Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Inače smo hteli smo da malo detaljnije snimimo ceo autoput, gde se radi, gde ide sporije a gde brže međutim dozvolu za ulazak na gradiliošte nikako da dobijem trazenje dozvole
Trazenje dozvole zna da zakomplikuje. Mislim da ti je bitnije da posvetis paznju dok boravis na gradilistu da slucajno koga ne povredis I da tebe neko ne povredi, sve druge formalnosti su manje bitne. Uzmes dron I snimas, pazis da nikom ne smetas I to je to. Ne treba ni njima dozvoliti da izigravaju neke faktore I lazne autoritete. Ja ranije posaljem formalni zahtev oni traze dlaku u jajetu. Ja odem direktno kod kineza, oni me obuku, stavim slem I za sve izadju u susret.
 
Poslednja izmena:
Da bi bilo besplatno koriscenje otvorene deonice, onda je potrebno da ostane ceona naplatna stanica u Kosevima. A da bi se ona uklonila i zavrsio taj deo autoputa, mora biti negde naplate na izlazu.
 
Da bi bilo besplatno koriscenje otvorene deonice, onda je potrebno da ostane ceona naplatna stanica u Kosevima. A da bi se ona uklonila i zavrsio taj deo autoputa, mora biti negde naplate na izlazu.

Ne mora da ostane čeona. Zatvoriće sistem, postaviti nove naplatne stanice u Koševima, Trsteniku... ali jednostavno za tu deonicu neće računati i vršiti naplatu. Koliko se sećam tako je bilo i kada je otvaran deo Pojate-Kruševac.

Inače, u nekim od prethodnih postova smo diskutovali o loše izvedenom i nebezbednom nadvožnjaku za pešake i bicikliste od Kruševca prema Jasici. Sada i na tom delu rade, tj. grade se dodatna dva nadvožnjaka i proširuje se prilazni put.
 
Ima li nekih informacija kako napreduje isključenje Kruševac istok?

Slabo.

22.9.2024.

Screenshot_20240925_171220_Chrome.jpg
 
Inače, u nekim od prethodnih postova smo diskutovali o loše izvedenom i nebezbednom nadvožnjaku za pešake i bicikliste od Kruševca prema Jasici. Sada i na tom delu rade, tj. grade se dodatna dva nadvožnjaka i proširuje se prilazni put.
Evo da se upišem. Nažalost ne grade se novi nadvožnjaci, proširen je nasip sa obe strane i dodati su trotoari, preko nadvožnjaka je ostalo kao što je bilo. Trenutno se radi ograda sa jedne strane a biće i sa druge. Mnogo je bolje i bezbednije nego pre.
Prema Jasici
Prema Kruševcu
 
Izvinjavam se na pogrešnoj informaciji, pre neko veče mi je prijatelj iz Jasike rekao da su počeli da proširuju pristup za nove nadvožnjake za pešake i bicikliste, izgleda da je to netačna informacija. Ja sam pre nekoliko meseci radio neki projekat za Agenciju za bezbednost saobraćaja i tada sam od njih dobio informaciju da su utvrdili da je prelaz nebezbedan i da je jedino i najbolje rešenje izgradnja dodatnih nadvožnjaka, čak je bilo i priče da se radi na projektu sa metalnom konstrukcijom.
Koliko mogu da vidim na snimku ovim je rešena bezbednost i prolazak pešaka, ali mi se čini da je preusko za bicikle.

Što se tiče isključenja za Kruševac istok, nedavno sam tu prolazio i dalje se čeka na esproprijaciju i rušenje kuća koje su na trasi, postavljeni su neki stubovi za nadvožnjak preko pruge, ali i tu se stoji sa radovima.
 
Vrh