Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Po GUP-u Mir.bul. se završava kod VKZ. VKZ bi trebalo da se širi, označena je kao saob. 1 reda.

Nema potrebe sje*******ati park. I deo iza škole od R.Markovića do VKZ treba pretvoriti u zelenu površinu a one dve ulice suziti da samo biciklisti i prolaznici mogu da prodju.
 
Vracar,prevideh onaj tvoj post,nemoj mi zameriti.

Gledah planove i cuda,i stvarno se tu zavrsava Bulevar.Ja bih ovo uradio na datoj deonici.

1+1 po sredini cime bi i raskrsnica sa mirijevskim bulevarom i vitezova karadjordjeve zvezde bila normalna.Ta sama ulica pored skole ima znatan saobracaj,a nema nigde trotoara,te smatram da je nebezbedna,a tek ce se navuci saobracaj kada krene bulevar da radi.

Prilaz skoli niti kucama se ne moze zatvoriti iz ljudskih razloga a i protivpozarnih.

Ali zato se moze na sredini 1+1 traka sto bi zauzimalo manje nego ove dve ulicice uz ograde.Uz obavezna 2 lezeca policajca pre i posle skole.

Onda,veoma sirak trotoar sa zelnim pojasom(drvoredom) i bickilistickom stazom sa strane skole.Sa druge strane ¨samo¨trotoar od propisanih 1.5-2metra.

Mislim da bi to bilo najbolje resenje za sve,ukljucujuci bezbednost skole a i prosirenje bicklisticke staze,koju bi,da su pametni trebali prosiriti duz mirijevskog bulevara do visnjicke.

Edit:samo za Horusa i Igora :lol: Snimak je pre 10 meseci,ali to je to.

http://vimeo.com/17885638
 
VKZ je katastrofa od ulice u svakom pogledu. Koliko je izvodljivo njeno prosirenje?
 
Започето је постављање хабајућег слоја асфалта, обављено је асфалтирање комплетног тротоара са десне стране, а са леве стране је остало на неколико места да се доасфалтира...












Кад не радиш по нормалном времену, радиш по киши...









Нису успели да потрефе висину сливника, па то изгледа језиво... Скоро сви ссу промашени...



Овај огромни сливник је очигледно неупотребљив...





Постављене су ограде ...




















Прилаз школи са булевара...



Има и оних који већ користе булевар...



Uploaded with ImageShack.us
 
Ma dobro je i ovo nego mi je mnogo vijugav put :D Ovaj put ce biti spas kad zatvore Dragoslava Srejovica (Partizanski put). Jel neko zna kad ce tacno da ga zatvaraju? Ja sam cuo pocetkom 2012.
 
@HoRuS
+1 :)
Sledeci put Beograđani če imati priliku da vide toliko novog asfalta
tek na Batajničkoj petlji
stvarno je ceo projekat Mirijevskog bulevara bio ogroman :kk:
samo da završnicu istog urade kako treba, da ne bi opet bilo ,, naša posla,, :grand:
 
imaće i na umpu do tošinog ga gledu u asfalt. sve nam igralo i pevalo i gledalo u asfalt.
 
Хорусе, још један укњижени плусићћћ у дневник. Воља и труд ти не фале и по оваквом времену, свака част. :kk:

По обичају путари аљкаво одраде сливнике и шахтове ! Да будем мало "наиван", да ли у опште постоји нека контрола (од инвеститора или већ...) која након обављених радова то лепо прегледа, па кад не ваља, изволите поправљајте ? :p

Увек сам се питао из ког разлога тако ураде, не знање (чисто сумњам да је то), не подешеност машине за полагање асфалта са висином сливника и шахтова, не заинтересованост за посао,.... ?
 
Tacno su nakrpili ocajno prilaz gimnaziji kao sto sam i mislio.Pa kada stave kapiju koja je visa od ostatka ograde metar i po,ima da stoji kao piletu sise.Sou,hehe.

Zna li neko osim tamo na kraju kod karadjordjeve zvezde i kod gimnazije zasto postavljase ograde?
 
vucko":2swo851m je napisao(la):
Gledah planove i cuda,i stvarno se tu zavrsava Bulevar.Ja bih ovo uradio na datoj deonici.

1+1 po sredini cime bi i raskrsnica sa mirijevskim bulevarom i vitezova karadjordjeve zvezde bila normalna.Ta sama ulica pored skole ima znatan saobracaj,a nema nigde trotoara,te smatram da je nebezbedna,a tek ce se navuci saobracaj kada krene bulevar da radi.

Ne treba tu ništa menjati ni ulagati jer nema potrebe. Pored škole to što ti vidiš na planovima je već široka pešačka staza po kojoj je naravno zabranjen prolaz vozila. Preko puta ispred niza privatnih kuća je postojeća ulica 1+1 koj služi za lokalni saobraćaj i sasvim je zadovoljavajućeg kapaciteta. Ono što treba uraditi je niz parkinga iz te ulice, a iznad kolektora koji se trenutno gradi. Na ostatku te parcele između novih parkinga i one postojeće široke pešačke staze pored škole treba posaditi drvored tj. napraviti zeleni pojas. Eto ja to tako vidim. :)
 
Стигли семафори и у ове крајеве... :vops:

2z8w10p.jpg


2m666tw.jpg


16kb4tj.jpg


ncnr48.jpg


34y9tle.jpg
 
HoRuS":16zal56o je napisao(la):
Стигли семафори и у ове крајеве... :vops:

2z8w10p.jpg

+ Horus :kk:

Da pitam još jednom (ranije se niko nije zainteresovao):

Kako i gde pomeriti ona silna vozila isparkirana poprečno na postojećoj trasi bulevara? (vide se gore na slici a i u mom postu ranije http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=143908#p143908, za one koji nisu navraćali u ove krajeve)
 
Peticija za zabranu postavljanja i prefarbavanje žuto-crnih ograda u gradu Beogadu
 
Veliki,valjda ce prestati toliko da koriste kola kada bude isao Mirijevskim Bulevarom javni prevoz sto je valjda definitivno?
 
Семафори су постављени на раскрсници булевара, Драге Љочић и Шејкине, те слике сам већ убацио, други семафор је код гимназије...



Трећи је на раскрсници са витезова Карађорђеве звезде...



Ништа од Siemens семафора...



Што се тиче тих што паркирају дуж булевара, мораће да потраже решење иза својих зграда, тамо постоји одређен број гаража које су махом напуштене, а има и неких паркинга, који могу да приме још возила, али људи воле да паркирају кола тако да их виде, па су они чији станови гледају на булевар ту и паркирали... Вероватно не могу да стану баш сва возила, али може већи део...могу да се обележе паркинг места дуж интерне улице. Наравно да би и надлежни морали мало да обрате пажњу на тај проблем...









Uploaded with ImageShack.us
 
koja promena covece...kad se samo setim,kako je bilo kad sam tek upisao sedmu gimnaziju pre par godina,sad nikad ne bih rekao da je tu bio potok i ono silno zbunje..
 
Зар је могуће да 7 дана пред отварање не знамо који бус ће ићи булеваром... Ако неко ради у гсп морао би већ знати, јер ваљда треба неко време да припреме линију...
 
O pa ne ide to tako brzo! Prvo da oni puste saobraćaj da se malo uhoda, pa će onda da se razmišlja o novim linijama autobusa, a kad će stvarno da krene pokazaće Điletov rokovnik... :rolleyes:
 
Хорусе јел имаш слике мостића (Шејкина улица ка Миријевском брду и Корнетској) којег су реновирали скоро?
 
Не знам који су мостић реновирали... у урбаном делу Шејкине има само један мостић и његова слика је у посту 199...како су ми рекли староседеоци, тај мост су они саградили и сад се распада... Можда има у оном дивљем делу Шејкине неки мостић, али тамо нисам залазио... Обележи ми на мапи где је мостић, па кад наиђем сликаћу...
 
То ти је познати мостић који на средини пута има бандеру, па ако си у близини усликај и постави овде. Јесу, реновирали су га, мада ја мислим да је опет у очајном стању.

овде се налази:
untitled.jpg
 
Ashatoraman,

да ли је то тај мостић?





Овде баш цвета мостоградња...свако направио себи по један :D



Uploaded with ImageShack.us
 
Иначе Корнетска улица одма после тог мостића изгледа као фавела у Бразилу, мале начичкане кућице, миријевско брдо је претежно ромско насеље, ако те не мрзи усликај и постави у оној теми нехигијенска насеља дивља и слична насеља, мада није страшно.


Ја мислим да је овде на слици депонија, мада нисам сигран, ако те не мрзи сликај па да поставимо на овај сајт http://www.ocistimosrbiju.rs

untitled.jpg
 
Zbog tog naselja je i zona skole i 4 lezeca policajca koja ce morati da skinu iz Mirijevskog Bulevara.Bolje da stave neke semafore u tom delu Bulevara.

@Ashatoraman Ubuduce koristi edit opciju da ne bi pisao vise postova za redom :)
 
Vrh