Šta je novo?

Metro

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547832#p547832:17xnewdk je napisao(la):
stf » Čet Jun 28, 2018 12:53 pm[/url]":17xnewdk]Na šta vi gubite vreme ...
Hehe,
pre ce ova tema dostici 50 000 stranica nego sto ce krenuti prva busotina za metro :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548726#p548726:35z4jocs je napisao(la):
Gaspar18 » 02 Jul 2018 12:05 am[/url]":35z4jocs]Свака помисао, да метро заобиђе Општину Нови Београд је равно лудилу, а једна од замисли Устаничка - Творничка у Земуну је била идеална, само по оном плану би ишла трасом 17, што ипак не може, јер не покрива насељени део дуж БЗЂ... Одох да спавам, чујемо се ујутру, али ипак размислите пре неке дискусије са мном, дететом Новог Београда...

Tesko ces na ovom forumu naci nekog za svadju ko se ne slaze sa ovim sto si napisao :lool:

Probaj sa botovima na sajtu informera ili fejsbuku.....
 
Баш ме брига шта ви мислите, ја треба да се селим у Миријево и баш ми одговара садашњи план. :laugh:
 
Па до Остружнице је већ изграђено! Једино је мало фрка кад водиш децу на тренинг, тешко да ће тај дан стићи и у школу...
 
Сад је лако нацртати, али кад почну да то граде тако ће остати следећих бар 15-20 година док се не стекну услови да се граде и нове линије, па боље би било да добро то нацртају.
 
Дабогда никада не започели да граде метро који хоће да направе. Траса је суманута, још кад помислим да би уводили нове линије Бг воза са овим плавим возовима што док се попнеш поштено се искилавиш.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Inače, ko nije odslušao, stanice idu Trg pa Pančevac pa luka. Tako da metro ne staje nigde na Dorćolu niti na Srbijanskoj strani Palilule.
 
unedfined":1orrbwaw je napisao(la):
Inače, ko nije odslušao, stanice idu Trg pa Pančevac pa luka. Tako da metro ne staje nigde na Dorćolu niti na Srbijanskoj strani Palilule.
Одакле ти та инфо за станице?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ma gradonacelnik u emisiji procitao neki spisak na brzaka, zaboravio je pola stanica, ne bi ja to uzeo zdravo za gotovo.
 
spatiotecte":11axoak6 je napisao(la):
Ma gradonacelnik u emisiji procitao neki spisak na brzaka, zaboravio je pola stanica, ne bi ja to uzeo zdravo za gotovo.
Просто је невероватно да станица буде на Тргу па Панчевац, могу ту још минимум једну евентуално две станице да додају, мада као што кажеш не треба узимати здраво за готово.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Заправо је рекао:
Макишко поље, Беле Воде, Жарково, Пожешка, Баново пијаца, Ада, Мост на Ади, Сајам, Економски факултет, Трг Републике, Француска, Панчевац и железничка станица Карабурма.
 
Nurko7000":16cu2e5t je napisao(la):
Заправо је рекао:
Макишко поље, Беле Воде, Жарково, Пожешка, Баново пијаца, Ада, Мост на Ади, Сајам, Економски факултет, Трг Републике, Француска, Панчевац и железничка станица Карабурма.
Да нису неке станице близу једна другој?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Да се исправим, још је гушће:
Макишко поље, Жарково, Беле Воде, Пожешка, Баново пијаца, Ада Циганлија, Мост на Ади, Сајам, Мостарска петља, Београд на води, Економски факултет, Трг Републике, Француска, Панчевачки мост и железничка станица Карабурма.
 
Nurko7000":k60frdu7 je napisao(la):
Да се исправим, још је гушће:
Макишко поље, Жарково, Беле Воде, Пожешка, Баново пијаца, Ада Циганлија, Мост на Ади, Сајам, Мостарска петља, Београд на води, Економски факултет, Трг Републике, Француска, Панчевачки мост и железничка станица Карабурма.
Било би лепо имати станицу у зони Цвијићеве.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Мислиш метро станицу на месту Дунав станице? Па, била би логична.

Шта знам, укрстио је метро линију са Мостом на Ади, Газелом, Старим трамвајским и Панчевачким мостом. Пролази испод Пожешке. Градиће железничку станицу Карабурма, делује логично. Теразијски тунел ће вероватно да дели са линијом Исток-Запад. Искористиће Дунав станицу и Макиш за депо.

Једино је питање да ли је исплативије прво градити Теразије-Славија-Клинички центар-Прокоп-Сајам или ово?
 
Nurko7000":3hkbhux8 je napisao(la):
Мислиш метро станицу на месту Дунав станице? Па, била би логична.

Шта знам, укрстио је метро линију са Мостом на Ади, Газелом, Старим трамвајским и Панчевачким мостом. Пролази испод Пожешке. Градиће железничку станицу Карабурма, делује логично. Теразијски тунел ће вероватно да дели са линијом Исток-Запад. Искористиће Дунав станицу и Макиш за депо.

Једино је питање да ли је исплативије прво градити Теразије-Славија-Клинички центар-Прокоп-Сајам или ово?
Да се ја питам заобишао бих Бг на води и по старом плану урадио од Сајма, Прокопа, Клинички центар, Славија, Трг и даље као што је планирано. Чак је глупо да будући метро иде ближе Дунаву јер је део око реке слабо насељен сем Дорћола. Не мислим на Дунав станицу већ угао Цвијићеве и Поенкареове а станица пре те да буде у зони Скадарлије.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552581#p552581:17q9u1q6 je napisao(la):
igor989 » Sre Jul 18, 2018 2:45 pm[/url]":17q9u1q6]
Nurko7000":17q9u1q6 je napisao(la):
Мислиш метро станицу на месту Дунав станице? Па, била би логична.

Шта знам, укрстио је метро линију са Мостом на Ади, Газелом, Старим трамвајским и Панчевачким мостом. Пролази испод Пожешке. Градиће железничку станицу Карабурма, делује логично. Теразијски тунел ће вероватно да дели са линијом Исток-Запад. Искористиће Дунав станицу и Макиш за депо.

Једино је питање да ли је исплативије прво градити Теразије-Славија-Клинички центар-Прокоп-Сајам или ово?
Да се ја питам заобишао бих Бг на води и по старом плану урадио од Сајма, Прокопа, Клинички центар, Славија, Трг и даље као што је планирано. Чак је глупо да будући метро иде ближе Дунаву јер је део око реке слабо насељен сем Дорћола. Не мислим на Дунав станицу већ угао Цвијићеве и Поенкареове а станица пре те да буде у зони Скадарлије.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Nemoj tako, za 15-20 godina će bu biti 15,000 ljudi u Beogradu Na Vodi i možda još desetak hiljada u Tesla Gradu. Zaslužuju da se potroši milijardu evra da dobiju metro.
 
Дакле, ове среде тема око које очекујем бројне критике посебно архитеката. Ја на ову рубрику немам монопол на мишљење, односно, могуће је укључити и друге ауторе, чак критиковати моје изнете ставове. Моја улога главног аутора је техничка, не ауторитативна, и биће ми драго да омогућим другима да се огласе на истом месту, уколико су се дуго бавили овом темом и имају шта да напишу.
Metro-logija 12: Podzemni ili nadzemni metro?
U ekonomski razumnim dru{tvima podzemna transportna infrastruktura se gradi samo tamo gde ne mo`e druga~ije!

...U Londonu je 55 odsto iznad zemlje, Be~u 52 odsto, Njujorku 40 odsto, Va{ingtonu 58 procenata, Amsterdamu 77 odsto. Obi~no se te`i da u istorijskom jezgru i najgu{}e naseljenim zonama metro bude podzeman, dok se u novim i modernim kvartovima i ka periferiji te`i jeftinijoj i tehni~ki jednostavnijoj nadzemnoj gradnji...
 
Karlo zovi ekipu iz Danasa, nisu ti prošla naša slova, uop{te ti nisu pro{la na{a slova :D
 
Како је могуће да "Данас" објави текст са таквим грешкама у погледу сета карактера текста без икаквих исправки??
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552581#p552581:2c22210a je napisao(la):
igor989 » 18 Jul 2018 03:45 pm[/url]":2c22210a]
Nurko7000":2c22210a je napisao(la):
Мислиш метро станицу на месту Дунав станице? Па, била би логична.

Шта знам, укрстио је метро линију са Мостом на Ади, Газелом, Старим трамвајским и Панчевачким мостом. Пролази испод Пожешке. Градиће железничку станицу Карабурма, делује логично. Теразијски тунел ће вероватно да дели са линијом Исток-Запад. Искористиће Дунав станицу и Макиш за депо.

Једино је питање да ли је исплативије прво градити Теразије-Славија-Клинички центар-Прокоп-Сајам или ово?
Да се ја питам заобишао бих Бг на води и по старом плану урадио од Сајма, Прокопа, Клинички центар, Славија, Трг и даље као што је планирано. Чак је глупо да будући метро иде ближе Дунаву јер је део око реке слабо насељен сем Дорћола. Не мислим на Дунав станицу већ угао Цвијићеве и Поенкареове а станица пре те да буде у зони Скадарлије.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Кад каже Француска управо мисли на станицу негде на потезу црква Александра Невског - Скадарлија...
 
Bilo bi logicno da metro trasa ide ulicom 29og novembra umesto da ide preko Dunavske.
Na potezu 29 og neovembra ima mnogo vise stanovnika a tuda ne prolazi ni tramvaj.
 
Vrh