Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Nijanse su u pitanju koji su meni licno bitne. Stolarija je dvoslojna, prozori mi se ne svidjaju, terasa je zidana a ne staklena, generalno je materijalizacija za klasu ispod u poredjenju sa ostalim novogradnjama na nbg. Ti detalji meni cesto igraju presudnu ulogu. Za pare koje traze, moze se uzeti npr Airport Garden koji je na "losijoj" lokaciji (ako uopste mozemo da kazemo da je blizina toplane dobra lokacija) a ima bolju materijalizaciju.
Cak i ovaj spremnik za vodu dozivljavam kao manu u dugorocnoj upotrebi. Pogotovo ako tehnicko odrzavanje daju nekoj srpskoj firmi.
Iskreno Airport Garden jeste kvalitetan ali izbor keramike je zestok promasaj po meni, barem vizuelni i moj subjektivni osecaj.
 
Nijanse su u pitanju koji su meni licno bitne. Stolarija je dvoslojna, prozori mi se ne svidjaju, terasa je zidana a ne staklena, generalno je materijalizacija za klasu ispod u poredjenju sa ostalim novogradnjama na nbg. Ti detalji meni cesto igraju presudnu ulogu. Za pare koje traze, moze se uzeti npr Airport Garden koji je na "losijoj" lokaciji (ako uopste mozemo da kazemo da je blizina toplane dobra lokacija) a ima bolju materijalizaciju.
Cak i ovaj spremnik za vodu dozivljavam kao manu u dugorocnoj upotrebi. Pogotovo ako tehnicko odrzavanje daju nekoj srpskoj firmi.
Hvala ti puno na misljenju, znaci mi. Iskreno, Airport Garden mi je mnogo lošija lokacija. Na stranu što će narednih cca 5god tamo da bude haos dok se ne izgradi sve okolo. Ali mislim da ce prevelike guzve biti u buducnosti, u svakom momentu. Lastavice npr nije nista bolje, jer ce sigurno u neko dogledno vreme da se gradi iza tamo ka reci, ali barem sa severne strane ce ostati koliko toliko privatan prostor. Pored druge faze Lastavica gradiće se hotel (Hilton) inace.
 
Nijanse su u pitanju koji su meni licno bitne. Stolarija je dvoslojna, prozori mi se ne svidjaju, terasa je zidana a ne staklena, generalno je materijalizacija za klasu ispod u poredjenju sa ostalim novogradnjama na nbg. Ti detalji meni cesto igraju presudnu ulogu. Za pare koje traze, moze se uzeti npr Airport Garden koji je na "losijoj" lokaciji (ako uopste mozemo da kazemo da je blizina toplane dobra lokacija) a ima bolju materijalizaciju.
Cak i ovaj spremnik za vodu dozivljavam kao manu u dugorocnoj upotrebi. Pogotovo ako tehnicko odrzavanje daju nekoj srpskoj firmi.
Ja sam iz istih razloga odustao na kraju… Bio sam vrlo blizu kupovine penthausa (razmisljao sam mozda i kao najbolju opciju pogled ka Sakuri), ali me je odbilo sve ovo sto ste i vi naveli, a uz to i toplana i na sve to dalekovod koji ko zna kada ce biti uklonjen. Mislim da me je ipak on na kraju potpuno razrešio kupovine, jer sam preko dvoslojnih stakala i toplane presao 😁. Generalno mi se zgrada dopala, investitor je obecavao (sto je koliko vidim i ispunio) i na sastanku i u razgovorima su bili jako profesionalni i prijatni.
 
Investitor je na kraju kako stoje stvari ispao stvarno korektan, ekipa iz prodaje je azurna i fenomenalna. Tako da mislim da svako ko je zadovoljan kupovinom je dobro prosao.
Generalno u Beogradu gde god da kupujes danas stan nikad ne znas sta ce pored tebe da nikne. To je jos jedan razlog zasto sam odustao od lastavica.
 
1000029999.jpg
1000029996.jpg
1000029998.jpg
1000030002.jpg
1000030001.jpg
1000029997.jpg
 
Da li znate da li će ulica između sakure i lastavica ostati vijugava kao što je sada ili će je ispraviti, da bude kao na renderima?
Svakako je neophodno da se ponovo asfaltira.
 
Nama su rekli da ce biti ispravljena, neka Nova (nesto) ulica, mislim da se to resava izmedju investitora i grada pri izdavanju gradjevinske dozvole.
 
Poslednja izmena:
Takodje, uvek je zanimalo zasto se stavlja toliko behatona ispred svake zgrade.
Ako pogledamo poslednju sliku, ispod ovog trougla je moglo biti jos 20-30kvm zelenila, a izmedju staza sa 3-4 klupe.
Posadi se par stabala i totalno drugacija slika. Da li je to neko pravilo vezano za protiv-pozarnu zastitu ili nesto slicno, nisam pametan...
Osim toga, behaton nije ni jeftin, pa me cudi takav pristup.
 
Takodje, uvek je zanimalo zasto se stavlja toliko behatona ispred svake zgrade.
Ako pogledamo poslednju sliku, ispod ovog trougla je moglo biti jos 20-30kvm zelenila, a izmedju staza sa 3-4 klupe.
Posadi se par stabala i totalno drugacija slika. Da li je to neko pravilo vezano za protiv-pozarnu zastitu ili nesto slicno, nisam pametan...
Osim toga, behaton nije ni jeftin, pa me cudi takav pristup.

Slazem se, ali mozda je lakse za odrzavanje. Ceo plato ispred zgrade deluje prenatrpano, po mom misljenju, a ne nudi mnogo ni u pogledu sadrzaja, ni estetski.
Nadam se da ce posaditi travu ispred ovog betonskog dela, gde su bili kontejneri za gradjevince.
 
Ovim tempom rada na uređenju zelene površine, izvesno je da neće završiti pre avgusta.
 
Vrh