Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Čini mi se da Lastavice nemaju baš ni previše dobru izolaciju niti stolariju. Mislim da su dvoslojna stakla, tako da bih zbog tišine pre birao prema toplani.
 
Isto bih izabrao stan orijentiran prema toplani. Prvo, manje buke, drugo, sigurno se nece nista izgraditi ispred i uvek ce se imati lep pogled na reku. Vidim da stan ima veliku terasu, steta je provesti vreme na toj terasi gledajuci u autobusku stanicu i saobracaj + smog.
 
Ne mora da znači da je dvoslojni staklo paket lošiji za buku od troslojnog po pretpostavci. Većina troslojnih ima bolju zvučnu izolaciju od većine dvoslojnih, da, ali postoje i opcije dvoslojnog staklopaketa koji ima bolje karakteristike od osnovnog troslojnog. @deka u akciji može da to objasni.

EDIT: proverih na tehničkoj specifikaciji https://lastavice.rs/materiali gde piše da je zvučna izolacija I klase tj. 35-39dB, što definitivno znači da nije u pitanju obično 4+4 float staklo koje je oko 30dB, ako je verovati tablicama na internetu (gde je većina troslojnih u I klasi, a dvoslojna u II klasi). Pored karakteristika staklopaketa, svakako ugradnja i tip roletne utiču na prenos buke, ovde vidim samo da je RAL ugradnja. Termoizolacija 12-15cm nije malo takođe. Bilo bi lepo da su predvideli žaluzine umesto roletni, iako se mnogi pitaju kako će se žaluzine pokazati na duži vremenski period zbog košave, naročito na NBG.
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da Lastavice nemaju baš ni previše dobru izolaciju niti stolariju. Mislim da su dvoslojna stakla, tako da bih zbog tišine pre birao prema toplani.
  • Алуминијумска столарија са термопрекидом, “RAL” уградња, нискоемисионо термопан двоструко стакло, укупни коефицијент проласка топлоте система ≤1.3W/m2K, звучне изолације 1. класе, алуминијумске ролетне са електро погоном;
Nemaju.
 
Mene brine ova projekcija. Znači nema šanse da bračni krevet dimenzija 200x160cm stoji uspravno već mora ovako porečno (kako su ga oni ilustrovali).

Da li imate neki predlog, da li se može nešto uraditi povodom toga ili slično?
 
To je jednoiposoban tip stana na našem tržištu u koji nije ni predviđeno da može da stane bračni krevet punih dimenzija (bez uskakanje :D), mislim da je ovo prikaz samo da može da se razvuče krevet ili eventualno 140cm širine pošto je soba 205cm, sa 160cm malo teže, ostalo bi 45 za prolaz.. a ne vidim dovoljnu širinu u dnevnoj da se uzme od nje 40ak cm (ako dozvoljavaju klijentske izmene uopšte)..možda neki drugi tip manjeg stana naći gde može da se uzme od dnevne tj gde je ona šira, ili klasičan dvosoban ako imaju raspoloživ, ali to je više m2..
 
Ja sam se raspitivala da li moze da se doplati da se ugradi troslojno staklo umesto dvoslojnog, bas zbog izolacije, medjutim ne dozvoljavaju. Sto opet ne razumem iz kog razloga ukoliko su isti prozori u pitanju, ne menja se spoljni izgled zgrade.
 
Nece da se bakcu sa individualnim zahtevima, na tu kolicinu stanova to zahteva dosta dodatne organizacije, a to moze da uspori projekat.
 
To je jednoiposoban tip stana na našem tržištu u koji nije ni predviđeno da može da stane bračni krevet punih dimenzija (bez uskakanje :D), mislim da je ovo prikaz samo da može da se razvuče krevet ili eventualno 140cm širine pošto je soba 205cm, sa 160cm malo teže, ostalo bi 45 za prolaz.. a ne vidim dovoljnu širinu u dnevnoj da se uzme od nje 40ak cm (ako dozvoljavaju klijentske izmene uopšte)..možda neki drugi tip manjeg stana naći gde može da se uzme od dnevne tj gde je ona šira, ili klasičan dvosoban ako imaju raspoloživ, ali to je više m2..

Prema pravilniku, najmanja širina dnevnog boravka je 320 cm (za garsonjere , jednosobne i jednoiposobne stanove). Ovde je 309 cm.
210 cm je za sobu u kojoj boravi jedna osoba. Ovde je 205cm.
U nekim drugim stanovima , kupatila su ispod 4m2 , sa nerealnim prikazom sanitarija i kupatilskog nameštaja.
Iskreno, moglo je to dosta bolje .
 
Nažalost, danas tržište je takvo da se zgrada projektuje "spolja ka iznutra", što uslove prvo prodavci zemljišta koji računaju vrednost istog prema tome koliko može da se izgradi po parametrima lokacije, a posle toga broj parking mesta i konstruktivni raster uz zahteve tržišta za pojedinim tipovima stanova diktiraju uklapanje stanova i rasporeda.. 5cm +/-, meni se više ne svidja kad u stanu sa dve spavaće sobe je ista veličina kuhinja kao u jednoiposobnom ili kad npr u stanu od 75m2 nemaš prostor za ormar u hodniku, a u manjem imaš, nevezano za ovaj projekat, ali takva je realnost i očigledno se sve proda na kraju, naročito ovaj tip stana za investiciju - što manji sa odvojenom spavaćom sobom, koji je pretpostavljam i najskuplji tip stana, mada danas logika investitora zna biti čudna..
 
Sve se slažem...sve se vrti oko "prokletog kvadrata" .

Naravno da je važan, ali kvalitetan kvadrat .

Stanovi sa jednom spavaćom sobom su bombona sa stanovišta investitora, ali da su barem isprojektovani kako treba.
 
Zahvaljujem svima na iskazanom misljenju! :)
Hvala @nekidrmr na fotografijama.

Ovo mozda deluje kao bolja varijanta u smislu rasporeda u odnosu na prethodna dva koja sam postavio:

Tip-24.jpg
flat-Tip-24.svg


- Orijentacija jug
- 1 manji toalet umesto velikog kupatila, a samim tim malo veca kuhinja

Malo me plasi taj pogled na toplanu pri juznoj orijentaciji stana, kao i na ova "skladista" (sta je to?) ali sa druge strane je slicna situacija za toplanu i kod istocne orijentacije, obzirom da je toplana pozicionirana u pravcu Sakure. Svakako mi deluje da dosta manje dolazi do izrazaja pri istocnoj or.
Screenshot-2023-03-03-at-12-01-58-PM.png
 
Zahvaljujem svima na iskazanom misljenju! :)
Hvala @nekidrmr na fotografijama.

Ovo mozda deluje kao bolja varijanta u smislu rasporeda u odnosu na prethodna dva koja sam postavio:

Tip-24.jpg
flat-Tip-24.svg


- Orijentacija jug
- 1 manji toalet umesto velikog kupatila, a samim tim malo veca kuhinja

Malo me plasi taj pogled na toplanu pri juznoj orijentaciji stana, kao i na ova "skladista" (sta je to?) ali sa druge strane je slicna situacija za toplanu i kod istocne orijentacije, obzirom da je toplana pozicionirana u pravcu Sakure. Svakako mi deluje da dosta manje dolazi do izrazaja pri istocnoj or.
Screenshot-2023-03-03-at-12-01-58-PM.png
Ovaj je odličan .
 
Ima dosta dobrih tipova stanova u okviru kompleksa, ali ono sto je mene odbilo od kupovine je neposredna blizina toplani (vise pogled), cig***** na stvarima poput stolarije i dalekovod. Ako nista bar im je osoblje koje radi prodaju jako ljubazno, u poredjenju sa nekim drugim projektima. Deluju ozbiljno.
 
Za sve PS stanove oko 3500e / m2 (gore, dole... Zavisno od orijentacije, kvadrature i ko zna cega vec)
Regularni sprat je nesto nizi.
 
Da li imate neke fotografije koje gledaju ka jugu, prema reci, dalekovodu... ?
Tako reci, da se vidi neki okvirni pogled juzno orijentisanog stana.
 
Vrh