Šta je novo?

Lidl Beograd

Ja bih rekao da Linda ima samo bolji HR.
Jesu nešto bolje plate, ali se i više radi. Nikada ih nisam video da bleje kao u drugim prodavnica.
 
Koliko vidim Linde koje posećujem po Bg od početka su 90% isti radnici i mali broj je pobegao dok u Maxiju i ostalima se menjaju kao na traci i stalno im fali radne snage, tako da je to verovatno najbolji pokazatelj.
Maksi ima u mnogim objektima i nocnu smenu, sto je svakako demotivisuce za radnike i lakse se odlucuju da napuste firmu, dok je u lidlu nema.
 
Nikada ih nisam video da bleje kao u drugim prodavnica.
I treba tako. Pa nije došao da bleji, nego da radi. Disciplina nikako ne može biti problem, pošto mi krajnji potrošači imamo samo benefit ukoliko je osoblje disciplinovano i uslužno.

Kome se bleji u radno vreme nek da otkaz i nek bleji kući
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: pwl
Inace koliko vidim Linda je presla na ESL/eink oznake za cene
Mnogo bolja opcija nego LCD u pojedinim maksijima i univerima
 
Juče ograđen plac na Novoj Galenici. Izgleda da kreću radovi.

IMG_3273.jpeg
IMG_3274.jpeg
IMG_3275.jpeg
 
Čujem po selu da je Lidl kupio parcelu kod/u okviru ustanove za decu sa posebnim potrebama u Sremčici od privatnog lica nacionalizacijom vraćena parcela. Ima li negde neka napismena informacija o tome?
 

Може и тако да се каже, плац поред последње (или прве) зграде у низу у насељу за припаднике полиције и војске, улица која је између Батајничоог друма и Аутопута за Нови Сад којом пролази 707-ица.
 
Још прошле године, негде у септембру/октобру, почела је поново прича око ширења Лидла и то у несељу Бежанијска коса. Овога пута је и опипљивије !

Наиме, пријатељ који ради у једном од закупљених локала тржног центра „Имо Центар Два“ (они су власници објекта)
https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/NepokretnostProperties.aspx?nepID=s5CK3UZkPtw=
https://search.bisnode.rs/rs/69175/immocentar-two/
, каже да су сви закупци у овом тржном центру добили обавештење да до септембра ове године треба да се иселе и траже нове радне просторије. То значи да сви, Рефлес Град, Идеја Супер, Лили, Пепцо, 5 Шоп, Играоница,....., треба да се иселе до тог периода. Чак и она брза храна Мекдоналдс и самоуслужна перионица аутомобила се селе.

„Идеја Супер“ је пронашла нове просторије и селе се у једну од зграда Лукс 51 када се заврши, „Рефлес Град“ можда (још није ништа сигурно) у нови кинески тржни центар „Азија“!

Сви ти објекти ће се рушити, а Лидл ће изградити нови тржни центар по својим стандардима.

Значи све ово се руши
IMG_20240227_120246_resized_20240227_125519961.jpg
IMG_20240227_120226_resized_20240227_125520524.jpg
IMG_20240217_142128_resized_20240217_031940832.jpg
IMG_20240217_142531_resized_20240217_031941759.jpg
IMG_20240217_142541_resized_20240217_031943614.jpg
 
Mene ovde najviše boli Mek, pa sad ću opet morati svoje mesečno ždranje nezdrave hrane da obavljam kod fontane :(
 
Svakako je super info za Lidl, biće mi na pešačkoj distanci što me raduje :D, a plac je velik možda će Mek ostati, ili će se preseliti na drugu poziciju na samom placu i da izgrade veći lokal jer ovaj jako često pun do poslednjeg mesta, ne znamo šta Lidl planira da odradi ovde.
 
Meni, ovako u prolazu, taj tržnjak nije smetao. Hoće li Lidl biti nešto poseban ili klasika? Što se tiče Meka, evo opet mog predloga da se presele na aerodrom.
 
Meni se nikad nije sviđao sam izgled, kao predimenzionirani kontejner bez imalo prirodne svetlost (sem u kancelarijskom delu na spratu što se može videti i po slikama), po funkcionalnosti je bio super, imao je sve što treba tom delu BK. Veliki supermarket, Lilly, Par butika, Pepco, "fensi" kineze, pet šop, apoteka, Mek... A za izgled Lidla će verovatno biti neki od njihovih standardnih formata. Sama parcela je dosta velika, a to će se još bolje videti kad se tržnjak sruši, pa se nadam da će biti novih (starih) sadržaja takođe, a ne samo Linda
 
Meni se nikad nije sviđao sam izgled, kao predimenzionirani kontejner bez imalo prirodne svetlost (sem u kancelarijskom delu na spratu što se može videti i po slikama), po funkcionalnosti je bio super, imao je sve što treba tom delu BK. Veliki supermarket, Lilly, Par butika, Pepco, "fensi" kineze, pet šop, apoteka, Mek... A za izgled Lidla će verovatno biti neki od njihovih standardnih formata. Sama parcela je dosta velika, a to će se još bolje videti kad se tržnjak sruši, pa se nadam da će biti novih (starih) sadržaja takođe, a ne samo Linda

Ako je parcela njihova teško da će tu biti nešto drugo, oni čak ni onakvu centralnu lokaciju na uglu Cvijićeve/Despota Stefana nisu iskoristili da npr. izgrade poslovnu zgradu pa da pored Lidla zarađuju i od izdavanja prostora, prosto samo će da izgrade Lidl kao i na svim ostalim lokacijama. Eventualno ako naprave dil sa Mekom da ih zadrže pošto Mek tu ne smeta značajno a može privući dodatne kupce.
 
Ne znamo nikakve detalje, ali mi se čini da je parcela ovde veća nego ostale koje poseduju pa je to neka moja nada da će ipak da odrade nešto. Videćemo sve u dogledno vreme.
 
Vrh