Šta je novo?

LUX51 Bežanijska kosa [Stambeno poslovni kompleks | 65 000 m²]

Izgleda da me privlače trafoi…

Ne živi tu samo Grand ekipa, zar nije i gradonačelnik u komšiluku? 😜

Sad šalu na stranu, kraj je dobro povezan s ostatkom grada (barem delova koji su meni zanimljivi), vazduh je bolji nego u većem delu Beograda, dosta zelenila… ima mnogih prednosti. Najveća mana (za mene) je osećaj da nema gde da se lepo sedne i popije kafa ili vino.
Није Гангула уопште близу, јесте иста улица у питању, он је прекопута Водовода.
Лош ти је осећај, имаш у околини мали милион кафића и кафана, чак и у "Окову" имаш кафић.
 
Није Гангула уопште близу, јесте иста улица у питању, он је прекопута Водовода.
Лош ти је осећај, имаш у околини мали милион кафића и кафана, чак и у "Окову" имаш кафић.
Gangula je pored njegovih omiljenih roma
 
Interesuje me ovaj projekat zbog lokacije, ali ne znam da li je (makar na papiru) zaista kvalitetna “luks” gradnja? Na osnovu čega to može da se proceni, sa ovako šturim informacijama na sajtu? Kako stoji u poređenju sa drugim novogradnjama u Beogradu uopšte, i na Novom Beogradu? Nova sam na forumu, kao i u celom procesu razgledanja i kupovine nekretnine. Hvala!
Mislim da "Lux" nije od "luksuzno" vec je to od latinskog "Lux" sto znaci "Svetlo", pretpostavljam koje nastaje od varnica sa dalekovoda i trafostanice pored.
 
Da li ce spalionica animalnog i medicinskog otpada negativno uticati na zivot u ovoj zgradi?
Razdaljina ce biti 200-300 metara, ne znam tacno...
Da li neko zna nesto o ovome?
 
Па већ имају поред ВГУ да им загађује ваздух сам грађевинским машинама.
 
 
Da li ce spalionica animalnog i medicinskog otpada negativno uticati na zivot u ovoj zgradi?
Razdaljina ce biti 200-300 metara, ne znam tacno...
Da li neko zna nesto o ovome?
Раздаљина између гробља за кућне љубимце и будућих зграда насеља Лукс 51 је 500 метара ваздушне линије, а не ова раздаљина коју си ти навео. Наравно да крематоријум НЕЋЕ утицати на живот у три будуће зграде овог будућег насеља.
Не постоји (неће постојати) никаква спалионица за медицински отпад, то су глупости које некаква "Коса пркоси" износи и подбада необавештену јавност на Бежанијској коси. За медицински отпад је потребна сасвим друга опрема, то сам већ неколико пута навео. Биће само крематоријум (спалионица) кућних љубимаца и угинулих животиња из београдског зоолошког врта.
Почетком јесени треба да буде отворено. Иначе гробље за кућне љубимце ће бити у саставу ЈКП Погребне услуге - Београд.
Имамо и посебну подтему о овом гробљу.
 
Раздаљина између гробља за кућне љубимце и будућих зграда насеља Лукс 51 је 500 метара ваздушне линије, а не ова раздаљина коју си ти навео. Наравно да крематоријум НЕЋЕ утицати на живот у три будуће зграде овог будућег насеља.
Не постоји (неће постојати) никаква спалионица за медицински отпад, то су глупости које некаква "Коса пркоси" износи и подбада необавештену јавност на Бежанијској коси. За медицински отпад је потребна сасвим друга опрема, то сам већ неколико пута навео. Биће само крематоријум (спалионица) кућних љубимаца и угинулих животиња из београдског зоолошког врта.
Почетком јесени треба да буде отворено. Иначе гробље за кућне љубимце ће бити у саставу ЈКП Погребне услуге - Београд.
Имамо и посебну подтему о овом гробљу.
Najjace mi je sto se digla frka tolika oko ovoga, a doticnima ne smetaju brojna karton naselja koja ih okruzuju i koja tokom cele godine gore kablove, gume i jos puno jako kancerogenih materijala. Bicu seljak pa cu napisati da im ni kafane koje okrecu svinje na raznju ne smetaju. Verujem da ce aparatura imati odredjene standarde i da nece biti problema kad se otvori
 
Искрено ово је тешка периферија НБГ. Лукс је само за Гранд екипу пошто им је у комшилуку.
BK1 definitivno nije periferija NBG, mozda eventualno 3. mesna i taj deo. Ziveo sam tu prekoputa Lux 51 i mogu ti reci da je super humano kad poredis sa standardnim NBG blokovima, nema solitercina, puno zelenila, odlicna povezanost sa gradom. Naravno, dosta se proseljacilo i ofucalo kao uostalom i ceo BG, ali je i dalje na ceni sto se vidi po ceni kvadrata i relativno maloj ponudi na trzistu
 
Како није периферија кад иза тог дела престаје стамбени део града скроз до Радиофара?
 
Veliko je pitanje sta i kome predstavlja periferija. Kad neko kaze periferija a jos u Beogradu, zamisljam sela, kucice, seosku lokalnu prodavnicu kod lepog Mice. Ali ovde govorimo o urbanom naselju. Okolo ima dosta sadrzaja od restorana, kafica, perionica, radnji svih vrsta, advokata, skola, prostora za setnju. Ne tako daleko je i Tempo kao i Idea Super trzni centar sa Kinezima i drogerijama, obucom, apotekama i MC Donaldsom. Mislim ne zivim tu pa sad nesto da branim, ali iako nema iza nicega trenutno, definitivno nije periferija u kojoj ce nesto narocito faliti.
 
Ја сам се водио строго географски око појма периферија. За општину НБГ ако гледамо од центран ка овом Луксу праволинијски, па даље, иза су трафо и нека разна складишта, па иза њиве које су ГО Сурчин. значи ту престаје насељени део. Друго је то што људи периферију доживљавају као село попут Калуђерице или Ледина, што и они географски исто јесу за своје општине.
п.с. Лепи Мића живи у Кнез Михаиловој :D
 
Slažem se sa tim, to što je nešto urbanizovano ne more da znači da nije periferija.
 
Ја сам се водио строго географски око појма периферија. За општину НБГ ако гледамо од центран ка овом Луксу праволинијски, па даље, иза су трафо и нека разна складишта, па иза њиве које су ГО Сурчин. значи ту престаје насељени део. Друго је то што људи периферију доживљавају као село попут Калуђерице или Ледина, што и они географски исто јесу за своје општине.
п.с. Лепи Мића живи у Кнез Михаиловој :D
Pa onda je i Dorcol periferija jer pravolinijski iza njega ima neka voda, a iza nje neko siblje i njive :)
 
Poslali su bivšim zainteresovanim pdf sa ograničenom ponudom manjih stanova, od garsonjera 32m2 (3.769€ sa PDV) do dvosobnih 61m2 (3.307€ sa PDV). Rekao bih jeftinije od onoga što su nudili početkom godine.
 
Раздаљина између гробља за кућне љубимце и будућих зграда насеља Лукс 51 је 500 метара ваздушне линије, а не ова раздаљина коју си ти навео. Наравно да крематоријум НЕЋЕ утицати на живот у три будуће зграде овог будућег насеља.
Не постоји (неће постојати) никаква спалионица за медицински отпад, то су глупости које некаква "Коса пркоси" износи и подбада необавештену јавност на Бежанијској коси. За медицински отпад је потребна сасвим друга опрема, то сам већ неколико пута навео. Биће само крематоријум (спалионица) кућних љубимаца и угинулих животиња из београдског зоолошког врта.
Почетком јесени треба да буде отворено. Иначе гробље за кућне љубимце ће бити у саставу ЈКП Погребне услуге - Београд.
Имамо и посебну подтему о овом гробљу.

Наравно да крематоријум НЕЋЕ утицати на живот у три будуће зграде овог будућег насеља."
to je pretpostavka.

Spalionica za medicinski otpad je deo plana kako su mediji izvestili.

Pitanje je ko će kontrolisati šta se i koliko spaljuje, i da li poštuju propise i zakone?

Najjace mi je sto se digla frka tolika oko ovoga, a doticnima ne smetaju brojna karton naselja koja ih okruzuju i koja tokom cele godine gore kablove, gume i jos puno jako kancerogenih materijala. Bicu seljak pa cu napisati da im ni kafane koje okrecu svinje na raznju ne smetaju. Verujem da ce aparatura imati odredjene standarde i da nece biti problema kad se otvori
Naravno da su i karton naselja i spaljivanje kojekakvih kablova i guma veoma opasni po zdravlje, i to je takođe veliki problem.

Na primer Lux51 na javni uvid daje dokumentaciju vezanu sa istraživanje uticaja trafostanice na naselje, i to je skroz korektno od njih.
Sto se trafostanice tiče, nivo elektromagnetnog zračenja je moguće i samostalno izmeriti, jer je trafostanica odavno radi, i bezbedno je što se tice zakonskih normi.

Lično mislim da je Lux51 odlična novogradnja, prvenstveno zbog lokacije, zato sam i zainteresovan...
 
to je pretpostavka.

Spalionica za medicinski otpad je deo plana kako su mediji izvestili.

Pitanje je ko će kontrolisati šta se i koliko spaljuje, i da li poštuju propise i zakone?


Naravno da su i karton naselja i spaljivanje kojekakvih kablova i guma veoma opasni po zdravlje, i to je takođe veliki problem.

Na primer Lux51 na javni uvid daje dokumentaciju vezanu sa istraživanje uticaja trafostanice na naselje, i to je skroz korektno od njih.
Sto se trafostanice tiče, nivo elektromagnetnog zračenja je moguće i samostalno izmeriti, jer je trafostanica odavno radi, i bezbedno je što se tice zakonskih normi.

Lično mislim da je Lux51 odlična novogradnja, prvenstveno zbog lokacije, zato sam i zainteresovan...
Eh da vidis sta je sve u okviru zakonskih normi a jako je stetno. Ne bih da ulazim u dublju polemiku emf radijacije jer ovaj forum nije mesto za to. Ako smatrate da je dobro za vas niko vam ne brani da kupite 🤷🏻‍♂️
 
Hteo sam samo da skrenem pažnju i na zujanje, tj. buku, koja nije zanemarljiva. Uveče pogotovo i to već od polovine ove parcele ka trafo stanici.
 
Vrh