Šta je novo?

Metro

Са ФБ странице Црно-бели Београд.

"Štampa iz Ljubinog kioska..."
...iako zvuči kao vest od pre par dana, ova fotografija je iz daleke 1979:

260775987_5102904523099139_2351362423437630446_n.jpg
 
Pre saobraćajnog prevrata i ove današnje saobraćajne podmetačine.
 
Па није непознато да се историја понавља. С тим у вези, да ли су геолози указали на особине тла са којим ће кртица морати да се избори?
Можда је требало да потраже неког од учесника радова на Врачарском тунелу, можда би се присетио колико пута се тадашња кртица заглављивала у муљу Врачарског брда које више личи на сунђер.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902495#p902495:rakpbrk2 je napisao(la):
WLABmz » Pet Nov 26, 2021 5:35 pm[/url]":rakpbrk2]Са ФБ странице Црно-бели Београд.

"Štampa iz Ljubinog kioska..."
...iako zvuči kao vest od pre par dana, ova fotografija je iz daleke 1979:

260775987_5102904523099139_2351362423437630446_n.jpg
Bukvalno istu tu opremu iz '79 koriste i sad
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902051#p902051:31o3ub7t je napisao(la):
solecar » 25 Нов 2021, 13:10[/url]":31o3ub7t]Koliko je meni poznato, i Kanarevo brdo spada u pernata, a ono okružuje ŽS Rakovicu

Перната брда су само Лабудово и Петлово. Канарево нема везе са пернатим животињама
 
Тачно, добило је име по Ђорђу Канару који је пре рата ту изнајмљивао куће.
 
Haha jeste kanar (canard) na francuskom znači patka.
Dobro zapažanje, pazi kad ni ja nisam to povezao.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tJuqe6sre2I[/youtube]


Eto neko je napravio video koji sublimiše sve ono što se nama dogadja , zaista je neverovatno da ceo video oslikava stanje stvari koje mi trenutno proživljavamo.
 
Reporter nova.rs javlja da u Makis u u sve većem broju pristižu građani i aktivisti SNS koji ne žele imenom i prezimenom da govore za naš portal. Kažu samo kratko da su došli da podrže radove. Desno od mesta na kom bi trebalo da se obrati predsednik rade dva bagera, od kojih jedan utovaruje zemlji u kamion sa natpisom Milenium tim.
 
"Hvala vam što ste došli ovde jer se ovde danas dešava istorija. Hvala vam što vam nije bilo teško da dođete. Oni koji pokušavaju da zaustave Srbiju u tome neće uspeti. Od 1968. nam obećavaju metro i nisu ga izgradili. A veliki Šarl de Gol baš kada je radio metro rekao je: 'Protiv mene su buržoazija, vojska, a ja ovo radim za narod'. Neki kritikuju što metro povezuje Železnik i Mirijevo, što ne povezuje samo mesta gde žive najbogatiji, a ja sam na to ponosan, ponosan što će ovo značiti i za Obrenovac, Barajevo, Lazarevac, Sremčicu...", poručio je Vučić.
Вентилатор је прсо ко лајсна, можда ипак и оде са власти некако.
 
Sada ce krenuti medijska ofanziva koja po logici rezima terba da ponisti sve njihove greske.
Tu su naravno i aktivisti.
Nikada ni u jednoj zemlji sve sto se desava nije bilo pripisivano mudrim akcijama Vodje. Mozda u S. Koreji.
 
"Ako pogledate samo prve dve linije - to bi trebalo da bude 4 milijarde i 600 hiljada, a znajući kako rastu cene građevinskog materijala, biće i preko 5 milijardi - to je zamajac za dodatni rast i veće plate", kazao je Vučić.
Biće i 10.
 
Neće biti 6 godina, nego 30. Lol, koji debil, misli da može ceo (ili čak jednu liniju) metro da završi za 6 godina.

giphy.gif
 
Каже Председник данас у Макишу отприлике:
“Вама смета што ће метро да повезује Железник и Миријево јер ви хоћете да повезује само тамо где живе најбогатији, а овако повезује наш народ”
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903708#p903708:2phijz1u je napisao(la):
marrecar » Uto Nov 30, 2021 11:34 am[/url]":2phijz1u]Neće biti 6 godina, nego 30. Lol, koji debil, misli da može ceo (ili čak jednu liniju) metro da završi za 6 godina.

giphy.gif
Prva linija bi zaista mogla biti za 6 godina, ako bi sada odmah doveli 1000 radnika,krtice i STVARNO počeli da je grade, a ne da bacaju prašinu u oči svojim jadnim biračima sa dva bagera i jednim kamionom na Makišu.
Iole normalna vlast bi liniju te dužine mogla da sagradi i za manje vremena, nažalost mi takvu vlast nemamo. Ako za ovih 50 godina mnogo manji kreteni od njih nisu iskopali ni metar metroa, teško da će i oni. Daj bože da grešim...
 
Да, могла би бити прва линија за 6 година, али за једно 5 милијарди евра, на лошој траси.
Дакле - боље је да не буде никад.
Јер је тако боље.
 
Ljudi, ne znam za vas, ali ja od SNS-a nisam očekivao da njihov metro bude bolje osmišljen, niti da ne bude debelo preplaćen kao i svi drugi njihovi projekti. Zapravo, od njih ne očekujem ni da u stvarnosti počnu da ga grade, ne računajući ovu predstavu na Makišu.
Manje ću se razočarati ako ne urade ništa,a obradovaću se ako od metroa urade bilo šta, mada i dalje mislim da su šanse minimalne. Ako jedan Branko Pešić metro nije ni započeo, da li je moguće da ga jedan Goran Vesić započne, završi i pusti u saobraćaj, makar prvu fazu prve linije od Makiša do Karaburme?
 
То је замена теза. "Један Бранко пешић" и "један Горан Весић" - кад то тако напишеш, добијеш мисао покојног Милана Живадиновића: "Дозволићете, један Савичевић".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903842#p903842:3170c2du je napisao(la):
Прле » 30 Nov 2021 16:55[/url]":3170c2du]БнВ је исто сиротиња?
BNV je njihov narod, pošto njihov narod i njihova deca nisu moj narod i moja deca. ;)
 
Jel moze neko da mi objasni,gde ce na belim vodama prolaziti metro......mislim detaljno oko kog mesta,ulice itd.
Hvala puno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903825#p903825:e5y2mhf4 je napisao(la):
Užice » 30 Nov 2021 05:25 pm[/url]":e5y2mhf4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903708#p903708:e5y2mhf4 je napisao(la):
marrecar » Uto Nov 30, 2021 11:34 am[/url]":e5y2mhf4]Neće biti 6 godina, nego 30. Lol, koji debil, misli da može ceo (ili čak jednu liniju) metro da završi za 6 godina.

giphy.gif
Prva linija bi zaista mogla biti za 6 godina, ako bi sada odmah doveli 1000 radnika,krtice i STVARNO počeli da je grade, a ne da bacaju prašinu u oči svojim jadnim biračima sa dva bagera i jednim kamionom na Makišu.
Iole normalna vlast bi liniju te dužine mogla da sagradi i za manje vremena, nažalost mi takvu vlast nemamo. Ako za ovih 50 godina mnogo manji kreteni od njih nisu iskopali ni metar metroa, teško da će i oni. Daj bože da grešim...
Pa znaš kako, teško. Nije to samo količina radnika i oprema. Ja sam već rekao, garantujem da će najveći problem biti neupisana infrastruktura u zemlji, da će biti udaranja u vodovodne cevi, čupanja raznih kablova. Tu ne pomaže ni 1000 radnika kada mora da se dovede neko sa strane. Fizički je nemoguće da se to uradi za tako kratko vreme. Gradnja ispod površine nije ni približno ista kao gradnja na površini, a to ne treba da ti kaže građevinski inženjer. Da izgrade za 6 godina celokupnu prvu liniju metroa, ili barem to Karaburme ili gde god je prvo planirano pre Mirijeva, mora onda istovremeno da se grade sve stanice, a prvo da se premesti infrastruktura, da se reorganizuje površinski saobraćaj, pa da se kopaju tuneli, da se završe vozovi, uradi automatizacija i signalizacija. To je nemoguće za tako kratko vreme, a pogotovo za tako male pare što kaže Pantograf. Da se opet ponovim, stanica ispred mog stana u Beču se gradi već bar 3 godine. A planirano puštanje produžetka linije do ove stanice je tek 2028 godine. Ne znam kako neko može od Srbije ds očekuje brzi završetak cele linije u kraćem roku, sa još više stanica i još dužom trasom.
 
Vrh