Šta je novo?

Lidl Beograd

Mešto sam gledao plate kasira u Rumuniji. Plata u Mega Image - kao kod nas,b1400 RON (33.800 din) i to u Bukureštu, plata kasira u Lidlu u Sibinju 2050 RON - 49.500 din.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799325#p799325:33zg5u5c je napisao(la):
marrecar » 03 Dec 2020 15:12[/url]":33zg5u5c]Koncept Lidla je kao i kod svakog drugog pravog diskonta - veliki procenat sopstvenih marki, što manje zaposlenih i jednostavna prezentacija proizvoda.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799331#p799331:33zg5u5c je napisao(la):
GOJE » 03 Dec 2020 15:23[/url]":33zg5u5c]Tako je. Forsiranje robnih marki ima za cilj ucenjivanje proizvođača. Tako se na račun kvaliteta, iz godine u godinu spuštaju cene. Lidl je u kod nas izdejstvovao izmenu zakona/uredbe tako da njihovim robnim markama ne možete da vidite ko je proizvođač.
Ne znam da li se i koliko udubljujete u čitanje etiketi tih robnih marki, ali Lidl, i još neki, imaju jasno istaknuto ko im pravi koji proizvod za njihovu robnu marku. Neke od kačkavalja im rade poljaci, pavlaku Megle, jogurt i mleko Somboled, sir čini mi se Dukat...
 
Тачан назив произвођача и његова адреса морају бити назначени по закону о безбедности хране. Ево ко нпр. крије чији јогурт продаје - Хлеб и кифле, а производи се у једној од бољих али мање познатој млекари у Србији, Границе из Младеновца.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799920#p799920:17zqgp1j je napisao(la):
Дошљак » Sub Dec 05, 2020 10:12 am[/url]":17zqgp1j]Тачан назив произвођача и његова адреса морају бити назначени по закону о безбедности хране. Ево ко нпр. крије чији јогурт продаје - Хлеб и кифле, а производи се у једној од бољих али мање познатој млекари у Србији, Границе из Младеновца.

Niste u pravu. Po nekom novom zakonu( ne znam tacno kojem i ne znam iz koje godine ali sigurno vec dve-tri godine vazi taj zakon) vise se ne mora staviti naziv proizvodjaca na etiketi, dovoljno je staviti ko pusta u promet( a to je ime trgovine) . Lidl se pridrzava starog zakona, skoro na svim njihovim proizvodima sto su robne marke imate ko je proizvodjac. Ali nije to do njih sto oni to hoce nego na svakom proizvodu u Lidlu imate deklaraciju na vise jezika, pa ako ne zbog Srbije, onda sigurno zbog neke druge zemlje koja je na deklaraciji, moraju staviti ime proizvodjaca. U Eu je to sigurno drugacije zakonski reseno.

Na primer na Gomex robnoj marki pise samo stavlja u promet Gomex i njihova adresa. Uopste nema proizvodjaca. Mislim da i ostali domaci trgovci( barem vecina njih tipa Maxi, Idea...) su poceli da ne stavljaju ime proizvodjaca na deklaricijama. Naravno neki trgovci i dalje stavljaju ime proizvodjaca jer zakon glasi da nisu u obavezi ali nije im ni zabranjeno da stavljaju. Nije mi samo jasan razlog zasto to rade, sta time dobijaju odnosno gube ako stave ime proizvadjaca i ko je inicirao taj novi zakon, trgovci ili proizvodjaci
 
Stvar sa robnim markama je da trgovci zapravo ponude više firmi da prave njihov proizvod, svojevrstan pozivni tender naprave. Pobeđuje ona firma koja ispuni uslove i napravi robu naravno za najmanje novca. Lidl je veliki sistem i oni daju nešto van zakona dok drugi trgovci se drže samo zakonskog minimuma. Eto još jednog plusa za Lidl.

Napominjem da u Lidlu kupim jednom u nekoliko meseci jer mi nije blizu niti imam auto da teglim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799945#p799945:115tfm0g je napisao(la):
svajcika » 05 Dec 2020 11:23[/url]":115tfm0g]Na primer na Gomex robnoj marki pise samo stavlja u promet Gomex i njihova adresa. Uopste nema proizvodjaca. Mislim da i ostali domaci trgovci( barem vecina njih tipa Maxi, Idea...) su poceli da ne stavljaju ime proizvodjaca na deklaricijama. Naravno neki trgovci i dalje stavljaju ime proizvodjaca jer zakon glasi da nisu u obavezi ali nije im ni zabranjeno da stavljaju. Nije mi samo jasan razlog zasto to rade, sta time dobijaju odnosno gube ako stave ime proizvadjaca i ko je inicirao taj novi zakon, trgovci ili proizvodjaci
Do pre izveznog broja godina, kupovao sam mleko mlekare Subotica, jer mi je ono jedino imalo onaj mniris mleka koji je nekada bio kad sam bio mali. Nakon što ih je kupio Imlek, prestao sam da ih kupujem, jer sam znao da će i tu da mućkaju, pošto se tada već znalo da Imlek ne baca mleko od bolesnih krava (primaju antibiotike kako bi ozdravile), nego ga stavlja u promet. Sestra je nastavila da kupuje Subotičko dugotrajno mleko, i da ga sipa u nes kafu, iako smo joj majka i ja govorili da to ne radi, sve dok majka nije imala nezgodu sa tim dugotrajnim mlekom. Mleko je stajalo par dana otvoreno i kada ga je majka izvadila da ga potroši, videla je da ima čudan miris. Sipala je malo mleka u čašu i uzela jedan gutljaj. Istog trenutka je osetila kako joj je mleko "spržilo" grlo i počela da oseća mučninu u stomaku. Nedugo potom je počela da nekontrolisano podriguje. Trebalo joj je dva dana da je prođe muka u stomaku i užasan osećaj dok guta hranu. Nakon toga je sestra prestala da konzumira dugotrajno mleko.
 
Да не буде да ми Карабурци ништа не доприносимо, ево данашњих слика из Вишњичке, где се гради нови Лидл. Доста се интензивно ради, што се и види на сликама:











 
Hoće li se raditi sad spajanje Stevana Hristića sa Višnjičkom tu kod Lidla?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799960#p799960:3eabvrzd je napisao(la):
vucko » 05 Dec 2020 12:10 pm[/url]":3eabvrzd]Stvar sa robnim markama je da trgovci zapravo ponude više firmi da prave njihov proizvod, svojevrstan pozivni tender naprave. Pobeđuje ona firma koja ispuni uslove i napravi robu naravno za najmanje novca.
Teoretski si u pravu, malčice je drukčije u praksi. Svega tu ima. Ono što se ne može osporiti je jasna strategija šta i kako postavljaju na tržište. Za sada sve mi ovo plaćamo (koliko beše Lidl plaća porez i zašto ne?) i videćemo pravu silu i jačinu kada se postave na nekih 80 -100 prodavnica, kada uvuku sve glavne brendove i kada im bude jasno koje grupe proizvoda mogu sami a koje ne. Za sada imaju problem sa par kategorija a većina im ide po planu.
 
Dokle god Milka bude imala 80g za mene će Lidl sa čokoladama od 100g biti najpoštenija prodavnica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799984#p799984:2f6cwhtc je napisao(la):
solecar » 05 Дец 2020 01:33 pm[/url]":2f6cwhtc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799945#p799945:2f6cwhtc je napisao(la):
svajcika » 05 Dec 2020 11:23[/url]":2f6cwhtc]Na primer na Gomex robnoj marki pise samo stavlja u promet Gomex i njihova adresa. Uopste nema proizvodjaca. Mislim da i ostali domaci trgovci( barem vecina njih tipa Maxi, Idea...) su poceli da ne stavljaju ime proizvodjaca na deklaricijama. Naravno neki trgovci i dalje stavljaju ime proizvodjaca jer zakon glasi da nisu u obavezi ali nije im ni zabranjeno da stavljaju. Nije mi samo jasan razlog zasto to rade, sta time dobijaju odnosno gube ako stave ime proizvadjaca i ko je inicirao taj novi zakon, trgovci ili proizvodjaci
Do pre izveznog broja godina, kupovao sam mleko mlekare Subotica, jer mi je ono jedino imalo onaj mniris mleka koji je nekada bio kad sam bio mali. Nakon što ih je kupio Imlek, prestao sam da ih kupujem, jer sam znao da će i tu da mućkaju, pošto se tada već znalo da Imlek ne baca mleko od bolesnih krava (primaju antibiotike kako bi ozdravile), nego ga stavlja u promet. Sestra je nastavila da kupuje Subotičko dugotrajno mleko, i da ga sipa u nes kafu, iako smo joj majka i ja govorili da to ne radi, sve dok majka nije imala nezgodu sa tim dugotrajnim mlekom. Mleko je stajalo par dana otvoreno i kada ga je majka izvadila da ga potroši, videla je da ima čudan miris. Sipala je malo mleka u čašu i uzela jedan gutljaj. Istog trenutka je osetila kako joj je mleko "spržilo" grlo i počela da oseća mučninu u stomaku. Nedugo potom je počela da nekontrolisano podriguje. Trebalo joj je dva dana da je prođe muka u stomaku i užasan osećaj dok guta hranu. Nakon toga je sestra prestala da konzumira dugotrajno mleko.
Свако дуготрајно млеко, па и оно свеже, ће се понашати тако како си описао, да стоји пар дана отворено. Под отвореним сматрам то, да флаша млека није затворена или тетрапак да није затворен навојним чепом, или можда да је млеко било у некој шерпици без поклопца. Млеко у било каквој посуди да се налази, мора увек да буде затворено/поклопљено и да буде у фрижидеру.
Можда би твојој мајци више одговарало да користи млеко без лактозе тј. млеко са разграђеним млечним шећером, а оно је и лакше за варење и спречава појаву грчева у стомаку и има више витамина и калцијума у себи, него неко дуготрајно млеко, па на неки начин и свеже млеко.
Моја супруга стално користи млеко без лактозе тј. сипа га у нес кафу или га попије онако у шољици уз неку интегралну кифлу, с обзиром да има хронични гастритис и одговара јој.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799960#p799960:2nqnn3u8 je napisao(la):
vucko » 05 Дец 2020 12:10 pm[/url]":2nqnn3u8]

Napominjem da u Lidlu kupim jednom u nekoliko meseci jer mi nije blizu niti imam auto da teglim.
А шта ти је са оном "црвеном фурјом" од Југића ? :wink:
 
Propustih onomad mali švajs aparat u Lidlu
te vec mesecima zapitkujem ,
i uvek isto:
- Aaaa ... pa to samo kad je akcija !
- Dobro velim ja, a kad ce jopet ?
- E to ne znamo...

I tako Mramotski dijalog svaki put...
dojadilo više cini mi se pre cu i Djeknu docekati, nego tu akciju...
pa sad ajd da i ovdi priupitam
- A kad ce ?
mozda neko ovdi i znade ...
:sesir:
 
U isto vreme kad i prošle godine sve ide ciklicno....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800188#p800188:33r93kau je napisao(la):
Гага » 06 Dec 2020 03:39[/url]":33r93kau]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799984#p799984:33r93kau je napisao(la):
solecar » 05 Дец 2020 01:33 pm[/url]":33r93kau]Do pre izveznog broja godina, kupovao sam mleko mlekare Subotica, jer mi je ono jedino imalo onaj mniris mleka koji je nekada bio kad sam bio mali. Nakon što ih je kupio Imlek, prestao sam da ih kupujem, jer sam znao da će i tu da mućkaju, pošto se tada već znalo da Imlek ne baca mleko od bolesnih krava (primaju antibiotike kako bi ozdravile), nego ga stavlja u promet. Sestra je nastavila da kupuje Subotičko dugotrajno mleko, i da ga sipa u nes kafu, iako smo joj majka i ja govorili da to ne radi, sve dok majka nije imala nezgodu sa tim dugotrajnim mlekom. Mleko je stajalo par dana otvoreno i kada ga je majka izvadila da ga potroši, videla je da ima čudan miris. Sipala je malo mleka u čašu i uzela jedan gutljaj. Istog trenutka je osetila kako joj je mleko "spržilo" grlo i počela da oseća mučninu u stomaku. Nedugo potom je počela da nekontrolisano podriguje. Trebalo joj je dva dana da je prođe muka u stomaku i užasan osećaj dok guta hranu. Nakon toga je sestra prestala da konzumira dugotrajno mleko.
Свако дуготрајно млеко, па и оно свеже, ће се понашати тако како си описао, да стоји пар дана отворено. Под отвореним сматрам то, да флаша млека није затворена или тетрапак да није затворен навојним чепом, или можда да је млеко било у некој шерпици без поклопца. Млеко у било каквој посуди да се налази, мора увек да буде затворено/поклопљено и да буде у фрижидеру.
Можда би твојој мајци више одговарало да користи млеко без лактозе тј. млеко са разграђеним млечним шећером, а оно је и лакше за варење и спречава појаву грчева у стомаку и има више витамина и калцијума у себи, него неко дуготрајно млеко, па на неки начин и свеже млеко.
Моја супруга стално користи млеко без лактозе тј. сипа га у нес кафу или га попије онако у шољици уз неку интегралну кифлу, с обзиром да има хронични гастритис и одговара јој.
Nisi me razumeo kako treba. Kada sam napisao da je mleko otvoreno, mislio sam na to da čep nije više hermetički zatvoren, kako je odrađeno u fabrici. Mleko sve vreme stoji u frižideru sa zatvorenim čepom, na propisanoj temperaturi, tj. nije bila viša temperatura u frižideru, pa da se kaže da se zbog toga ukvarilo. Takođe, nijednom se nije desilo da mleko stoji duže od minuta van frižidera, nego se uzme kada je potrebno za kafu, sipa, zatvori sa čepom i vrati u frižider.
 
Evo stanje lidla u braće Jerkovića. Za razliku od svih ostalih Beogradskih Lidlova ovaj će imati 6 kasa i to ne u paru već jedna do druge nalik na druge prodavnice tipa maxi, roda,...

Takođe parking se sastoji od dva nivo. Podzemni i nadzemni. Podzemni pokretnim stepenicama i liftom izlali direktno na ulazni hol. Iskreno ovo će biti odlično za kišne i snežne uslove. Posle Ade ovo je drugi objekat koji ima i natkrivenu garažu.









 
И Вовјвођанска је на спрат са гаражом испод. Тај има само 6 каса а требало би бар 8 јер је ненормална гужва.
 
Трећи, један од објеката на НБГ такође има затворену гаражу
 
Da, drugi je gorepomenuti u Vojvodjanskoj...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zna li se kad će početi gradnja Lidla na uglu Cvijićeve i Despota Stefana? Zanimljivo, na Guglu je već obeleženo da je tu Lidl prodavnica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800129#p800129:zs8twzir je napisao(la):
Biciklistkinja » 05 Dec 2020 10:39 pm[/url]":zs8twzir]Dokle god Milka bude imala 80g za mene će Lidl sa čokoladama od 100g biti najpoštenija prodavnica.
A i ukusnije od milke
 
Sinoć sam prolazio Svetozara Radojčića, i odlučio da svratim do "Trogirca", ali kad sam došao, vrlo brzo sam promenio odluku, jer nema šanse da čekam 30 - 45 min da bih ušao za kupovinu od 20 - ak minuta.

































 
Vrh