Šta je novo?

Lidl Beograd

O tome koliko je “menadzmet” uspesan u planiranju sam pisao na samom pocetku.Opet je jedna strana firma dovela “strucnjaka” iz druge strane zemlje da rukovodi ovim trzistem a sa druge strane srednji menadzment je sastavljen uglavnom na osnovu B1 iz nemackog ( pa cemo mi da vas naucimo). Za par godina ce to biti ok, trenutno je to ispod svakog nivoa.
 
B1 nemački su tražili i za računovodstvo. Mislim da je taj oglas jedini bio na infostudu jer je bilo najteže naći :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581526#p581526:1k6006x3 je napisao(la):
tragac » Sre Nov 14, 2018 10:50 pm[/url]":1k6006x3]a usput vršite fotosintezu (sungazing).
E, tek to ne volEm u paketu s jogom, raznim meditacijama, veganima i ostalim foliranjima. Moj doručak je vrlo pristojan i odgovara svakom samosvesnom čoveku koji se nije odrekao domaćih tradicionalnih delikacija. Takve namirnice ne mogu kupiti ni u jednom Lidlu, Maksiju i sl. već isključivo kod proverenog mesara, po mogućstvu po preporuci koja se prenosi s kolena na koleno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581813#p581813:1k6006x3 je napisao(la):
GOJE » Pet Nov 16, 2018 10:44 am[/url]":1k6006x3]
Jutro je, jutro jeeeee.....
Ovi saveti za izbor muzike, i pravilno držanje tela su dragoceni, naročito za nas dobroj muzici sklone i povisočije, čak iako nismo babe sa cegerima.
Sada sam zbunjena oko izbora muzike ali snaćiću se, zašta postoji spojler. :D Valjda je prvi red tekst pesme koji ti se ne dopada ali je dobro čučnuo u taj čas, baš kao i meni Nervozni poštar. (ne daj bože da neko pomisli kako mi se dopada, pa i tebi bez obzira na visinu :D )
Ostalo mi je jasno. Za kupovinu nosim ranac i malu torbičicu za novčanik i par pinklica.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VtPM_nGNaNc[/youtube]
1080p HD "Good Morning" - Singin' in the Rain (1952)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GB2yiIoEtXw[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582342#p582342:3rhw70k5 je napisao(la):
Ksenija » Ned Nov 18, 2018 11:06 pm[/url]":3rhw70k5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581526#p581526:3rhw70k5 je napisao(la):
tragac » Sre Nov 14, 2018 10:50 pm[/url]":3rhw70k5]a usput vršite fotosintezu (sungazing).
E, tek to ne volEm u paketu s jogom, raznim meditacijama, veganima i ostalim foliranjima. Moj doručak je vrlo pristojan i odgovara svakom samosvesnom čoveku koji se nije odrekao domaćih tradicionalnih delikacija. Takve namirnice ne mogu kupiti ni u jednom Lidlu, Maksiju i sl. već isključivo kod proverenog mesara, po mogućstvu po preporuci koja se prenosi s kolena na koleno.

Lidl je konzervativna, jeftina trgovina sa skromnim izborom i u zemlji porekla. Od veganskih namirnica jedino imaju smrznutu picu sa spanacem. Orijentisani su na mejnstrim ukus radnicke klase.
 
Laki sve je to super u teoriji, da je neki nov lanac trgovina to uradio, već bi trebali da planiraju izlaznu strategiju... Ali Lidl je kult, njima se ovakve greške praštaju. JA recimo jesam očekivao onakve gužve, ali mislim da su rafovi puni dobrim delom i što ljudi kupuju veće količine nekog proizvoda odjednom.
 
Navip":2l2gpzbb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582342#p582342 je napisao(la):
Lidl je konzervativna, jeftina trgovina sa skromnim izborom i u zemlji porekla. Od veganskih namirnica jedino imaju smrznutu picu sa spanacem. Orijentisani su na mejnstrim ukus radnicke klase.

Odlična definicija.
 
U Železniku ništa novo

46472542_2262135250481646_7432173342150361088_o.jpg
 
"Stize starbaks u rajicevu u martu. Sad ce ovi sto prozivaju babe za pilice u lidlu, da se biju u redu za kafu od 590 din i slikanje.."
 
Ima li u Lidlu koštunjavih plodova, badem, lešnik, semenke... Zna li neko?
 
Ima, moj brat koji to redovno kupuje na meru u Rodi i Tempu samo je rekao "U, ala ovi deru". Jako skupo. U Lidlu je sve skupo sto nije njihov brend, a ono sto je na OK akcijama vise se na rafu zaista ne pojavljuje, uopste. Cim prodje akcija sutra ujutru koliko god hocete.

Lidl je zaista samo za kupce koji zele da kupuju iskljucivo njihovu robu po redovnim cenama ako se nekom nesto dopada od tog asortimana i nista drugo. Po meni jeftina radnja uopste nije, probao sam dosta proizvoda i zaista nisam odusevljen. Ono sto je meni jeftinije je konzervirana riba kad je na akciji, toga je jedino bilo u dovoljnim kolicinama. Tu nas La perla i njegovi uvoznici deru, a mislim da se proizvode i love u istom podrucju.

Pocetna zarada im je sigurno enormna, koliko sam samo para ja potrosio mimo planova da mnogo toga probam.
A sad kad mozda tamo necu uci mesec dana, a nisam jedini razocaran, videcemo nastavak price. To je ipak bila desetogodisnja euforija cekanja Lidla.
 
Za to konkretno ne znam, rekao mi je da je sve skuplje.
Ja cu ti reci za Yuhor cajnu koja je skoro 1.200, Poli 700, eurokrem Takovo preko 600 po kg, mer mali 100. U Maxiju cesto tri komada budu za 190.
Imam informacije da su nasi proizvodjaci izuzetno nezadovoljni pojavom Lidla, Bambi narocito. Plazma u Lidlu sluzi da zaplasi koliko su srpski proizvodi skupi, a pored njega onaj nemacki mleveni keks bio 65 dinara pola kila. Kao brasno da sam rastvorio u mleku.
 
Prijateljue, pa ti se nalupeta za medalju. Čajna kobasica koju prodaju u Lidlu je Yuhorova. Redovna cena je 720 din. To što Bambi pizdi to je njegov problem. Digli su cenu u nebesa, pa sad kukaju. A ne gledaju da su robu koju su prodali Lidlu naplatili za sedam dana. Kada robu prodaju Roda/Idea /Mercator grupi, Tempo/Tempo express/Maxi/Shop&go i ostalim lancima u Srbiji na naplatu cekaju minimum 60 dana pa čak i duže. Pa to sve prevale na potrošače. Pojava Lidla u Srbiji je ispunila očekivanja. Cene su krenule nizbrdo. Otvaranjem novih objekata to će se ubrzati. I još nešto, Lidl je diskontna prodavnica. To vam je kao low cost avio kompanija u avio saobraćaju. Porediti ove lance i Lidl je iluzorno.
 
Kao da je to nešto novo? Ja ne znam od kada se to u jednoj prodavnici kupi sve što je potrebno, a da je sve jeftino, odnosno jeftinije u odnosu na druge prodavnice. Ako neko želi da plati što manje, treba da ide u više prodavnica. Naravno da će u Lidlu nešto biti jeftinije, a nešto skuplje, kao i svaka druga prodavnica. Neki ljudi kao da su očekivali da će dolaskom Lidla sve biti besplatno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582655#p582655:ueywj6lt je napisao(la):
ddddd » Uto Nov 20, 2018 1:07 am[/url]":ueywj6lt]Prijateljue, pa ti se nalupeta za medalju. Čajna kobasica koju prodaju u Lidlu je Yuhorova. Redovna cena je 720 din. To što Bambi pizdi to je njegov problem. Digli su cenu u nebesa, pa sad kukaju. A ne gledaju da su robu koju su prodali Lidlu naplatili za sedam dana. Kada robu prodaju Roda/Idea /Mercator grupi, Tempo/Tempo express/Maxi/Shop&go i ostalim lancima u Srbiji na naplatu cekaju minimum 60 dana pa čak i duže. Pa to sve prevale na potrošače. Pojava Lidla u Srbiji je ispunila očekivanja. Cene su krenule nizbrdo. Otvaranjem novih objekata to će se ubrzati. I još nešto, Lidl je diskontna prodavnica. To vam je kao low cost avio kompanija u avio saobraćaju. Porediti ove lance i Lidl je iluzorno.
Nisam rekao da je Lidlova (Yuhor) cajna kobasica 1.200 nego Yuhor koja je pored Lidlove koja sluzi da zaplasi kupca od srpskog brenda. Iako svi znamo da je isto ubacili su identicni proizvod pod srpskim brendom da glumi strasilo u frizideru.
Problem je sto brendovi u Lidlu robu prakticno ne prodaju pa Lidl nema sta rekordno ni da im plati.
Ja ne kazem da je dolazak Lidla los za kupce, odlican je. Svako je dobrodosao da ubije monopol na trzistu. Ja govorim objektivno o kupovini u Lidlu.
Sirevi od 700/800g u crvenim pakovanjima su prosecnog kvaliteta, cena im je 800 din po kg. U Maxiju uvek imas jeftinije kackavalje ispod 750. Hocu samo da kazem da bez akcija cene u Lidlu nemaju neki smisao. A videli smo da akcijske artikle ne stavljaju u rafove, lazne su. Prosecna prodavnica poput Maxija. Ocekivao sam da bude jeftinija bar od Maxija.
 
Trapist sir 700gr placen 12.11.2018 tacno 524'00rsd odlican kackavalj.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582389#p582389:3fyo2x4x je napisao(la):
Navip » Pon Nov 19, 2018 7:30 am[/url]":3fyo2x4x]
Lidl je konzervativna, jeftina trgovina sa skromnim izborom i u zemlji porekla. Od veganskih namirnica jedino imaju smrznutu picu sa spanacem. Orijentisani su na mejnstrim ukus radnicke klase.
Istina i dobro je da ima takvih prodavnica za one koji ne mogu u one sa kvalitetnijom ponudom.
U Lidlu ali ne beogradskom, kupujem hemiju odličnog kvaliteta a da nije Henkel, Arijel i sl. poznate marke i po povoljnijoj ceni (deterdžent za sudo mašinu, veš mašinu, hemiju za održavanje sanitarija); od prehrane prvoklasno maslinovo ulje, povrće i voće a da nije Lidlovo, a često se može kupiti i parmska šunka i to bi bilo sve. Znači ništa Lidlovo.
Gotova jela inače ne kupujem ni u najboljim trgovinama a tek ne smrznutu hranu.
 
Kanta":2a4mqc1e je napisao(la):
Plazma u Lidlu sluzi da zaplasi koliko su srpski proizvodi skupi, a pored njega onaj nemacki mleveni keks bio 65 dinara pola kila. Kao brasno da sam rastvorio u mleku.

Original italijanski Plasmon je bar duplo skuplji od domaće Plazme koja je njegova kopija. Nije baš zahvalno ih porediti sa običnim keksom.
 
За викенд био у Лидл Смедерево и разлика у односу на Београд је небо и земља. Не само да робе не фали, него је све утегнуто и чисто а купци се понашају далеко цивилизованије, без гурања, псовања, грабежи .... дал су се у БГ сјатила сва говна ове земље или је нешто друго у питању, не знам ...
 
Kanta":2bs19i8g je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582655#p582655 je napisao(la):
ddddd » Uto Nov 20, 2018 1:07 am[/url]":2bs19i8g]Prijateljue, pa ti se nalupeta za medalju. Čajna kobasica koju prodaju u Lidlu je Yuhorova. Redovna cena je 720 din. To što Bambi pizdi to je njegov problem. Digli su cenu u nebesa, pa sad kukaju. A ne gledaju da su robu koju su prodali Lidlu naplatili za sedam dana. Kada robu prodaju Roda/Idea /Mercator grupi, Tempo/Tempo express/Maxi/Shop&go i ostalim lancima u Srbiji na naplatu cekaju minimum 60 dana pa čak i duže. Pa to sve prevale na potrošače. Pojava Lidla u Srbiji je ispunila očekivanja. Cene su krenule nizbrdo. Otvaranjem novih objekata to će se ubrzati. I još nešto, Lidl je diskontna prodavnica. To vam je kao low cost avio kompanija u avio saobraćaju. Porediti ove lance i Lidl je iluzorno.
Nisam rekao da je Lidlova (Yuhor) cajna kobasica 1.200 nego Yuhor koja je pored Lidlove koja sluzi da zaplasi kupca od srpskog brenda. Iako svi znamo da je isto ubacili su identicni proizvod pod srpskim brendom da glumi strasilo u frizideru.
Problem je sto brendovi u Lidlu robu prakticno ne prodaju pa Lidl nema sta rekordno ni da im plati.
Ja ne kazem da je dolazak Lidla los za kupce, odlican je. Svako je dobrodosao da ubije monopol na trzistu. Ja govorim objektivno o kupovini u Lidlu.
Sirevi od 700/800g u crvenim pakovanjima su prosecnog kvaliteta, cena im je 800 din po kg. U Maxiju uvek imas jeftinije kackavalje ispod 750. Hocu samo da kazem da bez akcija cene u Lidlu nemaju neki smisao. A videli smo da akcijske artikle ne stavljaju u rafove, lazne su. Prosecna prodavnica poput Maxija. Ocekivao sam da bude jeftinija bar od Maxija.


Ili lazes ili nikad nisi ni bio tamo.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isao po drugi put.
Cene vecine artikala, vece nego u HR.
Apsolutno mi je prihvatljivo da cene budu vise nego na velikim trzistima poput nemacke, ali mi nije normalno da vecina cena bude visa nego u HR gde je plata radnika znacajno visa, trziste manje, a PDV veći.

No da se vratimo na gradnju, posto je ovo ipak forum prvenstveno o izgradnji. Ograda parkinga na vidikovcu je bezobrazno blizu ulice.
Kapiram ja da je to posledica stanja u katastru, al gospoda germani (i nasi genijalci koji ih ovde predstavljaju) su mogli pokazati makar malo gradjanskog duha pa ostaviti normalan prostor izmedju betonskog zida i ulice, a ne ovih jadnih 80cm!!!

Posebna je prica kako je uopste moguce da parcela bude ovako pozicionirana i prodata, iako mnoge instalacije prolaze dosta unutar sadasnje parcele!!!

Ko i dal iko uopste vise vodi racuna o ovom gradu koji se polako ali sigurno pretvara u najgore primere juznoamerickih favela???


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Hrvatska je u EU a to znači da ima gomilu propisa koji omogućavaju da roba bude jeftina. Naravno da nije logično da Lidl bude najskuplji na daleko najsiromašnijem tržištu. Ima naravno tu i strategije 'skidanja kajmaka' gde se koristi navala ljudi i slaba reakcija konkurencije. Vremenom će ovaj efekat proći.

A o ovom gradu vode računa oni koji bi ubili za pedalj zemlje, i kojima je omiljeni sport parničenje zbog zemlje a to je većina naroda.
 
Njihovi Deluxe proizvodi su za mene, za sada, odlicni! Ostalo ne kupujem, sem ponekad voce i povrce.
 
Vrh