Šta je novo?

Marriott Hotel

Ljudi, iskreno da kazem, ja se bojim skidanja ovih 'zastora' na skelama.
 
Искрено, ја се бојим коментара
storm.gif
 
Не видим зашто бисмо се бојали нове фасаде. Основни габарити су исти као код Југодрва, само је зграда обновљена и промењена јој је намена.
 
Нису исти габарити. Зграда је набрекла за ову вертикалу ближе Народном Позоришту где је некада била кровна косина а према Народном Музеју ће фасадна опна визуелно проширити зграду за 0.5-1м. Мени је старо здање било врло одмерене архитектуре и спретно обликована. Управо је по питању кубуса ново здање корак назад.
 
Zanimljivo sklanjaju fiskni kran a nije fasada zastakljena u potpunosti niti je fasadna mreza na konstrukciju postavljena. Verovatno ce koristiti neki mobilni laksi kran.
 
Igor":3dgxxo78 je napisao(la):
Zanimljivo sklanjaju fiskni kran a nije fasada zastakljena u potpunosti niti je fasadna mreza na konstrukciju postavljena. Verovatno ce koristiti neki mobilni laksi kran.

Претпостављам да морају да ослободе тротоар јер са друге стране улице треба да се поставе скеле за фасаду народног музеја јер се и ту приближава рок (још 2 месеца)...

Решење фасаде није адекватно окружењу и подсећа ме на на једну брљотину у Mariahilfer Straße у Бечу... Али су бар габарите уклопили у околину...Код нас ће се огледати музеј, код ових црква...

20140328093217.jpg
 
Аууууу...колики тв :lol: :lol: :roll: :notok:
 
Baš mi se i ne sviđa u ovom obliku, ali će barem ovi paneli preko stakla (ili šta su već) popraviti utisak :)

131207-MARRIOTT-02.jpg
 
Zaboravljate da je sa te strane bio nista manje stakleni objekat a ovaj ce imati tu fasadnu mrezu na konstrukciji.
 
Ja cak nebih stavljao mrezu mada ce je staviti nisu toliko losa stakla
 
Ja se bojim da ce ta mreza biti greska, i zato sam u nekom od ranijih postova i izrazio zebnju u vezi sa skidanjem zastora i gradjevinske skele.
 
Igor":1l79q9wp je napisao(la):
Zaboravljate da je sa te strane bio nista manje stakleni objekat a ovaj ce imati tu fasadnu mrezu na konstrukciji.

А ти си заборавио да су ти стаклени панели естетски били далеко квалитетнији од ових, да су се савршено уклапали са стакленим површинама на дограђеном делу Народног Позоришта и још једним објектом у тој улици, да су били далеко мање реефлетивни од ових нових и да су формирали леп складан кубус уклопљен у исто тако лепо и складно обликован коси кров објекта.

Архитектура овога је за класу испод онога што је било пре.
 
A ono sto je bilo pre je bilo za klasu ispod onoga sto je bilo jos pre.
 
Tonalitet staklenih panela Jugodrvetovog zdanja je bio u skladu sa bojama fasada Narodnog pozorišta i Narodnog muzeja. Stepen refleksije tih staklenih panela je bio izbalansiran do te mere da zgrada nije privlačila pažnju već je činila skladnu celinu sa okruženjem bez obzira na dijametralno različite materijale na fasadama.

Bila je primer uspele harmonije po kontrastu.

Gledajuć rendere, novi objekat je za klasu lošiji nego onaj pre njega, a ja se iskreno nadam da modelar nije bio doboljno dobar i da one žute ploče neće biti do te mere grozomorne.
 
Tacno, Jugodrvo nije bio remek delo samo po sebi, ali se svojom odmerenoscu i nenametljivoscu savreseno uklapao u okruzenje. Skladan i elegantan nije skretao paznju sa svoji znacajnijih suseda. Novi objekat izgleda upravo to radi. Razuzdano moli za paznju!
 
Tu mrezu preko fasade stavljaju iz ekonomskih razloga jer ce manje struje trositi na klimatizaciju.
Meni je kao i vecini projekat ruzan ali mozda ispadne isti slucaj kao sto je sa Starim Milinom i ABlokom gde je isto projekat bio ruzan ali zato realizacija odlicna.
 
Vrh