Šta je novo?

Metro

Заинтересовани за безбедност у Београду? Сва срећа па нису чули за деду што вади пиштољ у 65 и лика који већ више пута бије путнике у истој..
 
Да неће да уведу кинеску полицију као што је некада у Шангају постојала међународна полиција?
 
вау, 483 стране приче, а метро више није ни у мислима властодржаца. пре 200 страна им је био барем на папиру
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393846#p393846:klxf1sgy je napisao(la):
JohnnyLee » Пет Јун 24, 2016 2:58 pm[/url]":klxf1sgy]вау, 483 стране приче, а метро више није ни у мислима властодржаца. пре 200 страна им је био барем на папиру

:violina:
 
Јавили му ботови шта кажу на Беобилду да треба да се гради...
 
ако се добро сећам, градски избори су ваљда следеће године, зар не?
 
Vucko je greskom misleci da je noviji clanak okacio vest i 2015. :D Javio je da obrisem post da ne pravi zabunu.

Ali bez obzira moram reci da je jako bitno da u javnosti opstane ideja metroa tj da ne padne u zaborav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380634#p380634:s5u27haq je napisao(la):
milos.tro » 11 Apr 2016 09:16 pm[/url]":s5u27haq]
file.php

Ili još lakše, bez karte može izlaz samo običnim stepenicama.

Pa da vidimo ko će da se švercuje do Vukovog Spomenika..
 
2019, ne 2017 :) Letos je pocela gradnja. Statija je puna netocnosti ali dobro...

Isto tako ja zelim vec dugo vreme napisati statiju pod rabotnim naslovom "Sta se mozemo nauciti od Beograda?". Tu zelim pokazati dobre primere uredzenja trgova (Slavija, Studentski...), BUS trake u Beogradu, gradska zeleznica (koja je Sofija isto ima kao infrastruktura ali se ne koristi)... Zato bi srdacno zamolijo ako neko moze da mi da vise ideja za dobre primere sa Beograda kao i vise informacija in general :)
 
Da li je realno da jedan glavni grad nema kruznu obilaznicu i metro? A neki su to i pre 40 godina imali. Opet, neću da uzimam primer Moskve koja je to imala i pre 2. svetskog rata. Znači nije bila potrebna neka nauka da se to izgradi, nego samo vlast koja bi se trudila da olakša svakodnevno putovanje svom narodu. Nije trebala ništa da izmisli, nego samo da iskopira postojeći model koji fukncioniše u drugim državama. Ali jbg, pašaluk smo bili, pašaluk ćemo i da ostanemo.

Znate li šta je još crnje? Što je novac koji je potreban za izgradnju BG metroa samo jedan skoro zanemarljiv deo novca koji su dosadašnje vlasti opljačkale od naroda.
 
Moskva je za Beograd oduvek bila velegrad, do dana danasnjeg. Sofija nije, ali to definitivno postaje, bez obzira sto delimo balkanski mentalitet.
Moram priznati da sam ljubomoran na Sofiju sto imaju metro, a Beograd ni u najavi (onoj ozbiljnoj), pa mi tesko pada da citam i gledam kako u tome napreduju. :kafa:
 
Ja o tome i govorim...

Moskva jeste velegrad za Beograd, ali Sofija, ruku na srce, nije...Mogu reći da se slažem sa tobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398599#p398599:1d9zyzld je napisao(la):
Drakche » 23 Jul 2016 04:51 am[/url]":1d9zyzld]Moskva je za Beograd oduvek bila velegrad, do dana danasnjeg. Sofija nije, ali to definitivno postaje, bez obzira sto delimo balkanski mentalitet.
Moram priznati da sam ljubomoran na Sofiju sto imaju metro, a Beograd ni u najavi (onoj ozbiljnoj), pa mi tesko pada da citam i gledam kako u tome napreduju. :kafa:
Isti balkanski mentalitet, jedina razlika je što su se u Sofiji, izgleda, našli pravi ljudi kad je trebalo graditi metro.
Svaka im čast! Od 1998 sa početnih 6,4 km do 2016 sa mrežom od 37,5 km
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398599#p398599:10snh25l je napisao(la):
Drakche » 23 Jul 2016 05:51 am[/url]":10snh25l]Moskva je za Beograd oduvek bila velegrad, do dana danasnjeg. Sofija nije, ali to definitivno postaje, bez obzira sto delimo balkanski mentalitet.
Moram priznati da sam ljubomoran na Sofiju sto imaju metro, a Beograd ni u najavi (onoj ozbiljnoj), pa mi tesko pada da citam i gledam kako u tome napreduju. :kafa:

Osim Metro-a Sofija je po svim parametrima iza beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398641#p398641:2aer5zd6 je napisao(la):
spatiotecte » 23 Jul 2016 06:50 pm[/url]":2aer5zd6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398599#p398599:2aer5zd6 je napisao(la):
Drakche » 23 Jul 2016 05:51 am[/url]":2aer5zd6]Moskva je za Beograd oduvek bila velegrad, do dana danasnjeg. Sofija nije, ali to definitivno postaje, bez obzira sto delimo balkanski mentalitet.
Moram priznati da sam ljubomoran na Sofiju sto imaju metro, a Beograd ni u najavi (onoj ozbiljnoj), pa mi tesko pada da citam i gledam kako u tome napreduju. :kafa:

Osim Metro-a Sofija je po svim parametrima iza beograda.

Najvise sto mrazim je merenje bas izmedju Beograda i Sofije jer su oba grada dnu dna. Ne moras ici daleko, pogledaj Zagreb recimo. :D
Ali to sto kazes uopste nije tacno. Evo + oba grada po mom misljenju:

Sofija: metro, obilaznica, aerodrom, autobuska i zeljeznicka stanica, razvijeniji gradski prevoz (narocito elektro), puno vise firma, biznisa, poslovnih zgrada i shopping centara, vecji infrastrukturni projekti, puno renoviranih skola i vrtica, planina i ski centar Vitosha.

Beograd: generalna sredjenost grada i narocito naselja, ulice i trotoare, pesacke zone u centru grada, veoma lep most (nepotreban po mom misljenju), fasade soliter i blokova, parkovi su sredjeniji, Ada Ciganlija kao i dve sjajne reke.

Mislim da oba grada imaju razlicit fokus: Sofija investira u vecje projekte koje kardinalno resavaju probleme i ondak se bazicna infrastruktura po naseljima ne obnavlja. U Beogradu je obratno: ulice, trotoare, parkici itd. se konstantno obnavljaju ali Beograd nije nasao snage za vece poduhvate. I jedan i drugi grad ocigledno nemaju pare da sve stvari obnavljaju paralelno.
 
Sofija pocinje da bude bolja Beograda po dosta stvari. Iako su sporedne ulice katastrofa i dosta zgrada, centar je sredjen, prevos je super, aerodrom ima stari i novi terminal gde su razdvojeni low cost i regularni prevoznici, jeftini letovi za raznorazne destinacije. Kad god dodjem u Sofiju par sati se prosetam po gradu da vidim sta se promenilo i obavezno provozam metroom. Imaju metro direktno do aerodroma sto Bgd nece imati za narednih 10 godina.
 
Vrh