Šta je novo?

Linijski park od Beton hale do Pančevačkog mosta

Još jedna slika iz tunela Beton hale, kao završetak onog niza od ranije. Samo malo u desno, iza zida, sve je futuristički uredno, čisto i skupo. A ovde, naličije te lepote i higijene. Ima toliko pomešanog đubreta, otpada i tehnologije za koju se ne zna da li je i dalje u funkciji ili je odbačena pre sto godina, da sve zajedno već počinje da izgleda kao art ilustracija iz neke steam-punk bajke.

Pogledajte prilog 154669
Meni je lepsi taj deo unutra.
Mrzim futurizam i svedenu estetiku.
 
Dokle su Stigli,vidim kod Cvijiceva palce iza kemo impexa radi nesto
 
Очигледно је да се линијски парк ради прво где иду у корист инвеститорима - код бетон хале, код К дистрикта и сад код Новог Дорћола и будућег насеља које ће нићи уместо Дуге.
 
Logično je da prati investitore,gde je to buduce naselje ,mislite novi dorcol gradi još jedno naselje pored?
 
Да, гради се још једно ново насеље тј. стамбени комплекс у Вилиним водама, између луке и бивше Дунав станице.
Мени нема логике да није прво направљен најшири део тзв. парка дуж приобалних Дорћолских блокова.
 
To se zove investitorski urbanizam. Nekima je to normalno i logično, drugima nije. U normalnim zemljama parkovi su javne površine namenjene svim stanovnicima. Kod nas su te površine namenjene samo nekim ili se prave samo zbog nekih.
 
To se zove investitorski urbanizam. Nekima je to normalno i logično, drugima nije. U normalnim zemljama parkovi su javne površine namenjene svim stanovnicima. Kod nas su te površine namenjene samo nekim ili se prave samo zbog nekih.
rauzmem,kod nas je dobro ako se park gradi bae zbog investitora,a mi ne znam dal realno rade te delove samo zbog njih,više deluje kao teorija zavere gde su njih par dogovorili sa državom e pravite samo ove delove sad a posle za gradjanje vi vidite šta ćete
 
Да, гради се још једно ново насеље тј. стамбени комплекс у Вилиним водама, између луке и бивше Дунав станице.
Мени нема логике да није прво направљен најшири део тзв. парка дуж приобалних Дорћолских
Ako je to preko puta Cvijiceva palace iza kemo impexa onda znam,pa bas lepo sto se gradi,ko gradi
 
rauzmem,kod nas je dobro ako se park gradi bae zbog investitora,a mi ne znam dal realno rade te delove samo zbog njih,više deluje kao teorija zavere gde su njih par dogovorili sa državom e pravite samo ove delove sad a posle za gradjanje vi vidite šta ćete
Teorija je potpuno "legit". Najbolji primer toga je metro koji se obično gradi kroz najgušće naseljena područja. Kod nas je sama vlast priznala da se gradi kako bi razvijao nova naselja (Makiš, BNV...).
Linijski par je upravo to samo na malo drugačiji način.
 
Не то, ово је иза бивше пруге тј. иза будућег линијског парка, ка луци, дубље у индустријској зони.
Постављена чиода
Aha,jasno.Pa super što se gradi,taj deo će da bude top,mislim ceo taj deo kad se izgradi biće top a ja verujem da će se izgraditi…i ono Miskovicemo sto je gorelo i ceo taj deo,bilo bi top kad bi napravili nesto na bivšoj julovoj zgradi pored novog dorćola …meni je taj j kraj najlepsi,Vračar mi nije jasan u odnosu na dorcol,i sto se pale da žive ljudi gore,tamo je nekad burzoazija bila pa možda ostade zbog toga,ali osim hrama i te ideologije ja na vracaru ne viidm poentu ,da me pirate Beograd na vodi ili dorcol vervoatno dorcol bas taj deo kod cvijiceve palace i novog dorćola
 
Па оно, биће ексклузива, само да се осмисли добро саобраћајна мрежа, да буду нормалне широке улице и Дунавска да се исправи и постане булевар.
Само што ће једно време цео крај бити у транзицији, пола новоградња пола стара индустрија и лука.
 
Очигледно је да се линијски парк ради прво где иду у корист инвеститорима - код бетон хале, код К дистрикта и сад код Новог Дорћола и будућег насеља које ће нићи уместо Дуге.
Jel ti vidis mocvaru sa romskim barakama kod K-distrikta koja stoji vise od godinu dana nakon rasciscavanja terena? O kom prioritetu pricaš?

Inače svi radovi koji su do sada radjeni nisu realizovani prema ugovoru o izgradnji Linijskog parka koji je Grad zaključio sa nekoliko firmi krajem prošle godine i koji prethodno podrazumevaju izradu projektne dokumentacije zbog čega jos nisu krenuli radovi. Svi radovi su realizovani od strane gradskog zelenila u zoni beton hale i Infrastrukture Zeleznice Srbije samo ma rasciscavanju terena a za prave radove se cekaju lokacijski uslovi i gradjevinska dozvola.

Gradski glavni urbanista je najavio da ce se prvo raditi deo od 25 Maja do marine dorcol bez dela kod k distrikta zato sto na tom delu nema objekata za rusenje i najlakše se mogu pribaviti dozvole.
 
Па баш је то и суштина. Све се ради у интересу инвеститора, а ништа у интересу јавности. Инвеститору су важни искључиво потенцијални купци станова, небитно је да се било шта изгради у том смислу, битно је да потенцијални купци имају утисак да се гради. Када потенцијални купци трансфером свог богатсва постану прави купци, постају и јавност. За јавност користи нема, а за инвеститора има.
 
Део између бастиона Светог Јакова и базена је споран што ту чекају Ђоковића. У суштини је овај тзв. парк једна стаза са проширењем од базена до марине.
 
Део између бастиона Светог Јакова и базена је споран што ту чекају Ђоковића. У суштини је овај тзв. парк једна стаза са проширењем од базена до марине.
Nadajmo se da ga neće dočekati...
 
Jel ti vidis mocvaru sa romskim barakama kod K-distrikta koja stoji vise od godinu dana nakon rasciscavanja terena? O kom prioritetu pricaš?

Inače svi radovi koji su do sada radjeni nisu realizovani prema ugovoru o izgradnji Linijskog parka koji je Grad zaključio sa nekoliko firmi krajem prošle godine i koji prethodno podrazumevaju izradu projektne dokumentacije zbog čega jos nisu krenuli radovi. Svi radovi su realizovani od strane gradskog zelenila u zoni beton hale i Infrastrukture Zeleznice Srbije samo ma rasciscavanju terena a za prave radove se cekaju lokacijski uslovi i gradjevinska dozvola.

Gradski glavni urbanista je najavio da ce se prvo raditi deo od 25 Maja do marine dorcol bez dela kod k distrikta zato sto na tom delu nema objekata za rusenje i najlakše se mogu pribaviti dozvole.

Iskreno, ni tu se nesto nisu pretrgli. Cele zime stoji samo blato preko koga moras da prodjes ako hoces da dodjes do reke, a da se ne penjes na pasarelu...A na delu iza onih belih zgrada je na mestu linijskog parka ogroman parking koji tu takodje postoji mesecima...ne znam samo kad misle da srede citav taj nered. Kolicina kola u blatu. :(
 
Линијски парк

Зашто овде још стоји ограда - која не служи ничему, уместо да усмере и обезбеде пролаз код Водене капије:

Лишћем загушен сливник:













Вода у Воденој капији:











Ограда је на неколико места скршена и због тога може да се прође преко Капије, ко хоће:


























 
Poslednja izmena:
Линијски паркинг - најбољи паркинг:
20230318_134358 (1).jpg
 
Vrh