Šta je novo?

Leva obala Beograda -Borča- Ovča-Krnjača-Kotež Padinska Skela-Kovilovo-Ritovi

BOKI SMOKI":1tx8dktb je napisao(la):
A da li je neko razmisljao da Palilula postane distrikt, kao Brcko u Bosni npr. Prosecne plate U Brckom su 500 evra, i gradi se kao da je Madjarska sunce mu .... :cool: Normalno distrikt u narednih 50 godina.Posle bi bio opet deo Beograda.
Imam utisak da ti formiras ideje tako sto nasumice ukombinujes dve - tri wikipedia stranice... Palilula - Distrikt - Prosecna plata...

U najmanju ruku malo pojasni tok misli... zasto bas Palilula, zasto bas distrikt, sta pod time podrazumevas...
 
verovatno je mislio na lošu situaciju u Palililu pa je bio malo ironičan rekavši da postane distrikt kao Brčko jer je Brčko razvijeniji :)
 
Ma to boki oce palilulu kao opstinu pa da ih osvoji kraljevina Pancevo.

Salu na stranu kad je mogla opstina surcin verujem da bi bio red da se napravi opstina Dunavski Venac i gotovo.
 
Da Dunavski venac je pravo resenje, barem bi opstina vise brinula o uredjenju tih naselja, a ovako palilula najvise novca ulaze sa desne strane Dunava...


Vucko +1
 
Moj ortak je ziveo u borci, i kaze da je tamo pustos, nema nista samo Merkator koji je blize mostu i Krnjaci nego Borci. I da to za distrikt sam mislio bas zbog razviejnosti brckog. 500 evra prosecne plate. I uopste se ne stekne utisak da se nalazis u Beoradu vec u nekoj selendri. I kad odes na pecanje osecas se kao gradjanin drugog reda kada vidis Beograd sa one strane reke.Grad je prakticno zanemario desnu obalu.Od svog ulaganja njima daju baksis. Mislim cela opstina Palilula ima 155 000 stanovnika a ustvarti to i ne bi trebala biti opstina jel su naselja razbacana.
 
Je l ti uopste znas gde je i sta je Palilula? Jer mi se cini da koristis "Palilula" kao sinonim za Borcu, Ovcu i Krnjacu. Palilula svakako ima razloga da bude opstina koliko i Zvezdara, Vracar, ili Vozdovac. I nije Borca sinonim za Palilulu kao sto nisu Jajinci za Vozdovac.
 
Samo da dobiju most i imaju da se otcepe,ozbiljno receno dunavski venac je najrealnije resenje i sramota je sto jos uvek nije opstina.
 
bila je priča pre neki dan na studiju b da je g17 pokrenuo inicijativu za formiranje novih opština, jedna od njih je i dunavski venac

Predlog G17 je da većina postojećih opština ostane, dok bi nove bile Novi Beograd 1 i 2, Bežanijska kosa, Dunavski venac (naselja sa leve obale Dunava), Avalski venac (podavalska naselja), Posavski venac (rubna naselja opštine Čukarica), Kaluđerica (sa Leštanima) i Batajnica.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/196865/Beograd-podeljen-na-24-opstine
 
Još da onda trećinu tih opština odvoje od Beograda, i taman..
 
hazard":3cg37k8v je napisao(la):
Je l ti uopste znas gde je i sta je Palilula? Jer mi se cini da koristis "Palilula" kao sinonim za Borcu, Ovcu i Krnjacu. Palilula svakako ima razloga da bude opstina koliko i Zvezdara, Vracar, ili Vozdovac. I nije Borca sinonim za Palilulu kao sto nisu Jajinci za Vozdovac.
Znam da se palilula prostire i na desnoj obali dunava, ali njveca naselja su borca, ovca, kotez i krnjaca,(3 Beograd) i oni ce za 50 godina pretstavljati centar tog dela grada ako 3 beograd bude isao u pravome pravcu.Zato sam ih spomenuo.

Zaje*******ite naselja sa desne obale, to nikad nece biti 3 Beograd, ovde pricamo o levoj obali samo.

a to za G17+ jedan veliki +
 
Jel vi ljudi kapirate cemu se radujete?!?!
Boki smoki jos daje + za G17. Vi kao da zivite u nekom drugom gradu.

Jedini, ali JEDINI razlog zbog koga vlast zeli nove opstine jeste mogucnost zaposljavanja jos partijskih neradnika. To znaci da cemo mi, gradjani, da placamo jos par opstinskih administracija, nekoliko dodatnih predsednika, i stotine opstinskih poslanika, a plata nikome nije ispod 50 soma.

Drugi razlog jeste to sto opstinske vlasti Vozdovca i Palilule ne zele da bacaju pare na neka tamo sela, kad mogu da poboljsaju nehigijenske uslove u kojima zive njihovi zitelji u urbanim delovima opstina.
 
stf":havh2tx5 je napisao(la):
Jel vi ljudi kapirate cemu se radujete?!?!
Boki smoki jos daje + za G17. Vi kao da zivite u nekom drugom gradu.

Jedini, ali JEDINI razlog zbog koga vlast zeli nove opstine jeste mogucnost zaposljavanja jos partijskih neradnika. To znaci da cemo mi, gradjani, da placamo jos par opstinskih administracija, nekoliko dodatnih predsednika, i stotine opstinskih poslanika, a plata nikome nije ispod 50 soma.

Drugi razlog jeste to sto opstinske vlasti Vozdovca i Palilule ne zele da bacaju pare na neka tamo sela, kad mogu da poboljsaju nehigijenske uslove u kojima zive njihovi zitelji u urbanim delovima opstina.
Ja sam iz Panceva. Mozda bi se vozdovac i palilula time pripojili u drugu opstinu, a ne u dunavski venac, posto su sa druge strane dunava..Mislim vreme ce pokazati.
 
stf":3l4uootg je napisao(la):
Jel vi ljudi kapirate cemu se radujete?!?!
Boki smoki jos daje + za G17. Vi kao da zivite u nekom drugom gradu.

Jedini, ali JEDINI razlog zbog koga vlast zeli nove opstine jeste mogucnost zaposljavanja jos partijskih neradnika. To znaci da cemo mi, gradjani, da placamo jos par opstinskih administracija, nekoliko dodatnih predsednika, i stotine opstinskih poslanika, a plata nikome nije ispod 50 soma.

Drugi razlog jeste to sto opstinske vlasti Vozdovca i Palilule ne zele da bacaju pare na neka tamo sela, kad mogu da poboljsaju nehigijenske uslove u kojima zive njihovi zitelji u urbanim delovima opstina.
Potpuno se slazem sa tobom. :)

Samo traze nachine ddodatnog finansiranja svojih dzepova, a posto smo inache siromashni i nerazvijeni, preostalo im je imenovanje novih opstina i "razmnozavanje" javnih preduzetja... :laugh:
 
Ali ta ce nova opstina mnogo brze da se razvija, nego sto je sada stanje. Bice korupcije, i sada je ima, ali generalno bice bolje za taj deo Beograda.
 
Gradski arhitekta je u onoj emsiji pomenuo da je novi beograd poceo da se gradi 1947 a da se i dalje gradi,takodje za treci bg da su ovo samo infrastrukturne osnove dok ce se on popunjavati narednih 50-60 godina a mozda i vise kao nbg.
 
Da Novi Beograd se gradio i razvijao posle 2.sv rata,dok će 3 Beograd da se gradi posle 3.sv.rata,nažalost :kafa:
 
zaffa":1rb2kwp1 je napisao(la):
bila je priča pre neki dan na studiju b da je g17 pokrenuo inicijativu za formiranje novih opština, jedna od njih je i dunavski venac

Predlog G17 je da većina postojećih opština ostane, dok bi nove bile Novi Beograd 1 i 2, Bežanijska kosa, Dunavski venac (naselja sa leve obale Dunava), Avalski venac (podavalska naselja), Posavski venac (rubna naselja opštine Čukarica), Kaluđerica (sa Leštanima) i Batajnica.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/196865/Beograd-podeljen-na-24-opstine
Da naprave od Novog Beograda 3 opštine ?
To je obična glupost koja bi služila maltretiranju građana,
"A vi ste iz Milentija Popovića parna strana,e onda morate u opštinu u bloku 45".
Kao što je neko već napisao jedini razlog je dalje zapošljavanje parazita.
 
Deljenje NBG na tri opstine nije nista manje glupost nego deljenje starog dela grada na opstine. Taj primer sa drugom stranom ulice postoji svugde u Beogradu.

Gradska opstina ne treba da bude organ lokalne samouprave. Gradska opstina treba da sluzi jedino za 'parcelisanje' gradskih sluzbi, za to da ne mora svako da ide na isto mesto da bi nesto zavrsio. Nisu nam potrebni nikakvi predsednici, odbornici, skupstine, sekretari i ostali u gradskim opstinama.

Prigradske opstine su drugo. Dunavski venac kada bi bio opstina, morao bi da bude prigradska (kao Lazarevac, Mladenovac, Barajevo, Grocka, itd.).
 
Naravno da je deljene Novog Beograda glupost koju je izmislio G17 kao temu sa kojom ce da izadju na sledece izbore(pred svake izbore izaberu nesto, sad su smislili ovu foru sa lokalnim samoupravama).
Ali moram da priznam da je Surcin od kad se osamostalio konacno poceo da resava neke stvari za koje nije bilo interesovanja dok je bio pod Zemunom (gas, kanalizacija, neke subvencije poljoprivrednicima, privlacenje investicija,...)
Jedna od te kao 3 opstine bi bila i Bezanijska Kosa koja ima oko 40K stanovnistva(verovatno bi toj fiktivnoj opstini pridodali i Ledine).
Na Bezanijskoj Kosi je za poslednjih 10 godina od strane grada/opstine finasirano: osnovna skola(posle 10 godina obecavanja(jos od Covica), vrtic, nepotrebno asfaltiranje vec postojecih biciklistickih staza i nesto malo onog glupog sakacenja trotoara da bi se napravile biciklisticke staze tamo gde nisu postojale i nesto malo sredivanja asfalta. Na Ledinama se takodje gotovo nista ne radi koliko znam.
Sve ukupno mozda 3 miliona eura investicija u poslednjih 10 godina!
Na Bezanijskoj Kosi nema ni jedan novi reciklazni kontejener, do skora samo "pecurke" na stanicama ili cak ni to. Tek su u poslednje dve godine poceli da to poooolako menjaju. Posred naselja prolazi dalekovod i niko o tome ne prica. Niko se ne raspituje sto stoji napusteno vojno gradiliste 15 godina u samom centru naselja(uradeni samo podrumi i tako prakticno napravljeni bazeni koji su leglo komaraca). Postoje neiskoriscene parcele koje su ranije i krcili (i to paljenjem) da bi unistili pacove velicine omanje macke, sad ni to ne rade pa imamo prasume u koje niko ne sme da zadje(jednu od tih prasuma je pre 3-4 godine zauzele Idea).
Koliko opstinu zabole je pokazatelj uklananja onog kamenorezca ne bi li se spojila dva kraja vec izgradenih saobracajnica. Glupost je ovo sto sad pricaju da mi je trebalo bar 15 godina(toliko zivim ovde) da to sudski rese.
Ne znam cija je to odgovornost grada ili opstine. Skoro sam negde ovde pitao kako se finansiraju opstine u gradu i sta su njihove obaveze a sta grada ne bi li utvrdio cija je to odgoornost. Bez. Kosa je neuporedivio vise dala u budzet opstine/grada nego sto dobija nazad. Sad ne znam od koga bi trebala da dobija pa ne znam u koga da uperim prstom.
 
bolja buducnost grada, odnosno bolje funkcionisanje gradske uprave nije u povecanju broja lokalnih samouprava (iako zivim u batajnici, koji bi po tom planu mogla da bude svoja opstina) vec, naprotiv, u racionalizovanju aparata, u smanjenju broja zaposlenih koji primaju platu iz budzeta, kojih ima previshe i koji su tamo samo da bi se osigurali stranacki simpatizeri, i u uvodjenju discipline prema kojoj bi opstine, zavodi itd...postali mesta rada od 8 sati dnevno a ne mesta gde cesh da kafenishesh sa kolegama satima, da idesh na pauze kada i koliko ti se hoce, da radish 3,4 sata AKO ti se radi ali ako te boli glava, samo cesh se javiti sefici i otici kuca...Kod nas je drzavna uprava san snova svakog lezilebovica jer se zna sta to znachi - posao za ceo zivot sa ok platom i na pocetku a potencijalno odlichnoooom nesto kasnije, ako imash vezu, na kome nikada necesh dobiti otkaz, sa niskim nivoom stresa, sa zagarantovanim odmorom od mesec dana skoro, sa slobodnim danima...
 
Treba ukinute lok. samoupravu na nivou gradske opstine, a ojacati mesne zajednice...MZ bi onda sluzile da komuniciraju potrebe odredjenog kraja grada gradskoj vlasti, itd. Takodje treba ukinuti proporcionalni sistem za gradsku skupstinu, i podeliti grad na izborne jedinice - u svakoj bi se birao jedan gradski odbornik. Na taj nacin bi svako znao kome da se zali ako nesto ne valjda u njegovoj ulici, kraju, parku...i svaki odbornik bi pazio da se brine o svom kraju (tj. izb. jed.) jer bi od tih ljudi direktno zavisio njegov reizbor. Gradonacelnika treba opet birati direktno, a ne iz skupstine...

Naravno sve ovo za racionalizaciju je naravno tacno...rak rana Srbije generalno...
 
Samo da dodam da apsolutno nije tacna tvrdnja da ce se periferija brze razvijati, ukoliko se ``osamostali``. Pominjali ste Surcin.Tacno, od kada je samostalan, dosta se brze razvio, ali planski i sinhronizovano, da bi se narodu pokazalo kako je stvaranje novih opstina prava stvar. Opstina Grocka, u kojoj ja zivim, 68% stanovnistva nema vodovod!!!!! Oko 93% nema kanalizaciju. itd Ja bih najradije, kada bi se Grocka pripojila Zvezdari.
Ponavljam, cilj stvaranja novih opstina, nije nista drugo, do zaposljavanje partijskih pacova.
 
@stf
Ajde, realno, Grocka nema kanalizaciju jer je daleko od urbanizovane celine i pretežno je seoska opština.
 
I zar nije u Grockoj uvek neko sranje oko formiranja skupstine ili tako nesto, ili sam pomesao sa nekom drugom opstinom?

edit: mozda bi trebalo splitovati nekoliko poslednjih postova koji se odnose na nove opstine
 
Vrh