Šta je novo?

Marriott Hotel

Dobih mejlom pa da postavim

img20150419141846.jpg

img20150419141854.jpg

img20150419141917.jpg
 
Монструм у настајању. Сама истуреност будуће решеткасте фасаде је на тој локацији и њена велика површина су просто неприхватљиви.
 
Celu ovu temu treba prebaciti u temu "Ko im ovo dozvoli!"
 
Nisam bio skoro u centru jel su to staklenac pomerili pored Narodnog pozorista....?
...............................
 
Oduvek je staklenac bio tu ali je tada bio Jugodrvo sada ce imati ispred staklene fasade mrezastu fasadu.
 
Aj, aj, aj... :(
Al je unakazise....

Jos kad je 'zazute'....
 
Moje misljenje je da im je ova mreza visak, i objekat cini da odskace od okruzenja, ali da sacekamo do kraja pa da vidimo.
Da li se zna neki konacni rok ili tako nesto makar za spoljne radove?
 
Stakla u prizemlju i na prvom spratu će malo "popraviti" utisak.
Rok za završetak radova - kraj leta,početak jeseni.
 
Al bi dobro došla letnja bašta :)

I par fotki Dedonja sa SSC :
img9614.jpg

Postavljen i prvi element onog... nečega što ide na čelični kostur
img9615.jpg
 
Kp1KH3.jpg

DNAzkv.jpg

ILyvL0.jpg

DFMzbF.jpg

HyKWr0.jpg


Uzivo i ne izgleda previse u fazonu orienta...ali da ce da ubije sa ovim bljestavilom Narodno pozoriste to stoji.
 
Ja ne znam da li ima nekih ovakvih primera u svetu sa ovako zlatnom fasadom....znam za kucu sa zlatnim krovom u Insbruku ali ovako nesto...
 
direktor":38m9g4mi je napisao(la):
Kad skinu folije pa kad zasljasti

Izgleda da, ipak, neće dugo da sija kao zlatan zub u gastarbajtera. :)

Evo šta piše na sajtu proizvođača ovog materijala za fasade (hvala Igoru na fotografiji koja mi je pomogla da do njega dođem):

Gold doesn’t always have to glitter: TECU® Gold, a new copper-aluminium alloy for façade cladding, oxidises very soon after it has been installed on the building – gradually forming a striking warm golden surface which, although it doesn’t glitter, is still unmistakably reminiscent of a valuable precious metal.

http://www.architonic.com/pmsht/tecu-al ... me/1170238

S obzirom da nisam ljubitelj bilo čega bleštavog (zlata ponajmanje, mada bih gađenje sačuvao u dubokoj intimi kada bi mi koja poluga pala u krilo:), draže bi mi bilo da su izabrali ovu saćastu TECU Bronze varijantu - imam utisak da bi se bolje uklopila u ambijent (donekle sliči kortenu po boji). No, pošto se trudim da nikad ne trčim pred rudu, hajde da se strpimo još koju nedelju ili mesec. Sve će se vrlo brzo ukazati našim očima. A onda - u talambase da udarimo uz lelek ili slavopojke. :D
 
Tamo gdje smo se nadali da nece ispostovati render oni ce to uraditi do detalja
 
Vrh