Šta je novo?

Lidl Beograd

Lidl ima koncept od 1600 artikala koje nudi tu su jos sa slicnim konceptom alid / hofer reve itd veoma slicna rijesenja.Nema narod para naviko da tako sklapa kraj sa krajem
 
Ocekivati da ti neko da 'beskamatni' kredit na 5 meseci je zaista nerealno.
Kada to shvatimo, bicemo na pola puta do resenja ;)

Inace, ne slazem se bas oko cena testenina, kakve su navedene u jednom od prethodnih postova.

Takodje, kao relativno cest kupac u Lidlu u HR i to ne samo u letnjoj sezoni, mogu sa sigurnoscu da kazem da 'redovne' cene u Lidl marketima umeju znacajno da fluktiraju.
Takodje, ono zbog cega ce nasi sugradjani neretko siziti su akcije, koje su zaista ogranicenog karaktera sto se tice kolicina.

U svakom slucaju, Srbija (ponovo) do ija hard diskont. Kome je cena jedan od bitnih faktora, bice svakako zadovoljniji. Onima kojima je luksuz kupovine na prvom mestu svakako nece cepati najlon sa pakovanja mleka, jogurta, kisele vode, vec ce i dalje ici u neki od maksija, idea i roda.
Sobzirom da nismo svi isti, ni po navikama, ni po finansijskoj snazi, dolazak Lidla pruza dodatnu mogucnost izbora.

Ne vezano za mene kao potrosaca, ono cemu se ja nadam je da na primer ta yuhor cajna kobasica pod robnim brendom 'pikok' nadje put do rashladnih vitrina lil marketa i u Gr, HR, SLO, AT, CZ...
Onda je dolazak Lidl-a u Srbiju 'dupli zgoditak' ili kako se "moderno" kaze win-win situacija ;)


Edit:
Sto se tice brenda i robnih marki, uvek umesto proizvoda sa slike ispod mozete da kupite istu kolicinu poli parizera... doduse za 3 puta vise novca.

Sta ko voli, nek izvoli

8ddfe35c06bd4b8971d140a3108574ab.jpg
 
Cene su toliko niske da je službeno vozilo crni AUDI :D (na parkingu ispred neotvorenih objekata, ST table)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pa ima isto para samo u vremenskom vorteksu od 6m. Danas plaća ono što je pre 6m kupio a što kupi danas platice za 6 m. Ne vidim tu plus u novčaniku. Inflacije nema ili je zanemarljiva.
Kupovala sam skoro u Netto Rewe Penny, zaista osnovne namirnice tipa testenina mlečno itd su jako jako jeftine.

Što se tiče profila kupaca 95% ljudi u Srbiji gleda cenu tako da verujem da će ispred Lidla biti pokolj prvih par dana :lol:
 
Da, većina 'Premia' mesnih preradjevina su proizvedene u Yuhoru.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Lidl je onaj objekat u Zemunskoj kompletno zavrsio pocetkom godine, stavio carsav preko reklame i obezbedio stolicu za jednog radnika Securitasa i par kerova volontera. Iako su nas jos na casovima domacinstva u osnovnoj skoli ucili da je vreme novac i kasnije da svaka nekretnina mora odmah da pocne da se koristi jer su rezije i drugi nameti cist gubitak, oni u monopolistickom maniru odlucuju da u narednih 6 meseci (sigurno ima i vise) sve to stoji avetinjski pusto. Zakljucak je ili da imaju toliko para da im je svejedno da li ce prodavnice biti zatvorene mesecima i godinama, ili je u pitanju jos jedna subvencija vlade "Ajd placacete kad budete poceli da radite, sami odredite kada ce to da bude". A u pitanju su hektari zemljista i poslovnog i magacinskog prostora cak i na najatraktivnijim lokacijama kakva je Zemunska na Novom Beogradu.

Raspisah se samo da bih obrazlozio svoju glupu odluku da ne udjem u Lidl onoliko dugo koliko su drzali kompletno opremljeni objekat zatvoren samo zato sto im se moze. E pa i meni se moze Lidle, ceracemo se jos...

Dakle, sledecih 6 meseci bez mene tamo.
 
Испред Лидла на Видиковцу направљено разделно острво претпостављам због пешачког, а да ствар буде још гора направили су и лежећег полицајца... Очекујем већи пакао него иначе.
 
clandestino":2u5qj02z je napisao(la):
Lidl je onaj objekat u Zemunskoj kompletno zavrsio pocetkom godine, stavio carsav preko reklame i obezbedio stolicu za jednog radnika Securitasa i par kerova volontera. Iako su nas jos na casovima domacinstva u osnovnoj skoli ucili da je vreme novac i kasnije da svaka nekretnina mora odmah da pocne da se koristi jer su rezije i drugi nameti cist gubitak, oni u monopolistickom maniru odlucuju da u narednih 6 meseci (sigurno ima i vise) sve to stoji avetinjski pusto. Zakljucak je ili da imaju toliko para da im je svejedno da li ce prodavnice biti zatvorene mesecima i godinama, ili je u pitanju jos jedna subvencija vlade "Ajd placacete kad budete poceli da radite, sami odredite kada ce to da bude". A u pitanju su hektari zemljista i poslovnog i magacinskog prostora cak i na najatraktivnijim lokacijama kakva je Zemunska na Novom Beogradu.

Raspisah se samo da bih obrazlozio svoju glupu odluku da ne udjem u Lidl onoliko dugo koliko su drzali kompletno opremljeni objekat zatvoren samo zato sto im se moze. E pa i meni se moze Lidle, ceracemo se jos...

Dakle, sledecih 6 meseci bez mene tamo.
Postujem tvoju odluku isto kao sto postujem i njihovu da grade objekte i sacekaju grupno otvaranje vise objektata.

Samo mi jedna stvar nije jasna.
Po cemu su oni, po tvom misljnju monopolisti?

@djole
Zasto nisi fotografisao? ;)
Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Svakako je u pitanju velika finansijska moć kada odlučiš da sve objekte sam gradiš od 0 i da otvoriš veći broj objekata odjednom.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Navodno jedan od razloga zašto su objekti toliko čamili prazni je i taj da se sačeka da se pokažu, ukoliko postoje, neki nedostaci na objektu. Prokišnjavanje krova, naknadno ispucali zidovi i pod, neispravni elektro sistemi i ostalo.
 
Opet pravimo teorije tamo gde ih nema. Glavni razlog je politika istovremenog otvaranja što više objekata u celoj zemlji.

Naravno da se čekajući mogu uočiti nedostaci, ali glavni razlog je ovo gore napisano.

Nisu oni neki pilićari pa da plaču nad novcem koji gube dok objekat zvrji prazan. Sve je to marketinški proračunato.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=573093#p573093:29rppclg je napisao(la):
laki72 » 08 Oct 2018 01:24 pm[/url]":29rppclg]
Samo mi jedna stvar nije jasna.
Po cemu su oni, po tvom misljnju monopolisti?

Nigde nisam rekao da su monopolisti. Rekao sam da mi taj manir liči na monopolistički jer ako mogu godinu dana da drže prodavnicu zatvorenom i to na lokacijama gde se stanovi prodaju po 2.500 evra po kvadratu onda ili imaju para za bacanje ili imaju specijalan tretman kod države. A ne znam nikoga ko je ovde došao da bi svoje pare bacao.

To da čekaju da vide da li će negde da procuri odmah povlači pitanje da li su oni imali nadzor tokom gradnje a koji su opet, hoću da verujem, platili iz svog džepa, i ako su nadležni srpski inženjeri odobrili tehnički prijem oni ipak ne veruju nego su jedino sigurni kad oni sami provere da li ima rupa u plafonu.

Meni je sve to bahato prema komšijama i, kao što reče neko gore, koristim svoje pravo da ne kročim tamo sledećih pola godine. To je za sada jedini rezultat njihove pažljivo vođene marketinške politike. Uz naravno ovu kampanju sa visokokvalitetnim muškarcima i niskocenovnim ženama.
 
Politika istovremenog otvaranja je cisto ekonomske prirode. Lidl ima svoju distribuciju. Svi dobavljaci robu dostavljaju u glavni distributivni centar a Lidl sam snabdeva svoje prodavnice. Takvom organizacijom rada pravio bi gubitke sa manje od 10 objekata verovatno. Zato je i cekao da otvori veci broj odjednom. Nema drugih razloga. Otvaranje 2-3 radnje, organizovanje kompletne logistike, bio bi cist minus u saldu.
Ako je ovo tacno za Yuhor, a verovatno jeste posto on radi robne marke, onda se i druge stvari rade kod nas. Zna se i za kafu da su u Uzicu otvorili svoju fabriku pre godinu dana. Navodno ima najvise standarde bez surogata. Mogu da pretpostavim da mleko radi Kuc Kragujevac koga u Beogradu ima malo zbog organizovanog monopola Imlek--Dukat-Delhaize-Idea. Interesantno je da je pred otvaranje Lidla krenulo Premia kiselo mleko Kuc Kragujevac.
Nismo mi zemlja koja je imala kvalitetnu proizvodnju i neke brendove. Nasa mesna industrija se zasniva na uvozu sirovina, takodje i mlecna.
Zbog toga sta vec jedemo godinama Lidl ce tu da udje sa vec poznatim proizvodima na nasem trzistu, ne moze biti gore od vec loseg.
 
Svakako da prazni objekti prave gubitak i svakako je veći gubitak kada se gradi veći broj objekata odjednom nego snabdevati manji broj objekata sa manjim gubitkom.
Dalje, svaki novi objekat mora neki broj godina da pravi gubitak zbog izgradnje, opremanja itd.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Koje su još lokacije Lidla koje se sad ne otvaraju? Znam za Adu, gde još?
 
Razlog tolikog cekanja je njihov ulazak na USA trziste. Glavni magacin im je zavrsen kompletno proslog leta. Prvi objekti su takodje planirani za otvaranje mnogo ranije ali su prebacili fokus na mnogo bogatije i vaznije trziste.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Uh je...
Cisto suumnjam da im investicija u Srbiji (ili bilo kojoj zemlji slicne velicine, brojnosti i (prilicno slabe) kupovne moci utice mnogo na sirenje po SAD.
Jer budimo relni, sa koliko marketa je potrebno pokriti jedan potrosacki raj kao sto su SAD, u odnosu na malenu Srbiju?

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Лидл Ада ће се отворити до краја године тако су навели у "причи" на Инстаграму.
 
Yihor je pravio PL za Maksi jos iz vremena miskovica jer su obe girme bile njegove Delta DMD.

elem Celarevo ce puniti PL pivo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako stvari stoje svi lidlovi su dalje malo od mog mesta stanovanja. A negde sam procitao da ce jedan biti otvoren na uglu Cvijiceve i Despota Stefana ali ne vidim taj objekat na spisku. Da li je on u planu u buducnosti ili sam lose procitao?
 
Vrh