Šta je novo?

Marriott Hotel

Steta bi bila da ova zanimljiva gradjevina bude srusena/rekonstruisana.
Ukoliko se slazete sa ovime preporucujem vam potpisivanje peticije za njeno ocuvanje!
http://iza.org.rs/
kao sto smo milion puta ponovili na ovom forumu nepristojno je ovakvu lokaciju davati investitorima bez raspisivanja arhitektonskog konkursa.
 
JohnnyLee":3g4jsvf1 je napisao(la):
ок, само сам хтео да знам. једноставно ме занимало шта ти толико смета, јер ти је скоро сваки пост кукњава како нешто не ваља, па хтедох да те питам :)
а за билборд, па и није му ту место, али добро. они су, изгледа, власници те зграде, па могу да ставе шта хоће на њу. није наше да се ту мешамо, када су им корумпиране буџе са власти то дозволиле

OK, ti tako mislis.

Ja mislim da ovde nece biti bolje dok ljudima masovno ne prekipi i ne kazu "ma dosta" upravo tim korumpiranim badzama na vlasti. A to pocinje gundjanjem, kritikom (koju ja vidim), ili kuknjavom (koju ti vidis), sto je stvar percepcije. To je prvi korak, koji naravno ne garantuje krajnji rezultat, ali bez tog prvog koraka mi do toga da te badze bar malo zauzdamo garantovano nikada necemo doci.

Najzad, ako neko ruzi moj grad i zagadjuje i moju vizuru i moje uzivanje u njemu itakako imam pravo "da se tu mesam". Ako ti ne zelis da se mesas, to je naravno tvoja stvar.
 
прави си Калимеро :)

JohnyBgood":2u34ampg je napisao(la):
Ja mislim da ovde nece biti bolje dok ljudima masovno ne prekipi i ne kazu "ma dosta" upravo tim korumpiranim badzama na vlasti.

рекли су једном, па дошли још гори
 
JohnnyLee":2bmr7vne je napisao(la):
прави си Калимеро :)

JohnyBgood":2bmr7vne je napisao(la):
Ja mislim da ovde nece biti bolje dok ljudima masovno ne prekipi i ne kazu "ma dosta" upravo tim korumpiranim badzama na vlasti.

рекли су једном, па дошли још гори

Znaci treba ponovo, dok ne dovedes neke koji su ti po meri. Barem po meni.

Ako je tebi dobro pod ovima i ne bi da se vise bunis, sto bi rekli Bosanci, bujrum! To je tvoje pravo.
 
spatiotecte":1eah9nof je napisao(la):
dusanjf":1eah9nof je napisao(la):
ova nalepnjena reklama preko ove fasade=arhitektonska svest beograda

Mislis nesvest beograda kad je u pitanju arhitektura? :rolleyes:

bas tako nesvest...kako fina i skladna fasada... brutalno elegantna...
 
Pojavio se novi render da cujemo strucna misljenja
kadar-1nockontrasniji.jpg
 
Ушминкана верзија архитектуре Дома омладине, а сам Дом омладине је међу лошијим остварењима СФРЈ архитектуре...толико о квалитету.

А Зијача у првом плану. :)
 
Direktore, koliko je pouzdno da je to novi render za "Courtyard"? Odakle je slika pokupljena? Na većini relevantnih sajtova i dalje stoji onaj prethodni render.
 
Zev. Meni se zapravo onaj stari render malo vise svidja, pogotovo kada bi umesto zute isli sa nekom drugom bojom. Odnosno, manje mi se NE svidja nego OVO. Ovo mi nije toliko tragicno, jg zgrada kao zgrada i nije bas teska perma-tranzicija, ali brate dosadno, neelegantno, neefektno, nekako "otaljano" bez ikakvog gusta ili radosti... pogotovo za takvu lokaciju.
 
Овај рендер је куд и камо пристојнији.
 
Рендер је пристојнији јер је профи урађен. Онај преходни као да је радио студент под оптерећењем кратког рока.

Сам пројекат је још неоригиналнији од предходног.
 
Kada bi ovu prednju masku ofarbali u crveno totalno bi mi se svidjao projekat.

Inace ne vidim neku fascinaciju u postojecoj zgradi koja je skoro identicna toliko(sa razlogom) omrznutom staklencu.
 
stf":2dcjikcj je napisao(la):
Рендер је пристојнији јер је профи урађен. Онај преходни као да је радио студент под оптерећењем кратког рока.

Сам пројекат је још неоригиналнији од предходног.

Ја сам мислио,а верујем и Картограф, на архитектуру објекта,не и на рендер . Изабрао сам ту реч јер не знам у којој је фази сам пројекат и да ли је ово коначно решење.
 
stvarno je žalosno sve u vezi sa pokušajima da se od ove zgrade nabudži nešto na silu. Kad se samo setim da 50 metara dalje postoji ovo:

http://www.ekapija.com/website/sr/page/257474

Pre konačnog izbora rešenja investitor i gradski arhitekta trebalo bi da budu upoznati koja je kazna zaprećena za silovanje.
 
како је ово пристојнији рендер? мрачан, нереалан потпуно, објекат буквално сакривен иза исијавајућег приземља и међуспрата.

мислим да објекат има превише орнамената на себи...можда тиме хоће да га уклопе у околну архитектуру...да ли је то прави приступ, то је за дискусију. али видим деволуцију ове изломљене мреже (која може да изгледа супер) за коју сам сигуран да ће накрају нестати, па ћемо остати са најобичнијом фасадом. са друге стране не видим њену поенту...

шта је ово оволико цревно...претерано да не кажем непримерено.

а ових 55 степеница до зигурата? мада, супер ми је идеја да постоји тераса и тај полуприватни простор горе. мада мислим да је превише бучно за прави угођај на отвореном...
 
Рендер је квалитетнији од предходног али јесте нереалан, више је уметнички јер се лепо види да је доста филтритан у фотошопу да бу се добио тај мистичан ефекат. Делује као да улична расвета не ради. А погледајте небо.

Архитектура је далеко озбиљнија од предходног предлога, али не видим како је то квалитетнија? Мада, то већ није архитектура јер зграда постоји и њена архитектура диктира завршни изглед фасаде. Значи овде се ради о дизајну фасаде.

Дизајн фасаде је досадан. Скините ове комарнике и добићете просечну фасаду пословних зграда седамдесетих. Садашња фасада је оригиналнија од овога. Сами комарници имају претпостављам улогу звучне изолације, као дупла фасада, али зашто да изгледају као комарници? Мене подсећају на оне лимене растере за сејање песка.

А о одузимању дела тротоара да не причам.

Боје су ми ок, црвена је претпостављам због Управе фондова, тј. њених црвених плочица и фино је легла (кад упоредим са оном жутом) и ок је и да комарници буду бели, али дајте људи мало мање разиграности.

Досадно, досадно, досадно...
 
Nije idealno, radi se o tome da samo mislim da je projekat bolji od prethodnog.
 
Ja i ne znam o kom to starom renderu ovog projekta se prica? Ja sam gore rekao da mi se stari render vise svidja (manje ne svidja) misleci na ono staro resenje u crno-zutoj kombinaciji. Meni se to staro resenje vise dopada od ovoga, ovo mi je stvarno nekako otaljavacki i neinspirisano. I malo se tu previse toga trpa i mesa, ono staro mi je bilo elegantnije i efektnije.
 
Za nijansu bolje od one prvobitne kraste. Te crvene strafte ipak se nekako reflektuju od onih na Narodnom Muzeju, pa zato manje i namecu sam hotel. Kad vec nemaju ideja, bolje je i da se izgubi. Za Courtyard vrstu je jos bolje nego sto sam igde videla. Te stepenice su interesantne, jer nekako dozvoljavaju gostu da se izgubi u svojim odajama i odahne od posebnosti grada. Donji deo do ulice moze da se pretvori u neke nesto vise shishi prodavnice, jer im lokacija prilici. Sa vise svetla izgleda glamoroznije. Bela fasada je uvek dobrodosla, pa sta god da joj malo pridodaju moze da se prezivi, cak i onaj Courtyard logo sa onim vasljivim zelenim i crvenim bojama, posebno ako pokupi nijanse strafti i krova sa Muzeja.

Ovaj render cak i nema Courtyard logo, mozda ima nade za bolji brend?
 
Postojeca zgrada je jedna od retkih staklenih fasada koje mi se svidjaju i koja je uklopljena sa okolnim zgradama.
 
Vrh