Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Благодарим Раде, лепа репортажа!
Није ми јасно зашто не иде двосмерно мост у Макрешанима?
Verovatno iz istog kao i Straževica na Obilaznici. Opasno je nakon nekog velikog infrastrukturnog objekta raditi spajanje traka. Bezbednije je to uraditi pre, iako postoje dve funkcionalne trake na mostu/tunelu.
 
Rade Košanin, kolko vremena provodi na terenu snimajući, je sigurno najrealniji izvor informacija sa ovog dela autoputa. Kao onomad Caribrod za istočni krak K10. I Bg-Pž smo solidno pokrivali zadnjih 6 godina, e sad jedino što slabije ima izvora sa Lajkovac-Valjevo, Ni-Merdare skoro ništa, Požarevac-Golubac jako malo, a Ru-Ša bolje al ni on nije sjajno kao recimo info ovde.
 
Radeta Košanina treba da vodimo na ručak, svaki od nas koji prati forum, a nanese ga put ka Kruševcu...
Samo da ne bude zabune, Rade Košanin je iz Kruševca, a ja sam iz Kraljeva. Moje su samo ove slike od juče, iskoristio sam priliku za malu reportažu tokom službenog obilaska deonice.
Veliki pozdrav za imenjaka koji svakodnevno snima i daje nam mogućnost da pratimo radove!
 
Samo da ne bude zabune, Rade Košanin je iz Kruševca, a ja sam iz Kraljeva. Moje su samo ove slike od juče, iskoristio sam priliku za malu reportažu tokom službenog obilaska deonice.
Veliki pozdrav za imenjaka koji svakodnevno snima i daje nam mogućnost da pratimo radove!

Da ne bude zabune, Košanin je Radojko, od milja Rade.

Danas bi trebao da izbaci dosta klipova
 
Poslednja izmena:
Занимљива промена у обележавању хоризонталне сигнализације. Ове стрелице су нешто ново, а и испрекидана линија за искључење/укључење је другачија.

To je po turskim standardima
 
Занимљива промена у обележавању хоризонталне сигнализације. Ове стрелице су нешто ново, а и испрекидана линија за искључење/укључење је другачија.
Стрелице су новина, а линије за уливну/изливну траку нису још готове, биће исте као и на другим ауто-путевима, мислим да прво раде основу овако па после подебљавају.
 
U nekim pređašnjim postovima sam izašao sa idejom da napravim spisak svih projekata i uključim razne datume i brojeve vezane za njih.
To bi nam omogućilo da preciznije pratimo projekte i radimo neku analizu.
Evo počeću sa Moravskim koridorom. Za sad imam sledeće:

1680582884216.png


Predstavljen Idejni projekat: 2012-05-14
Potpisan Komercilani ugovor: 2019-05-12
Završena Projektna dokumentacija: 2020-09-01
Izvođač Američko - Turska firma Bechtel & Enka

Datume i procenat možemo da promenimo po potrebi. Dodaću još detalja kasnije.
Recite šta bi tu trebalo još dodati ili promeniti. Ovo isto mislim da primenim na sve ostale projekte.
Jeli može neko da mi da po sektorima kad su počeli radovi, trasiranje završeno, stavljen prvi asfalt?
 
Sumnjam da će otvoriti Pojate - Makrešane 15. Aprila zbog ovog snega
 
Kako će tačno ovde da organizuju saobraćaj, koliko sam razumeo dovde ide ova prva deonica koja se otvara?

1680610357345.png
1680610380245.png
 
Meni se čini da neće biti puštanja niti nekog uklapanja saobraćaja na ovim slikama. Deluje mi nebezbedno. Puštanje ima smisla kad se završi petlja Kruševac-Zapad. Do tada će i naplatne rapme biti gotove pa se može raditi na spajanju A1 sa Moravskim koridorom. tj. ukloniti postojeću rampu u Pojatu
Mišljenja sam da će sada raditi levu traku u pravcu Kruševca. Tamo gde su već postavili rizlu. I da će kada je odrade do Kruševac-Zapad pustiti preko nje magistralni saobraćaj ovom devijaciom na slici ispod.

1.jpg


Za to vreme će raditi na desnoj traci (gledano u pravcu Kruševca). Tu nema puno posla jer je put skoro u istom nivou. Nije ni velika kilometraža. Cenim da će do sredine Juna ovim tempom to završiti. Pogledajte video od ranije.

2 meseca gore, dole ne znači ništa ako se dobije koliko toliko bezbedna i funkcionalna saobraćanica.
 
Prema informacijama koje imam sa gradilišta od prošle nedelje, na ovom mestu dokle su sad asfaltirali će levom trakom ka Pojatama da se uključuje na autoput. Koristiće se leva strana mosta za oba smera, a pun profil posle mosta. Takođe je rečeno da će otvaranje biti oko 15. aprila, da li će sneg nešto poremetiti, videćemo.
 
Vrh