Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Da li mozda znate da li ce povrsina izmedju ulice gradiste i novog dela mirijevskog bulevara biti uredjena barem staza betonska, posto je ceo deo oko dalekovoda razrovan i u blatu. Tuda inace dosta ima pesaka pogotovo ucenika koji dolaze u 7 gimnaziju autobusom 27 pa ladne vode preseku ulicu gradiste preko betonske staze (koje vise nema jer su kamioni unistili) pa preko starog mostica, ulaze u skolsko dvoriste. Vidim da je postavljen u tom delu i semafor i pesacki prelaz i da su ka dvoristu betonirali stepenice (slika 12 iz HoRuS-ovog posta)
 
Гага":1msgb9ls je napisao(la):
Што кажеш брука и срамота за директно сливање канализације у отворени поток.

Па није реч о фекалној, већ о кишној канализацији. Што је и до сада био. Иначе, сваки поток или река је нека врста кишне канализације, без обзира да ли је под земљом или не.

Што се тиче околине, сачекајмо да видимо хоће ли је уредити, па онда да ударимо по критици или хвали. У сваком случају, пробијањем овог пута Миријево ће умногоме продисати.
 
Јесте, реч је о фекалној канализацији. То је направљено пре неки месец за насеље Сунце на брду. Још није прорадила јер насеље није усељено.
 
Inace genjalci nisu rekli gdje ce ti busevi 25p okretati .Moglo je mnogo bolje od nivelisanja slivnika do uvucenih stajalista za buseve sa nadstresnicom koju nema ni jedno stajaliste u mijevu i gjde ima i gdje nema mjesta .Kod slivnickih resetki mi nije jasno zasto ne koriste ravne u nivou vec one staromodne uvijene inace pol=klopci sahti zvone kad kola predju preko istih :(
 
Н А Ј А В А


У понедељак, 31.октобра у 12 часова, градоначелник Града Београда Драган Ђилас и градски менаџер Александар Бијелић обићи ће Миријевски булевар, где се изводе завршни радови на изградњи ове саобраћајнице.

Изградња нове саобраћајнице подразумева спајање постојећег дела Миријевског булевара са улицом Витезова Карађорђеве звезде, с обзиром да на овом потезу до сада није постојала адекватна саобраћајна веза

Овим ће се суграђанима са општина Звездара и Палилула омогућити бржа веза са центром града, а три семафорисане раскрснице и пешачки прелази повећаће безбедност свих учесника у саобраћају, нарочито ученика две школе које се налазе у непосредној близини. Укључења у нови булевар биће могућа из улица Шејкина, Ладне воде и Витезова Карађорђеве звезде.

Догађају ће присуствовати и председник општине Палилула и Данило Башић председник општине Звездара Милан Поповић.
 
HoRuS":prtoulpw je napisao(la):
Јесте, реч је о фекалној канализацији. То је направљено пре неки месец за насеље Сунце на брду. Још није прорадила јер насеље није усељено.

Извини, али ја не верујем. Да си рекао да су неки на дивље спровели г. из својих септичких јама, веровао бих. Међутим, да неко фекалије спроводи у поток, а непосредно поред њега има тек изграђену канализацију - не могу да верујем. :(

Да ипак провериш информацију? ;)
 
Нема потребе... :(

И није једина, али је највећа...има их још!

Насеље у којем живим је било такође две године прикачено на поток...не знам да ли су га сад превезали на канализацију...

Рецимо, овде је једна дренажна цев, а једна фекална канализациона за зелену зграду која се види на слици изнад оне огромне цеви на претходној репортажи... То је сто посто, живим ту па јако добро знам :(



Uploaded with ImageShack.us
 
sizif":1qp04zzg je napisao(la):
HoRuS":1qp04zzg je napisao(la):
Јесте, реч је о фекалној канализацији. То је направљено пре неки месец за насеље Сунце на брду. Још није прорадила јер насеље није усељено.

Извини, али ја не верујем. Да си рекао да су неки на дивље спровели г. из својих септичких јама, веровао бих. Међутим, да неко фекалије спроводи у поток, а непосредно поред њега има тек изграђену канализацију - не могу да верујем. :(

Да ипак провериш информацију? ;)

Nismo ni Igor i ja verovali dok nas nije poveo u obilazak Horus.Moras videti svojim ocima da bi shvatio da tamo nema kanalizacije u vecem delu naselja. :/
 
Вечерас је пуштена расвета. Стари део булевара далеко боље светли него нови... Стављене су сијалице од 150 вати, уместо оних од 250...
 
А, бре, људи! То о чему говорите јесу дивљи прикључци и ја апсолутно верујем да има таквих идиота. Али Хорус је написао нешто у стилу да је направљена легална фекална канализација "за насеље Сунце на брду". Додуше, каже и да још није прикључена, па није јасно да ли су је спровели у Миријевски поток (у шта ја не верујем, јер зашто би то радили, када је паралелно с потоком постављена и права канализација) или не.

Хорусе, можда је ствар јасна, али твој текст није прецизан као твоје феноменалне слике. :kk:

Свеједно, велико хвала за привилегију да БеоБилд има најбољу документацију о процесу изградње овог булевара, од почетка до краја.
 
Нема на чему! Хвала свима на плусићћћима и коментарима без којих ова тема не би имала овакав квалитет... :)

Мислим да је тема заиста добро испраћена и да више нема шта ново да се слика, тако да је то све што се тиче репортажа од мене ...

Ко год стигне, нек обиђе нови булевар... Има шта да се види... :kk:
 
HoRuS":3t264s3q je napisao(la):
Нема на чему! Хвала свима на плусићћћима и коментарима без којих ова тема не би имала овакав квалитет... :)

Мислим да је тема заиста добро испраћена и да више нема шта ново да се слика, тако да је то све што се тиче репортажа од мене ...

Ко год стигне, нек обиђе нови булевар... Има шта да се види... :kk:
Како све бре човече ;) , а отварање - Ђикијево пресецање траке, крканлук - прасећћће-јагњећћће- :vops:- предизборни лаци већ заокружени :o , 'оћемо још.... :kk:
 
Znaci uskoro prebacivanje ove teme u deo zavrseni projekto lepo lepo...
 
U Politici još piše da će 25P biti produžen od Omladinskog Stadiona gde se sada okreće do Mirijeva 3.Nigde ne pominju 25.
 
pitanje za Horusa?..da li ti zivis u Mirijevskom cvetu?...Ja sam u zelenoj zgradi...
 
Pozdrav svima :)
Hvala na slikama i informacijama...

vucko":2081e2w7 je napisao(la):
U Politici još piše da će 25P biti produžen od Omladinskog Stadiona gde se sada okreće do Mirijeva 3.Nigde ne pominju 25.

A da produže 74 koji okreće kod Omladinskog, da imamo bar neku direktnu vezu sa Novim Beogradom...
Ja bih prva ostavila auto u dvorištu.

Ne znam zašto ne razmotre produženje 16ice, to bi bilo najbolje.
Kao ne može dupli da skreće ovo ono...kao da ne mogu da naprave okretnicu kod Gurmana u ovom delu koji treba da završe.
Možda odem u utorak na onaj sastanak u MZ.
 
74ku kazu da ce produziti verovatno sledece godine ako bude bilo novca.Predlazem da sutra priupitate ¨gradske oce¨ oko tih linija i planova.
 
Pred otvaranje - nekad i sad:

26.03.2011. 29.10.2011.


img1243la.jpg
img3601d.jpg


img1250ccb.jpg
img3598f.jpg


img1242q.jpg
img3602xc.jpg


img1239r.jpg
img3603p.jpg



u većem formatu:

img1243ab.jpg


img3601d.jpg


img1250k.jpg


img3598p.jpg


img1242ll.jpg


img3602w.jpg


img1239b.jpg


img3603h.jpg
 
Jelena78":13wf50vt je napisao(la):
A da produže 74 koji okreće kod Omladinskog, da imamo bar neku direktnu vezu sa Novim Beogradom...
Ja bih prva ostavila auto u dvorištu.

Ne znam zašto ne razmotre produženje 16ice, to bi bilo najbolje.
Kao ne može dupli da skreće ovo ono...kao da ne mogu da naprave okretnicu kod Gurmana u ovom delu koji treba da završe.
Možda odem u utorak na onaj sastanak u MZ.

Ne mogu da naprave okretnicu tu jer je to privatni posed, koga ti ljudi naravno nece da se odreknu bez 1000000000000 €.

Obvezno idi na sastanak. Ja na zalost ne mogu jer radim tada, a bojim se da onaj polupismeni narod koji je tamo bio prosli put nece uraditi nista po tom pitanju. Na tom sastanku je bila neka veoma predusretljiva gospodja i verovali ili ne jedan narodni poslanik (!), cije ime ne zna da ti kazem, koji su naoko pokazivali iskrenu zelju da nam izadju u susret.

Elem, svi koji mozete da odete u utorak u 19:00 u mz idite, jer vam je to jedina prilika da uticete na to koje ce linije gsp-a da idu tuda, ali i da kazete ljudima iz opstine sta su sve izvodjaci radova unistili u procesu gradnje mir bul kako bi ih opstina naterala da to dovedu u prvobitno stanje.
 
Значи, предвидели су стајалишта за бус (наравно, нису увучена :bash: ), а који ће бус да пролази, још се не зна. Који генијалци. :rolleyes:
 
Zvao sam direkciju da pitam u vezi linija koje će saobaćati Mirjevskim Bulevarom, i službenica mi je rekla da će to biti linija 25P, koja će ići celim bulevarom i okretati na terminusu Mirijevo 4.
Dakle 25P neće ići preko Karaburme.
 
Гаго, ево репортаже са отварања, али прасећћће и јагњећћћће није било... :D

Наравно, новинари се нису појавили на месту одакле почиње нови булевар (ту су били отворени радови пре 9 месеци), него на средини, са прве раскрснице, да не би усликали унакажен излаз из Шејкине, кућу са прилепком и језиво неуређену околину, блокаде, барикаде и остали фолклор... Нису реаговали ни на позив да дођу и сликају проблем...



















 
koji cirkus!I to na onoj raskrsnici gde nema punih trotoara na 2 kraka sa bocnih strana :laugh:

Na sajtu grada pise da sutra pustaju vozila kroz bulevar,mozda i odluce koji i kada ce busevi biti pusteni a i naprave sto treba do tada.
 
HoRuS":2kvnuxxf je napisao(la):

Mirijevski ker: "WTF!?" :D

@Vucko

Kazu da ce od sutra da ide 25P, a da ce kasnije biti uvedena jos jedna linija na osnovu ankete koja ce u narednom periodu biti sprovedena medju gradjanima.
 
Vrh