Šta je novo?

Modernizacija GSP-a

Što povlači da je za s.... obavezno da zatvori prozor ako je klima uključena (a morala bi da bude)!
 
Juče ulazim u trolu, ne radi klima, svi prozori otvoreni. U jednom momentu čujem da se uključila klima, prolazim kroz trolu, zatvaram prozore... i klima se posle nepuna 3 minuta gasi. Čekam malo da vidim šta će da bude, idem do vozača da ga pitam šta se dešava. Kaže da ne može da drži klimu upaljenu jer mu pada napon i pregreva se.

Još jednom se vidi da su beloruske trole + naša kontaktna mreža kombinacija snova.
 
I dalje na ovim vrućinama čekamo Godoa, tj. da pročitamo vest da je "Belkomunašu", s obzirom da su trole naravno pod garancijom, naloženo da otkloni taj problem sa klimama i da su oni to obavili...
Da li postoji neko u GSP-u ili gradskoj upravi ko uopšte obraća pažnju na to da su im isporučene nedovoljno ispravne trole? :notok: :rolleyes:
 
Pa kod Belorusa kliime su dekor..verovatno si i predvideli da rashlađuju do 28 c,a sobzirom da je danas 40 c klime neće raditi..predpostavljam da će jedino CAF tramvaji rashlađivati dobro s obzirom da dolaze iz Španije.. :)
 
PA bolje da su se otvorili sa trolama pa kupe neke kvalitetne... Šta mi vredi takva trola kad ni klima ne radi, a verovatno ni ona rampa za invalide da treba nekome...
 
Za te klime ne znam šta da kažem :( Stvarno nečuveno i sramota za grad, pokušajte da ih prijavljujete na inspekcija@beograd.gov.rs . Te stvari se ekspresno moraju ispraviti dok su vozila pod garancijom. GSP previše ne brine za nefunkcionisanje klima, pa možda ne bi bilo loše sprovesti nekakvo istraživanje i okačiti ovde na sajt podatke u kojim trolama rade klime i da li uopšte rade, kako bi se problem aktuelizovao.
 
boca-ica":w65dk6y5 je napisao(la):
U okviru modernizacije treba uvesti i psiho test za zaposlene

Vozač napao putnika, a zatim naleteo na njega autobusom u Železniku
Izvor: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/26...-zatim-naleteo-na-njega-autobusom-u-Zelezniku

Па ово се не односи на ГСП, јер није њихов возач то урадио, него возач приватног превозника
"М&М транс компани" из Обреновца. У једном од коментара то и лепо пише, а ови из Блица никако да то исправе.
 
Lekarski pregled za vozačku dozvolu kategorije C, D, E sadrži:
Laboratorijske analize (kompletna krvna slika sa leukocitarnom formulom, šećer u krvi
Pregled oftalmologa
Pregled neuropsihijatra
Pregled psihologa
EKG
Pregled lekara opšte medicine
 
Ne bih da ispadnem kr**** ali videh takve situacije da neko juri za autobusom koji krece i onda istrci ispred njega da bi usao.Ko mu je kriv sto nije usao u autobus pre vremena.Vozac je kriv sto ga je povredio ali ne moze svaka bu**** da se baci pred autobus kako mu se cefne.

Tako i vidjah da kamenjen gadaju bus jer im ne stane na semaforu van stanice.Kucaju o staklo,vozac ne otvori i onda budale uzmu kamenje sa trotoara i gadjaju!Moramo uzeti u obzir sta vozaci sve prezivljavaju za jedan radni dan.
 
Ja ne znam da li se vi secate pregleda kod psihijatra i psihologa kad ste isli za lekarsko za dozvolu, ali ja se secam. Psihijatar me je pitao da li sam normalan, na sta ce svako, pa i najveci ludak odgovoriti potvrdno, a kod ocnog nisam video pola stvari i mesto da mi kazu trebaju ti naocare, oni kao super, cepaj. Toliko o lekarskim pregledima...
 
Težak je posao vozača autobusa u Beogradu i baš zato obični testovi nisu dovoljni jer ne otkrivaju
kako kao čovek-vozač reaguje pod velikim stresom, pritiskom i ostalim otežanim uslovima,a izloženi su tome svakodnevno
 
Izvor: Politika

Glasnogovornik savesti grada

Untitled-1.jpg


Zaslugom Filipa Vukše, žitelji Ulice kneza Miloša dobili su novi drvored, u pojedinim delovima Barajeva uvedena je ulična rasveta, a putnici sa povlasticom u javnom prevozu više ne mogu greškom da oko ponoći uđu u noćni autobus, u kojem im ne važe pretplatne markice. Devetnaestogodišnji maturant Četrnaeste beogradske gimnazije doprineo je svojim prijavama nadležnima u gradu i da se očiste brojni slivnici, ofarbaju bandere, umiju tramvaji ispisani grafitima, postave poklopci na šahtove...

Ceo clanak pogledajte na linku http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Glasnogovornik-savesti-grada.lt.html
 
Imam jedno pitanje. Posto bas ne pratim ovu temu zanima me da li neko zna kada GSP prelazi na onaj novi turski sistem (nove kartice, touch lcd skeneri i ostala cuda...). Secam se da se u novinama pominjao septembar 2011 mada cisto sumnjam pa zato pitam
 
Ako je u trolejbusima fabrička greška u vezi sa instalacijama i radom klima-uređaja, u autobusima N - serije to nije slučaj. A U tim vozilima ne samo što ne radi klima, već se putnički salon dodatno zagreva radom motora
 
Nova teKnika u Katicama, uz pajser za pomeranje skretnica obavijen papirom od novina :grand:

"CKD-KT4"":okrh2d3x je napisao(la):
Danas popodne je 311 imao "bliski susret" sa kamionom "Infrastrukture i tehničke podrške" (g. b. 634) kod Vuka. Ne znam šta se dogodilo, no prednji branik kamiona i zadnja kupla tramvaja su se "spojile". :mrgreen:

Elem, usred gungule, ugrabih priliku da usnimim sledeće:
s5002017m.jpg

http://gspbeograd.net/viewtopic.php?f=13&t=74&start=340
 
Gago,mladost ludost kako bi se reklo.

Januar 2012. godine zapravo je u pitanju :)
 
Vrh