Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

"Očekuje se da bi naredna deonica koja bi mogla da bude puštena u saobraćaj bila od Preljine do Adrana, zatim od Koševa do Trstenika i na kraju bi se pustila deonica od Trstenika do Kraljeva"

Moram da prokomentarišem ovu rečenicu novinara na kraju. Da li je ovaj čovek uopšte pogledao neki snimak o napretku radova na kompletnoj trasi koji izlaze na Youtube skoro svaki dan? Pa i vrapci na grani znaju da će se pusti prvo do Trstenik i Vrnjačke Banje, pa onda sve ostalo. Totalna neinformisanost novinara tj. neprofesionalnost!
 
"Očekuje se da bi naredna deonica koja bi mogla da bude puštena u saobraćaj bila od Preljine do Adrana, zatim od Koševa do Trstenika i na kraju bi se pustila deonica od Trstenika do Kraljeva"

Moram da prokomentarišem ovu rečenicu novinara na kraju. Da li je ovaj čovek uopšte pogledao neki snimak o napretku radova na kompletnoj trasi koji izlaze na Youtube skoro svaki dan? Pa i vrapci na grani znaju da će se pusti prvo do Trstenik i Vrnjačke Banje, pa onda sve ostalo. Totalna neinformisanost novinara tj. neprofesionalnost!
Današnje novinarstvo
 
Jednom sam čitao tekst u kom Milojko Pantić priča svoje novinarske početke.
I na tom početku je dobio zadatak da napravi izveštaj sa, čini mi se ako se dobro sećam, ragbija.
Kaže, ja nemam pojma o ragbiju pa sam nekoliko dana išao sa njima na trening da bih naučio neke osnove o tom sportu kako bih uopšte nešto mogao da razumem šta oni tamo rade.
E, a sad ovaj "novinar" je mogao, ako ne sve, onda mnogo toga i više nego što je potrebno, da sazna o ovom projektu za sat vremena istraživanja iz svog kreveta ali očigledno to i nije važno, nažalost.
 
Nisam se nadao da ću nekada imati potrebe i da branim aktuelnu vlast, ali mi stvarno smetaju ovakve obmane i plasiranja lažne slike, a sve to od medija zbog kojeg sam SBB pretplatnik i za koji sam mislio da je jedini koliko toliko objektivan.
Jeste završena jedna četvrtina, ali se uskoro privodi kraju i druga četvrtina, prilično toga je urađeno i na preostale dve četvrtine.
Takođe, Južna Morava je ispravljana tek na nekoliko mesta od kojih je za sada jedino kod Mrzenice nešto ozbiljnije tako da nema šanse da će se time ubrzati njen protok koji bi ugrozio mostove.
 
Malo se podseti geografije naše zemlje, a ne da se sramotiš ovako.
Geografiju naše zemlje znam prilično dobro, tako da bih te zamolio da tvoju konstantaciju obrazložiš i da mi objasniš zašto se sramotim.
Osnovna kultura u komunikaciji je da prvo napišeš šta sam pogrešno rekao, da to potkrepiš činjenicama, a ne da iznosiš paušalno/političke izjave.

A što se tiče plavljenja Zapadne Morave i rušenja mostova, ne budi lenj pa pogledaj novinske članke i Youtube snimke iz prethodnih godina i vremena kada nije postojao autoput i shvatićeš da taj problem postoji decenijama unazad, a ne da će tek nastati zbog izgradnje autoputa.
 
Druže napisao si Južna Morava...Kod Mrzenice je ispravljana Zapadna Morava,verujem da si napravio lapsus.
 
Poslednja izmena:
Takođe, Južna Morava je ispravljana tek na nekoliko mesta od kojih je za sada jedino kod Mrzenice nešto ozbiljnije tako da nema šanse da će se time ubrzati njen protok ...

Malo se podseti geografije naše zemlje, a ne da se sramotiš ovako.
Geografiju naše zemlje znam prilično dobro, tako da bih te zamolio da tvoju konstantaciju obrazložiš i da mi objasniš zašto se sramotim.
Osnovna kultura u komunikaciji je da prvo napišeš šta sam pogrešno rekao, da to potkrepiš činjenicama, a ne da iznosiš paušalno/političke izjave.

A što se tiče plavljenja Zapadne Morave i rušenja mostova, ne budi lenj pa pogledaj novinske članke i Youtube snimke iz prethodnih godina i vremena kada nije postojao autoput i shvatićeš da taj problem postoji decenijama unazad, a ne da će tek nastati zbog izgradnje autoputa.
Stavio sam tvoj tekst pod navodnike koji je bio pogrešan, pa je osnovna kultura da to pročitaš. Eto, sad si napisao ispravno - Zapadna Morava. Bravo!
 
Izvinjavam se, da bio je lapsus. Na Južnoj Moravi imam vikendicu pošto mi je pradeda iz tog kraja, a živim na nekoliko kilometara od Zapadne Morave, tako da nije bio problem u mom poznavanju geografije.
Hvala na objašnjenju i korekciji, mada mislim da je to moglo biti i na malo kulturniji način. Kada ja nekog ispravljam trudim se da ga svojim pisanjem ne uvredim ili omalovažim.
 
Izvinjavam se, da bio je lapsus. Na Južnoj Moravi imam vikendicu pošto mi je pradeda iz tog kraja, a živim na nekoliko kilometara od Zapadne Morave, tako da nije bio problem u mom poznavanju geografije.
Hvala na objašnjenju i korekciji, mada mislim da je to moglo biti i na malo kulturniji način. Kada ja nekog ispravljam trudim se da ga svojim pisanjem ne uvredim ili omalovažim.
Izvinjavam se i ja na grubljem načinu ukazivanja. Bilo je to posle par piva 😁
 
Izvinjenje prihvaćeno :). Mada, morao bih i da se ja izvinim tebi jer sam brzopleto i verovatno nepotrebno reagovao.
Učešćem u ovim diskusijama upoznao sam mnoge ljude, za neke sam u početku mislio da su bezobrazni, drski, nadmeni i sl. Ali sam vremenom shvatio da ste svi OK likovi i da imamo zajednički interes i interesovanja. Posle toliko vremena i upoznatih ljudi znam kako da reagujem jer sam shvatio da je većina komentara dobronamerna. Na žalost, u tvom slučaju, jer te ne poznajem, tj. sada već mogu reći da te nisam poznavao, pa mi se tvoj post učinio kao provokacija.
 
Znaš kako, pored autoputeva, tako su i Internet, društvene mreže, forumi, rodna ravnopravnost, LGBT... tekovine zapadne civilizacije kojima i mi težimo da bi bili u trendu. Mislim da bi i Behtel trebao da podrži jednu ovakvu inicijativu i da se otvori nekim značajnijim poklonom. :)
 
Vučević: Do kraja 2024. puštamo novu deonicu Moravskog koridora od Kruševca do Vrnjačke Banje

- Ogroman je značaj Moravskog koridora, Centralna Srbija će prvi put dobiti auto-put punog profila i time učiniti život lakšim i bezbednijim i time stvoriti preduslove da nam narod ostaje i da nam živi i u Raškom, Moravičkom i u Rasinjskom okrugu. Spajamo okruge, poboljšavamo život ljudi i stvaramo uslove za dolazak novih investicija - rekao je tom prilikom Miloš Vučević.

  • Mi ćemo do kraja 2024. pustiti novu deonicu Moravskog koridora, a to je od Kruševca do Vrnjačke Banje - istakao je premijer.
  • Vranjačka Banja će od 20225. biti spojena sa svim delovima Srbije i mnogo pristupačnija. Moravski koridor spaja se na auto-put E75 i spaja se kod Predajana, odnosno Čačka na auto-put Miloš Veliki na koridor 11. Time smo zaista umrežili ovaj deo Srbije kako zaslužuje - rekao je Vučević.
 
Сад ме занима шта ће радити од Прељине до Мрчајеваца или од Мрчајеваца до Адрана. Вероватно ово друго јер има много посла на петљи Прељина!
 
Vrh