Šta je novo?

Metro

Da li je tačno da kad se pusti krtica njoj treba 22 meseca da iskopa 21 km?
Prema projektu je predviđeno da tri krtice istovremeno kopaju liniju 1. Nije svih 21 km iskop krticom. Nije mi to sad pri ruci ali ako nekoga tačno zanima koliko je predviđeno da traje iskop, ima sve te podatke u konkursnoj dokumentaciji za nadzor nad izgradnjom. Prema dinamici radova u toj dokumentaciji zaista ne kasne sa radovima a rok za otvaranje prve linije je čini mi se april 2030. godine.
 
Ovo je slika od pre 6 godina
Pogledajte prilog 195592
I pazite recenicu

"Jung je, na štandu SNS na Trgu Republike, novinarima rekla da će metro, čija gradnja, kako tvrdi, uskoro kreće, „doneti jednu sasvim novu novu dimenziju za grad Beograd“.


Znaci brateuuuuuu posle 6 godina uspeli su da naspu teren za izgradnju depoa. I to je sve bukvalno. Ali of kors, uradice 3 linije do 2028 sa sve zavrsenim stanicama
Pogledajte prilog 195593
Žena je postala milioner od prodaje tih karata za imaginarni metro. Hulja ju je nagradio iz našeg džepa, kao i sve druge "javne ličnosti" koje ga podržavaju.
Prema projektu je predviđeno da tri krtice istovremeno kopaju liniju 1. Nije svih 21 km iskop krticom. Nije mi to sad pri ruci ali ako nekoga tačno zanima koliko je predviđeno da traje iskop, ima sve te podatke u konkursnoj dokumentaciji za nadzor nad izgradnjom. Prema dinamici radova u toj dokumentaciji zaista ne kasne sa radovima a rok za otvaranje prve linije je čini mi se april 2030. godine.
Zar rok za otvaranje prve faze M1 nije avgust 2028. ? Prva faza M1 je u početku trebala biti Železnik-Karaburma, zadnjih par meseci umesto Karaburme spominju Dunav Stanicu. Jasno je već sad da od toga nema ništa, krtice nisu ni naručene, ugovor o izgradnji prve linije nije potpisan, do danas je parafirana jedino izgradnja depoa na Makišu, a za to je rok 60 MESECI počev od septembra prošle godine :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Definitivno je jasno da ovoj vlasti nije cilj izgradnja metroa nego konstantno "pomeranje golova" sa "evo uskoro krece, samo sto nije, strpite se jos malo, bice narucene krtice, bice potpisan ugovor, pregovara se". Fantomski projekat na kome se "radi" a sluzi za preusmeravanje fondova u njihove dzepove bukvalno kad jedan dan budu bezali da se obezbede. Ja neozbiljniji pristup nisam video i ne radi se tako. Jasno se sad vidi da ne postoji namera uopste. Ne znaci da nece krenuti jednog dana da raduckaju ali pitanje dal ce zavrsiti uopste, svake godine sto se ceka bice skuplje. Ako se ne varam dosli smo sa "kostace 4.4 milijarde do kostace 6 milijardi" izreceno pre 3 godine, sad bi mozda bilo 8 ako ne vise
 
Poslednja izmena:
Da, u medijima se već duže vreme navodi 2028. godina kao godina kada će biti puštena u rad prva faza. E sad, konkursna dokumentacija koja je objavljena kada je tražen nadzor pre nekih godinu i po dana sadrži i šematski prikaz - vremensku osu svih radova na liniji 1. Prema njoj faza 2 počinje nešto kasnije da se radi ali je datum završetka testiranja za celu liniju dat kao jedan i piše početak komercijalne upotrebe linije 1 april 2030. Ne kažem da nije moguće da otvore prvu fazu ranije ali samo kažem kako je egis predvideo da teku radovi i kako je preneto onima koji bi vršili nadzor.

Taj dokument sadrži okvirne datume za apsolutno sve, kada koja stanica počinje da se gradi, kada se oprema, kada ugrađuju peronska vrata, uređaji za naplatu karata itd.
 
Ne znam kad će da krene krtolicin metro ali primera i reference radi,
u sofiji sam u centru grada 2016te video početak kopanja za treću liniju metroa koji je uključivao i dve stanice koje su povezane sa postojećim na različitim nivoima - 2020te sam se vozio onim zelenkastim siemens vozovima po toj liniji!
Koga bre lažu više prljavi radikali?
I koja to bu**** im još uvek veruje?
 
Poslednja izmena:
Da, u medijima se već duže vreme navodi 2028. godina kao godina kada će biti puštena u rad prva faza. E sad, konkursna dokumentacija koja je objavljena kada je tražen nadzor pre nekih godinu i po dana sadrži i šematski prikaz - vremensku osu svih radova na liniji 1. Prema njoj faza 2 počinje nešto kasnije da se radi ali je datum završetka testiranja za celu liniju dat kao jedan i piše početak komercijalne upotrebe linije 1 april 2030. Ne kažem da nije moguće da otvore prvu fazu ranije ali samo kažem kako je egis predvideo da teku radovi i kako je preneto onima koji bi vršili nadzor.
Ti što su dobili da vrše nadzor bi mogli skrenuti pažnju ovoj lažljivoj lopovčini da je izgradnju stanica na M1 pre 3 godine najavio za septembar 2023. a ne "u toku 2025. ", kao što isra juče. Njega su jednom prilikom u nekoj emisiji o metrou na N1 pitali što je po dolasku na vlast obećavao metro još za 2016. godinu, on je ladno odgovorio "pa, pogrešio sam". Ništa nije slagao, samo je slučajno malo "pogrešio", kao i sa ovim kasnijim obećanjima. Ako toliko greši, da li mu je mesto u vladi? Pre mu je mesto u zatvoru, zbog pljačkaške privatizacije u kojoj je bio jedan od glavnih bosova.
Ne znam kad će da krene krtolicin metro ali primera i reference radi,
u sofiji sam u centru grada 2016te video početak kopanja za treću liniju metroa koji je uključivao i dve stanice koje su povezane sa postojećim na različitim nivoima - 2020te sam se vozio onim zelenkastim siemens vozovima po toj liniji!
Koga bre lažu više prljavi radikali?
I koja to bu**** im još uvek veruje?
Izuzimajući predsednika Radeva, Bugarska nema mnogo kompetentniju i pošteniju vlast od Srbije, ali ipak nema ni takav dom zaostalih u razvoju koji je nesposoban da 6 godina rekonstruiše pišljiva 2 kilometra jednog bulevara, banalnu autobusku stanicu mrdne od temeljne ploče, a kamoli završi svu projektnu dokumentaciju za metro, sačuvaj bože da jedan ašov iskopa u njegovoj izgradnji.
Istinu govoreći, i sve prethodne vlasti su najmanje od 1950. besramno lagale da će izgraditi metro, ali to naprdnjački ološ ne abolira ni najmanje. Da je to jedina njihova laž i prevara, pa ajde de, ta amoralna stvorenja lažu kao što mi dišemo i trepćemo.
 
Па пошто предузеће Б_М_В које имплементира идеју метроа сиса новац из буџета годинама, биће правилно да сав руководећи кадар има у случају непоштовања рокова и кашњења у изградњи као и повећавање цена изграде да одлежи 5-10 година због недомаћинског трошења новца. И то без обрзира када су столовали
 
Ovo što pominje direktor BMV da će biti dve krtice odnosi se na prvu fazu prve linije. Drugu fazu će kopati treća krtica koja će biti lansirana sa istog mesta na Karaburmi kao prva samo u suprotnom smeru.
 
Valjda prvo maketu krtice...
Ne pratiš na času, maketu krtice već imamo (ova mašinica u staklenoj kutiji na stolu) :)

2024041214040_765b6e7c69ae2eb1cc5a31b2f2ca686b2aa4834186f810fc1cb42017c50a4a89.jpg
 
Jasno je da zadnjih par meseci počinju da menjaju i prilagođavaju priču tako što:
1. Umesto cele prve linije za 2028 god - samo prva faza prve linije (od depoa Makiš do Dunav stanice kod Pančevca) i to za 2029 godinu (ako ne bude kašnjenja)
2. Ostatak prve linije (do Mirijeva) - sam Bog zna kada (moguće 2036 - 2038 god)
3. Druga linija metroa - sam Bog zna kada (moguće posle 2040 god)
 
До тог периода само трасирање без пруге електрике вахонани пуштања у рад. Тј пустиле они свакијн10ашова ископане земље
 
Vrh