Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Zavrsen tehnicki prijem? Obavesteni su kupci pismenim putem o tome ili nisu jos uvek? I da li neko zna kada se planira uredjenje ukice koja spaja izlaz iz garaza i ulicu J. Gagarina?
 
Pa na UDI portalu ja imam sken fiskalnog računa na kome uredno stoji stavka stan X RSD i garaža X RSD.

Da li je dovoljno to da odštampam uz ostatak dokumentaicje?
 
Oni pripreme kompletnu dokumentaciju koja se predaje, zajedno sa racunima (i original i kopiju). Samo javi njima da ti spreme sve, ti u medjuvremenu spremi svoj deo sa spiska i sve to predaj. Dosta lagano sve ide.
 
Zavrsen tehnicki prijem? Obavesteni su kupci pismenim putem o tome ili nisu jos uvek? I da li neko zna kada se planira uredjenje ukice koja spaja izlaz iz garaza i ulicu J. Gagarina?
stigao je dopis na aplikaciju kacila Sam vec I da ce nam dati kljuceve u Roku od mesec Dana
 
I da li neko zna kada se planira uredjenje ukice koja spaja izlaz iz garaza i ulicu J. Gagarina?
Ovo je dobro pitanje. Da li je neko pitao prodaju za tu ulicu? Mislim da bi to trebalo da se završi pre primopredaje.
Čudno bi bilo da posle primopredaje zatvore izlaz iz garaže da rade tu ulicu.
 
Nece skoro, mora da se izmesti gasovod pa onda Sakura da napravi ulicu (ima na CEOP-u, parcela 5298/22)
 
stigao je dopis na aplikaciju kacila Sam vec I da ce nam dati kljuceve u Roku od mesec Dana
To ne pise u dopisu. Navedeno je da ocekuju u narednh mesec dana dobijanje pozitivnog odgovora od komisije za tehnicki (odgovor moze biti i negativan) nakon toga sledi poziv za primopredaju. Poziv mogu da posalju odmah posle odgovora komisije sa datumom koji je za mesec dana. Tako da je ovo samo dopis sa ocekivanjima investitora, nista konkretno.
 
Poslednja izmena:
To ne pise u dopisu. Navedeno je da ocekuju u narednh mesec dana dobijanje pozitivnog odgovora od komisije za tehnicki (odgovor moze biti i negativan) nakon toga sledi poziv za primopredaju. Poziv mogu da posalju odmah posle sa datumom koji je za mesec dana. Tako da je ovo samo dopis sa ocekivanjima investitora, nista konkretno.
Citamo nesto razlicito ,da po prijemu papira ce Nas pozvati da preuzmemo kljuceve.Kontam da je I njima I interesu da sto pre daju kljuceve jer ih kosta da drze nekretninu Koju mogu da usele.
 
Jovana, po zavrsenom tehnickom prijemu ce Vas obavestiti o tome i dobicete putem maila ili portala papirologiju kao potvrdu tome. To se ocekuje sredinom avgusta i nakon toga krece primopredaja stanova… Ovo sto ste dobili je dokaz da je komisija izasla na teren i da nisu imali vecih zamerki na prepravke koje su trazili u prvom izlasku na zgradu…
 
IMG_9200.jpeg

Je l’ to neko dobio poziv za primopredaju ili je ovo samo marketing?
 
Na osnovu onoga sto smo videli u zgradi i okolo meni deluje da su prolongirali zavrsetak prve faze 3-6 meseci. Formalno ce krenuti sa primopredajom u okvirima iz ugovora ali ne deluje da ce biti sve gotovo pre kraja godine.
  • Ulica izmedju Sakure i Lastavice nije uradjenja.
  • Uredjenje ispred dvorista, tu se nista ne desava vec par nedelja.
  • Po zgradi smo videli da ima i grubljih radova.
  • Korekcije kad krenu na ovaj br stanova to ce da potraje.
Rekao bih da je realno da od 1og septembra krenu sa primopredajom ali proci ce jos par meseci da kompletiraju sve ovo…
 
Da li je neko mozda bio na nizim nivoima u garazi? Interesuje me da li je bilo problema sa vodom.
 
ulicu treba da uradi Sakura (jednog dana)

(Goldberg Real Estate je Sakura)
1.jpg

2.jpg

3.jpg

ulicu treba da uradi Sakura (jednog dana)

(Goldberg Real Estate je Sakura)
1.jpg

2.jpg

3.jpg
To bi moglo bas da potraje. Iz prodaje Lastavica pri kupovini su komunicirali da ce i ulica biti gotova do primopredaje. Videcemo sta je epilog ali bas lose izgleda okruzenje zgrade ovako a i sama ulica se raspada…
 
To bi moglo bas da potraje. Iz prodaje Lastavica pri kupovini su komunicirali da ce i ulica biti gotova do primopredaje. Videcemo sta je epilog ali bas lose izgleda okruzenje zgrade ovako a i sama ulica se raspada…
Sakura nije bash poznata po brzini 😅

Ima problema i sa gasovodom:
DJI-0600.jpg
 
Evo obrisali su objavu sa instagrama, ko zna o čemu se tu radi...
 
Cekaj prijatelju da prvu zavrsimo :) Pomerali su 2 fazu vec par puta, sada izleda da nece pre zavrsetka 1 faze ali svakako za nesto (nadam se) konkretnije kontaktirajte prodaju.
 
To što još uvek ne plaćaju penale, ne znači da ne kasni.
Naravno, zdrava logika kaže da kada kasni 80 posto završenosti, kasniće i 100 posto.
Ispostavilo se da su kao bilo koji drugi investitor u Srbiji i kasniće oko 6 meseci u odnosu na prvobitno komunicirani datum, samo što su iz prodaje masovno davali lažne informacije u zadnjih 6 meseci da bi prodali više stanova.
Svakako loš marketing za prodaju u narednoj fazi, kao i za zgradu na Zvezdari.
 
Ni meni nije jasna ta vrsta marketinga jer ako ne ispune ocekivanja to posle ide ka generisanju nezadovoljstva i na kraju negativnog marketinga od strane kupaca… Svakako i ja sam verovao da ce zavrsiti dosta ranije jer su tako komunicirali ka kupcima ali realnost je takva da je jedino validno ono sto je napisano u kp ugovoru, ostalo je nebitno i ne postoji.

Super iskustvo za buducnost da se samo gleda ono sto je na papiru a da se mutira sve ostalo :)
 
Ako se pogleda šta je na papiru, roka takoreći i nema...
5.2. Планирани рок за примопредају Непокретности је 60 (шездесет ) дана од дана добијања позитивног мишљења комисије за технички преглед Објекта, под условом да је Купац извршио све обавезе по овом Уговору.
Ako pozitivno mišljenje još nisu dobili, znači da ovih 60 dana još nije ni počelo da teče.
 
Vrh