Šta je novo?

Marriott Hotel

Dal iko od ovih budza u gradu uopste obraca paznju na ovaj forum i ovo sto mi ovde pisemo? :grand: :pob:
 
Ma Nebojsa priznaj da si Djilasov tajni identitet, pokusavas da se vesto skrijes, posecujuci svaku temu, aaa? :laugh:
 
mradulovic":3rica91f je napisao(la):

Jednostavan test: Da li mogu u nesto ovde da se ugrade, ili da cuju neku ideju koja bi im pomogla da se u nesto ugrade ili da nesto cape?

PS Mada je odgovor na gornje pitanje ocigledno NE, moguce da su budze i tranzicioni tajkuni prisutni posredno, preko raznih piskarala koja se javljaju samo da bi promovisali/opravdavali/branili neke od projekata. U toliko bi oni vise voleli da ovog foruma jednostavno nema, jer onda ne bi morali ni da placaju za taj PR, opravdanja, i prevodjenje zednih preko vode.
 
11030":160h928q je napisao(la):
Ma Nebojsa priznaj da si Djilasov tajni identitet, pokusavas da se vesto skrijes, posecujuci svaku temu, aaa? :laugh:

Pa kako vam do sad svima nije jasno il bar palo na pamet da sam ja glavom i bradom vas Djiki???!!
Znaci nee verujem .. :grand:
 
Dilema staro ili novo je neprirodna i nametnuta. Ono sto je vaznije je svest o kontekstu i okruzenju. Takodje svest o vaznosti lokacije, uvazavanje susednih objekata. To bi trebalo da bude nesto od cega se uvek POLAZI prilikom projektovanja. Ovde je na delu potpuno ignorisanje uvazenih suseda, ta fasada pod uglom tezi da zakloni, ponisti. O estetskim kriterijumima i strucnosti ljudi koji ovako nesto uopste mogu da smisle i tresnu kao resenje ne vredi ni diskutovati. A sta je uloga Gradskog arhitekte i njegove ekipe? Arhitektonska strucna javnost je nekada bila glasna i uticajna. Gde su oni? Digli ruke od svega?!
 
Ne!

Jos jedan glas protiv.
Toliko lose ne izgleda, ali nije za ovu lokaciju.
Ovo je jedan od najautenticnijih i najslikanijih prizora u Beogradu i Srbiji, i tu nikakvom novom hotelu mesto nije.

Od svih ideja najvise mi se dopada ova:


Delija":30ta0opp je napisao(la):
Ја бих био најсрећнији када не би дирали ништа споља.

Ево и зашто

jugodrvo.jpg


Једино што овде не ваља су рекламе и сателитска на крову.

ПС: Обратите пажњу на текстуру ове бочне фасаде и упоредите је са овим жуто-златним плочицама или шта ли је већ на истом месту.Пример добре и лоше архитектуре и (не)мара према околним објектима.
 
ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈУ И ДОГРАДЊУ ПОСЛОВНОГ ОБЈЕКТА НА ГРАЂЕВИНСКОЈ ПАРЦЕЛИ ФОРМИРАНОЈ ОД КАТАСТАРСКИХ ПАРЦЕЛА 1761/1, 1761/2, 1760/2, 1762, 1763 И 1758/2 СВЕ КО СТАРИ ГРАД (ВАСЕ ЧАРАПИЋА БР. 2-4)

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе, у Улици 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 19. до 26. јануара 2012. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.
 
Znaci nisu odustali od predlozenog projekta. Mozda je zadnja prilika na ovoj javnoj prezentaciji da se predstavnicima gradske uprave ukaze na kicerajski izgled i neuklopljivost projekta.
 
Nebojsa":1i73ep45 je napisao(la):
... a kicerajski izgled i neuklopljivost projekta.

+ da se ne zaboravi: Courtyard je ogranak Marriotta - nisko budzetna kategorija.

Svaka metropola se trudi da u svom centaru prikaze raskos ili nesto neobicno, samo ce Beograd dozvoliti nakaradu, budzu, koju nista nece moci da sakrije. Bolje nista da se ne dira, nego da umislis da ces imati dobiti sa stavom "daj sta das". Ali ovo sigurno pre nego kasnije donosi vise boli nego lepog i isplativog. Nije sramota nemati, ali je blam dozvoliti da ti ovako bez respekta uzmu dostojanstvo.
 
Mene ove reklame razapete preko citavih zgrada i bilbordi dovode do ocajanja. Kad dodjem u Beograd ima da zovem sve oglasivace i pljujem ih sto svojim reklamama ZAGADJUJU grad.
 
Da li ovo reklamni platno znači da je zgrada iseljena? Znam da je RRA (Republička radiodifuzna agencija) bila u zgradi "Jugodrva", ali sad na njihovom sajtu vidim da su se preselili u Dom sindikata. Ne znam da li je unutra bilo još firmi.

"Media centar" se odselio još pre nekoliko godina, a i najveći lokal u prizemlju je već dugo prazan. Ostaju još pekara, banka i "Corner shop".
 
колико сам имао прилике да видим, зграда одавно зврљи празна. једино та три локала што си споменуо
 
на тебе, наравно. а шта ти то не смета, баш би волео да знам, с обзиром када год читам твоје постове на форуму теби нешто смета или не ваља?
 
ova nalepnjena reklama preko ove fasade=arhitektonska svest beograda
 
JohnnyLee":36if6q16 je napisao(la):
на тебе, наравно. а шта ти то не смета, баш би волео да знам, с обзиром када год читам твоје постове на форуму теби нешто смета или не ваља?

Ne smetaju mi promisljeni, dobro napisani postovi sa vise od 5 prosto-prosirenih recenica. Cak i kad se sa njima ne slazem, sto nije isto sto i "smetanje". Ne smeta mi ni zgrada u Novopazarskoj, ni most na Adi, ni gomila toga. Ne smetaju mi ni glupa pitanja a ni glupi postovi. Na vecinu i ne odreagujem a na ostale volim malo da ironisem, ali ni to ne znaci da mi smetaju. Recimo tako sto malo ironisem na racun onih koji bi drugima da ogranice slobodu govora protestujuci protiv dugih komentara, pa recimo kazem da mi smetaju slike :)

Da li i ti pravis razliku izmedju "smetanja" i "neslaganja"? Izmedju "ironisanja" i "smetanja"? I zasto mi se sad cini da upravo TEBI moji postovi "smetaju" pa zato postavljas ovakvo pitanje i ovakvim tonom?

Neslaganje i ironisanje su nesto sto je za forum ovog nivoa sasvim normalno i njegov organski deo koji ga cini boljim. Pa poenta foruma je valjda diskusija? A ako tebi "smeta" ili mislis da nema smisla sto meni smetaju bilbordi lepo reci "nisi u pravu, bilbordi nam trebaju zato i zato". Reci nekome "tebi sve smeta" nije nikakav argument, to je nivo zabavista i nizih razreda osnovne skole a ne ovog foruma.

A sta mi zaista smeta? Pa pre svega razni oblici reketa, kradje, otimacine, i nasilja nad onim sto pripada svima nama. Od ovih je*******enih bilborda i plakata, preko one sulude replike Terazija, do one pizdarije od centra kome i dalje nije jasno da li ce da popularise nauku ili ce da udomi naucnike i njihove eksperimente. I dodaj tome direktora jednog trecerazrednog kluba koji se iznenada pojavljuje kao vlasnik soping mola od 70.000 kvadratnih metara na Vozdovcu. I smetaju mi primitivizam i glupost kada nanose stetu zajednici (kada ne nanose, samo su mi smesni ali mi ne smetaju), od bez ikakvog obzira na fasade nakacenih klima uredjaja i zastakljenih terasa, do rasipanja nasih zajednickih para (neki delovi tzv UMP-a, diletantsko osvetljavanje raznih objekata). I to bi bilo to.
 
ок, само сам хтео да знам. једноставно ме занимало шта ти толико смета, јер ти је скоро сваки пост кукњава како нешто не ваља, па хтедох да те питам :)
а за билборд, па и није му ту место, али добро. они су, изгледа, власници те зграде, па могу да ставе шта хоће на њу. није наше да се ту мешамо, када су им корумпиране буџе са власти то дозволиле​
 
Vrh