Šta je novo?

Metro

Slavija ostaje Slavija, Dimitrija premestamo, da se niko ne buni, i tu gradimo ''magicne fontane'' :grand:
aj sad stvarno dosta offa :p
 
Fontane su, u skoro 100% slucajeva, kicaste i odvratne. Ubedjen sam da kad bi vlasti naseg grada objavili konkurs za fontanu izabrali bi najgore moguce resenje. Bolje da zavrsimo pricu o fontani pre nego sto se neko seti stvarno da napravi neku.
 
Не бој се, дрвимо овде о метроу и нико се није сетио да направи метро, тако да слободно можемо да дрвимо и о фонтанама, неће се нико сетити да их направи. :D
 
ink":3sp4jm4k je napisao(la):
Fontane su, u skoro 100% slucajeva, kicaste i odvratne. Ubedjen sam da kad bi vlasti naseg grada objavili konkurs za fontanu izabrali bi najgore moguce resenje. Bolje da zavrsimo pricu o fontani pre nego sto se neko seti stvarno da napravi neku.
Ja bi najvise voleo da bude neka staklena kupola na sredini uz lepu basticu okolo, naravno staklena kupola bi sluzila da svetlost dopre dole u metro stanicu (ima te fore u metrou u Milanu kod zel. stanice, pa piramide u Luvru). Eh, pusti snovi...
 
Ja bi napravio spomenik Srpskoj lenjosti i debilizmu (citaj svim Balkancima, ne samo nama) a bio bi ukopan 3 sprata u zemlju a tu bi okolo u krug bio hotel od ta 3 sprata sa panoramskim liftovima dok bi gore bili mostici duz kojih bi setala brza led svetla a sa njih bi visile zardinjere za neko manje drvece. Da, posto bi to bio spomenik lenjosti bile bi pokretne trake sa sedistima da se "domorodci" koji su se "posadili" u Beograd slucajno ne umore.

Zbog takvih "nasada" Beograd dan danas nema metro i opet preko nasih glupih ledja sto gledamo svojim ocima sta rade i nista zivo ne preduzimamo....Nisam znao da su pravi Beogradjani toliki mazohisti!
 
Velimire sine, da li bi definisao pojam "pravi Beograđani"? Kad ga definišeš onda bi mogao raji da objasniš koji su to lažni ili nepravi Beograđani?
 
Lazni su oni koji su dosli u poslednjih 5 godina iz njihove "rodne grude", posadili se ovde na vazne polozaje i terorisu one koji su odavde. Primera za to ima u direkciji za javni prevoz, na saobracajnom fakultetu, svi direktori gspa su tamo negde odozdo itd... Nemaju osecaj a sadizam im je jaca strana jer nisu imali leba da jedu kad su Beogradjani bili ugledni ljudi.

Prema tome ja im toplo preporucujem da odu kod cika doktora da se izlece od toga sto ih je besan i pijan otac tukao dok se ne useru.

I ne samo u posl. 5 godina vec u poslednjih 50 godina. Ja imam korene iz Beograda sa obe strane a retko koji moj profesor je uopste iz Beograda. Sve to doslo posle 2. sv. rata. Deda mi pricao kakvi su ljudi bili. Ovo su zivotinje a ne ljudi. I oni su sad bogovi koji me psihicki muce u organizacijama za mentalno zlostavljanje (skolama, fakultetima itd).
 
Ne mozemo da se resimo kad se to odavno nakotilo :)

Sad samo treba da se menja psiha i da se vrati stari duh Beograda (Beogradjana) prilagodjen novom vremenu. Znaci ako coveku kazes da estetski pazi i da ne mozes da menjas prednji panel za svetla druge boje ukoliko ga prethodno ne ofarbas (na ik-201, to je dobro poznati Lastin fetis) on onda mora da uzme sprej i da ga prefarba u originalnu boju karoserije vozila na koje zeli da stavi taj panel. Oni naucili da krpe i prave frankenstajne putem mnogobrojnih improvizacija. Pogledajte samo sta su kosmaj i novi beograd radili sa solo ikarbusima (kosmajev sitnis i novobeogradski frankenstajni 45x, 46x)...kad bi im za to grad naplacivao penale naucili bi se oni ko bele lale.

Isto vazi za zgrade, urbanisticke planove, buduce projekte, ekonomiju. I da, skloniti podgrejane leseve koji su podgojene gice sa tih mesta i staviti mlade ljude zeljne boljeg sutra.

Ne mozemo da se resimo tih ljudi fizicki jer to nije humano a mi treba da stvaramo jos humaniji grad, jos humanije mesto za zivot. Zato na prvom mestu treba biti gradjanin sto sada nije slucaj. Ono sto mozemo jeste ono sto sam gore naveo odnosno mora tim ljudima da se menja mentalni sklop. Deda mi je pricao da kad su dolazili "juznjaci" u Vojvodinu gde su bile Nemacke porodice nisu znali sta je parket! Pogodite sta su s tim parketom radili? Lozili vatru... I sad ti isti dodjosi zele drzavu u drzavi?
 
U ovakvim momentima zalim sto ovaj forum nema Ignore list
 
Sto, imas neki problem? Udarila rodna gruda pravo u srce? Krivo ti je sto je Beograd stariji od svih nakaradnih Balkanskih drzavnih kvazisatrotvorevina? E da ima ignore list takvi bi mi bili prvi na listi :)

Da li neko zna da je zbog takvih Beograd izgubio mnogo toga. Za metro necu da im oprostim. Pogotovo ako dodatno unakaze grad tramvajem na tramvaj.
 
ThinkAgain":2tuc68kx je napisao(la):
I ne samo u posl. 5 godina vec u poslednjih 50 godina. Ja imam korene iz Beograda sa obe strane a retko koji moj profesor je uopste iz Beograda. Sve to doslo posle 2. sv. rata. Deda mi pricao kakvi su ljudi bili. Ovo su zivotinje a ne ljudi. I oni su sad bogovi koji me psihicki muce u organizacijama za mentalno zlostavljanje (skolama, fakultetima itd).
boles'
 
Pa da kad cujem kako prica odma bi mu/joj povratio na glavu i to cu i da radim. Dopizdilo mi vise bre. Da me uci tamo neki tramvajdzija sta je metro. Kad krene da lupeta: "laki sinski sistem ILI metro". A to je sve samo ne isto....
 
@РазмислиЈошЈедном, Прави Београђанин или ти Покондирена Тиква


Јел' то у мозгу дошљака у Београд нешто ферментира, па тек у петој години он стиче право да постане твој професор? Шта се дешава с гостујућим предавачима? Пошто "Лажни Београђани" нису људи већ животиње које те "психички муче", да ли то значи да би требало отворити сезону лова на њих?

Остави се, човече, криптофашизма. Не треба нам то.
 
sizif":1s9iypxo je napisao(la):
да ли то значи да би требало отворити сезону лова на њих?
Samo da se ne zaje*******emo ko Elmer

[video]http://www.youtube.com/watch?v=u14T5wzicqw[/video]
 
Ne nego su toliko bezobrazni da ni jedan profesor koji nije iz Beograda nije bio mentalno normalan nego zivcane zivotinje koje podele celom odeljenju po 3 keca odjednom a posle se izvinjava jer svi zovemo roditelje.

Ovi sto jesu iz Beograda su sasvim drugi ljudi. Pricamo lepo. Ajde decice sad smo pricali a sad cemo da uradimo ovo za danas nije uopste bauk samo kad se hoce. Lepo, mirno i stalozeno. Kad kazes da si zakasnio kaze pa da jeste guzva je to se podrazumeva uvek postoji razlog veliki je ovo grad, evo ti opravdani. E kako je tamo pored jel i tamo guzva posto moram nesto da idem da kupim posle? Uzivancija...

Dodjes kod onog degena koji prica polu hrvatsko-bosansko-makedonsko-kosovsko-crnogorski naglasak odma gde si bio, sta si radio nije nigde zastoj otkud to ti lazes mene lazes eto kad lazes aj sad na tablu ma neces ni na tablu evo ti 2 keca i neopravdani. A ti Saro donesi mi casu vode da popijem LEKOVE. Ona kaze a sto ja? A profesor: evo ti 3 keca i teraj se iz ucionice da te moje oci ne vide a i ti sto kasnis. Znaci istera nas oboje.

Znaci sa tim ljudima koji su dosli posle ratova ovde i nisu se bas nesto snasli iskaljuju bes na nama i samo smo imali stresove svakog casa. Ovi ljudi sto su ziveli u normalnim i otmenim Beogradskim porodicama akademskih gradjana se ponasaju krajnje svetski i otvoreno prema svakom problemu. Zele uvek da ga rese na najbolji moguci nacin. E to je Beogradski duh a ne struganje zivaca od ranog jutra.
 
Ma jok samo kazem da takvi ljudi treba da se prilagode ovom nasem gradu a ne on njima! Da li ste primetili da se Beograd prilagodio njihovim zahtevima (odsustvo zelje za kvalitetnim dizajnom, kvalitetom, kulminacija zelje za novcem, nasilje, netolerancija...to su sve oni doneli)? Pred Beogradom je u bliskoj buducnosti jedan veliki projekat regenerisanja kulturne svesti. Kazem kulturne zato sto gore pomenute cinjenice reprezentuju nekulturno drustvo i jedan krajnje nekulturan i povrsan grad. I sada taj grad treba da bude grad buducnosti SEE? Zbog toga sto takvi ljudi nemaju tu svest i snaznu zelju za realizacijom Beograd nije dobio glavne arterije za nezavisno cirkulisanje velikog broja ljudi odvojene od kapilara zvanih u globalu drumski saobracaj.

Ja opet govorim nekim balvanima...da? Nema tu ban kad ni ovaj sajt nema mogucnost delete account kad su retardi.
 
ThinkAgain":1hhekocx je napisao(la):
Ovo su zivotinje a ne ljudi..
Mislim da zbog ove rečenice nadalje treba da igorišemo velikog mislioca. Bar jedno deset dana.
Molim Vas da me podržite u ovom stavu jer ja ne želim da spustim ovaj forum na takav nivo.

Neko napisa

bu**** te prvo spusti na svoj nivo pa te dotuče svojim iskustvom.

A ja ću samo da dodam

Ništa gore od budale sa diplomom
 
Pa ne znam šata mu bi(think again),mislim da ima nervni slom ,teška frustracija ili ga ostavio dečko iz unutrašnjosti...najbolje bi bilo da pozovemo teta Nada Macuru (ona nadrndana baba što daje zdravsvene komentare iz Hitne) verovatno bi mu dala uput kod čika u Laze Lazarevića,ovo je još jedna žrtva teške ekonomske krize... :kafa:
 
Vrh