Šta je novo?

Marriott Hotel

111205-MARRIOT-VS-03.jpg


Hajde ovo staklo, ali zute plocice? :(
Totalno je upadljivo za oko, muzej i pozoriste ce biti u drugom planu kad bude zasvetlela.

Drugo, ovaj ugao je najupecatljiviji, najslikaniji itd. tu nije mesto jednom hotelu da se zuti i da se reklamira, ovo me bas cini besnim!

jugodrvo.jpg


Meni je postojeca zgrada zanimljivija od marriottove, odlicno se uklapa, trebalo bi je samo izglancati, nasminkati, skinuti ruzne reklame, postaviti neko zanimljivo osvetljenje, mozda nesto uraditi sa fasadom iza stakla (tipa jugoslovensko dramsko ili printovi) i bila bi k'o bombona.
 
Zrno nade - i West 65 (od istog nam investitora) je na renderima imao tu upuvano žutu boju, koja se tokom izgradnje "pretvorila" u lepu nijansu drveta :)

west_65_6_030311.gif


=>

West-65-2-e1369215416636.jpg
 
неће то још. мислим да неће пре пролећа, можда ни пре лета
 
Ni druga boja ne moze spasiti ovaj projekat od statusa vrhunskog kica i neverovatnog estetskog promasaja!!
 
Je l' ovo znači da počinje izgradnja ovog čuda? 28. marta je stajalište bilo u funkciji na istom mestu i nikakvih aktivnosti nije bilo, ne znam da li se nešto promenilo u prethodna dva dana.

Петак, 28. март 2014.

Привремено измештање стајалишта „Трг републике”

Током извођења радова у улици Васе Чарапића (угао са Доситејевом), од данас, 28. марта до 20. маја 2015. године део тротоара и коловоза биће заузет, а стајалиште „Трг републике”, у смеру ка Студентском тргу, биће привремено измештено.

Дирекција за јавни превоз oпределила је нову локацију привременог стајалишта „Трг републике” у смеру ка Студентском тргу, испред објекта Васе Чарапића 14 (испред малопродајног објекта Merkur Commerce), односно позиција новог стајалишта ће бити после раскрснице улица Васина – Добрачина, након пешачког прелаза у дужини од 18 метара.

Током извођења радова не мења се режим рада линија јавног превоза.

Izvor: Grad Beograd
 
Verovatno,rok za rekonstrukciju im je godinu dana to mi se uklapa u ove datume
 
Nadam se da nece ispasti montruozniji monstrum od ovog postojeceg.
 
Ja sam od predstavljanja projekta bio gotovo usamljen u misljenju da ce ovo na kraju ispasti kako treba. Videcemo kako ce biti valja se ponadati
 
Izvor: Beobuild.rs

"Marriott" otvara vrata za godinu dana

140412-MARRIOTT-05.jpg


Dugo najavljivana rekonstrukcija bivše zgrade “Jugodrva” u Vasinoj ulici počela je prethodnih dana. Objekat će biti transformisan u moderan gradski hotel iz lanca “Courtyard” renomirane Marriott grupe.

Celu vest pogledajte na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/644.html
 
^^^ I to najbolja vrsta! Zaradjuje preko, a profite reinvestira kuci.
 
Počela izgradnja beogradskog "Marriott"-a vrednog 25 mil EUR - Prvi gosti u hotelu u centru prestonice 2015. godine
Ponedeljak, 14. 04. 2014.|10:18 | Izvor: eKapija
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... 015-godine (ceo tekst)

----------
- Sobe su tako koncipirane da poslovnim gostima pružaju komfor kancelarije, sa pokretnim radnim stolom i foteljom, a posetiocima koji dolaze u turističku posetu Beogradu, prijatno mesto za odmor i opuštanje. Gosti koji stignu automobilom, ostavljaće svoja vozila na ulazu u hotel, a osoblje će ih smeštati u podzemnu garažu i dovoziti nazad, do ulaza u hotel. Lokacija hotela garantuje da će on i u danima odmora, vikendom i praznicima, imati svoje posetioce, što je za objekte ovog profila - orijentisane ka poslovnim gostima, velika prednost – napominje Trkulja.

Za svaki segment radova biće raspisani tenderi na kojima će se, kako kažu u "PFB Properties", truditi da izaberu najbolje podizvođače.

- Kada je reč o opremi za hotel, biće primenjene najsavremenije tehnologije, a trudićemo se da angažujemo i domaće isporučioce koji zadovoljavaju ove standarde.

Fasada postojeće zgrade će biti promenjena u skladu sa rešenjem arhitekte Miomira Lužajića.

- Mreža će biti izrađena od metala i postavljena na čeličnoj konstrukciji, a imaće značajnu ulogu u termo i zvučnoj izolaciji. Objekat je orijentisan u pravcu jugoistoka i do sada je zahtevao značajan utrošak struje da bi se u većem delu godine rashladio. Ovo rešenje fasade će značajno smanjiti potrošnju energije, a u prometnoj saobraćajnici kao što je Ulica Vase Čarapića, gostima će omogućiti bolju zvučnu i vizuelnu izolaciju i komfor – objašnjava naš sagovornik.

Objektom će upravljati kompanija "Marriott" u skladu sa standardima njihovog brenda "Courtyard by Marriott", a na osnovu dugoročnog ugovora o upravljanju hotelom, koji je "PFB Properties" potpisao sa tom korporacijom.

- Takav dogovor garantuje vrhunski kvalitet usluge. Hotel će imati punu podršku globalne mreže "Marriott"-a u segmentu rezervacija, prodaje i marketinga - ističe Trkulja.

Zapošljavanje, kao i obuka radnika, biće pod kontrolom "Marriott"-a. Očekuje se da će u samom hotelu posao naći oko 70 ljudi. Konkursi za posao će biti raspisani u periodu od oko 6 meseci pred otvaranje.

Predviđeni rok za završetak rekonstrukcije objekta je 12 meseci, odnosno na proleće 2015. godine.
 
zgrada je preruzna. jos na tom mestu... ako je vec ta lokacija toliko vazna, a zgrada jugodrva manje vazna, raspisite konkurs... ovo je samar svim arhitektama i vrlo jasna poruka svim gradjanima,
 
staklenac jeste fakat ruzan.
moze se polemisati o tome koliko je buduci marriott ruzniji ili lepsi od postojece zgrade,
ono sto meni najvise bode oci je logo hotela koji ce postati jedan od "znamenitosti" trga.
 
Vrh