Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Iako ću biti jedan od onih koji će dobrano koristiti ovaj autoput kad i ako ga završe, te stoga i navijam da ga što pre počnu i odrade, ovde bih se složio s branikom. Tu je baš dosta lokalnog saobraćaja, a čak i ovi kamioni pitanje je koliko će ići celom trasom. Ne pomaže ni ovakav projekat - malo s ove strane, malo s one strane Morave, bez direktne veze za Aleksandrovac, Brus i Kop i veliki mi je znak pitanja kakav će biti PGDS, pre svega od Kruševca do Mrčajevaca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710992#p710992:2gt7drux je napisao(la):
Miky » 22 Feb 2020 10:28 pm[/url]":2gt7drux]Krenula je eksproprijacija zemljista u Cacku na delu buduce petlje Preljina!
Ima li ko informaciju koliko je ponudjena cena po m2?

Неке информације које ја имам је да је цена око 200 динара. Ја имам плац код Краљева и ту су плаћали око 100 динара, па се народ побунио јер се у Чачку и Крушевцу плаћало око 200 динара.
 
Mozda ce ta cena biti za zemljiste uz Moravu, po selima.
Mene zanima da li je neko ima informaciju sto se tice pristupnog puta od kompanije Forverk do petlje Preljina i dalje do kruznog toka u Konjevicima, to je bolja lokacija i buduca industrijska zona.
Ono sto ja imam informaciju je da su prosle godine otkupili nekoliko parcela pored pumpe Evoil, preko puta Forverka gde ce biti prvi kruzni tok u iznosima od 1900 do 2000 eura po aru.U pitanju je poljoprivredno zemljiste.
Tu su stali sa otkupom ali krecu sad odatle ka kruznom toku u Konjevicima.
 
Na zadnjem sastanku sa prestavnicima Behtel enke, receno je da ce cena biti 170e,za zemlju kroz Milocaje Adrane i Popovice, inace pobili su kocice za buducu trasu kroz Milocaje Adrane i Popovice
 

Prilozi

  • IMG_20200223_142915.jpg
    IMG_20200223_142915.jpg
    267,2 KB · Pregleda: 6.068
  • IMG_20200223_143204.jpg
    IMG_20200223_143204.jpg
    116,1 KB · Pregleda: 6.055
Heh, interesantna slika, eto od čega, na terenu, kreće jedan auto-put -> od kočića :)
 
Zna li neko gde im se nalazai kamp? Prvobitna informacija je bila da se radi deo autoputa u Jasici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711977#p711977:2uga55yg je napisao(la):
kortrijk » Sre Feb 26, 2020 1:40 pm[/url]":2uga55yg]Zna li neko gde im se nalazai kamp? Prvobitna informacija je bila da se radi deo autoputa u Jasici.
Za sad je Jasika bez radova.
 
Bilo je ovih dana u Cacku, Konjevici, Baluga, potpisivanje zapisnika o eksproprijaciji ali razgovora o ceni nece biti jos.
Kako mi komsije kazu, pojavili su se neki advokati iz Nisa koji nude svima da ih zastupaju prilikom pregovaranja o ceni!
 
Miky":1tllcgje je napisao(la):
Bilo je ovih dana u Cacku, Konjevici, Baluga, potpisivanje zapisnika o eksproprijaciji ali razgovora o ceni nece biti jos.
Kako mi komsije kazu, pojavili su se neki advokati iz Nisa koji nude svima da ih zastupaju prilikom pregovaranja o ceni!
A gde se u Baluzi vrši eksproprijacija?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Vrsi se eksproprijacija od pumpe Evoil kod Forverk fabrike pa do kruznog toka u Konjevicima, to pricam za pristupni put do buduce petlje Preljina a od petlje ide ka Kraljevu autoput kroz Balugu i ostala sela.
 
.
 

Prilozi

  • Petlja_Preljina.jpg
    Petlja_Preljina.jpg
    118,1 KB · Pregleda: 5.459
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712497#p712497:1x7wvdpr je napisao(la):
Miky » Čet Feb 27, 2020 11:20 pm[/url]":1x7wvdpr].
file.php

Miky, blagodarim na ovome. Izgleda da će petlja proći jako blizu, ako ne i preko mog placa koji je odmah iza Husky Corporation... Ćemo da vidimo.
 
Da li ti prolazi put preko placa, mislim da su svi dobili poziv za eksproprijaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713287#p713287:spuh6b4k je napisao(la):
Miky » Ned Mar 01, 2020 6:10 pm[/url]":spuh6b4k]Da li ti prolazi put preko placa, mislim da su svi dobili poziv za eksproprijaciju.
Ne, nisam dobio poziv. Ali će moj otac ipak proveriti, jer pitanje je i dostave. Zaista prema tvom crtežu put ne ide baš reko placa, ali veoma blizu. Javljam, nadam se ove nedelje :)
 
Prošao sam juče i bilo je nekih mašina i radnika kod kružnog toka kod Kruševca. Počinju da grade kamp pretpostavljam. Probaću da slikam sutra.
 
Ja imam info da radnici zakupljuju stanove po BG-u na period od 5 godina.
Interesantno je da su i ljudi odmah poceli da traze mnogo vece cene za izdavanje.
 
Po Krusevcu, ne po BG-u, typo. Ne mogu da uradim izmenu sad....
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iBIaWfhmhXA[/youtube]
 
Pozdrav drustvo. Dugo pratim temu, ali doslo vreme i da se prijavim, jer me uskoro kaci trasa autoputa.
Video sam detaljnu mapu, i sad me zanima koji se pojas eksproprira?
Na mapi postoje plava i roze linija. Plava je zastitni pojas, a roze je pojas kontrolisane izgradnje.
Da li znate do koje linije se vrsi izvlascivanje? Od plave do plave je raspon okvirno 120 metara.

I da li neko iz okoline Cacka zna cenu kvadratnog metra po klasama zemljista?

Unapred hvala za odgovore.
 
Овај АП ће имати смисао када се уради прво Прељина- Пожега, а онда настави ка Котроману и Сарајеву. Уствари то је најкраћа веза за Сарајево - Цариград и Нови Пазар- Цариград.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Добро си му име дао :)

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
duffi":39xks6ey je napisao(la):
Pozdrav drustvo. Dugo pratim temu, ali doslo vreme i da se prijavim, jer me uskoro kaci trasa autoputa.
Video sam detaljnu mapu, i sad me zanima koji se pojas eksproprira?
Na mapi postoje plava i roze linija. Plava je zastitni pojas, a roze je pojas kontrolisane izgradnje.
Da li znate do koje linije se vrsi izvlascivanje? Od plave do plave je raspon okvirno 120 metara.

I da li neko iz okoline Cacka zna cenu kvadratnog metra po klasama zemljista?

Unapred hvala za odgovore.
Eksproprijacija obuhvata samo deo trase izmedju dve crvene linije tj od jedne do druge zicane ograde u sirini od 75-80 metara.Sve van toga ne,licno sam pitao glavnog projektanta na sednici u Trsteniku.

Послато са SM-T580 помоћу Тапатока
 
Vrh