Šta je novo?

Leva obala Beograda -Borča- Ovča-Krnjača-Kotež Padinska Skela-Kovilovo-Ritovi

jovanovm":35zthgqd je napisao(la):
@stf
Ajde, realno, Grocka nema kanalizaciju jer je daleko od urbanizovane celine i pretežno je seoska opština.
ahahahahhhahahah, koja prepotentnost.
Jel ti to zelis reci da je tehnicki nemoguce izvesti kanalizaciju? Lupetas.
MMl je takodje selendra, a ceo ima kanalizaciju, jer pripada Vozdovcu. Ove godine je pocela izgradnja kanalizacije u Rakovickim i podavalskim selima. Jel i dalje mislis da je tehnicki nemoguce? Nije, vec je stvar gradskih vlasti.

U Zemunu i Grockoj su uglavnom na vlasti bile drugacije stranke od gradske, i to je jedini razlog zbog koga se te dve opstine non-stop sabotiraju.

A,da a sta je sa zvanicnim podatkom da 68% stanovnika Grocke nema vodovod? Ajde mi reci da je tehnicki nemoguce, pa da se upisam od smeha....... :lol::lol::lol:
 
Ja uopšte nisam rekao ni mislio da je tehnički nemoguće, samo se ne isplati, nema dovoljno pritiska na gradsku vlast niti interesa od strane lokalnih stanovnika. To kažem kao neko ko ima kuću u Grockoj i koji kuburi i sa vodom i kanalizacijom zbog nemarnosti komšija i generalne nezainteresovanosti za ekološka pitanja (a to je pretežno ekološko pitanje).

Uostalom, pola Čikaga ima septičke jame i bunare isto kao i ta Grocka, nije to sad neki nečovečni skandal.
 
In November 2007 plans for construction of the Krnjača port were announced. [1] It is supposed to be an international freight port, downstream from the Pančevo Bridge. It is projected to occupy 434 hectares, with additional 170 hectares for approaching railroad and roads, hangars, depots, etc. It should be completely finished by 2030.

Zna li neko nesto vise o ovome, koji render?


Sa wikipedije http://en.wikipedia.org/wiki/Krnjača
 
pa bilo je priche oko toga, 2008me, u sklopu izmestanja Luke Beograd i Libeskindovog projekta na tako oslobodjenom delu grada, ali od tada se shvatilo da se nama para za tako nesto a i izbori su prosli pa politicari nemaju razloga da lazu vishe kako ih ima. Taj projekat ce da ceka neka bolja vremena
 
Pogledajte kako gratatska vlast plnaski gradi TIRANU U Albaniji.

albanianplan2002.jpg
2002

albanianplan2009.jpg
2009


NAPRAVILI SU NEKE ULICE KADA NIJE BILO NI JEDNE KUCE.

desni klik za zoom.
 
To se zove urbanizam. Misliti na vreme, a ne kao kod nas. Pusti da se gradi pa cemo za desetak godina da vadimo iz pi_ke trnje.
 
Ajde preteraste, pa zar još i poređenje Beograda o Tirane,? bio sam tamo grad ima intrersantan šmek ,malo Italijanskog malo Grčkog uticaja što se tiče državnih zgrada i institucija,narvno palme joj daju taj mediteranski izgled ima i novih solitera Evropskog izgleda trenutno se radi rekonstrukcija Skender Begovog trga projekat radili Belgijski arhitekti ima onih ofarbanih veselih zgrada ali to na tim starim zgradama izgleda ipak ružno,novije su ok,,ali problem br.1 u Tirani je Infrastruktura i loš urbanizam,tako da imate novije ulice koje podsećaju na Evropu i većinu starijih koje su na nivou iz Turskog vremena gde teče kanalizacija po ulici,inače tamo ljudi rado bacaju pogled na Beograd to je neka tradicija iz ranijih vremena i vrlo su ljubazni kada čuju da dolazite odavde,sagrađena je i prelepa pravoslavna crkva u centru a ima i dosta ljudi sa Slovenskim poreklom,e htedoh da kažem ipak da Beograd je uvek gledao u Evropu pa ako ističete primere ipak to treba da bude iz razvijenih gradova sa tradicijom u urbanizmu a i veličinom sličnih Beogradu,a Tiranu svakako treba videtii,more je blizu plaže su veoma lep,postojala je direktna Jat-ova linija ne znam da li je još,a interesantna je stvar da su na Tiranskom aerodromu menadžeri za sve sektore iz Beograda. :kafa:
4839476127_6459a168a2_b.jpg

Ovde ćete razumeti njihov problem ,lepe nove zgrade po uzoru na Italijumi Grčku,ali bez infrastrukture,,
img1548z.jpg

Pravoslavna Crkva
AKY-P-7.jpg

Novi blokovi Evropskog izgleda..
25403_429857370608_273209685608_5699422_3413349_n.jpg

Čudno rešenje glavnog trga od Belgijskih Arh.
25403_429857400608_273209685608_5699428_1510238_n.jpg

100_4428-M.jpg

Trude se da srede slobodne površine između solidnih novih zgrada i onih Horor iz doba Envera Hodže,a sve što odrade novo ostaje čisto i uredno za razliku od prljave Prištine..
center8nf.jpg

Budući izgled centra
A_Toptani_m.jpg

Počeli su da sređuju ulice,mada će im za kompletnu obnovu infrastrukture ipak trebati decenije
165877287_e016de5624_o.jpg
2766056931_2846e9b9ab_o.jpg

Tirana nekad..
kullat.png
IMG_3757.jpg

I Danas..
 
Pa..teško ga je uporediti sa nekim gradom u Srbiji, mislim veličinom rekao bih kao Niš,ali jeste provincija Balkana s tim što se menja i razvija i recimo da ima neku daleku perspektivu zbog blizine mora :kafa:
 
Konkretni projekti u tzv. 3. Beogradu - Gemaxov Dunavski cvet:

cmsImage.jpg

cmsImage.jpg


Reklama:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=7qSz0VRm0GE[/video]
 
MOST ZEMUN - BORČA UVEĆAĆE CENU KVADRATA NA LEVOJ OBALI DUNAVA
Kineski most će razviti treći Beograd

Maja Keranović | 20. 12. 2010. - 00:02h |
BEOGRAD - Sve više Beograđana odlučuje se za kupovinu stana, kuće ili placa u nekom od palilulskih naselja sa leve obale Dunava, preko Pančevačkog mosta. Kvadrat stana je od 700 do 1.100 evra, pa se za 50.000 evra umesto garsonjere ili jednosobnog stana u širem centru grada, može kupiti stan od 45, pa čak i do 70 kvadrata.


Za istu sumu moguće je uzeti tri do pet ari placa i montažnu kuću, po sistemu “ključ u ruke”, od oko 100 kvadrata. Ko planira nešto slično, trebalo bi da požuri jer će izgradnja mosta Zemun - Borča podići cene u ovom, trećem Beogradu.

Mladi bračni par Marica i Saša Stojanović kupili su stan u izgradnji od 45 kvadrata u Krnjači, iza “Metroa” u koji se useljavaju za nekoliko dana. Krnjača, kažu, bila je logičan izbor jer su u ovom delu grada, sa novcem koji su imali, mogli da kupe veću kvadraturu. Platili su stan oko 980 evra po kvadratu, blizu 400 evra manje nego kvadrat u Zemunu, gde su iznajmljivali stan.

- Krnjača je blizu centra grada. Autobusom, koji su česti, stiže se za dvadesetak minuta, ako nema gužve na mostu, a kolima za svega desetak minuta. Kad se bude izgradio most Borča-Zemun i moji, koji žive u Zemunu, biće nam bliže. Tu je i “Metro”, pa ću sve što mi je potrebno od namirnica moći tu da kupim - priča Marica.

Za razliku od Saše i Marice, koji će tek postati stanovnici Krnjače, Dragana J. sa roditeljima u ovom palilulskom naselju živi više od 25 godina. Kaže da se dosta izgradilo i navodi da je samo u Ulici Grge Andrijanovića u poslednje tri godine “niklo” pet zgrada, dok je veliki broj u izgradnji. Osim prednosti, kao što je blizina centra grada, Dragana navodi i mane.

- Veliki problem je što nemamo gradsku kanalizaciju. Nivo podzemnih voda je visok pa čim padne veća kiša, dvorišta i kuće mnogima budu poplavljeni. Imamo septičke jame, pa se leti širi nesnosan smrad. Nije da smo se baš navikli na te stvari, ali ne planiramo da se selimo. Imamo kuću i dvorište, a živeti u kući ima svojih prednosti nego živeti u stanu - kaže Dragana.

Porodica Anđelković godinama je živela u iznajmljenom stanu od šezdesetak kvadrata, a od prošle godine ima svoj krov nad glavom. Na placu od pet ari u Kotežu sagradili su kuću od 200 kvadrata.

- Fali još centralno grejanje da bismo sve imali. Pre tri godine ar smo platili nešto više od 1.000 evra, a sad je, koliko čujemo, oko 3.500 evra. Uveli smo struju, vodu, kanalizaciju. Ovo je miran kraj, a blizu centra. Tu je škola, imamo prodavnice... - priča Milan Anđelković.

U agenciji “Albatros nekretnine” kažu da je zbog pristupačne cene interesovanje za kupovinu stanova, kuća ili placeva u palilulskim naseljima iz godine u godinu veće.

- Ovaj deo grada se razvija. Kvadrat je jeftiniji, pa sugrađani sa novcem kojim raspolažu mogu kupiti veću kvadraturu. Recimo stanovi su 700, 800 evra po kvadratu, a za oko 1.000 evra po kvadratu mogu se naći luksuzniji stanovi. Kvadrat kuće je i manje, 500 evra, jer su to maltene sve neuknjiženi objekti i većina je podnela zahtev za legalizaciju - kaže Vladimir Vukmirović, vlasnik agencije “Albatros nekretnine”.

Predrag Jakovljević, agent prodaje u agenciji “Menadžer nekretnine” ističe da se mnogo više sugrađana odlučuje da kupi nekretninu u nekom od palilulskih naselja nego što je to bio slučaj pre desetak godina.

- Ovde je cena pristupačnija. Međutim, u ovom delu grada problem je što je malo kuća i placeva sa kompletnom dokumentacijom - kaže Jakovljević.

U agenciji “Astra” navode da nešto veće interesovanje vlada za placeve, nego za kupovinu stana. Kažu da je u Borči ar od 2.000 pa čak i do 10.000 evra.

- Sve zavisi gde se nalaze ti placevi, ali i da li su u pitanju njive ili građevinsko zemljište. Sva ova naselja su na močvarnom tlu, tamo gde je suvlje cene ara su veće, a tamo gde je nivo podzemnih voda veliki cena je hiljadu, dve evra. Za stanove nije preterano veliko interesovanje jer su to uglavnom neuknjiženi objekti, pa je kredite od banaka gotovo nemoguće dobiti - kažu u agenciji “Astra”.

Cene kvadrata stana
Krnjača 700-1.000
Borča 800-1.100
Kotež 800-1.000
Padinska Skela 700-850
Napomena: Cene su u evrima

Cena kvadrata montažnih kuća
Firma ključ u ruke siva faza
Monthaus 300-490 220-260
Luks M oko 350 oko 180
BT Company oko 350 oko 200
Nobel Company 350-450 185-220
Maker Ivanjica 300-450 160-230
Napomena: Cene su u evrima

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/224689/Kineski-most-ce---razviti-treci-Beograd
 
Ево. Кренули су да надувавају цене и у банатском делу, а мост још није ни почет. Ово толико делује наручено... Сем тога, станови јесу јефтинији, али није напоменуто да су земљишне књиге за Крњачу, Котеж и Борчу хорор и да малтене уопште нема укњижених станова. Ипак, осврнули су се на глани проблем банатског дела, а то су ужасне подземне воде и лоша канализација, где је има.
 
Wile E. Coyote":2yxgjw8f je napisao(la):
Ипак, осврнули су се на глани проблем банатског дела, а то су ужасне подземне воде и лоша канализација, где је има.
Reklamiraju Gemaxov Dunavski cvet: a nigde ne pominju podzemne vode i velika isparenja a pogotovu smrad koji se uvek oseca. Pricao sam sa ljudima koji tamo zive, dosta dece ima astmu ili neku alergiju jer ima ambrozije na svakom koraku.

Kada je malo veci nivo Dunava, tamo od bara ne mozes da prodjes. Lepo je sto je kvadrat 900 ali sve ima svoje.
 
Pisao sam ja o tome, zato je i 70 tih odluceno da se na levoj obali ne gradi vise, ali su 90 tih izbeglice nagrnule i sagradile sadasnje ruglo. I dalje mislim da nece biti tog 3. Beograda, pogotovu sto ce i predstojecim popisom biti pokazan nastavak pada broja stanovnika Grada Beograda, konstantno opada broj stanovnik od 1991. Po proceni na sajtu Republickog zavoda za statistiku, Beograd danas ima manje oko 100000 stanovnika nego 2002., imate lepo na sajtu, pa za koga je onda potreban taj treci Beograd?
 
Pa kako zakoga je potreban pa treba cjela srbija da se doseli u bg zar vam to nije dosad jasno :kafa:
 
prostorni planer":2jwrgc0a je napisao(la):
Pisao sam ja o tome, zato je i 70 tih odluceno da se na levoj obali ne gradi vise, ali su 90 tih izbeglice nagrnule i sagradile sadasnje ruglo. I dalje mislim da nece biti tog 3. Beograda, pogotovu sto ce i predstojecim popisom biti pokazan nastavak pada broja stanovnika Grada Beograda, konstantno opada broj stanovnik od 1991. Po proceni na sajtu Republickog zavoda za statistiku, Beograd danas ima manje oko 100000 stanovnika nego 2002., imate lepo na sajtu, pa za koga je onda potreban taj treci Beograd?
Zar vucko nije proverio i rekli su mu da ima preko 1 800 000???
 
prostorni planer":1xtjqii3 je napisao(la):
Pisao sam ja o tome, zato je i 70 tih odluceno da se na levoj obali ne gradi vise, ali su 90 tih izbeglice nagrnule i sagradile sadasnje ruglo. I dalje mislim da nece biti tog 3. Beograda, pogotovu sto ce i predstojecim popisom biti pokazan nastavak pada broja stanovnika Grada Beograda, konstantno opada broj stanovnik od 1991. Po proceni na sajtu Republickog zavoda za statistiku, Beograd danas ima manje oko 100000 stanovnika nego 2002., imate lepo na sajtu, pa za koga je onda potreban taj treci Beograd?
To su kvotovi smeksija koji je iz onog zavoda za javnu statistiku uzimao podatke.

Lepo je u aprilu 2011 popis pa cemo znati valjda do septembra 2011. ili ranije koliko koji grad ima stanovnika
 
Nećemo znati, kao što se ni sada ne zna, jer faking zavod ne daje te podatke. Jedino su dostupni podaci o stanovništvu opština i administrativnih područja gradova, a ne naselja (sela i gradovi) odnosno "city limits".
 
GOJE":1iua29bu je napisao(la):
Nećemo znati, kao što se ni sada ne zna, jer faking zavod ne daje te podatke. Jedino su dostupni podaci o stanovništvu opština i administrativnih područja gradova, a ne naselja (sela i gradovi) odnosno "city limits".
Da li ih ne daju, ili ih uopšte ne registruju, sve je pitanje tehnike..
 
Vrh