Šta je novo?

LUX51 Bežanijska kosa [Stambeno poslovni kompleks | 65 000 m²]

lepo pise :

Telephone Central Station​

drugo je visokonaponski trafo 220/110kV..
 
lepo pise :

Telephone Central Station​

drugo je visokonaponski trafo 220/110kV..
Ma da, ne moze u zgradu da stane takav transformator, prosto nije moguce, tako da je ovo neki obican trafo, i par antena. Tako da je meni ova prica apsurdna. Cesace se ovi iz luxa kad krenu da se pojavljuju simptomi..
 
Zato postoje lokacijski uslovi koji se prethodno proveravaju. Znam ljude koji su tu kupili stan i to bas u toj lameli C, I kazu da prema dokumentaciji koju je radio institut Kirilo Savic, nema nikakvih problema sa dalekovodom. Ja ipak verujem da se u ovoj zemlji postuju neki standardi (ako izuzmemo urbanisticki estetske prirode:))
 
u zgradi Elektrodistribucije je trafo, ne sećam se koji. Tu je i bila ona pobuna stanara, ali se završilo relativno brzo i sve je izgrađeno (nije ZĐ, ali je pored u Bulevaru Umetnosti)
 
Zato postoje lokacijski uslovi koji se prethodno proveravaju. Znam ljude koji su tu kupili stan i to bas u toj lameli C, I kazu da prema dokumentaciji koju je radio institut Kirilo Savic, nema nikakvih problema sa dalekovodom. Ja ipak verujem da se u ovoj zemlji postuju neki standardi (ako izuzmemo urbanisticki estetske prirode:))
Jes malo morgen, toliko prica znam kako se poguralo za GD da je ovo smesno sto pises. A sa druge strane (struke) apsolutno nije normalno (ako izuzmemo zdravlje) da se zivi toliko blizu takve trafo stanice.
Jos smo na fakultetu merili razna zracenja, pocev od telefona na uvetu kada pricas, koje je na gornjem maksimumu dozvoljene vrednosti (ovo je bilo pre 10-15 godina) A o visokom naponu ne bih ni da govorim.
Verujte vi njima i institutima, pa zivite 20m pored najvece i najjace trafo stanice u Beogradu. Ipak je to salo popovic gradio, on je cist kao suza, dobar covek
 
koja je to zgrada Elektrodistribucije?
Ова
електродистрибуција_булевар уметности.JPG
 
Људи, ово је можда највећа трафо станица у Београду, није за поређење за ове мање трафое који могу да стану унутар зграда. Овде су трансформатори толики да морају да буду на отвореном и има их више док по зградама обично буду 2-3 мања која прођу кроз врата.
 
Ti manji po zgradama su 10/0.4 kV
 
Ovo nikako nije mali trafo, a ljudi bukvalno sede na njemu ceo dan i stambena zgrada pored je dosta bliža trafou od ovoga kod LUx-a (zato što tamo trafo nije na samoj ivici parcele, nešto je dalje ipak, a svaki metar je bitan ovde).
 
OK, slazem se, samo rekoh da su merili tj radili nesto po tom pitanju jer su I oni kao I vrv IMEL bili u obavezi da sprovedu postupak provere koji je cak pokazao da nikakva dodatna zastita nije potrebna. E sad drugo je pitanje jesmo li skepticni oko toga ko je radio, kako, jesu li propisani standardi ok, itd. Licno mislim da je ovde najveci problem nerealno visoka cena I cini mi se mala udaljenost izmedju lamela, pa mi deluje nekako nabijeno. Kao I The One.
 
Ovo nikako nije mali trafo, a ljudi bukvalno sede na njemu ceo dan i stambena zgrada pored je dosta bliža trafou od ovoga kod LUx-a (zato što tamo trafo nije na samoj ivici parcele, nešto je dalje ipak, a svaki metar je bitan ovde).
Zaboravljas da je ovo u okviru zgrade, da postoje ploce i zidovi koje u sebi imaju armaturu i time umanjuju zracenje. Naravno nije normalno sedeti na trafou takve snage, jedino ako su ga toliko oblozili i stavili u kavez da je elmag zracenje u granicama i ne probija zidove, a ne veurjem u to.
 
Naravno i zidovi imaju značaja, samo nemojmo baš da toliko ne verujemo ljudima u građevini/energetici kod nas. Ovo je zgrada građena dirketno za EDS, verujem da tu sedi dosta ljudi koji su dobro upoznati sa ovim opasnostima i ispratili su kako je projektovana zgrada (pričam za EDS ne Lux).
 
Naravno i zidovi imaju značaja, samo nemojmo baš da toliko ne verujemo ljudima u građevini/energetici kod nas. Ovo je zgrada građena dirketno za EDS, verujem da tu sedi dosta ljudi koji su dobro upoznati sa ovim opasnostima i ispratili su kako je projektovana zgrada (pričam za EDS ne Lux).
Pa hajde da verujemo da je ok realizovano. Sto se LUXa tice, ne moze da se poredi jer je na otvorenom, i polje moze da se siri i direktno prolazi kroz ljude
 
Interesuje me ovaj projekat zbog lokacije, ali ne znam da li je (makar na papiru) zaista kvalitetna “luks” gradnja? Na osnovu čega to može da se proceni, sa ovako šturim informacijama na sajtu? Kako stoji u poređenju sa drugim novogradnjama u Beogradu uopšte, i na Novom Beogradu? Nova sam na forumu, kao i u celom procesu razgledanja i kupovine nekretnine. Hvala!
 
Локација добра саобраћајно, лоша због близине трафо станице.
Лукс је само жвака за сељака због назива, навлакуша за купце.
У целој причи мени је најспорији инвеститор и ту се све љуља.
 
Interesuje me ovaj projekat zbog lokacije, ali ne znam da li je (makar na papiru) zaista kvalitetna “luks” gradnja? Na osnovu čega to može da se proceni, sa ovako šturim informacijama na sajtu? Kako stoji u poređenju sa drugim novogradnjama u Beogradu uopšte, i na Novom Beogradu? Nova sam na forumu, kao i u celom procesu razgledanja i kupovine nekretnine. Hvala!
odlicna lokacija ako hoces da rizikujes rak posle par godina, gradnja je kao i vecina drugih - po onome sto sam video nista posebno.
 
Hvala na odgovorima. Svakako bih uzimala stan na suprotnom ćošku zgrade od trafo stanice (ako se odlučim uopšte).

Od skorijih gradnji na NBg, najviše mi se dopada blok 32, ali to je davno završeno i prodato…
 
Искрено ово је тешка периферија НБГ. Лукс је само за Гранд екипу пошто им је у комшилуку.
 
Izgleda da me privlače trafoi…

Ne živi tu samo Grand ekipa, zar nije i gradonačelnik u komšiluku? 😜

Sad šalu na stranu, kraj je dobro povezan s ostatkom grada (barem delova koji su meni zanimljivi), vazduh je bolji nego u većem delu Beograda, dosta zelenila… ima mnogih prednosti. Najveća mana (za mene) je osećaj da nema gde da se lepo sedne i popije kafa ili vino.
 
Vrh