Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Da li se za povrat PDV-a može aplicirati tek kada se dobije originalni fiskalni račun koji se dobija od investitora tek prilikom preuzimanja ključeva?

Ovo mi je jako čudno što sam čuo s obzirom da sam stan isplatio kompletno pre godinu dana.

Tako sam i ja razumela. Fiskalni racun dobijamo tek nakon primopredaje i onda mozemo da udjemo u proceduru za povrat PDV-a. Iz tima Prodaje su mi rekli da, ukoliko se ceo stan isplati pre toga, oni mogu da izdaju avansne racune i potvrdu da je uplacena ukupna kupoprodajna cena.
Ne znam da li Poreska to moze da prihvati umesto fiskalnog! Svakako nisam jos uvek uplatila celu sumu, tako da nisam dalje istrazivala.
 
Tako sam i ja razumela. Fiskalni racun dobijamo tek nakon primopredaje i onda mozemo da udjemo u proceduru za povrat PDV-a. Iz tima Prodaje su mi rekli da, ukoliko se ceo stan isplati pre toga, oni mogu da izdaju avansne racune i potvrdu da je uplacena ukupna kupoprodajna cena.
Ne znam da li Poreska to moze da prihvati umesto fiskalnog! Svakako nisam jos uvek uplatila celu sumu, tako da nisam dalje istrazivala.
Ne, morate imati fiskalni racun, uplatom avansa niste platili ni robu ni uslugu, samo ste avansiralu, a tek se kroz racun knjizi sama roba ili usluga.
 
Vrh