Šta je novo?

Lidl Beograd

Aman predstavlja najnizi oblik trgovine u Srbiji, i njegovo postojanje je ok, pod uslovom da potrosaci imaju izbor. Medjutim, u nekim delovima grada, Aman drzi monopol.
 
U Vojvođanskoj nisu još postavili ni kamen temeljac, a kamoli da ima nešto od de lux ponude.
 
Radnja u zemunskoj je za dobra imaju jeftin sladoled 155rsd.sladoled jedem 12 meseci kao norvezani.



Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Lidl u Boru prostran uredan, gužva je prošla, mada je ove daleko šugavije vreme nego u Bg. Krem brule i tiramisu nisam ni znao da mogu da imaju, pa nisam gledao.

Ali.

Bri i camambert oko 1200din/kg

J.D. Gross čokolade sa 60, 70 i 81% kakaoa. 120g , 200 din. Jesu 1.2€ napolju, ali kod nas sam ih viđao po ideji za cca 350 din.

Gomile Italijanskih keksova i biskvita, po ok cenama.

Nije to "onaj" Lidl iz Pariza i Berlina, ovaj Srbijanski je skuplji i manji je izbor, ali mislim da je ipak veliko osveženje za siroto domaće tržište podeljeno između maksija i ideje. (Ako bi gledali na nivou Srbije a ne Bg, koliki udeo imaju Aman i Aroma i ostali?)


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Na vidikovcu je ponuda bas siromasna, nekako poluprazno djelovalo. Isto mi je interesantno bilo kad sam htio da izadjem, posto nijesam nista kupio, nije bilo nekog normalnog izlaza nego pored kase moras, a sve su bile ili zauzete ili rampa postavljena pa moras da je presakces, ili u mom slucaju gurnes na silu malo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583766#p583766:3pwzudlr je napisao(la):
marrecar » 24 Nov 2018 11:59 pm[/url]":3pwzudlr]Shvatio sam ja komentar dobro, delimično se moj odgovor odnosi na tebe, delimično i na mnoge druge ovde.
Kao sto rekoh nisi skapirao post.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583816#p583816:3pwzudlr je napisao(la):
scratysha » 25 Nov 2018 12:42 pm[/url]":3pwzudlr]Nebojsa
Jasno ti je da aman drzi jordanac, jel da??? A ako si usao i u jednu prodavnicu sunce, jasno ti je da u njoj ne mozes ni da se okrenes a kamoli kreces sa korpom. Tako bar izgleda prodavnica na dorcolu u dusanovoj. Imas zelju da izadjes iz nje jos sa vrata koliko je pretrpana robom na malom prostoru. Dis je mozda domaci al mi citava jedna prodavnica i to na auto putu bas i nije uz put.
Promasio si temu i odlutao, ja nikakav problem sa Jordancima nemam, ostalo nije za komentar.
 
Hajde onda pojasni nam, pošto očigledno niko ne razume šta si hteo da kažeš. U tom komentaru očigledno imaš nekakvu netrpeljivost prema nekome kada pričaš o Lidlu, čim nastavljaš priču o Idei i Hrvatima. Koga to tačno mrziš u Lidlu?
 
За то што наши трговци губе битку, и паре се износе из земље свакако не треба кривити Лидл нити наш потрошачки менталитет да увек више ценимо Немачко него наше, већ искључиво наше трговце који никад нису имали неки дугорочни план, већ само како за што краће време покупити што више пара од напаћеног народа. Имамо јефнине објекте, јефтине локације на којима се налезе ти објекти, бедно јефтину радну снагу а цене веће него у Немачкој, Холандији...
Подржавам промоцију домаћих ствари, али пре свега домаћих производа а мање трговине, а промоцују мора да прати и квалитет. Свака промоција без квалитета и разумне цена је осуђена на пропаст. Што се тиче трговина, ако постигнемо да највећи "кајмак" од продаје одређеног производа има проиизвођач (који при томе поштено ради), а не трговац као што је сада стање, неће ме много интересовати да ли је трговац наш човек или Немац, Белгијанац, Амер... Што се тиче Хрватских трговинских ланаца, ни протов њих нећи имати ништа али теко онда када буде успостављен неки вид реципроцитета, тј када наше компаније не буду бојкотоване тамо како од државе тако и од народа.
 
Najgluplji argument "pare se iznose iz zemlje". Ali razumem, ipak dok je u Švajcarskoj u svim srednjim školama obavezan predmet bila ekonomija, kod nas je to bila antiekonomija a.k.a. marksizam. To što devize izlaze iz zemlje nije problem, već što se ne unose dovoljno - a za to jde razlog endemska korupcija, nepotizam, neodgovornost, kriza institucija i raspad infrastrukture - sve ovo destimuliše investicije kao osnov razvoja deviznog priliva. Idiotskom markso-pašićevskom mantrom o "izlivu deviza" državni razbojnici pokušavaju da prikriju stvarni razlog lošeg stanja ekonomije. Ukratko, zbog naših marifetluka nemamo izvoz, pa hajde onda da suzbijamo uvoz.
 
Nisu čak ni nemački proizvodi. Mleko u Lidlu je iz Bosne. Ako više ne znamo ni mleko da proizvedemo, onda nije nikakva šteta što ćemo propasti...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
tragac":2pavorf0 je napisao(la):
Najgluplji argument "pare se iznose iz zemlje". Ali razumem, ipak dok je u Švajcarskoj u svim srednjim školama obavezan predmet bila ekonomija, kod nas je to bila antiekonomija a.k.a. marksizam. To što devize izlaze iz zemlje nije problem, već što se ne unose dovoljno - a za to jde razlog endemska korupcija, nepotizam, neodgovornost, kriza institucija i raspad infrastrukture - sve ovo destimuliše investicije kao osnov razvoja deviznog priliva. Idiotskom markso-pašićevskom mantrom o "izlivu deviza" državni razbojnici pokušavaju da prikriju stvarni razlog lošeg stanja ekonomije. Ukratko, zbog naših marifetluka nemamo izvoz, pa hajde onda da suzbijamo uvoz.
Kada sam pomenuo iznosenje para iz zemlje, mislio sam na pljackaske privatizacije i nase "biz(m)ismene" koji tako stecenu lovu izvukose na razna ostrva preko ofsor kompanija, u poredjenju sa jordancem koji je svoj kapital ulozio u Srbiju i zaposlio nase ljude, placa poreze nasoj drzavi.

A sto se tice "reciprociteta" sa HR, pojedinci bi trebali da se upoznaju sa cinjenicom da u zadnje vreme imamo suficit u spoljnotrgovinskoj razmeni sa tom zemljom.
Nije gospodo ekonomija samo maloprodaja osnovnih zivotnih namirnica ;)

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584056#p584056:2mkmo11o je napisao(la):
laki72 » 26 Nov 2018 01:22 pm[/url]":2mkmo11o]
tragac":2mkmo11o je napisao(la):
Najgluplji argument "pare se iznose iz zemlje". Ali razumem, ipak dok je u Švajcarskoj u svim srednjim školama obavezan predmet bila ekonomija, kod nas je to bila antiekonomija a.k.a. marksizam. To što devize izlaze iz zemlje nije problem, već što se ne unose dovoljno - a za to jde razlog endemska korupcija, nepotizam, neodgovornost, kriza institucija i raspad infrastrukture - sve ovo destimuliše investicije kao osnov razvoja deviznog priliva. Idiotskom markso-pašićevskom mantrom o "izlivu deviza" državni razbojnici pokušavaju da prikriju stvarni razlog lošeg stanja ekonomije. Ukratko, zbog naših marifetluka nemamo izvoz, pa hajde onda da suzbijamo uvoz.
Kada sam pomenuo iznosenje para iz zemlje, mislio sam na pljackaske privatizacije i nase "biz(m)ismene" koji tako stecenu lovu izvukose na razna ostrva preko ofsor kompanija, u poredjenju sa jordancem koji je svoj kapital ulozio u Srbiju i zaposlio nase ljude, placa poreze nasoj drzavi.

A sto se tice "reciprociteta" sa HR, pojedinci bi trebali da se upoznaju sa cinjenicom da u zadnje vreme imamo suficit u spoljnotrgovinskoj razmeni sa tom zemljom.
Nije gospodo ekonomija samo maloprodaja osnovnih zivotnih namirnica ;)

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Svako ko zaposljava radnike je u obavezi da plati porez, zdravstveno i stagod na plate za te iste radnike itd. Sve izvan toga je profit, koji je na slobodnom raspolaganju vlasnika - da li ce kupiti jahtu, izneti offshore to ili podici bolnicu u nekom selu - njegov je slobodan izbor.
Ako je rec o utaji poreza, u pitanju je kao sto neko rece - korupcija, nepotizam, marifetluci razne vrste i za to je iskljucivo kriv drzavni aparat sa svim svojim mehanizmima, a ne nekakav Lidl, Idea itd

A kada vec pricamo o reciprocitetu - koliko srpskih lanaca postoji u Grckoj (kod nas postoji Vero recimo), ili cemo mozda da se poredimo sa Nemackom? Koliko srpskih marketa, ma sta marketa - kompanija posluje u Nemackoj, a koliko njihovih posluje kod nas?
 
Ako više ne znamo ni mleko da proizvedemo, onda nije nikakva šteta što ćemo propasti...
Pa ne znamo. U stvari znamo, naše je ono sa nedozvoljenom količinom otrova :wink:

Kakav reciprocitet? O čemu vi pričate, o vrtičkoj ekonomiji ja tebi ti meni? Šta mi to imamo da ponudimo, da prodamo? Jabuke nam Rusi vraćaju, kažu pune pesticida. Nemamo kvalitet, nemamo standard. Kom maloumniku mi da uvalimo naš škart osim nama samima?
 
Molim da se obrise citav niz prethodnih postova, jer:
1. nema nikakve veze sa projektom izgradnje prodavnica Lidl;
2. sadrze vrlo otvorenu negativnu konotaciju ka novom trgovinskom lancu, sto je vrlo moguce rezultat anti-konkurencijskog delovanja (moglo se primetiti i na nekim projektima stambene izgradnje, gde sam takodje ukazao na "padobrance" u komentarima na odredjenu temu, pa su osujeceni).

Oba razloga su dovoljno cvrsta da zahtevaju moderaciju sadrzaja, a epilog ce biti mnogo visi nivo kvaliteta foruma.
 
Agent001":xeksqqmw je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584056#p584056 je napisao(la):
laki72 » 26 Nov 2018 01:22 pm[/url]":xeksqqmw]
tragac":xeksqqmw je napisao(la):
Najgluplji argument "pare se iznose iz zemlje". Ali razumem, ipak dok je u Švajcarskoj u svim srednjim školama obavezan predmet bila ekonomija, kod nas je to bila antiekonomija a.k.a. marksizam. To što devize izlaze iz zemlje nije problem, već što se ne unose dovoljno - a za to jde razlog endemska korupcija, nepotizam, neodgovornost, kriza institucija i raspad infrastrukture - sve ovo destimuliše investicije kao osnov razvoja deviznog priliva. Idiotskom markso-pašićevskom mantrom o "izlivu deviza" državni razbojnici pokušavaju da prikriju stvarni razlog lošeg stanja ekonomije. Ukratko, zbog naših marifetluka nemamo izvoz, pa hajde onda da suzbijamo uvoz.
Kada sam pomenuo iznosenje para iz zemlje, mislio sam na pljackaske privatizacije i nase "biz(m)ismene" koji tako stecenu lovu izvukose na razna ostrva preko ofsor kompanija, u poredjenju sa jordancem koji je svoj kapital ulozio u Srbiju i zaposlio nase ljude, placa poreze nasoj drzavi.

A sto se tice "reciprociteta" sa HR, pojedinci bi trebali da se upoznaju sa cinjenicom da u zadnje vreme imamo suficit u spoljnotrgovinskoj razmeni sa tom zemljom.
Nije gospodo ekonomija samo maloprodaja osnovnih zivotnih namirnica ;)

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Svako ko zaposljava radnike je u obavezi da plati porez, zdravstveno i stagod na plate za te iste radnike itd. Sve izvan toga je profit, koji je na slobodnom raspolaganju vlasnika - da li ce kupiti jahtu, izneti offshore to ili podici bolnicu u nekom selu - njegov je slobodan izbor.
Ako je rec o utaji poreza, u pitanju je kao sto neko rece - korupcija, nepotizam, marifetluci razne vrste i za to je iskljucivo kriv drzavni aparat sa svim svojim mehanizmima, a ne nekakav Lidl, Idea itd

A kada vec pricamo o reciprocitetu - koliko srpskih lanaca postoji u Grckoj (kod nas postoji Vero recimo), ili cemo mozda da se poredimo sa Nemackom? Koliko srpskih marketa, ma sta marketa - kompanija posluje u Nemackoj, a koliko njihovih posluje kod nas?
Nisam skapirao, jel to meni repliciras?
Pa ja ni jednom recju ne rekoh ista protiv lidla ili drugih "stranih" trgovniskih lanaca. ;)

Sto se tice nasih proizvoda.
I te kako ih ima i imali bi gde da se plasiraju kada bi se i u firmama malo vise angazovali, a o ministarstvima, ambasadama i privrednim komorama tek ne treba trositi reci.

Mozda su jabuke nafilovane pestiidima, al se precutkuje da su "poslovni ljudi" precutali da je osim pesticida za plasman u rusiju veliki problem i zamerka i reeksport tudjih proizvoda.



Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584124#p584124:12f67437 je napisao(la):
arsa.arsa » Pon Nov 26, 2018 6:36 pm[/url]":12f67437]Molim da se obrise citav niz prethodnih postova, jer:
1. nema nikakve veze sa projektom izgradnje prodavnica Lidl;
2. sadrze vrlo otvorenu negativnu konotaciju ka novom trgovinskom lancu, sto je vrlo moguce rezultat anti-konkurencijskog delovanja (moglo se primetiti i na nekim projektima stambene izgradnje, gde sam takodje ukazao na "padobrance" u komentarima na odredjenu temu, pa su osujeceni).

Oba razloga su dovoljno cvrsta da zahtevaju moderaciju sadrzaja, a epilog ce biti mnogo visi nivo kvaliteta foruma.
Slažem se da se treba vratiti temi :)
 
Laki, a šta konkretno mi ( u dovoljnoj količini) imamo da ponudimo? Pošto vidim da glavni u državi danima hoće da izvrši harikiri jer su nam glavni izvozni adut, plazmu i imlek kravicu banovali na Kosovu. To nam je valjda glavni privredni partner pa eto propade nam ekonomija. Znam da za hranu više nemamo laboratorije koje su potrebne za odredjene analize, med recimo nemas gde da prekontorlises, i njega su nam vracali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584135#p584135:5oqp7uqq je napisao(la):
Vladivoje » Pon Nov 26, 2018 7:01 pm[/url]":5oqp7uqq]
Beki":5oqp7uqq je napisao(la):
Danas sam prvi i poslednji put bio u Lindi.

Ja nisam bio ni prvi put, tako da neće biti ni poslednjeg. :mrgreen:
Ni ne trebas. Sta je bre ono :lol: :lol: :lol: :lol:

Prvo, nema asfaltiran prilaz za pešake. Svi gaze preko livade, a ja kao pošten, idem okolo, kad ono, nema trotara, samo što me auto nije drmnuo :lol: :lol: :lol:
Onda, odmah na ulazu, haos oko kolica. Em što ljudi ne znaju kako se ono otključava, em što većina, kao ni ja, nema pet dinara sitno. Kao klošar tražim pet dinara okolo :mrgreen:
Zaje*******em ja to, odem bez kolica, kad ono gore, malo sprčeno sranje, kao prosečan Maxi. Sudaraju se ljudi sa onim kolicima, prolazi uski... Izbegnem ih ja nekako, dodjem do dela gde je prašak za veš, a ponuda, em očajna, em uopšte bre nije jeftino, šta više.
Okrenem se i izadjem i direktno preko livade krenem nazad.

U Tempu pored pet puta više ljudi, a ja mislio da će propasti zbog Lidla. Drago mi je da ljudi nisu toliko prsli i da ipak koriste mozak i što se ne vode samo pomodarstvom. U Lidlu samo ona kolica stvaraju osećaj da je gužva, inače nije bilo i 15 ljudi.
 
arsa.arsa":37x14kdi je napisao(la):
Molim da se obrise citav niz prethodnih postova, jer:
1. nema nikakve veze sa projektom izgradnje prodavnica Lidl;
2. sadrze vrlo otvorenu negativnu konotaciju ka novom trgovinskom lancu, sto je vrlo moguce rezultat anti-konkurencijskog delovanja (moglo se primetiti i na nekim projektima stambene izgradnje, gde sam takodje ukazao na "padobrance" u komentarima na odredjenu temu, pa su osujeceni).

Oba razloga su dovoljno cvrsta da zahtevaju moderaciju sadrzaja, a epilog ce biti mnogo visi nivo kvaliteta foruma.
Slažem se sa obe konstatacije. Pojedinci su ovde neobično ostrašćeni, nisu to čista posla :)

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
^haha zickanje za 5 dinara :D s predumisljajem su to smislili da te spuste na nivo koji te ceka unutar radnje :D

Ljudi su pogresno zamisljali lidl izgleda. Ne mogu cene da budu niske a ponuda velika..to niko ziv ne bi mogao da izvede.

Znaci kada ti treba par stvari za male pare, a da pri tom kvalitet nije ko sa buvljaka, odes u lidl i to nesto ces naci sigurno..bez nekih varijacija. A i varijacije samo oduzimaju vreme prilikom odabira.

A ko voli da provodi vreme seckajuci se kraj rafova ko ne ide u prodavnicu sa spiskom, ima vero pa nek izvoli.
 
Prijatelju, pa kada odete na kasu, lepo uzmete žeton i koristite ga savki put kada dođete u bilo koji Lidl. A kada pričate o Tempu i broju ljudi u njemu, barem uporedite površinu oba objekta, pa onda pričajte o gužvama i broju ljudi. Ovako to je pusta priča. I još nešto, kada odete u bilo koji super market bilo kog lanca u Srbiji kažite hvala Lidlu što su počeli da obaraju cene. Lidl je time izvršio zadatak. I pitajte zaposlene kolika im je sada plata, a koliko im je bila pre dolaska Lidla.
 
Vrh