna li neko gde će i kako će se spajati Vitanovac i Vrba? :) Kako je to zamišljeno
 
MiraC":35p9nncm je napisao(la):
Ivchonny ahahahahah pa gde nadje taj izraz hahahahaha.

Nego zaista se nadam da bi mogli da brze krenu sa radovima, kazu da je na tom delu( ako sam razumela) regulisana eksproprijacija. Ako je doduse sve drugo rešeno, iskustvo kaze da se ne treba radovati u napred
Ono što se trenutno naziva obilaznicom oko Kruševca je zapravo jedna traka autoputa. Taj deo mi je i ličio na auto-put kada sam prošao jednom-dva puta. Verujem da tu ni ne treba eksproprijacija. Mada kažu da je za deonicu Kruševac-Pojate eksproprijacija izvršena, ne vidim da su celom trasom formirane parcele za AP u katastru (izvor Geosrbija). Zapravo trenutni katastarski podaci ne pokazuju nigde trasu auto puta osim za obilaznicu oko KŠ. Ali to ne mora ništa da znači, možda je eksproprijacija izvršena ali parcele nisu formirane.

Doduše, kad su počeli da rade Surčin-Obrenovac, sećam se da su obrisi kroz polja već postojali. Videćemo-pratićemo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689018#p689018:cmrp9wc6 je napisao(la):
vrabac » Ned Dec 15, 2019 10:30 am[/url]":cmrp9wc6]svi putevi vode u Zajecar :D
file.php

Odakle je fotografija, ako nije tajna? :)
 
Već na prvi pogled na mapi nedostaju veze Smederevo-Kovin-Pančevo i Zrenjanin-Kikinda-Subotica (nedostaje i kvalitetna tranzitna pruga istim pravcem kroz Banat).

Kako štedimo u ravnici, to je neverovatno. Da odu ljudi do Holandije, da vide kolika je tamo gustina moderne infrastrukture?
 
Банат је баш скрајнут и са пругама и са путевима и са квалитетном водом. Све оде у Срем и Бачку...

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Dobro, da čestitam sretan početak gradnje ovog novog autoputa :vops: https://www.youtube.com/watch?v=ioXHi09fdP0
Doduše, malo je čudna današnja Vučkova izjava prilikom otvaranja, gde iako radi američka kompanija Bechtel, on kaže "Prvo Džonson dolazi, pa Tramp" https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1630953 , s obzirom da je on upravo bio protiv Trampa na izborima 2016-e kada je podržao Klintonku jer je "pametan", a sada kada je njegov kandidat izgubio zove onoga protiv koga je bio kada je bio "pametan" https://www.youtube.com/watch?v=bXXELK4iA4U pa nije jasno da li je tada bio "pametan" , a sada "glup" ili obrnuto...
 
E pa drugari nek je sa srecom! Nadam se da cemo se pre 1 januara 2025 godine provozati Moravskim koriforom u celosti.

Vesli Klark i ostala bagro jedna kapitalisticka da vratis 200 milijardi evra steta od bombardovanja, da platis deminere da povade sve bombe u celoj bivskoj jugi koje su zaotale i mine i da besplatno izgradis ovaj put jer je ovo tvoja firma i od ostale bagre koja nas je bbardovala
 
Jesmo li odgonetnuli šta je to "digitalni auto-put"? Pretpostavljam da su ovi ostali analogni? Kako se manifestuju, ovi analogni su od čvrstog materijala, a ovi digitalni od nula i jedinica?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Čuh malopre i izraz 5D.
Ovi su do sada imali dužinu i širinu, a sad ćemo, kao u bioskopu da čujemo Moravu, da nas prska kiša u lice, šiba hladan vetar...
 
Ако сам ја добро схватио дигиталан, зато што ће вероватно имати Хуавеијеву 5г мрежу која ће покривати цели АП. Кажу биће бесплатан нет. У стварности потпуна контрола у реалном времену!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Vrh