Šta je novo?

Lidl Beograd

Za razliku od onog u Vojislava Ilića, ovaj deluje kao da je ukopan.
 
Игњата Јоба је улица са великим падом у том делу. иначе је Линда грађена у линији према Трогирска падина, па зато изгледа као да је укопана
 
ево вечерашњих слика

IMG-20201125-174635.jpg


IMG-20201125-174649.jpg


IMG-20201125-174703.jpg


IMG-20201125-174716.jpg
 
Човек просто да не поверује, кад уђе на паркинг Лидла у Земунској улици, сад има места колико хоћете. Како се брзо искорене негативне навике појединих наших суграђана.

Јуче сам у 11:18 часова ушао на споменути паркинг и ...., бирате место где желите да паркирате. Додуше не знам како је било сад за викенд и дане кад је акцијски попуст, али сад у среду је било овако, што и потврђује и неколико фотографија које сам снимио.
Бесплатно паркирање 120 минута, сваки започети сат се наплаћује 120 динара, тако пише на "улазној паркинг карти". Кад излазите са паркинга, а паркирали сте краће од 2 сата, не треба да се прислони паркинг картица на читач, рампа с еаутоматски диже кад камера очита регистарску таблицу.

IMG_20201125_112159_resized_20201125_073551236.jpg
IMG_20201125_112224_resized_20201125_073550152.jpg
IMG_20201125_112204_resized_20201125_073551571.jpg
IMG_20201125_115638_resized_20201125_073551911.jpg
IMG_20201125_115655_resized_20201125_073552251.jpg
 
Da li su Linda u Vojislava Ilića i ova na Jerkoviću/Medaku dve najbliže Linde? Samo konstatujem tugu što kod mene kod gradske bolnice na Zvezdari nema Lindi u blizini niti su planirane.
 
На Видиковцу су још ближе ја мислим.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796659#p796659:fusurist je napisao(la):
Гага » Čet Nov 26, 2020 2:27 am[/url]":fusurist] не треба да се прислони паркинг картица на читач, рампа с еаутоматски диже кад камера очита регистарску таблицу.

To bi mogli i kod drugih Lidl objekata da primene.

Na Trošarini se stvara gužva na izlasku jer ili čitač kartica ne radi ili lju ne znaju gde i kako da očitaju karticu pa je trljaju, mašu sa njom ispred skenera i sl i naprave zastoj
 
Na Novom Beogradu su veoma blizu dva Lidl objekta. Objekat u Zemunskoj i u Vojvodjanskoj su, tako reci, u istoj ulici, cak i na istoj strani ulice. Mislim da su udaljeni jedan od drugog manje od 2 kilometra, dve autobuske stanice ih deli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797769#p797769:1sbth9zd je napisao(la):
glasrazuma » Нед Нов 29, 2020 1:32 pm[/url]":1sbth9zd]Na Novom Beogradu su veoma blizu dva Lidl objekta. Objekat u Zemunskoj i u Vojvodjanskoj su, tako reci, u istoj ulici, cak i na istoj strani ulice. Mislim da su udaljeni jedan od drugog manje od 2 kilometra, dve autobuske stanice ih deli.

Faktički na tom pravcu u vojvođanska/zemunska/tošin bunar ima tri Lidla.
 
Da li je dobro što su tako blizu ili bi bilo bolje da su na tri udaljenije lokacije na NBG tako da pokrivaju veću površinu?
 
Не може од ових препродаваца да се купи ништа у Лидлу. Многе ствари које буду у понуди за ту недеље (углавном мислим на непрехрамбене производе) све нестану првог дана (четвртак или понедељак) у првом сату од отварања. Покупују све залихе и онда по огласима продају скоро дупло скупље. Мислим имају право да препродају, али човече опустоше све, не остане ништа.
 
Ја искрено први пут чујем за тако нешто, пробајте да промените продавницу или термин када долазите (радници допуњују асортиман током дана).
По мени је Лидл непрехрамбена роба 99% кинески бофл, не разумем како неко може да је препродаје за дуплу цену. Најгоре у Лидлу ми је што морам да чекам на каси људе који преко реда враћају ствари кад схвате шта су купили.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798062#p798062:3fd0n292 je napisao(la):
PanicMechanic » 30 Nov 2020 09:40[/url]":3fd0n292]Не може од ових препродаваца да се купи ништа у Лидлу. Многе ствари које буду у понуди за ту недеље (углавном мислим на непрехрамбене производе) све нестану првог дана (четвртак или понедељак) у првом сату од отварања. Покупују све залихе и онда по огласима продају скоро дупло скупље. Мислим имају право да препродају, али човече опустоше све, не остане ништа.


Ista iskustva delim, kada god bude nesto jako povoljno od neprehrambenih artikala, ne moze se kupiti cak i tog istog dana oko podneva.
 
To je makroekonomski problem. Kad bi se radilo na smanjenju nezaposlenosti, svi koji žele da rade bi dobili tu mogućnost a ne da čekaju ponedeljkom i četvrtkom rano ujutru ispred Lidla da tapkaju posle proizvode ispred pijace (ili na netu ako su u pitanju trajna dobra poput alata i odeće).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797994#p797994:1tr7psld je napisao(la):
solecar » Yesterday, 23:21[/url]":1tr7psld]Da li je dobro što su tako blizu ili bi bilo bolje da su na tri udaljenije lokacije na NBG tako da pokrivaju veću površinu?

Ne znam kako drugi doživljavaju Lidl, ali ja nikada od Fontane ne bih zapucao ka npr. Bloku 70 da tamo postoji Lidl. Ne doživljavam Lidl kao hipermarket pa da namenski idem u njega po veliku kupovinu.

Ako mi je usput, a treba mi nešto što znam da ima tamo, svratiću. Recimo, od stvari koje tamo imaju, a sviđaju mi se, to su ovsene pahuljice, ražani hleb i često imaju dobro povrće.

Namenski da idem u Lidl kolima ili biciklom svaki drugi dan - mi se ne isplati.

Najveći plus Lidla su brze kase, pa zato svraćam ako mi je usput.

I ne verujem da Lidl mnogo bira lokaciju - ako je slobodna - uzeće je (osim ako nemaju objekat baš na 300m odatle)
 
Kad će da se otvara u centru Beograda već jednom???
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797604#p797604:2o4axqa2 je napisao(la):
vucko » 28 Nov 2020 10:58 pm[/url]":2o4axqa2]Da li su Linda u Vojislava Ilića i ova na Jerkoviću/Medaku dve najbliže Linde? Samo konstatujem tugu što kod mene kod gradske bolnice na Zvezdari nema Lindi u blizini niti su planirane.
Ako je verovati Googlu, situacija je sledeća:

V.Ilića - Medak 1.47km vazdušnom linijom, 1.57km nakbližim putem

Vidikovac - Labudovo Brdo 1.36km vazdušnom linijom, 1.46km najbližim putem

Vojvođanska - Zemunska 1.5km

Kada se izgradi Lidl kod okretnice tramvaja u Bul.K.Aleksandra, biće udaljen od V.Ilića 1.27km vazdušnom linijom, a najbližim putem 1.8km
 
Jedino su krugdvojkaši potpuno skrajnuti od Linde i nadam se da će tako i ostati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799241#p799241:lgalpjmv je napisao(la):
GOJE » Čet Dec 03, 2020 12:58 pm[/url]":lgalpjmv]Jedino su krugdvojkaši potpuno skrajnuti od Linde i nadam se da će tako i ostati.
Zašto?
 
Nemam pojma zašto, valjda Lidl ne može da nađe (ili ne želi da plati) poželjne lokacije.

PS: Znam da se pitanje odnosilo na drugi deo moje rečenice :) Pa, iskreno, ne volim Lidl, ne vidim ništa dobro u takvom konceptu.
 
Svaki market ima po nešto dobro, zbog čega ga vredi posetiti, barem je tako u mom slučaju. Zato malo u Lidlu, malo u Maxi, malo Super Vero, malo Idea, malo Tempo...
 
Vrh