Šta je novo?

Metro

Prema razvoju događaja u zemlji izgleda da ćemo dobiti pravi metro, samo neće biti francuski već ruski, ili kineski. Moje predviđanje je da će početi nešto da raduckaju i kopuckaju, a onda će mu se dogoditi ovo:
abandoned-station-flash-brian.jpg

Abandoned_Subway_by_BalchPhoto.jpg

subway1_zoom.jpg

Subway_QueenCity_0031.jpg

subway.jpg

6a00d8341f4d0153ef0120a4f0dcf6970b-500pi

abandoned-subway-cincinnati-1.jpg

8185005.jpg
I to sve naravno pre roka, kao i prokop.
 
spatiotecte":1he04uy9 je napisao(la):
Hvala sto si nas prosvetlio :lool:

Таман посла.Очигледно је да је то у твом случају немогуће.
 
angry bird":lpfvgehk je napisao(la):
Prema razvoju događaja u zemlji izgleda da ćemo dobiti pravi metro, samo neće biti francuski već ruski, ili kineski. Moje predviđanje je da će početi nešto da raduckaju i kopuckaju, a onda će mu se dogoditi ovo:
abandoned-station-flash-brian.jpg

Abandoned_Subway_by_BalchPhoto.jpg

subway1_zoom.jpg

Subway_QueenCity_0031.jpg

subway.jpg

6a00d8341f4d0153ef0120a4f0dcf6970b-500pi

abandoned-subway-cincinnati-1.jpg

8185005.jpg
I to sve naravno pre roka, kao i prokop.

1155554270.jpg


Potvrdjujem! :D
 
Pa dobro, sad je već i vrapcima jasno da je najsvežiji metro plan lagano skliznuo u istoriju, baš kao i Belam i svi ostali pre toga. Ne treba ni žaliti za njim, ako ni zbog čega drugog, onda zato što ne treba žaliti za nečim što, ruku na srce, nismo ni imali.
Ako nemamo najosnovnijih uslova za izgradnju metroa, a to su minimalna politička i ekonomska stabilnost, najbolje je da i dalje sve ostane na papiru.
@spatiotecte
biće da si već previše vremena proveo u inostranstvu, počinješ previše da razmišljaš logički. Odavno je ovde prestalo da važi pravilo da su rezultati političara u bilo kakvoj vezi sa njihovom popularnošću. Demokratija je, kao i komunizam, teoretski dobar sistem, šteta je što ipak ne funkcioniše uvek i u svim uslovima. Sada, kod nas, definitivno ne funkcioniše...
 
Pa znas kako, 23 godine vec dolazim na svakih par meseci u Beograd i tako pratim njegov razvoj, ono sto sam primetio je da 90tih se maltene nista nije promenilo, od 2000te do 2006te je pocelo polako da grad da se obnavlja i razvija a posle toga je bukvalno buknuo sa vaznim projektima i obnovom voznog parka.

A sto se tice politike, totalno sam apolitican, gledam na to kroz ono sto je uradjeno u toku jednog mandata. Tako da eto sudeci po svemu, i uzimajuci u obzir raspon od 20 godina stekao sam utisak da nacin vodjenja grada u poslednjih par godina je ipak bolji od onog ranije i ako ima tu jos mnogo toga sto bi moglo bolje da se uradi.
Bitno je samo da ne idemo silaznom putanjom i verujem da ima nade za nas.
Ipak nije sve tako crno.
 
spatiotecte":3b78ic7r je napisao(la):
Ipak nije sve tako crno.

Наравно,многи су као ти побегли из Србије па нам од ко зна одакле причају бајке и шире оптимизам заборављјући да их је управо тај неодстатак макар и трунке оптимизма одвео из Србије.

Лицемерно је то друже.
 
Delija":31i4556u je napisao(la):
spatiotecte":31i4556u je napisao(la):
Ipak nije sve tako crno.

Наравно,многи су као ти побегли из Србије па нам од ко зна одакле причају бајке и шире оптимизам заборављјући да их је управо тај неодстатак макар и трунке оптимизма одвео из Србије.

Лицемерно је то друже.

Ja nisam pobegao iz Srbije vec sam rodjen u Parizu. A taj optimizam me cak i naveo da otvorim firmu u Beogradu, tako da ostajem pri tome da taj grad nudi razne mogucnosti, kako za nase ljude, tako i za strane investitore.
 
Poštujem optimizam, ali reci nam iskreno: da li si spreman sve što imaš da uložiš u Beograd?
To sam i mislio. Lako je biti patriota samo donekle. Većinu svog kapitala i dalje držiš u normalnoj poslovnoj sredini, jedan si deo uložio u beogradsku firmu, sumnjam da i sam očekuješ neki veliki profit, dovoljno je da ne propadne, pa se već osećaš bolje, kao da ulažeš u svoju otadžbinu.
Sve je to meni jasno, verovatno bi se i ja ponašao tako da sam u tvojoj situaciji, međutim budi siguran da jednostavno ne možeš ni da zamisliš kako bi se osećao da ti je ovde sve i da jednostavno nemaš načina da se iskobeljaš iz žabokrečine. Sumnjam da bi i tad bio tako optimističan.
 
Bobb":rsh750p4 je napisao(la):
Poštujem optimizam, ali reci nam iskreno: da li si spreman sve što imaš da uložiš u Beograd?
To sam i mislio. Lako je biti patriota samo donekle. Većinu svog kapitala i dalje držiš u normalnoj poslovnoj sredini, jedan si deo uložio u beogradsku firmu, sumnjam da i sam očekuješ neki veliki profit, dovoljno je da ne propadne, pa se već osećaš bolje, kao da ulažeš u svoju otadžbinu.
Sve je to meni jasno, verovatno bi se i ja ponašao tako da sam u tvojoj situaciji, međutim budi siguran da jednostavno ne možeš ni da zamisliš kako bi se osećao da ti je ovde sve i da jednostavno nemaš načina da se iskobeljaš iz žabokrečine. Sumnjam da bi i tad bio tako optimističan.

Nisam nista ulozio u francuskoj zbog poreza i skupih cena nekretnina. Pare koje zaradim na zapadu ulozim u Srbiji gde mi je svo imanje.
To radi veliki broj ljudi iz diaspore, svake godine nasi ljudi koji zive preko ulazu 2,4 milijarde evra u otadzbinu i to je dobra stvar po mom, ali to je vec za neku drugu temu. ;)
 
@ spatiotecte

Доста је тога урађено, још више започето, град се задужио, што је у данашњем свету нажалост нормално.....

....оно што ти превиђаш у целој причи је квалитет радова! Све што је урађено, то је фушерај најгоре врсте, а резултат ће бити да ће наши унуци и даље отплаћивати кредит за нешто што су одавно морали да реконструишу и задуже се опет....то је проблем

Све што су "жути" направли у Београду (сем Моста на Ади) није ни до чланака СФРЈ квалитету радова....
 
@stf
Apsolutno je tacno sve to sto kazes, kvalitet izvedenih objekata je uglavnom los osim par projekata ali ranije smo bili mnogo veca i mnogo jaca drzava tako da treba uzeti i to u obzir.
Od perioda 80ih gde smo imali velike projekte koji su bili dobro izvedeni smo spali na to da celu decenju 90tih nismo nista radili i tek smo pre 10 godina poceli da gradimo na sve strane sa malo kapitala tako da je to uglavnom lose uradjeno.
Evidentno je da za bulevar Kralja Aleksandra je trebalo 2 puta veci budzet da se on uradi od granitnih ploca a ne od behatona i da umesto asfalta u bastici za tramvaje dobijemo travu ali koliko para toliko i muzike.
Pitanje koje se postavljalo za svaki projekat je bilo raditi nesto ali sa raspolozivim sredstvima ili ne raditi nista?
Treba shvatiti ovih 20 godina kao tranzicioni period kroz koji smo morali da prodjemo posto nam se desila dislokacija drzave i da sada uperimo nase snage da poboljsamo kvalitet izvedenih radova kroz pametnije finansijske aranzmane i kroz pametnije projektovanje sa tendencijom da unapredimo kvalitet ugradjenih materijala i poboljsanje nadzora na gradilistima.
 
stf":3dpjibbz je napisao(la):
@ spatiotecte

Све што је урађено, то је фушерај најгоре врсте, а резултат ће бити да ће наши унуци и даље отплаћивати кредит за нешто што су одавно морали да реконструишу и задуже се опет....то је проблем

Све што су "жути" направли у Београду (сем Моста на Ади) није ни до чланака СФРЈ квалитету радова....
Da...Samo nažalost jedina alternativa nam je da dođu ovi "drugi" i da isfušerišu još više. Već godinama svakodnevno imam prilike da se uveravam u njihov kvalitet na Voždovcu. A i Munze konza i te fore. Žuti jes da fušerišu, al barem im je najbolji fušeraj. :bash:
 
taj film možeš gledati samo u novinama..... :lol: :lol:


nadam se da će poćeti da se gradi makar jedna linija metroa po u skladu sa potrebama beograda.
 
spatiotecte":1zl74f98 je napisao(la):
Ja nisam pobegao iz Srbije vec sam rodjen u Parizu. A taj optimizam me cak i naveo da otvorim firmu u Beogradu, tako da ostajem pri tome da taj grad nudi razne mogucnosti, kako za nase ljude, tako i za strane investitore.

Онда се извињавам на погрешној претпоставци али досадашње искуство нам не оставља превише простора за оптимизам.Једноставно,толико је лоших одлука донесено од истих људи који се и сада питају а ствари не иду саме од себе боље.
 
Delija":2rtwmw8b je napisao(la):
spatiotecte":2rtwmw8b je napisao(la):
Ja nisam pobegao iz Srbije vec sam rodjen u Parizu. A taj optimizam me cak i naveo da otvorim firmu u Beogradu, tako da ostajem pri tome da taj grad nudi razne mogucnosti, kako za nase ljude, tako i za strane investitore.

Онда се извињавам на погрешној претпоставци али досадашње искуство нам не оставља превише простора за оптимизам.Једноставно,толико је лоших одлука донесено од истих људи који се и сада питају а ствари не иду саме од себе боље.

Opusteno ;)
A za ovo ostalo, mozda ce nasa generacija zapravo da promeni neke stvari, kad vidim sta radi nas mladi kolega csi, to mi uliva nadu da mozemo na pomerimo stvari sa mrtve tacke i stvorimo lepsu buducnost.
 
Necu da ulazim u politicku raspravu jer za to nema smisla jer su velika vecina politica ISTI. Samo bi da skrenem paznju oko spominjanja iskopanih tunela i stanica za sistem Bg cvora, da je to uradjeno od para Dafine i Jezde, dakle bez kredita ali od otetih para. Energoprojekt je od SVOJIH para i para svojih cerki firmi po inostranstvu gradio prokop po naredbi. Danas se tuze sa Zeleznicom i traze da im se te pare vrate. Cisto info radi dobijanje realne slike.
 
OK

imajuci u vidu politicke okolnosti a sa zeljom da ne negiram uticaj politike na mogucu realizaciju ovog projekta dozvolio sam vam da se tokom celog dana politicki izduvate o mogucem politickom uticaju na metro projekat i uz dosta offtopica gde je onaj izrazito politicki obrisan.

Novi je dan i valja se vratiti na temu i samo na temu o metrou bez politike. Svaki sledeci post koji i u naznaci ima politicku sadrzinu ce biti obrisan bez ikakve dileme. Isto pravilo vazi i za ostale forumske teme.

Hvala na razumevanju
 
Hvala Igore za ustupanje malo prostora za rekreaciju :D ;)
Mora malo i da se politizira kad se skoro svaki projekat vrti oko toga. :p
 
Evo posto se kuva nesto sa bacuskama a oni demontiraju monorejl u moskuv duzine 4km ako se nevaram sa 6 stanica .Da u duhu brtskih odnosa isti poklone beogradu .Nase je da smislimo gdje da ga umetnemo evo link pa ko panimaje ruski da prevede http://news.rambler.ru/13682493/ :)
 
direktor":8brj0aw5 je napisao(la):
Evo posto se kuva nesto sa bacuskama a oni demontiraju monorejl u moskuv duzine 4km ako se nevaram sa 6 stanica .Da u duhu brtskih odnosa isti poklone beogradu .Nase je da smislimo gdje da ga umetnemo evo link pa ko panimaje ruski da prevede http://news.rambler.ru/13682493/ :)

Batalite se i razmišljanja o tome, to nigde u svetu nije ispalo rentabilno, skupo je za održavanje, malo putnika (eto i Moskva i Sidnej ga izbacuju, Sidnej nećete verovati umesto monorail linije vraća tramvajsku liniju!).
A i zamislite da nešto tako stigne, em bi rekli da košta nekoliko stotina miliona ako ne i par milijardi (evrica naravno), em bi počeli da pričaju kako su svi problemi rešeni. Daleko tom monorailu lepa kuća.
 
Gostovao je gradonacelnik kod Ivana Ivanovica pre neki dan.Odgledah emisiju samo zbog moguceg pominjanja metroa.

i ispade da ga je za celu emisiju pomenuo samo Ivan Ivanovic kada je nesto provalio kao:benefit biti gradonacelnik grada Beograda je jer ne morate da se guzvate metroom do radnog mesta.

Djilas se pokidao od smeha,a ja dzaba gledah 100 minuta emisije posle koje vise nisam sav svoj :D
 
vucko":2xp4k4ke je napisao(la):
Djilas se pokidao od smeha,a ja dzaba gledah 100 minuta emisije posle koje vise nisam sav svoj :D

Vucko "eat a Snickers" :)
 
Vrh