Šta je novo?

Lidl Beograd

Patrijarha Joanakija
f14ce97ef60f48974e438e7e90a5a5b8.jpg
5791e1fe746e5ce96180e7de9e002919.jpg
ca0a684ebd2ddc2d2e993c9245bdafb9.jpg
7b2d4da28fb0cb485b0bdd9e00747092.jpg
0674d67952fe4745a2aff976c4dceded.jpg
0f5496abab9bdc2da39c5424d54f908f.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kada zakup bude povoljan ili porez na nekretnine u "extra" zoni normalan...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ovaj narod da ima i trunke dostojanstva, pameti i ponosa nebi krocio u tu prcvarnicu od prodavnice, to bi bilo od jutra do mraka prazno. Medjutim ne on prihvata sve sta god mu se ponudi nebitno sta je i od koga je. Isto vazi i za onu IDEU, cak i vise. Ima li kraja nasoj gluposti i sopstvenom gazenju po dostojanstvu? Koliko tih idea ima samo u Beogradu? Ima li i jedne koja nije puna svaki dan? Sta ti Hrvati misle o nama i kakvu politiku ta drzava prema nama vodi? Ima li u Hrvatskoj ijednog amana ili sunca? Hocemo li ikad ista nauciti?
 
Koji je to problem pa da narod ne sme da ulazi u Lidl? Kakvo je to poremećeno mišljenje da smo mi neki gospodski narod i da su prodavnice kao Lidl, Aman i Sunce za ne znam kakvu klasu ljudi. Lidl, Rewe, Real, Penny, Aldi, jedne od najrasprostranjenijih prodavnica u Nemačkoj, koje su izgleda kao domaći Aman, Sunce, Maxi i Idea. Pri tome Rewe i Aldi su među top 10 prodavnica po prihodu, obrtu, ili čemu god. Po cenama, odnosno akcijama prilično povoljni, izuzetno za nemački standard. Šta se neki ljudi ovde tripuju kao da je to ispod njihovog dostojanstva da kupuju u Lidl. Neviđeni elitizam od nekih članova ovde, uđu u temu samo da napišu kako su ušli i izašli iz prodavnice ili da su pazarili jednu stvar i neće nikad više, jer to im je dovoljno da se pohvale i nahrane svoj ego.
 
Nisi shvatio post, nebitno da neulazim u raspravu, ko razume razumece.
 
Shvatio sam ja komentar dobro, delimično se moj odgovor odnosi na tebe, delimično i na mnoge druge ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583755#p583755:5874q0km je napisao(la):
marrecar » Sub Nov 24, 2018 10:50 pm[/url]":5874q0km]Koji je to problem pa da narod ne sme da ulazi u Lidl? Kakvo je to poremećeno mišljenje da smo mi neki gospodski narod i da su prodavnice kao Lidl, Aman i Sunce za ne znam kakvu klasu ljudi. Lidl, Rewe, Real, Penny, Aldi, jedne od najrasprostranjenijih prodavnica u Nemačkoj, koje su izgleda kao domaći Aman, Sunce, Maxi i Idea. Pri tome Rewe i Aldi su među top 10 prodavnica po prihodu, obrtu, ili čemu god. Po cenama, odnosno akcijama prilično povoljni, izuzetno za nemački standard. Šta se neki ljudi ovde tripuju kao da je to ispod njihovog dostojanstva da kupuju u Lidl. Neviđeni elitizam od nekih članova ovde, uđu u temu samo da napišu kako su ušli i izašli iz prodavnice ili da su pazarili jednu stvar i neće nikad više, jer to im je dovoljno da se pohvale i nahrane svoj ego.

Rewe i Lidl se nikako ne mogu stavljati u isti kos. Po svemu, to su trgovinski lanci suprotnih koncepata. Rewe ima veliki izbor i kvalitet, I relativno visoke cene, dok Lidl ima suzen izbor, skromniji kvalitet i nize cene. Rewe je namenjen srednjoj klasi, koja moze sebi vise da priusti, dok je Lidl namenjen uglavnom nizoj ekonomskoj klasi.
 
Навип схватио суштину, па је заборавио. Ако Србин не може да направи и прода себи и другом ракете, микрочипове, летеће аутомобиле, бар умемо да пиљари. Да ли и тог дела привреде треба да се одрекнемо? Па овде у Холандији на све стране пољске радње у које ретко који Холанђанин икада уђе. А имају укуснију храну по сличним ценама, и бољи избор хране и пића, осим вина и зачина. Заправо вина и зачини су уз јужно воће и чоколаде малтене једини нехоландски производи у холандским супермаркетима. Прецизније, Холанђани потрошачи су посвећени не само националним производима, већ националним брендовима, конкретно олигополима.
 
Ima li u Hrvatskoj ijednog amana ili sunca? Hocemo li ikad ista nauciti?

A Aman je kao srpski? :lol: Sunce ne znam ko drži, verovatno neko kome je ostalo zaliha humanitrane pomoći jer asortiman baš tako izgleda.
 
Ako je sedište kompanije u Srbiji, onda jeste srpski zar ne?
 
Nebojsa
Jasno ti je da aman drzi jordanac, jel da??? A ako si usao i u jednu prodavnicu sunce, jasno ti je da u njoj ne mozes ni da se okrenes a kamoli kreces sa korpom. Tako bar izgleda prodavnica na dorcolu u dusanovoj. Imas zelju da izadjes iz nje jos sa vrata koliko je pretrpana robom na malom prostoru. Dis je mozda domaci al mi citava jedna prodavnica i to na auto putu bas i nije uz put.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583787#p583787:wisrrw1k je napisao(la):
Navip » 25 Nov 2018 09:53 am[/url]":wisrrw1k]

Rewe i Lidl se nikako ne mogu stavljati u isti kos. Po svemu, to su trgovinski lanci suprotnih koncepata. Rewe ima veliki izbor i kvalitet, I relativno visoke cene, dok Lidl ima suzen izbor, skromniji kvalitet i nize cene. Rewe je namenjen srednjoj klasi, koja moze sebi vise da priusti, dok je Lidl namenjen uglavnom nizoj ekonomskoj klasi.
Naravno, imaju veci izbor, mozda bolji kvalitet. Cene kao i svaki drugi lanac, ja iskreno nisam primetio da su nesto mnogo skupi, a akcije su im odlicne i prilicno povoljne. Ista situacija je i kod Lidla, niti su oni skroz jeftini, imaju relativno visoke cene za neke proizvode, ali i veoma niske za druge. Ali poenta je da se tamo ne desava to kao, ja necu u Lidl jer je to za neku nizu klasu, ja cu samo u Rewe, Edeku, itd itd. Moja poenta je bila da ovde neki ljudi sebe podizu prilicno visoko i da je nesto ispod njihovog nivoa, i da ovde hrane ego bespotrebnim pisanjem, a u realnosti trce na svaku akciju da prodju sto jeftinije. A da ne pricam i o tom promasenom pogledu na patriotizam, prekriven nacionalizmom (a nekad i sovinizmom), pogotovo u ovoj sferi trgovine.
 
Samo u Srbiji je ovako nesto moguce na gradilistu ilo koje novogradnje.
5866a28f2e2428c305d4afd15aaf8669.jpg

Samo zbog ove bandere javne rasvete betonska ograda parkinga nije izasla skoro na ivicnjak kolovoza.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Apsolutno. Svaka novogradnja skoro da izađe na ivičnjak kolovoza, bez obzira ako je ranije tu i bio širok trotoar sa parkingom. Samo da se uzme neki kvadrat više...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nego cija je?
Čovek živi u Srbiji, sedište firme je u Srbiji i posluje samo u Srbiji, to što nije rođen u Srbiji ne znači mnogo jer dobar deo stanovništva ove države takođe nije rođen u Srbiji.
 
Čiji je kapital njegova je firma, zemlja porekla i ostalo. Drugo što su ovde takva pravila da mora da otvori firmu sa sedištem u Srbiji. Ista stvar je i sa stranim bankama ......

Onaj zid baš oplemenjuje Vidikovac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583701#p583701:194yl15z je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 24 Nov 2018, 16:48[/url]":194yl15z]Kad ce neki u centru?

Ovako nesto

Sent from my Ektra using Tapatalk
file.php

Kada iskoriste sve moguce povoljne parcele gde mogu da naprave svoj slobodnostojeci objekat, sa parkingom, magacinima i osalim potrebnim pratecim sadrzajima. Zbog svega toga je skuplje imati supermarket u okviru nekog objekta, pogotovo u centru.

Lidl ne moze da se poredi ni sa nasim maxijem ni Ideom. Dva razlicita koncepta. Lidl kao i Aldi ima koncept diskonta, najslicnije je nas Dis, mada i on je sa sirom ponudom. Maxi i Idea su slicni Sparu po konceptu, sa velikim izborom artikala (u zavisnosti kolika je prodavnica), sa svojim robnim markama ali koje nisu pretezni u prodavnici kao kod Lidla na primer, sa odeljenjem za sveze mesne preradjevine i kupovinu na meru, kupovinu gotove hrane - ali ne smrznute itd...

U svakom slucaju ovaj segment samoposluga nije bio dovoljno razvijen ni prisutan u Srbiji, tako da je svakako nedostajao i dobro je da tako nesto postoji, da ima vise izbora.
 
Hajd, kad vec ofujemo...
Preostri ste prema vlasnku Amana.
A ne znam zasto.
Pravi 'green field', sa svojim kapitalom, koji je doneo u ovuu zemlju.
Radio je ovde i preotvaranja maloprodaje Aman na nekim drugim poslovima, ukljucujuci i ogranicenu poljoprivrednu proizvodnju u plastenicima.

Po meni je ovo mnogo bolji primer nego neki koji 'krstenicom' odavde, iznesoše ogromne iznose.



Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ti što iznose ogromne iznose ili imaju bolji kvalitet, odnosno odnos cene i kvaliteta od nekih što jesu pravi Srbi. A uglavnom oni udare cene i precenjuju kvalitet svojih proizvoda i trguju ko zna kako. I sve to trpi potrošač, a dozvoljava država. Dakle, dokle god država ne sredi taj lopovluk domaćih trgovaca, ja nemam ništa protiv da neko iznosi pare odavde. Neka iznosi, ja ću barem nešto kupiti povoljno i živeti malo normalnije.
 
Kao da to sto je vlasnik "nas" ili "njihov" ima nekakve veze u danasnje vreme. Doba drustvene svojine je proslo, ali ljudi i dalje tako razmisljaju izgleda. U cemu je razlika izmedju kupovine u Maksiju, Tempu, Shop&Go, Ideji, Rodi, Merkatoru, Disu, Amanu, Univereksportu, TSV, Sunce i sta ja znam kom vec marketu. Vecina njih nudi pretezno domacu robu, mada je opet pitanje sta je domaca roba. Kada bismo pre odlaska u kupovinu gledali krstenicu vlasnika marketa, krstenicu vlasnika robne marke koju kupujemo, gde bi nas to odvelo i da li to iko zapravo radi? Ali zvuci patriotski popovati o tome na forumu.

Ljudi, na svaku transakciju u Republici Srbiji se obracunava ovaj ili onaj porez i na taj nacin se vraca zajednici, a profit svakako ide u dzep vlasniku, koje god "rase" on bio.

Nego, da se vrtaimo ontopic: Da li je iko video ista od delux ponude i Lidlu u Vojvodjanskoj? (tiramisu, krem brule itd)
 
Vrh