Šta je novo?

Metro

Možda sam preskočio negde u čitanju predhodnih postova,ali nisam video da je neko od članova gradske vlasti uopšte spominjao kupovinu ovog tram-busa kao moguću opciju u medijima. Ako jeste izvinjavam se.
Tram-bus,zanimljiv jeste ali...
 
То ти се зове "политика".

Кад хоћеш да смањих пензије не кажеш да хоћеш да отмеш најстаријима и најнемоћнијима оно што су давно зарадили већ да хоћеш да спасеш државу од банкрота.

Кад хоћеш да угасиш јавна предузећа, укинеш железничке правце и распродаш имовину не кажеш да хоћеш попут библијске пошасти да све вредно почистиш пред собом већ да хоћеш да реформишеш неефикасне системе.

Кад повећаш порезе не кажеш да хоћеш да сатреш домаћи приватни сектор и сопствени народ за рачун страних "инвеститора" и партијских пацова већ да хоћеш да уведеш ред и од тих пара да градиш болнице, школе и вртиће.

Е тако и сада кад хоћеш да урбанистички дотучеш Београд и својим шефовима са запада, конкретно Алстому, зарадиш стотине милиона евра на најглупљем транспортном систему који је људски род осмислио, ти не кажеш да хоћеш да потуриш Београду тај инжењерски промашај века већ да хоћеш да изградиш београдски метро.

Наравно, такве манипулације не би биле свакодневница да није људи попут тебе који нису способни да мисле својом главом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408976#p408976:3esayg7e je napisao(la):
mvbg1 » 04 Окт 2016 01:26 pm[/url]":3esayg7e]Možda sam preskočio negde u čitanju predhodnih postova,ali nisam video da je neko od članova gradske vlasti uopšte spominjao kupovinu ovog tram-busa kao moguću opciju u medijima. Ako jeste izvinjavam se.
Tram-bus,zanimljiv jeste ali...
Ниси прескочио јер то нико није ни спомињао, не обраћај пажњу на Делију, он у свему види теорије завере о уваљивање европског шкарта од стране западних издајника српског народа или како он често воли да их назива, квислинга.

Ето, у међувремену си и сам постао издајник, добро дошао у клуб :kafa:
 
...Наравно, поред неспособности критичког размишљања народних маса потребно је и надалеко познато српско памћење краће од амеба.

Конкретно, и када су у периоду 2004-2012 хтели да нам подвале Цитадис трамваје као метро за тих 8 година нико из власти и оних пар саобраћајних инжењера блиских њима и западним компанијама и службама нису споменули трамвај.

И још једна ствар. И када 2016-е не одустајеш од идеје да нам подвалиш трамвај, ти грађане уплашиш још горим системом као што је овај аутобус на једној шини, како би после тога ти исти грађани дочекали, од почетка планиране трамваје, као унапређење и спас за град.
 
Somi,postovi u kojima postoji samo vredjanje i omalovažavanje forumaša od strane dotičnog egocentrika me više ne interesuju.
 
Како то мислиш само вређање када сам те увредио тек у последњој реченици поста? Концетрација мвбг1, концетрација.
 
Надам се да је тако. Одавно то схватам као потрду исправности мојих ставова.

Овај непозвани адвокат власти је заслужио и далеко гори третман. Али сам добро расположен ових дана.

Данас имате вест да је Француска држава практично под уценом Алстома наручила возове од њих. Е сад кад такви односи владају у једној Француској између једне од најмоћнијих држава и њене матичне компаније запитајте се какав однос са њима може да има једна од најбеднијих балканских државица и колико може да се пита за било шта у вези тог потенцијалног дила око метроа?

А то што те елементарне ствари о начину на који данас свет функционише не можете ни да појмите и што то схватате као теорију завере је заиста ствар за жаљење.
 
Expo linija u LA која је скоро продужена до Санта Монике. Уживајте у целој траси. 8)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=g5L9dVqj2F8[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KTryzsiXPD0[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oE0cuA7tqpQ[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-ZexOL0Enao[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=k0B8fdKVzf0[/youtube]
 
Кад смо код Алстома, надам се да, ипак, упркос свему, нисмо баш толико дно да ово успеју да нам увале за метро. Мада, сви страхови у последње време делују оправдано...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408994#p408994:1albkrn4 je napisao(la):
JohnnyLee » 04 Oct 2016 02:30 pm[/url]":1albkrn4]мислим да је тебе већина форумаша ставила на ignore листу


I od tada, citanje ovog foruma je postalo barem malo lepse. :)
 
Iskuliraš Principa/Deliju i eventualno Kolegu, odjednom ovaj forum zablista u punom sjaju :)
 
je*******__e kakvi mudraci :D
Super vam ide. Iskulirate, a?
Sustina vas ne zanima?
Bole vas 'patka' za konkretne cinjenice koje @delija pise, uhvatili ste se njegovog nacina obracanja (koji je slazem se ponekad grub i sirov) ?
Dakle bitnije je nacin na koji pokusava da vam (nam) ukaze na svoje vidjenje (uvaljivanje skupog govna u oblandama, uvijenog u kvalitetan celofan) nego sama cinjenica da cete kroz poreze kupiti to isto g***o???
Mene bi bio sram da toliko povrsno razmisljam.

Jer delija je potpuno u pravu. Francuzi ce nam dati kredit da za velike pare kupimo promasaj njihovog giganta. Uz to ce angazovati svoj kapital i naplatiti ga kroz kamate.
Dakle, za francuze i njihovog proizvodjaca je to win-win kombinacija.
A nama?
Pa mi smo na visestrukom gubitku, jer em placamo skupo, em nepouzdano, em neadekvatno resenje.
I na to dodajte kamate!!!

E sad ponovo razmislite dal je problem u deliji ili u necem i nekom drugom???

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
MIslim da nema svrhe da raspravljamo o ovom Translohr krsu jer ga Beograd nece nikad kupiti.

To sto je Sinisa Mali obisao taj sinski sistem ne znaci nista s'obzirom da se nagledao raznih inostranih metro-a u svom mandatu kao i njegovi prethodnici.
 
Ескпо линија није целом трасом независна линија , што је нормално за ЛРТ системе. :wink: Златна и плава су много боље , поготово Златна која је 100% независна. Колико сам видео шиба то добро. :D
 
Norexan, jesi li siguran da je zlatna linija nezavisna? Samo je zelena LRT linija 100% nezavisna.
 
Kad kazem nezavisna mislio sam da tamo gde se ukrsta sa saobracejem da postoje rampe. Uglavnom linija siba celom trasom. :)

Primer: moja linija 1: Zemun Park - Medakovic ne bi bila 100% nezavisna ,jer kroz Bulevar Miulutina Milnakovica isla bi kao tramvaj. :)
 
Da Beograd zaista zeli pravi metro Sinisa Mali bi se promotivno provozao Bg:vozom. :pob:
 
bg-Beovoz.jpg


Pa zar to nije vec uradio jednom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406376#p406376:1wi8zeu5 je napisao(la):
miki_ns » Ned Sep 18, 2016 9:24 am[/url]":1wi8zeu5]
Izolacija može biti stvarno fizička, ali i "virtuelna", gde tramvaji imaju automatsku prednost pri prolaski kroz sve raskrsnice, tako što samo njihovo približavanje raskrsnici unapred prilagođava fazu semafora za njihov prolaz. Da, u toj situaciji automobili će da trpe čekanje, ali smisao gradskog saobraćaja i jeste da je pouzdaniji, brži i efikasniji nego da se odlučite da idete automobilom. Pitanje je samo da li neko ima volje da stimuliše stanovnike da koriste gradski saobraćaj, a ne da se do svake ustanove i najmanje prodavnice vozi i parkira sopstveno vozilo (po mogućnosti na vrata prodavnice, ali to je već psihološki problem, za malo ozbiljnije lekiće rekao bih).

E od ove zamsli i realizacije da dobijem tri...er.

Ovde se samo jedno javno sredstvo prevoza favorizuje. Zanemarimo automobile ali zbog prolaza tramvaja, ce i druga javana sredstva prevoza da stoje. Tako da mi nije jasno kako ce da me ubede da, ja generalno zbog brzeg prolaska tramvaj kroz raskrsnice da predjem sa automobilskog na javni gradski prevoz.

Taj koncep primenjuje se i ovde ugradu u kojem trenutmo zivim. Ma je.... im ja M...
 
Budimo se 15.11.2016. i dobijamo informacije o izabranom sistemu i linijama. A do tada će nas drže u mraku, isto to je radila i stara gradska vlast za vreme DS-a, a to sada radi i nova za vreme SNS-a.

Demokratija je samo iluzija u Srbiji.
 
Слика говори више од речи...

vesic.jpg


87080_vesic_f.jpg


Исти "стручњаци" само у различитим дресовима продају маглу деценијама...
 
Vrh