Šta je novo?

Modernizacija GSP-a

Ne razumem nesto. OK januar 2012 ali mislim da je to prosto glupo jer ljudi ce vaditi u septembru oktobru nove legitimacije, da bi ponovo u januaru vadili nove sa cipom(ili sta vec). Gde tu ima logike :lol: Bas se vidi da smo Srbi :laugh:
 
E pa tu bi GSP trebao da kaže da se ne vade nove i da stare važe do Januara.
 
Озбиљно предузеће би тако и поступило.

Видећемо, има ли у ГСП-у неко два грама мозга....
 
има један са 2,135524 грама мозга, али не верујем да је и то довољно
 
Nešto će smisliti, pa sigurno neće biti takav presek. Moj scenario je ovakav: studentske i školske od prošle godine važiće do nekog decembra, a tokom decembra svi moraju da završe vadjenje novih, koje će početi od, recimo, novembra :)
 
Stigla i ova cuda u po neki tramvaj.GSP nezaustavljivo srlja u progres

s5002017m.jpg
 
U busevima gde jos nisu montirane te spravice, soferi vole da se nalakte na tu sipku :D razocarace se kad im stave te dzidza-bidze, taman su nasli pozu za udobnu voznju...
 
U švajcarcima u prikolicama montirana je šipka što će držati taj poništavač karte (pošto na zadnjim vratima setite se automat stajao dole skoro na podu pored vrata). I kanalice sprovedene po tramvaju :) srećom ne vide se tolko puno . made by GSP :)
 
Homer Jay":fo0blu22 je napisao(la):
U busevima gde jos nisu montirane te spravice, soferi vole da se nalakte na tu sipku :D razocarace se kad im stave te dzidza-bidze, taman su nasli pozu za udobnu voznju...

Hahaha, tačno tako, i ja sam primetio da je u mnogim vozilima "unapređena ergonomija" ugradnjom te šipke - vozači prosto uživaju da naslanjaju na nju... :)
 
A zato sluzi ta sipka! Bas sam se pitao zbog cega sva vozila gsp-a (ne privatnika) imaju te sipke sa selotejpom. Pomislio sam da su hteli da bi imali gde da stave ruke a ono tu ce biti aparat. A sta tacno radi taj aparat kad je kod vozaca ? :D
 
PA kontam da je to neka veza sa sistemom za navigaciju, da će tu vozač programirati rutu po kojoj će da radi neka navigacija i ono da saznaš za koliko ti autobus dolazi na stanicu.
 
bolje bi im bilo da kupe nove autobuse pa u njih da ugradjuju nove sistme. Jer iskreno za lep autobus, udoban i sa klimom bi platio kartu, ali za ovo cudo sto ga je neko nazvao autobus kome fali prozora , vire rupe u patosu, ne mogu da se zatvore vrata i ostale normalne pojave ne bih dao ni dinara. Zato uvek cekam neki normalan kad imam vremena...
 
Биће лакрдија када убаце екране на додир у распале кршеве из Космаја. Па то ће бити урнебесно.
 
stavice ih na one sipke sto su dole ispla iz lezista pa lebde u vazduhu skoro...probaj tad da ubacis karticu u taj uredjaj i da balansiras na sipci... :)

Usput da li ce te kartice biti izdavane na godinu dana, kao i sad platis recimo 2500 za radnicku i vozis se svaki mesec ili ce biti po principu koliko si uplatio toliko se i vozis...
 
aladin2908":2zjaqmvo je napisao(la):
stavice ih na one sipke sto su dole ispla iz lezista pa lebde u vazduhu skoro...probaj tad da ubacis karticu u taj uredjaj i da balansiras na sipci... :)

Usput da li ce te kartice biti izdavane na godinu dana, kao i sad platis recimo 2500 za radnicku i vozis se svaki mesec ili ce biti po principu koliko si uplatio toliko se i vozis...

- Kartice se ne ubacuju u uređaj. Dovoljno ih je samo približiti kućištu uređaja da budu očitane.
- Biće u ponudi pretplatne kartice, nešto slično dosadašnjim markicama, sa uplatom mesečnih iznosa unapred (povoljnija varijanta za one koji često koriste gradski prevoz), a moći će da se nabave i prepaid kartice za vožnju, koje se dopunjavaju po želji a pri svakom očitavanju u vozilu skine se određeni iznos sa nje, tako da se koristi dok se kredit ne istroši, pa zatim treba svratiti do trafike da se kartica opet dopuni.
 
Felix55":99psnohz je napisao(la):
aladin2908":99psnohz je napisao(la):
stavice ih na one sipke sto su dole ispla iz lezista pa lebde u vazduhu skoro...probaj tad da ubacis karticu u taj uredjaj i da balansiras na sipci... :)

Usput da li ce te kartice biti izdavane na godinu dana, kao i sad platis recimo 2500 za radnicku i vozis se svaki mesec ili ce biti po principu koliko si uplatio toliko se i vozis...

- Kartice se ne ubacuju u uređaj. Dovoljno ih je samo približiti kućištu uređaja da budu očitane.
- Biće u ponudi pretplatne kartice, nešto slično dosadašnjim markicama, sa uplatom mesečnih iznosa unapred (povoljnija varijanta za one koji često koriste gradski prevoz), a moći će da se nabave i prepaid kartice za vožnju, koje se dopunjavaju po želji a pri svakom očitavanju u vozilu skine se određeni iznos sa nje, tako da se koristi dok se kredit ne istroši, pa zatim treba svratiti do trafike da se kartica opet dopuni.
da da kada sam bio na moru u hrvatsoj, pre oko 5-6 godina, su imali taj sistem, svidjalo mi se da samo priblizim novcanik bez otvaranja a on skine pare...:) ekstra je to za pretplatne karte ko bi se naplacao karata ako mora da menja vise prevoza
 
Da li mora da se ,,čekira,, i prilikom izlaza ,
preko funkciniše i taj sistem , pa ko zaboravi, skida se dosa više sa kartice :|
(za dnevne , nedeljne i sl verzije ,, ograničenih ,, karata )
 
koliko sam razumeo ne, iso kao da si okucao kartu u automatu samo bez rupica,malo modernije...
 
а постојаће посебне дневне и недељне карте.

Felix55":3d70oy0x je napisao(la):
a moći će da se nabave i prepaid kartice za vožnju, koje se dopunjavaju po želji a pri svakom očitavanju u vozilu skine se određeni iznos sa nje, tako da se koristi dok se kredit ne istroši, pa zatim treba svratiti do trafike da se kartica opet dopuni.

ово ћу ја да узмем, ионако се не возим често превозом
 
JohnnyLee, da, to će mnogima biti favorit , :kk: aktuelni ostaju i dvotočkaši i četvorotočkaši :D
samo da ne mora da se čekira i prilikom izlaza , a jako mi miriše na to . . . pa ce oko aparata biti mačevanje karticama ul-iz
treba nam odgovor ne kako smo razumeli, nego kako stvarno jeste :rolleyes:
 
Ajmo malo 2012ica momenata:

S obzirom na trenutno stanje na trzistu nafte,ratove na bliskom istoku i povecanje stanovnika Beograda koje se opasno priblizava cifri od 3 miliona,ja bih kupio 2 markice za prevoz,jednu za mesecnu drugu za pojedinacne voznje,da se nadje,jer kad nagrne tih tri miliona samo najjaci ce opstati,ili oni sa po 2 povlastice :kafa:

Na primeru iz Kinsase se lepo vidi o cemu govorim :

SLIKA1(neka metro stanica sa zilion putnika na njoj)

SLIKA 2(guzve na putevima)

SLIKA 3(otkucavanje karte na nekom super-duper sistemu)

SLIKA 4(LRT fijasko)
...

SLIKA 1572(slika kamile)

Ipak je bolje da nas samo cipuju pa da prineses prst aparatu i gotovo.NWO ce postati trendi u gsp-u,videcete za 5-10 godina prognoziram to.Ljudi ce juriti da se cipuju,jer su povlastice prevazidjene.Ako ih ne mozes pobediti pridruzi im se :rolleyes:
 
Vrh