Šta je novo?

Metro

Mislim da preteruješ .BGVoz je toga dana radio kao radnog,mada bi tako trebalo da radi svaki dan..+ da uvedu 15 min takt celoga dana a 10 u špicu je zaista neophodnost,valda će se doći i do toga..a organizator mitinga je trebalo da zatraži da se uvedu dodatni polasci..nije uvek železnica ta koja mora da predvidi već organizatori.. :kafa:
 
Stizu slike kao da sam ja jedini imao aparat taj dan 2012 nigdje te nije bilo
dsc02698.jpg

dsc02697.jpg

dsc02696.jpg

dsc02695.jpg


dsc02694.jpg
 
Druzenje BB ekipe :gobb: nakon otvaranja :pob:
dsc02712.jpg

dsc02713.jpg

Da jednog dana zalijemo pravi metro :)
 
Express":2x9sbxc8 je napisao(la):
Delija":2x9sbxc8 je napisao(la):
Express":2x9sbxc8 je napisao(la):
Au zidar šta će ovaj krš u Beogradskom metrou???? Šta će Avanto S70 LRV u Metrou? Zar to nije laki šinski sistem onda, i to onaj tramvaj na steroidima Američki? Opet je počela medijska kampanja nazivanja LRT-a onime što nije! Jovin bi prvi primetio raspali Avanto.

И ја се питам. Да није то био можда услов града да се ово уопште и реализује? :violina:

Da samo nije Avanto već Flexity. Slični su jer imaju istu konfiguraciju po Američkim standardima.

Nije to ništa čudno grad je vrlo prefrigan. Medijima se servira jedno a lobira se drugo.

U prevodu grad nam vode diplomirani prevaranti.

Ne mogu da verujem šta čitam. Do koje mere ide ovo ludilo i paranoja.... :o

Taj plakat je čist vizuelni ugođaj i nema nikakvu edukativnu ili parapsihološku svrhu. U suštini je gotovo nebitan.

A pogotovu običnom sugrađaninu, koji to vozilo registrovati kao voz i to je to.
 
Ма немој ти сад небитан. Борци за метро стављају трамвај на плакат, све је битно.. :D :p
 
Ajd' uzdravlje! :vops: Pa da za kroz 6-7 godina ovde gledamo slike tek otvorene prve linije i pravih metro stanica, i da se podsećamo ovih slika i prisećamo se koliko je tada sve delovalo daleko i neostvarljivo.
 
Napravismo stanicu, sad jos zeleznicu na most na Adi pa da dobijemo i metro mrezu a onda lopate u ruke pa da ga prokopamo do kraja :D




Delija":92p15omb je napisao(la):
Express":92p15omb je napisao(la):
Au zidar šta će ovaj krš u Beogradskom metrou???? Šta će Avanto S70 LRV u Metrou? Zar to nije laki šinski sistem onda, i to onaj tramvaj na steroidima Američki? Opet je počela medijska kampanja nazivanja LRT-a onime što nije! Jovin bi prvi primetio raspali Avanto.
И ја се питам. Да није то био можда услов града да се ово уопште и реализује? :violina:

Posto je pitanje postavljeno, dacu i odgovor:

1. iza svakog slova i svakog zareza na izlozbi stoji Imamo Plan UG, niko drugi nije imao uticaj na sadrzaj.


2. Izlozba je prvi put prikazana na Mikseru u maju 2012., okacena je na sajt www.metrobeograd.com i od tada je jedino azuriran imamoplan projekat, sve ostalo je isto, i prica i svrha.

Gradska uprava je u julu prihvatila nas predlog da finansira postavljanje izlozbe u podzemnom prolazu na Terazijama, sadrzaj je tada prekontrolisan i nije izmenjen.


3. Voz na grafici je izabrao moj drugar koji je ljubazno odvojio vreme da fotomontazu napravi (mogao sam i ja ali on to mnogo bolje radi).

Izabrao ga je zato sto je boja markantna, narocito u crnom podzemnom prolazu, a ja sam se sa odlicnim izborom u potpunosti slozio.

Da izgleda kao metro voz, izgleda, sta god on zapravo bio.


4. Sama cinjenica da se u javnom prostoru u srcu Beograda predlog imamoplan UG za klasicni metro, prikladno ilustrovan madridskim metro vozom CAF serie 8000, nalazi rame uz rame sa zvanicnim aktuelnim projektom metrolikog tramvaja, prikladno ilustrovanim madridskim tramvajem Citadis, dovoljno govori o tome da LRT :fijasko: nije neminovnost i da klasicni metro nije bauk u gradskim sluzbama.

Manite se teorija zavere i budite srecni sto nase ideje i rad konacno imaju svoje ravnopravno mesto u javnom prostoru i dobijaju neocekivanu medijsku paznju.

:gobb:
 
Nazalost nije bilo priloga na Studiu B o ovoj izlozbi,dzabe su ono snimali.
 
Express":tyf1zk4o je napisao(la):
Polako nemojte da vas muči to što Sofijski metro izgleda bzvz.



Evo kako bi to izgledalo:

Vukov Spomenik

3247170959_eb675199d8_o.jpg


^^Ovako samo svetlije. Glupo je da u metro stanici bude mrkli mrak. :shok: Mada se na toj stanici iovako menjaju boje. Sve u svemu ovako samo da bude puno svetlosti za BG. Često se pominje Stockholm na ovoj temi, pa eto šta mu fali. K.Park ima taj kamen samo ga treba ofarbati i osvetliti i eto fine stanice koja nije ni skupa a ni papagajka.

MRT :kk: LRT :notok:

Nista to ne valja.... nema ni jedan kiosk... prodavnica ... roštilj.... kokicar.... tezge i kartonske kutije.. klima uređaj da ti uduvava vreo vazduh u lice...
Pogledaj kako su fenomenalno ulepšani svi podzemni prolazi po BGD... izgledaju kao ...( ne mogu da vređam neke domaće životinje )
Nije to prijatelju za nas :(
 
Mislim,ma daj a kako dobro izgleda stanica V.spomenik..samo zato što postoji ozbiljna organizacija posla i zna se ko šta radi..i tu se vidi da je i te kako za nas,ako se stvari postave kako treba..nisu naši ljudi drugačiji ako im se postave jasna pravila, podzemni prolazi i u drugim gradovima nisu na zavidnom nivou, čim nema domaćina to ti je tako.. :kafa:
 
Express":1wjnoas0 je napisao(la):
Polako nemojte da vas muči to što Sofijski metro izgleda bzvz.



Evo kako bi to izgledalo:

Vukov Spomenik

3247170959_eb675199d8_o.jpg


^^Ovako samo svetlije. Glupo je da u metro stanici bude mrkli mrak. :shok: Mada se na toj stanici iovako menjaju boje. Sve u svemu ovako samo da bude puno svetlosti za BG. Često se pominje Stockholm na ovoj temi, pa eto šta mu fali. K.Park ima taj kamen samo ga treba ofarbati i osvetliti i eto fine stanice koja nije ni skupa a ni papagajka.

MRT :kk: LRT :notok:

demokratska-stranka-logo.jpg



:p
 
Стокхолмски метро и даље задржава 1 место по уређености станица.. *_*
Emergency_exit_Stockholm_metro.jpg

stockholm.jpg

dsc09461.jpg

stockholm003-13.jpg

stockholm-subway-art-04.jpg
 
Stokholmski metro izgleda odlično, ludnica prava! Ali ipak koliko ima sredstava Švedska za razvoj svega i koliko imaju Bugarska ili Srbija? Razlika koja postoji između Stokholmskog, Minhenskog i Sofijskog metroa su verovatno preslikane u istih takvih razlika u svakoj sferi života i uređenosti držav! Zaista mislim da bi primarni cilj razvoja metroa morao biti razvoj same mreže i njene efektivnosti, a sekundarni ili tercialni izgled stanica. Takvu politiku vodi baš Viena i zato imaju relativno brz napredak širenja mreže.
 
Pa znaš..kvalitetno građene stanice sa dobrim materijalima traju mnogo duže i nije potrebno ih rekonstruisati u dugom vremenskom periodu..primer V.Spomenik koja kao jučer da je završena a stanica K.Park odavno vapi za rekonstrukcijom,zato gradnja stanica perifernih asfaltom a centralnih keramičkim pločicama umesto mermerom ili granitom, nema ekonomskog opravdanja.. ;)
 
Ovom Ameru da je sacekao teski BGVoz kod Vuka..ispao bi mu jezik ;)
 
K.Park trazi vrlo mala ulaganja s obzirom da ima vec podesenu visinu platforme za novije vozove..recimo na platforme bi mogli da postave granit ili mermer,na zidovima neke modernije montazne panele ili cak murale kao na Prokopu da podseca ne metro u Stokholmu,osvetljenje,info sistem a ima mesta i za toalete.Naravno ugradnja pokretnih stepenica,i rampi za invalide..da su godisnje sredjivali samo po jednu stanicu, sada bi imali celi linju po savremenim standardima za putnike.. :kafa:
 
Videh jutros izložbu u "terazijskom tunelu". Sve pohvale autorima. Odlična ideja, odlična realizacija. Mnogo dobro. Evolucija metro ideje pokazuje suštinu - mi kao društvo se nalazimo u procesu degeneracije. Što je ideja mlađa to je sve lošija. Naravno, najnovije ideje Beobuild zajednice i Imamo plan grupe su izuzetak, ali nažalost one su nezvanične. Upravo to je ono što me mnogo boli - u Srbiji su prave vrednosti i ideje samo alternativa.
fkxo1v.jpg

14xz7mx.jpg


Nažalost, izložba je već oštećena. Huligani, kvazi nacionalisti, su išarali dva postera. Iako su ovakve stvari nažalost uobičajene uvek me šokiraju i veoma rastuže.
2rrnlw2.jpg

245lvus.jpg
 
Vrh